Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1802159 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2610 Dátum: 2007.11.26 17:57:09 »
Idézetet írta: "grastone"
Úgy tûnik családunk összes toyotájára rájött valami rakoncátlansági fertõzés...
Szóval kigyulladt a yaris check engine lápája autópályán menetközben tegnap éjszaka. Ránézésre semmi nem hiányzik víz, olaj, stb. rendben. Az lenne a kérdésem hogy a yarisból ki lehet e olvasni a hibakódot a carinához hasonló módszerrel: rövidrezárjuk az E1 és TE1 lábakat a csatlakozón és levillogja a számot a check engine lámpa? Még nem volt idõm megnézni hogy egyáltalán ilyen csatlakozó van e benne úgyhogy elnézést ha hülyeséget kérdezek.
2000-es japán gyártású 1.3-as sol egyébként a beteg.


A Yaris már OBD-s, úgyhogy kivillogtatni nem lehet, teszterrel kell kiolvasni.
Xanyi

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2611 Dátum: 2007.11.26 20:10:43 »
Idézetet írta: "Xanyi"
A Yaris már OBD-s, úgyhogy kivillogtatni nem lehet, teszterrel kell kiolvasni.

Köszönöm az információt gondolom akkor márkakereskedésbe kell ellátogatnom jó pénzért. Vagy esetleg klubbon belül van valakinek célszerszáma? Nem tudod véletlenül?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2612 Dátum: 2007.11.26 22:24:06 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "Xanyi"
A Yaris már OBD-s, úgyhogy kivillogtatni nem lehet, teszterrel kell kiolvasni.

Köszönöm az információt gondolom akkor márkakereskedésbe kell ellátogatnom jó pénzért. Vagy esetleg klubbon belül van valakinek célszerszáma? Nem tudod véletlenül?


Passz. Valószínüleg marad a márkaszervíz.
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2613 Dátum: 2007.11.27 17:33:09 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "Xanyi"
A Yaris már OBD-s, úgyhogy kivillogtatni nem lehet, teszterrel kell kiolvasni.

Köszönöm az információt gondolom akkor márkakereskedésbe kell ellátogatnom jó pénzért. Vagy esetleg klubbon belül van valakinek célszerszáma? Nem tudod véletlenül?

zöldkártyánál az obd-re is rá szoktak csatlakozni.
 :hmm: egy ilyen készülékkel nem lehet kiolvastatni a hibát?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2614 Dátum: 2007.11.27 22:14:37 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "Xanyi"
A Yaris már OBD-s, úgyhogy kivillogtatni nem lehet, teszterrel kell kiolvasni.

Köszönöm az információt gondolom akkor márkakereskedésbe kell ellátogatnom jó pénzért. Vagy esetleg klubbon belül van valakinek célszerszáma? Nem tudod véletlenül?

zöldkártyánál az obd-re is rá szoktak csatlakozni.
 :hmm: egy ilyen készülékkel nem lehet kiolvastatni a hibát?


Természetesen nem csak spec Toyota mûszerrel lehet rácsatlakozni, hanem bármilyen OBD-s cuccal ami ismeri a Toyotát. De hát az sincs ingyé  :kacsint:
Xanyi

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2615 Dátum: 2007.11.29 12:06:04 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "Xanyi"
A Yaris már OBD-s, úgyhogy kivillogtatni nem lehet, teszterrel kell kiolvasni.

Köszönöm az információt gondolom akkor márkakereskedésbe kell ellátogatnom jó pénzért. Vagy esetleg klubbon belül van valakinek célszerszáma? Nem tudod véletlenül?


Nekem volt egy ilyen kütyüm, de mostmár Zénóka tulajdonában van :)

Ha sopron felé jársz, szerintem szivesen kiolvassa Neked a hibát, és lehet vele hibakódot törölni is.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2616 Dátum: 2007.11.30 09:55:43 »
Idézetet írta: "grastone"
Úgy tûnik családunk összes toyotájára rájött valami rakoncátlansági fertõzés...
Szóval kigyulladt a yaris check engine lápája autópályán menetközben tegnap éjszaka. Ránézésre semmi nem hiányzik víz, olaj, stb. rendben. Az lenne a kérdésem hogy a yarisból ki lehet e olvasni a hibakódot a carinához hasonló módszerrel: rövidrezárjuk az E1 és TE1 lábakat a csatlakozón és levillogja a számot a check engine lámpa? Még nem volt idõm megnézni hogy egyáltalán ilyen csatlakozó van e benne úgyhogy elnézést ha hülyeséget kérdezek.
2000-es japán gyártású 1.3-as sol egyébként a beteg.


Az enyémnek is ez a baja (99-es) csak már egy hónapja ég a lámpa:((( Az a baj, hogy annyira el vanygok riasztva a márkaszervízektől, hogy itt tökölök ezzel a dologgal. Próbálkoztam a Mayernél vissza se hívtak, a Reálszisztéma, ami szintén közel van Budaörsön, arra azt mondják k... drága, a többi meg hozzám képest a rák izéjén van. Szóval hová vigyem az autót vajh? Egyáltalán mennyit kóstál egy ilyen műszeres kiolvasás????

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2617 Dátum: 2007.11.30 11:01:09 »
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "grastone"
Úgy tûnik családunk összes toyotájára rájött valami rakoncátlansági fertõzés...
Szóval kigyulladt a yaris check engine lápája autópályán menetközben tegnap éjszaka. Ránézésre semmi nem hiányzik víz, olaj, stb. rendben. Az lenne a kérdésem hogy a yarisból ki lehet e olvasni a hibakódot a carinához hasonló módszerrel: rövidrezárjuk az E1 és TE1 lábakat a csatlakozón és levillogja a számot a check engine lámpa? Még nem volt idõm megnézni hogy egyáltalán ilyen csatlakozó van e benne úgyhogy elnézést ha hülyeséget kérdezek.
2000-es japán gyártású 1.3-as sol egyébként a beteg.


Az enyémnek is ez a baja (99-es) csak már egy hónapja ég a lámpa:((( Az a baj, hogy annyira el vanygok riasztva a márkaszervízektõl, hogy itt tökölök ezzel a dologgal. Próbálkoztam a Mayernél vissza se hívtak, a Reálszisztéma, ami szintén közel van Budaörsön, arra azt mondják k... drága, a többi meg hozzám képest a rák izéjén van. Szóval hová vigyem az autót vajh? Egyáltalán mennyit kóstál egy ilyen mûszeres kiolvasás????



Szerintem 1-2-3e ftnál nem kérhetnek el többet...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2618 Dátum: 2007.11.30 11:03:31 »
A hibakód kiolvasás nem kerül vagyonokba márkaszervízben sem, mivel max 15 perc, ami rezsióradíjjal számolva is max 2-3 ezer forint.
De szerintem a Supra-trendnél is simán kiolvassák. Õk ürömön vannak: Zeke Zsolt, 06309643056
Mondd, hogy innen küldtek.
 :kacsint:

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2619 Dátum: 2007.11.30 20:48:16 »
Köszi mindenkinek  az ötleteket és felajánlásokat.
Jelenleg a legkisebb ellenállás irányába mozdultam el ami azt jelenti hogy 15 percre levettem az akkumulátor sarut. Utána pedig visszaraktam és elindítottam és nem világított. Azóta a használat alatt sem jött elõ sem felvillanás sem folyamatos világítás a barátnõm szerint. Szóval elsõ tippem az a témában korábbi tapasztalatok alapján hogy ez egy lambdaszonda elsõ segélykiáltása volt, de ha igazam van hamarosan újra jelentkezik és akkor jön valamelyik lehetõség a kiolvasásra. Ha nincs igazam akkor meg nagy boldogság......
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2620 Dátum: 2007.12.13 14:43:22 »
sziasztok,no megvolt a hibakódleolvasás 4rongyé :robbanfej: a lényeg:az oxigénszenzor vagy halódik vagy halott. kérdéseim a nálamnál okosabbakhoz: azt mondták a szervízben, ha nem cserélem ki, legfeljebb magasabb lesz a fogyasztás. ezen kívül kockáztatok e bármit? vajon létezik e utángyártott ebből a kütyüből, mert 50 rongyba kerül.thx.

Ren

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2621 Dátum: 2007.12.13 17:31:59 »
nekem a légzsák lámpája gyulladt ki és folyamatosan ég tegnap este óta  :szomoru:
Gyõr, Toyota Twin, beolvassák a hibakódot, de nem tudtak rájönni h pontosan hol és mi a hiba, de azt mondták, h a vezetõ oldali légzsák miatt van, és mindenképpen ott kéne hagynom az autót hosszabb idõre h egyáltalán ki tudják deríteni h hol történt szakadás vagy akármi  :szomoru:  mindezt a drága órabérért + még ki tudja mennyi lesz a javíttatás miután meglett a hiba :(
mostanában kezd kicsit sokat rosszalkodni a yarisom  :sir:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2622 Dátum: 2007.12.13 22:22:44 »
Idézetet írta: "andzsin"
sziasztok,no megvolt a hibakódleolvasás 4rongyé :robbanfej: a lényeg:az oxigénszenzor vagy halódik vagy halott. kérdéseim a nálamnál okosabbakhoz: azt mondták a szervízben, ha nem cserélem ki, legfeljebb magasabb lesz a fogyasztás. ezen kívül kockáztatok e bármit? vajon létezik e utángyártott ebbõl a kütyübõl, mert 50 rongyba kerül.thx.


A többletfogyasztáson kívül azzal is számolhatsz, hogy állandóan világítani fog a sárga lámpa. ÉS így nem fogod tudni, hogy a szenzor miatt világít, vagy más is elõjött. Ha csak nem olvastatod ki állandóan...
Én kicseréltetném.
Úgy is kifizeted az árát a többletfogyasztással...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2623 Dátum: 2007.12.14 09:11:06 »
a francnak ez a sok hülye elektronika.

na és a másik...ma a -x fokos hidegben reggel már indulni sem akart, csak többszöri indítózásra, olyan nincs, hogy egy toyota nem indul :nagymosoly: aztán bepöccent. A gyári Panasonic aksi tavaly 7 év után adta meg magát és gyorsan kellett cselekednem, ezért az első útba eső helyen vettem egy Bannert. Nem tudom jó választás volt e, de gyanítom, hogy nincs a helyzet magaslatán. A kérdés az, hogy milyen aksit érdemes venni, ami a -10-et is elbírja? Mert gondolom, hogy hiába tudja ugyanazokat a paramétereket, mint egy másik aksi, azért van különbség, mint mindenben.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2624 Dátum: 2007.12.14 17:06:56 »
Idézetet írta: "andzsin"
a francnak ez a sok hülye elektronika.

na és a másik...ma a -x fokos hidegben reggel már indulni sem akart, csak többszöri indítózásra, olyan nincs, hogy egy toyota nem indul :nagymosoly: aztán bepöccent. A gyári Panasonic aksi tavaly 7 év után adta meg magát és gyorsan kellett cselekednem, ezért az elsõ útba esõ helyen vettem egy Bannert. Nem tudom jó választás volt e, de gyanítom, hogy nincs a helyzet magaslatán. A kérdés az, hogy milyen aksit érdemes venni, ami a -10-et is elbírja? Mert gondolom, hogy hiába tudja ugyanazokat a paramétereket, mint egy másik aksi, azért van különbség, mint mindenben.


A Bannert nem mondanám éppen rossz választásnak. Ettõl függetlenül kaphattál olyat, ami már évek óta az üzletben állt. De ha normális sebességgel tekert az önindítõ, akkor amúgy sem akksi hiba!
Xanyi