Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1802175 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2580 Dátum: 2007.11.09 17:00:02 »
Idézet
Xanyi:
a fészliftes yarisokban már gázos a lengéscsillapító?


Passz. Szerintem ugyanannak kell benne lennie...

Idézet
Szerintetek ez lehetséges? Én nem értem, hogy folyhat víz a gyertyához, ha az rendesen be van csavarva. Most mûxik de vmi gyanús.


Esetleg az egyik gyujtótrafó mellett folyhatott be a víz a gyujtótrafó és a gyertya találkozásához. Könnyen elképzelhetõ, csak egy kis gumikarika tömíti...
Xanyi

Filalac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2581 Dátum: 2007.11.13 14:36:31 »
Ok Köszönöm szépen

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2582 Dátum: 2007.11.13 17:00:39 »
helo, tyû megúsztam, nem csapágyas volt a gép, hanem láncfeszítõ megdöglött... Azért kopogott indításkor.
Érdekes, az uj meg a régi lánc közt volt különbség. A régi három szemmel több volt. Meg nyúlt is ugye, volt az uj meg a régi közt 8 centi különbség....

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2583 Dátum: 2007.11.14 07:33:53 »
Idézetet írta: "kammler"
helo, tyû megúsztam, nem csapágyas volt a gép, hanem láncfeszítõ megdöglött... Azért kopogott indításkor.
Érdekes, az uj meg a régi lánc közt volt különbség. A régi három szemmel több volt. Meg nyúlt is ugye, volt az uj meg a régi közt 8 centi különbség....

érdekes...ugyanilyen problémát orvosoltak nemrégen egy itt fórumozó srác corolla Ts-én is.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2584 Dátum: 2007.11.14 07:38:53 »
Most reggel szépen csendben indult. De nem tudom lesz még valami lehet, hajnali hidegen kicsit erõs hangja van, morgósabb. Lánccsere elõtt is ilyen volt. Egy perc alatt elhagyja.
Nyáron ez nem volt.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2585 Dátum: 2007.11.14 11:51:10 »
Idézetet írta: "kammler"
Most reggel szépen csendben indult. De nem tudom lesz még valami lehet, hajnali hidegen kicsit erõs hangja van, morgósabb. Lánccsere elõtt is ilyen volt. Egy perc alatt elhagyja.
Nyáron ez nem volt.



esetleg másnál van különbség a hangjában igy télen full hidegen, meg kicsit melegedés után?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2586 Dátum: 2007.11.14 21:29:19 »
Idézetet írta: "kammler"
Idézetet írta: "kammler"
Most reggel szépen csendben indult. De nem tudom lesz még valami lehet, hajnali hidegen kicsit erõs hangja van, morgósabb. Lánccsere elõtt is ilyen volt. Egy perc alatt elhagyja.
Nyáron ez nem volt.



esetleg másnál van különbség a hangjában igy télen full hidegen, meg kicsit melegedés után?


Én reggel mindig 20 fokos garázsból indulok, így tök jó hangja van. De viszont este a munkahelynél 5 fokban indítva nekem is kereplõsebb egy hangyányit, de ez minden autónál így van...
Xanyi

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2587 Dátum: 2007.11.14 22:00:06 »
:hmm:   valami toj lesz a palacsintába. Így most igen jó hangja lett lánccsere után, eddig 90-nél már dübörgött most finom. Fele akkora motorhang nincs. De fullhidegen morog valami, ha kis gázt adok. Kinyomott kuplungnál is,meg nem kinyomva is. Hát sokminden nem lehet, csapágyait is megnézték olajszivattyúját is ha már arra jártak. Na majd szépen kinövi magát a problema. Vízpumpa, generátor? De még bemelegednie se kell, két perc alatt elhagyja.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2588 Dátum: 2007.11.14 22:10:08 »
nálam nem hajt mást az ékszíj csak a generátort meg a vízpumpát. Hidegen nálam 1000 az alapjárat onnan veszi vissza. Na ha hideg 1000-es alapjáraton
gázt adok 1000-2000 fordulat közt hallani. Hatvan ezer kilóméterrel tán szelep még nem lehet.

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2589 Dátum: 2007.11.15 09:11:08 »
Na visszakerült a gépemre a gyári TS felni a tavalyi téligumikkal... Kicsit szokatlan, kb. úgy néz ki az autó, mintha kispolszki kerekeket raktam volna rá.. :D de majd hozzászokok...
Viszont a problémám az, hogy mind a négy kerék enged. Kb. egy nap alatt 0.3-0.5b nyomás elszáll. Nem hinném, hogy lyuk van, nameg mind a négyen? Inkább valahogy az állástól megfáradtak talán kicsit. (??)
Mi a fenét lehetne kezdeni? Nyilván nem fogom most megint leszedni mind a négyet, hogy gumishoz vigyem, aztán megint centír stb. egy vagyonba volt így is, mire felkerültek. :( (4e ft uhh)
Van valami spré. Olyan spré, amiben nem csak sûrített levegõ van, hanem vmi adalék, ami tömíti a kis szivárgásokat. Nem a defektmentesítõre gondolok, attól állítólag rázni tud a gumi, hanem valami más. De nemtom konkrétan hogy mi. :P
Valaki jobban informáltabb esetleg?

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2590 Dátum: 2007.11.15 09:14:52 »
Idézetet írta: "kammler"
helo, tyû megúsztam, nem csapágyas volt a gép, hanem láncfeszítõ megdöglött... Azért kopogott indításkor.
Érdekes, az uj meg a régi lánc közt volt különbség. A régi három szemmel több volt. Meg nyúlt is ugye, volt az uj meg a régi közt 8 centi különbség....


Lehet, hogy azért döglött meg, mert már eleve meg volt hekkelve. Pl. láncot cseréltek és nem is belevaló láncot raktak be.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2591 Dátum: 2007.11.15 11:21:26 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "kammler"
Idézetet írta: "kammler"
Most reggel szépen csendben indult. De nem tudom lesz még valami lehet, hajnali hidegen kicsit erõs hangja van, morgósabb. Lánccsere elõtt is ilyen volt. Egy perc alatt elhagyja.
Nyáron ez nem volt.



esetleg másnál van különbség a hangjában igy télen full hidegen, meg kicsit melegedés után?


Én reggel mindig 20 fokos garázsból indulok, így tök jó hangja van. De viszont este a munkahelynél 5 fokban indítva nekem is kereplõsebb egy hangyányit, de ez minden autónál így van...


nekem is nyáron nem csinálja 20 fokos garázsból, akkor jön ki ha 10 fok alá megy a hõmérséklet. Ez így volt két éven, azota van nálam. De ezt azért tul erõsnek találom, ezt a kerepelést. Franc tudja, majd kinõvi magát a probléma ha van.

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2592 Dátum: 2007.11.15 14:56:55 »
Idézetet írta: "ratman"
Na visszakerült a gépemre a gyári TS felni a tavalyi téligumikkal... Kicsit szokatlan, kb. úgy néz ki az autó, mintha kispolszki kerekeket raktam volna rá.. :D de majd hozzászokok...
Viszont a problémám az, hogy mind a négy kerék enged. Kb. egy nap alatt 0.3-0.5b nyomás elszáll. Nem hinném, hogy lyuk van, nameg mind a négyen? Inkább valahogy az állástól megfáradtak talán kicsit. (??)
Mi a fenét lehetne kezdeni? Nyilván nem fogom most megint leszedni mind a négyet, hogy gumishoz vigyem, aztán megint centír stb. egy vagyonba volt így is, mire felkerültek. :( (4e ft uhh)
Van valami spré. Olyan spré, amiben nem csak sûrített levegõ van, hanem vmi adalék, ami tömíti a kis szivárgásokat. Nem a defektmentesítõre gondolok, attól állítólag rázni tud a gumi, hanem valami más. De nemtom konkrétan hogy mi. :P
Valaki jobban informáltabb esetleg?

én nem használnám télen a gyári kereket...túl értékes ahhoz,h összeverd, szétkaristold, lenullázd...de te tudod. nem kis ára van a gyári alufelniknek.
4rongy sok...itt fóton asszem 2,8ért (tavalyi ár) megcsinálják ragasztott súlyokkal...2/a-ról lejössz (befelé jössz fótnak) elmész a mafilm mellett, papírgyár mellett, elhaladsz a J-pres bugyiraktár mellett, és a keresztezõdés után, a bal oldaladon lesz egy gumis. kissé gyorsbeszédû, de jó szaki.

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2593 Dátum: 2007.11.16 15:44:17 »
Teljesen igazad van, de nem rakok fel lemezfelnit. Ennyi büszkeség még maradt bennem. :)
Utóbbi 10 évben nem tettem tönkre azért felnit, mert csúszott az út. Kátyú miatt már nem egyet, de ahhoz télnek nem volt köze. :(
Az ültetett GSi-mmel hozzászoktam, hogy lépésben közlekedek a rázós útszakaszokon, ha egyben akartam onnan kijönni. Ezzel sem fogok száguldozni.
Csak ez a nyomásvesztés ne volna még mindig...

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2594 Dátum: 2007.11.19 10:19:11 »
Ha esetleg valakit érdekel, a megoldás az volt, hogy felnyomattam 3 barra a kerekeket és kicsit megvasaltam úgy a gépet. Nemtom hogy mi a gond a gumikkal de most sokkal jobb. Azóta 3 nap alatt 0.1-0.2b a csökkenés, ezzel már végighúzom valahogy a szezont.
A gumishoz még annyit, hogy mint minden jó idióta, én is megvártam, amíg leesik a hó. Akkor aztán rohanás az elsõ olyan gumishoz, akihez nem kell 1 nappal elõre bejelentkezni még olyankor sem. Az meg ennyi került. :(
 :banging: