Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805644 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2445 Dátum: 2007.08.05 22:43:51 »
Sziasztok!Rég jártam erre,jobbára csak az Off topicot olvasom!

Kammler!Sztem nulla gondja van a kocsidnak,vagy az enyém is xar!De sztem az enyém meg nem az!
Egyszerûen ilyen a hangja,mikor alapjáraton megy,én is idegeskedtem miatta,de ezt csinálja mióta nálam van,és azóta belement 50e km,most van benne 105e.
Az indítózásra egyszer írta itt vki,h az önindítónak meg a nemtomminek nem egyenlõ a fordulatszámamés ezért adja ezt a csúnya hangot 1-2 mp-ig!
A kuplung nagyon nyúlos,ezt én is tapasztalom,meg nyikorog,de 3 éve nem találok rá megoldást,ami huzamosabb ideig jó lenne.A kuplunggal még annyi gondom van,nem tudom,nektek milyen,de ha elkezdem padlózni,akkor 3000 fordulaton elkezd gondolkodni,csak kipörögni se akar,meg nem is gyorsul,aztán meglódul,mintha ott csúszna a kuplung,de más fsz-tartományban ezt nem tapasztalom!
Az autószerelõm amúgy a dízeles hangra azt tanácsolta,h cseréljük ki a bordásszíj feszítõgörgõit,mert szerinte az egyik csapágyas,és azért van ez a hang!Ha kicseréljük,és nem az lesz,akkor qrva ideges leszek!!
Viszont,ami gond,és idegesít már nagyon,h kopog a futómûvem,én a szilentekre gyanakodtam,de kiderült,h nem lehet szilenteket kapni külön,csak komplett kitámasztót.
Az autó most megy 105ezres szervízre!(vki leírná nekem,h akkor mit kell cserélni,megnézetni?)Nagyon szeretjük,vegyes használattal,pályán 130,klíma,város,közút és 5,7 et mutat a fedcomp,ami számításom szerint 2 decit csal lefele!
kérdések:Kopog már vkinek a futómûve?Mit cseréltetett?Talált már vki jó és tartós megoldást a kuplungnyikorgásra?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2446 Dátum: 2007.08.05 23:26:04 »
Idézet
Az autószerelõm amúgy a dízeles hangra azt tanácsolta,h cseréljük ki a bordásszíj feszítõgörgõit,mert szerinte az egyik csapágyas,és azért van ez a hang!Ha kicseréljük,és nem az lesz,akkor qrva ideges leszek!!


Akkor én meg azt a tanácsot adom, hogy cseréld ki az autószerelõd  :kacsint:
A Yarison ugyanis nincs bordásszíj. Ékszíj van, annak vannak görgõi, de ha az csapágyas az nem csak alapjáraton hallatszik, és nem is halk kattogás...

Idézet
Viszont,ami gond,és idegesít már nagyon,h kopog a futómûvem,én a szilentekre gyanakodtam,de kiderült,h nem lehet szilenteket kapni külön,csak komplett kitámasztót.


Nem hiszem, hogy ilyen kevés km-nél szilentet kellene cserélni. Ha mégis, akkor van egy direkt ezzel foglalkozó cég a fõvárosba, és akkor nem kell komplett lengõkart cserélni.
Elõször inkább a stabilizátorgumikat nézd át. Ahol a lengõkarokkal össze van csavarozva a stabi, ott szoktak elég hamar elkezdeni repedezni a gumik. Én arra tippelnék...
Xanyi

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2447 Dátum: 2007.08.06 20:50:54 »
Hát igen a yaris láncos, de a fenébe már, ilyen nincs, kétszer lett kipucolva az önindító, száraz volt a persely, meg lett kenve, és még mindig nem jó. Úgy vágom ki csak laffan. Két különbözõ ember nézte egyik se talált baját. Azt írták, hogy van morgás, mikor nagyon hideg van. De ez 40 fokban is olyan, és nem volt ilyen. Tavaly októberben kezdte, azóta csinálja. nyáron még elviselhetõ, de mikor télen ugy indul, hogyfeldobja a fordulatot, és úgy engedi vissza folyamatosan, na az nem normális, az a hang. Hát most mi a lópikulát csináljak vele. Csak lenne aknám szétszedném aztán megnézném énis, ráérnék vele bíbelödni hétvégén. de azzal járok dolgozni, nem hagyhatom szerelõnél 3 napig, meg jó sokba is kerülne.
Még elkap az idegbaj, egyszer egy ilyen indulásnál nyomok egy kövéret, aztán akkor eldöntjük, hogy vagy mûködik rendesen, vagy sehogy, vagy szétpotyog vagy nem.  :banging:  :banging:  :banging:
Vagy ha senki semmi baját nem lát vigyem el a paphoz ördögûzésre, vagy kenjem meg a perselyt szenteltvízzel???

yaris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2448 Dátum: 2007.08.10 11:40:59 »
Sziasztok!
Az alábbi problémára keresek megoldást a segítségetekkel.
2002-es, 1,4 -es dízel yaris verso motorterébõl kereplõszerû hangot hallok a 2000-3000-es fordulatszám között gyorsításkor.
Egyik nap olyan erõs volt mint egy rövid géppisztoly sorozat, aztán elkezdtem kihúzatni az autópályán és lehalkult. most csak egy kereplés hallatszik .
Valamelyik injektorra gyanakszom.
Tudtok ajánlani jó szerelõt?

varix

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2449 Dátum: 2007.08.10 15:26:48 »
Sziasztok,
Kis segitség kellene. Yaris 99-es modell. Egyszercsak "traktor" hang motor diagnosztika villog. Szerviz megnéz, (bank 2 hibakód,ami elõ szokott jönni többször) 2-es hengernél gyujtótrafó csere+a 4 gyertya cseréje. Ezek után egyenetlen alapjárat legkisebb gázadásra lefullad. Benzin és egyéb szûrõk cserélve. Computer olvasható, hibakód pár perc egyenetlen alapjárati járatás után, szintén "csak" bank 2. 2-es lamdaszonda. Injektorokhoz benzinnyomás megvan, viszont magától elhaló, megálló alapjárat, gázadásnál fulladás. Volt valakinek hasonló tapasztalata,hibajellensége? Ha valakinek van jó ötlete sok szerettel várnám. Remélem nem computer probléma, de minden ötletre "vevõ" vagyok.   Köszönöm

varix

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2450 Dátum: 2007.08.10 16:22:56 »
Azt hozátenném, hogy kb 10 centis padkáról való letolatás után történt a hibajelenség (talán ütést kapott az alja?)

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2451 Dátum: 2007.08.11 16:40:07 »
Az ékszíj görgõi közül a legfelsõ csapágyas,amiatt van a csúnya hang,és nemcsak alapjáraton,cserélni kell!
Meg a stabilizátorgumikat is,mert szét vannak repedezve.
Xanyi,köszi a tanácsokat!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2452 Dátum: 2007.08.11 18:56:57 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Az ékszíj görgõi közül a legfelsõ csapágyas,amiatt van a csúnya hang,és nemcsak alapjáraton,cserélni kell!
Meg a stabilizátorgumikat is,mert szét vannak repedezve.
Xanyi,köszi a tanácsokat!


Nincs mit!
Majd légyszí a stabigumik árát írd meg, mert kiváncsi vagyok. Lehet valamikor én is kicserélem õket...
Xanyi

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2453 Dátum: 2007.08.12 00:32:47 »
légkondis, vagy milyen az a kocsi hogy az ékszíjnak vannak feszítõgörgõi, mert nekem csak vízpumpát, meg generátort hajtja, nincs görgõ. A generátor feszíti, csavarral lehet állítani.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2454 Dátum: 2007.08.12 11:54:41 »
Az enyém ezres,légkondis,szervókormányos.
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2455 Dátum: 2007.08.12 15:05:56 »
ja egy kérdés, a mûszerfalon, mikor a gyújtást ráadom van egy kontrollámpa, ami benne sincs a kézikönyvében, hogy mi az. Kis ideig világít kialszik; P/S ez mi? Akárhogy néztem, sehol nem találtam.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2456 Dátum: 2007.08.12 16:51:27 »
Power Servo.
Az elektromos szervókormány visszajelzõje.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2457 Dátum: 2007.08.12 16:53:32 »
Idézetet írta: "varix"
Azt hozátenném, hogy kb 10 centis padkáról való letolatás után történt a hibajelenség (talán ütést kapott az alja?)


Ha ütést kapott az alja, akkor annak látszania kell. A probléma leírásából adódóan én a katalizátor környékén keresgélnék.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2458 Dátum: 2007.08.12 19:04:36 »
Jaja,az a szervóé!Ami jobb,ha tudod,h kikapcsolja magát bizonyos helyzetekben,h kímélje magát!És csak a következõ indításnál kapcsol be megint,addig kõkemény a kormány!Nekem a 3 év alatt 2x csinálta.
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

varix

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2459 Dátum: 2007.08.12 20:39:15 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "varix"
Azt hozátenném, hogy kb 10 centis padkáról való letolatás után történt a hibajelenség (talán ütést kapott az alja?)


Ha ütést kapott az alja, akkor annak látszania kell. A probléma leírásából adódóan én a katalizátor környékén keresgélnék.


Szia Misi,

az alján semmi nem látszik, inkább csak a mûanyag takarólap kapott, viszont megkérdezték, h nem a "huppant" nagyot az autó. Jelenleg a computert is kiszedték, remélem hétfõn ki tudják próbálni egy másik commal. Köszi a tippet:)