Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1802166 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2595 Dátum: 2007.11.19 11:45:20 »
Idézetet írta: "ratman"
Ha esetleg valakit érdekel, a megoldás az volt, hogy felnyomattam 3 barra a kerekeket és kicsit megvasaltam úgy a gépet. Nemtom hogy mi a gond a gumikkal de most sokkal jobb. Azóta 3 nap alatt 0.1-0.2b a csökkenés, ezzel már végighúzom valahogy a szezont.
A gumishoz még annyit, hogy mint minden jó idióta, én is megvártam, amíg leesik a hó. Akkor aztán rohanás az elsõ olyan gumishoz, akihez nem kell 1 nappal elõre bejelentkezni még olyankor sem. Az meg ennyi került. :(
 :banging:

3 bar nem túl sokkkk???
nekem olyan rázós volt még ótópályán is ,h visszavettem 2,5-re, igaz, az 175/65r14...Ts-kereken meg 2,5-2,7-re lõttem be a 185/55r15-t. rugó miatt ígyis-úgyis megvolt a rázás :vezetes:  :mrgreen:

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2596 Dátum: 2007.11.19 15:25:17 »
Dehogynem... extrém sok. Én 2.5el járok de még az is sok. 3b csak 10 percig volt, amíg megmutattam a gumiknak, hogy fognak járni, ha sokat szórakoznak... :)

Wildhemp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2597 Dátum: 2007.11.19 16:29:43 »
Sziasztok,

Van egy 1 literes Yaris II-esem, aminek a motorterebol (legalabbis asszem onnan) mostanaban eleg zavaro hangokat hallok. Gyorsitaskor megjelenik egy kicsit sziszego, neha kicsit femes hang, de mihelyt leveszem a labam a gazrol, egybol eltunik. Es ami meg erdekes, hogy attol fugg mennyire erosen hallom, hogy milyen az aszfalt. Van hogy erosebb, van hogy gyengebb, de hallatszik. Viszont ha uresben van, akkor hiaba porgetem a motort, semmit. Ez mitol lehet? Gondolkodtam elviszem a szervizbe, de tuti, hogy amiko rmeg akarnam mutatni, nem jonne elo a hang :).

Udv.:
Wildhemp

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2598 Dátum: 2007.11.19 18:22:42 »
Idézetet írta: "Wildhemp"
Van egy 1 literes Yaris II-esem, aminek a motorterebol (legalabbis asszem onnan) mostanaban eleg zavaro hangokat hallok. ...


Az nem lehet, hogy most raktál fel téligumikat? Mert azoknak nagyon más a hangjuk.

Wildhemp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2599 Dátum: 2007.11.20 15:24:06 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Wildhemp"
Van egy 1 literes Yaris II-esem, aminek a motorterebol (legalabbis asszem onnan) mostanaban eleg zavaro hangokat hallok. ...


Az nem lehet, hogy most raktál fel téligumikat? Mert azoknak nagyon más a hangjuk.


Raktam fel teligumikat, csak ha valoban csak annak a hangja lenne, miert gyorsitaskor hallatszana? Barmi mas otlet?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2600 Dátum: 2007.11.20 15:39:05 »
Idézetet írta: "Wildhemp"
Sziasztok,

Van egy 1 literes Yaris II-esem, aminek a motorterebol (legalabbis asszem onnan) mostanaban eleg zavaro hangokat hallok. Gyorsitaskor megjelenik egy kicsit sziszego, neha kicsit femes hang, de mihelyt leveszem a labam a gazrol, egybol eltunik. Es ami meg erdekes, hogy attol fugg mennyire erosen hallom, hogy milyen az aszfalt. Van hogy erosebb, van hogy gyengebb, de hallatszik. Viszont ha uresben van, akkor hiaba porgetem a motort, semmit. Ez mitol lehet? Gondolkodtam elviszem a szervizbe, de tuti, hogy amiko rmeg akarnam mutatni, nem jonne elo a hang :).

Udv.:
Wildhemp


Egyszerû adolog

Motorháztetõ fel,motor járat és a légszûrõ ház melelt van egy bowdenes kallanytyú azt huzogasd és hallgasd a kocsi hangját.

Én vagy téli gumira vagy pedig kipufogóra tippelek.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Yaris II.
« Válasz #2601 Dátum: 2007.11.20 23:04:27 »
Most múlt másfél éves az autó :szemez:
Csak annyit akartam írni, hogy sok ismerõsöm jegyezte már meg, hogy az 1-2 éves nem japán márkájú autójuk már csörög-csattog belül, innen-onnan is zörgés, neszek hallatszanak.
Nos, bár úgy tudom, hogy a Yaris II-t már franciák gyártják, de most is ugyanolyan csendes belül mint újkorában, eddig nem volt semmi hibája, tökéletes, nagyon megbízható autó.
Most is ugyanúgy érzem, mint amikor vettem, hogy kategóriájában nagyon jó választás volt :nagymosoly:

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
zaj
« Válasz #2602 Dátum: 2007.11.21 21:21:17 »
Sziasztok!

Úgy hallatszik valami állandó zörej, mintha a biztonságiõv környékérõl jönne. Azt szeretném megkérdezni, hogy aki már vedte le a takaró mûanyagot, milyen esetleges trükkre emlékszik. Hol érdemes lepattintani elõször? Pattent fogja vagy vagy valami más.

Nagyon jó lenne már megoldani, mert nagyon kellemetlenül rezonál mögötte valami.

Thomas

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2603 Dátum: 2007.11.22 22:41:04 »
Idézetet írta: "Wildhemp"
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Wildhemp"
Van egy 1 literes Yaris II-esem, aminek a motorterebol (legalabbis asszem onnan) mostanaban eleg zavaro hangokat hallok. ...


Az nem lehet, hogy most raktál fel téligumikat? Mert azoknak nagyon más a hangjuk.


Raktam fel teligumikat, csak ha valoban csak annak a hangja lenne, miert gyorsitaskor hallatszana? Barmi mas otlet?

Nekem is markánsan más a hangja a téligumáknak gyorsításkor, mint síma menetben.
Gabe 254.

Ren

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2604 Dátum: 2007.11.24 20:57:36 »
Sziasztok!

A kuplung....
Kikészít...
Már látta és próbálta meggyógyítani több szerelõ is több-kevesebb sikerrel... minden lenyomásnál nyikorog... befújkálták, kicsit elmúlt, aztán pár nap múlva mindig visszajött. Most az utolsó szerelõ kicsit szétszedte, beolajozta jól mindenhol, boldog voltam, h na talán most már akkor jó lesz.... de nem  :sir:  Eltelt pár nap és megint nyikorog... :szomoru:
de mindenhol azt mondták, hogy a kuplugnak nincs baja, nincs elkopva + semmi ilyesmi, csak vmiért nyikorog, és ez végülis úgy nem probléma, csak a fülnek kellemetlen eléggé... de amúgy hibátlan a kocsi.
de szerintem van probléma, mert vmiért nyikorog.... Valami ötlet esetleg, h mégis miért van ez??? Akármi, tényleg...
valakinek volt már ilyen problémája? és hogy oldotta meg? (kuplungcserén kívül)

Segítsetek lécci, mert tele sírom a Yarist  :sir:  :pofa: :nagymosoly:

Köszönöm!
Üdv!

Reni

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2605 Dátum: 2007.11.24 21:45:15 »
Idézetet írta: "Ren"
Sziasztok!

A kuplung....
Kikészít...
Már látta és próbálta meggyógyítani több szerelõ is több-kevesebb sikerrel... minden lenyomásnál nyikorog... befújkálták, kicsit elmúlt, aztán pár nap múlva mindig visszajött. Most az utolsó szerelõ kicsit szétszedte, beolajozta jól mindenhol, boldog voltam, h na talán most már akkor jó lesz.... de nem  :sir:  Eltelt pár nap és megint nyikorog... :szomoru:
de mindenhol azt mondták, hogy a kuplugnak nincs baja, nincs elkopva + semmi ilyesmi, csak vmiért nyikorog, és ez végülis úgy nem probléma, csak a fülnek kellemetlen eléggé... de amúgy hibátlan a kocsi.
de szerintem van probléma, mert vmiért nyikorog.... Valami ötlet esetleg, h mégis miért van ez??? Akármi, tényleg...
valakinek volt már ilyen problémája? és hogy oldotta meg? (kuplungcserén kívül)

Segítsetek lécci, mert tele sírom a Yarist  :sir:  :pofa: :nagymosoly:

Köszönöm!
Üdv!

Reni


Esetleg egyszerû wd40-el kínáld meg a kuplungpedál oldalán lévõ csapot. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2606 Dátum: 2007.11.24 22:23:15 »
Nekem a cori csinálja most  :szomoru: Most volt kuplungcsere, szal nem hinném, hogy az a baja, akkor én is próbálkozok WD-40el. Az mindenre jó, még torokgyulladásra is  :rohog:
Laco 73 :D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2607 Dátum: 2007.11.24 23:02:04 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nekem a cori csinálja most  :szomoru: Most volt kuplungcsere, szal nem hinném, hogy az a baja, akkor én is próbálkozok WD-40el. Az mindenre jó, még torokgyulladásra is  :rohog:


Ez pontosan így van. :D
Nem nagyon szokott ilyesmi nyikorogni fõleg egy ilyen idõs autónál.Esetleg nyiszorog a kesztyûtartó vagy a hátsó ajtónál a mûanyag elem.
Bár most hogy eszembe jutott a nyikorgás nálam pl a biztonsági öv csatja nyikorgott.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Ren

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2608 Dátum: 2007.11.25 10:40:45 »
Oké, Köszönöm! Megpróbálkozom akkor minnél hamarabb wd40-el meggyógyítani. Remélem ez már tetszeni fog neki és nem fog nyikorogni, mert már nekem fáj a hangja minden egyes lenyomásnál... :szomoru:

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2609 Dátum: 2007.11.26 10:28:20 »
Úgy tûnik családunk összes toyotájára rájött valami rakoncátlansági fertõzés...
Szóval kigyulladt a yaris check engine lápája autópályán menetközben tegnap éjszaka. Ránézésre semmi nem hiányzik víz, olaj, stb. rendben. Az lenne a kérdésem hogy a yarisból ki lehet e olvasni a hibakódot a carinához hasonló módszerrel: rövidrezárjuk az E1 és TE1 lábakat a csatlakozón és levillogja a számot a check engine lámpa? Még nem volt idõm megnézni hogy egyáltalán ilyen csatlakozó van e benne úgyhogy elnézést ha hülyeséget kérdezek.
2000-es japán gyártású 1.3-as sol egyébként a beteg.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan