Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805630 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2430 Dátum: 2007.07.24 21:04:40 »
Helo, új vagyok itt olvasgattam a fórumot, hogy választ kapjak néhány kérdésemre, de maradtak még kétségeim. Hát új témát még nem tudok nyitni...
Most tettem szert nemrég egy yarisra, 2001-es 1000-es négyhengeres. Lecseréltem rajta néhány dolgot sajátkezüleg. Tettem bele levegõ meg pollenszûröt, NGK belevaló gyertyát, motorolajat.

De volna még néhány dolog:

1. Most igaz hogy csak ellenõrzés ír 60 ezernél váltóólajra, de kicsit néha nehezebben veszi a hármast. amúgy kihuzatva is reccsenésmentres minden fokozatban. De viszont nem találom a leeresztõcsavart.... Szembe állva az autóval nem messze az akksitól van egy jó nagy csavar a váltó oldalán, gondolom az a betöltõ meg ellenörzõnyílás, de hol a leeresztõ? De jó lenne ha valaki adna egy linket, képet vagy valamit :)

2. A másik, a hûtõfolyadék. Cserélni kéne, habár olaj meg habosodás mentes, de régi. A hûtõ legalján találtam egy szárnyas mûanyag csavart, gondolom az a leeresztõ ugye? Csak az az egy van, vagy van mégegy? A 2007-es új yarishoz találtam gépkönyvet annak két leeresztõje van, de ennél nem találtam többet. A felhasználási utmutatója mindenféle foszfát, amin, nitrátmentes etilén-glikol alapú hûtõfolyadékot ír, de ezt is a 2007-es yaris könyvében olvastam. Ilyen toyota gyárit sehol nem lelek, itt viszont volna egy ilyen, piros szinû pont ilyen tulajdonságokkal:

http://www.mol.hu/hu/autozzon_velunk/termekek/kenoanyag_es_autoapolas/hutofolyadekok/evox_premium_g_30/

alul van egy termékadatlap, ott írja hogy nincs benne szilikát foszfát stb jó ez a koncentrátum?

3. észrevettem, mikor full meleg a motor, és teljes a csend alapjárat üresben kuplungot fölengedem, épp csak hallani finom kis surlódást, egyenletes halk nem csattog zörög, namost ez nyelestengely csapágy. Nem is zavar, mivel jó a fülem észrevettem. Viszont mi a tapasztalat, ez egyszerüen ilyen és igy marad, vagy rohamosan romlik? Csak akkor hallani be mikor nagyon melegen lassu halk alapjárat van, menet közbe semmi.

Elnézést, ha kissé hosszú voltam, de ez a kocsi alólam fog kiesni. 60 ezer km van benne szal szinte új, és nem akarom elcseszni.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2431 Dátum: 2007.07.24 21:37:29 »
Nem is baj, hogy nem nyitottál külön topicot. Sztem majd szép lassan kapsz választ minden kérdésre.
Én csak a hûtõközegrõl írnék, mert azt tudom. Bármelyik márkás termék jó, aminek a leírásában szerepel az, amit te is leírtál. PL Liqui Moly, de az is jó, amit néztél.
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2432 Dátum: 2007.07.24 22:30:55 »
Idézet
Most igaz hogy csak ellenõrzés ír 60 ezernél váltóólajra


De azért nem árt lecserélni. De csak és kizárólag Castrol TAF-X!!!

Idézet
De viszont nem találom a leeresztõcsavart.... Szembe állva az autóval nem messze az akksitól van egy jó nagy csavar a váltó oldalán, gondolom az a betöltõ meg ellenörzõnyílás, de hol a leeresztõ? De jó lenne ha valaki adna egy linket, képet vagy valamit


Hát sajna képet nem tudok mutatni, de 24-es fejü csavart kell keresned. Ha aknából megnézed a váltó alját, egybõl ki fogod szúrni melyik az.

Idézet
Cserélni kéne, habár olaj meg habosodás mentes, de régi. A hûtõ legalján találtam egy szárnyas mûanyag csavart, gondolom az a leeresztõ ugye?


Igen, az a leeresztõ. Van a blokkon is egy csavar, de azt inkább ne babráld. Elég a hûtõbõl leengedni.
Gyári Toyota folyadékot a márkakereskedésekben találsz.
Xanyi

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2433 Dátum: 2007.07.26 11:32:06 »
noés az mennyire normális, hogy full meleg motornál alapjáraton olyan jó kattogós? Tiszta dízelhang.....
Ezeknek mindnek ilyen nyúlós a kuplungjuk, vagy csak szokni kell? Értem ez alatt hogy indulásnál é nem érzek határozott fogáspontot, hajlamos kicsit lebökni ha jol ráengedem neki.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2434 Dátum: 2007.07.26 14:29:55 »
Segítsééééég jönnek a bajok...


érdekes, mikor sokat áll és indítok és beindult a motor kulcsot elengedtem 2-3 mp-ig egy ilyen kerepelõ vagy nem is tudom, recsegõ hang van, mint mikor valaki a forgó ventillátorlapátokba beledug egy tollat. Aztán minden oké. Utána mindig, ha akkor rögtön leállítom indítás után, a következõ indítás már oké, meg a többi. Fél óra állás után ismétlõdik a kórisme. Pénzem az nincs..

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2435 Dátum: 2007.07.26 15:40:13 »
Idézetet írta: "kammler"
Segítsééééég jönnek a bajok...

dízelesen ketyeg?
:hmm:
szerintem egy másik yarist is meg kellene hallgatnod.
enyém is ketyeg, fõleg mikor 5-600-ra esik az alapjárat. ilyen

indítózás utáni "beragadás" normális jelenségnek mondható, bár ezt inkább hideg idõben hajlamos csinálni, és hidegen indítózva(nálam)

kuplungra megintcsak azt tudom mondani,h ki kellene próbálnod másikat...lehet,h csak még nem szoktad meg a yaris kuplungját.
nem lenne szabad 60.000km-nél baja lennie :nene: még akkor sem nagyon, ha gyilkolták.

fékfolyadékot nem cserélsz a kocsidban?

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2436 Dátum: 2007.07.26 15:51:38 »
ja igen, közben nézelõdtem, hidegen tényleg írják ezt az önindítós dolgot, de most 30 fok van, hát most nem tudok mit csinálni, lesz mûszaki is meg minden, majd ha lesz pénz. De fékfolyadékot is kell cserélni tudom, lehet egybekötöm az önindító megnézetésével, már ha attól kereg. Fennt fog a kuplung, de azt írták hogy ilyen, az végül is nem zavar. Amúgy messze fölülmúlta azt amit egy 1000-es motortol vártam, megy mint a barom ahhoz képest. Kihuzattam egyet, nagyon finoman megy, semmi recsegés gyors váltásnál. Jobbára országúton megy most, eddig városi kocsi volt.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2437 Dátum: 2007.07.26 16:08:55 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "kammler"
Segítsééééég jönnek a bajok...

dízelesen ketyeg?
:hmm:


Laci, tavaszi talin hallottad az én autómat, az is így ketyegett. Ezzel borítottam ki a fiúkat. De hõsiesen próbáltak nekem segíteni, még ha magukban mást is gondoltak.  :rohog:
Persze azóta sem változott a dolog, de Zénókán keresztül Xanyitól kaptam pár magyarázatot rá, így megnyugodtam. Most már csak idegesít ez a hang. :nagymosoly:
Szilvi 62

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2438 Dátum: 2007.07.26 17:49:14 »
Nos, ilyen a zajok természete :)
Amúgy igazából én eddig egy 1200-es ladát vezettem, na mikor ebbe belültem és lepadlóztam 2-esbe aztán megindult és mondta hogy wrrrrrooooammmmmmmmmmmmmmmmmmmm aztán még 4000 után meg még rántott is rajt azthittem bekakálok, mert ez a ladához képest rakéta....
nagyon bírom a hangját ilyenkor, milyen lehet gy direktszûrövel?
Aztán fékezni kellett ráléptem a fékre és szagolgattam a szélvédõt, mert ugy fékeztem mint egy ladába, azthittem kirepülök...
aggodalmam abbol származuott , hogy pénzem jó ideig nem lesz kocsira, ennek hosszú évekig bírni kell majd. A trágyaszagu piroska vonathoz képet most kivirágoztam, alig eszik, megy is. És legalább láncos is, nincs 40-50 ezer kiadás 60 meg 80 ezrenként szíjakra. Láncot minden kocsiba. Ennek még ha meg is döglene a láncfeszítõje is nyúzva döngölve üzembiztosabb mint egy szíjas. Youtube-on aki rákeres, hogy vvt-i érdekes videók vannak a mûködésérõl.

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2439 Dátum: 2007.07.26 21:21:15 »
Idézetet írta: "kammler"
na mikor ebbe belültem és lepadlóztam 2-esbe aztán megindult és mondta hogy wrrrrrooooammmmmmmmmmmmmmmmmmmm aztán még 4000 után meg még rántott is rajt azthittem bekakálok, mert ez a ladához képest rakéta....

 :nagymosoly:  :twisted:  :10:  :supz:  [smilie=sm28.gif]  [smilie=sm36.gif]
Ez így megy itten... tiszta rakendrol.
Yaris Blue Ice 1.0

Elar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2440 Dátum: 2007.08.01 20:28:37 »
Sziasztok!

Már rég jártam erre, látszik  h nincs probléma a Yarisokkal :)
Most viszont van - sajna.

A váltóm betegeskedik. Kidobja 4-esbõl menetközben.
Tudtok ajánlani egy szerelõt aki meg tudja csinálni (az enyém nem tudta) lehetõleg nem horoor áron?

Elõre is köszönöm :)

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2441 Dátum: 2007.08.02 07:16:19 »
Idézetet írta: "Elar"
...
A váltóm betegeskedik. Kidobja 4-esbõl menetközben.
Tudtok ajánlani egy szerelõt aki meg tudja csinálni (az enyém nem tudta) lehetõleg nem horoor áron?

fura, pedig kb 1 éve cseréltetted le a váltóolajat, és még ráadásul taf-x került bele.
 :hmm:

márkaszervizes árat tudok mondani(saját tapasztalatból)  új váltóval :elkeseredett: az olyan 650ezres :kormom:  :faradt: ...oda ne vigyed. (hacsak nincs esetleg ismeretség)
még a hibafeltárás is egy valag pénz: leszedni a váltót, szétszedni  :torsziv: és akkor derül ki,h mi a baj :sunyi:
ezért felszámolnak legalább 4-5óra munkadijat.

magánszerelõt tudok ajánlani, de az sem ócsó' (de legalább jól dolgozik) :nana: és ugye nem kizárt,h a váltó szétszedése után még pár napig várni kell az alkatrészekre, ezzel is számolj...

Elar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2442 Dátum: 2007.08.02 08:34:23 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Elar"
...
A váltóm betegeskedik. Kidobja 4-esbõl menetközben.
Tudtok ajánlani egy szerelõt aki meg tudja csinálni (az enyém nem tudta) lehetõleg nem horoor áron?

fura, pedig kb 1 éve cseréltetted le a váltóolajat, és még ráadásul taf-x került bele.
 :hmm:

márkaszervizes árat tudok mondani(saját tapasztalatból)  új váltóval :elkeseredett: az olyan 650ezres :kormom:  :faradt: ...oda ne vigyed. (hacsak nincs esetleg ismeretség)
még a hibafeltárás is egy valag pénz: leszedni a váltót, szétszedni  :torsziv: és akkor derül ki,h mi a baj :sunyi:
ezért felszámolnak legalább 4-5óra munkadijat.

magánszerelõt tudok ajánlani, de az sem ócsó' (de legalább jól dolgozik) :nana: és ugye nem kizárt,h a váltó szétszedése után még pár napig várni kell az alkatrészekre, ezzel is számolj...



Várj, várj keversz vkivel. Akkor nem cseréltem le a váltóolajat.
Most lett lecserélve - könnyebben vált, de ez a probléma megvan.
Beszéltem vkivel és azt mondta, h szerinte 2 dolog lehet.
Vmiféle rugó gyengült meg ott a váltó környékén, illetve még vmi ami komolyabb. De már nem emlékszem rá :)

Mindenesetre érdekelne az a szerelõ...

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2443 Dátum: 2007.08.02 08:53:52 »
Idézetet írta: "Elar"


Várj, várj keversz vkivel. Akkor nem cseréltem le a váltóolajat.
...
Mindenesetre érdekelne az a szerelõ...


Idézetet írta: "Elar"


Na megvolt a szervíz. Kicsit felemás a végeredmény.
Az alkatrészeket olcsón szereztem be.

Nipparts termékekbõl:
Olajszürõ - 880ft
Légszürõ - 2850ft
Pollenszürõ - 2766ft
elsõ fékbetét - 11430ft
hátsó fékbetét - 8425ft
Denso gyertyák 1200ft

Ezekbõl még lejött 30% kedvezmény

Motorolaj
TXT Softec Plus 5W-30 2200ft/L
 
Váltóolaj
Taf-x 75W-90  2500ft/l

Szóval mentem a szerelõhöz. Kiderült, h nem kell cserélni az elsõ féket, hanem a kézifékem kell megigazitani.
Erre fel véletlenül kicserélte a hátsó fékemet (korrektül elismerte, h az még jó volt - nem kellett volna)
és kicserélte amit ki kellett (szürõk, gyertyák, olajak)

Erre elkért 18e ft-ot. Picit szívtam a fogam, dehát illedelmes fiú vagyok kifizettem. Azóta már picit dühöngök és picit átverve érzem magam.
Szerintetek reális ez az összeg ezért a munkáért?

----------------------
erre gondoltam :kacsint:
ezek szerint nem lett a váltóolaj cserélve, bár szerintem nem annak hiánya okozhatta a hibát.

priviben küldöm a szerelõ elérhetõségét...

Elar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2444 Dátum: 2007.08.02 10:59:45 »
erre gondoltam :kacsint:
ezek szerint nem lett a váltóolaj cserélve, bár szerintem nem annak hiánya okozhatta a hibát.

priviben küldöm a szerelõ elérhetõségét...[/quote]

Jéé. Tényleg. Akkor lehet, tényleg cseréltem???  Már nem is emlékeztem :)
Köszi, valszeg megpróbálom a srácot :)