Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805651 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2415 Dátum: 2007.06.18 00:48:38 »
Idézetet írta: "KLaco"
Fejlesszük már tovább ezt a szigszalagot, mert nekem 2 hónapig jó volt így, de utánna elölrõl kezdi. Szekéék megoldották. Szal szivacsos anyagot kell oda tenni, olyan, amit a laminált padló alá teszel, mert az elvezeti a rezgést, a szigszalag, az csak csillapítja, de nem eléggé.


Igen, ez jobban hangzik mint a szigetelõszalag. De tudod mi a végleges és tuti megoldás? Ahol a csõ belemegy a légszûrõházba szépen egy kis lyukat kell furni, és egy kicsi csavart belehajtani. Ha tutira akarsz menni akkor kettõt, egyet fentrõl egyet lentrõl. Na ez biztos hogy örök.
Egy normális csavarral teljesen gyárinak hat...

Ha nekem rezegne (de nem rezeg  :kacsint: ), akkor biztosan így csinálnám meg  :kacsint:
Xanyi

karicsek

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 20
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2416 Dátum: 2007.06.18 16:19:27 »
Sziasztok.
Kösz a gyors választ. Fel fogom hízlalni a csövet, valami szivacsos anyaggal.
Remélem ez lesz (volt) a zajkeltõ.
Üdv Karicsek
U.i: Közbe jött egy újabb ötlet ami nem is rossz. Elõször kipróbálom a tömést, és ha az a baki, akkor csavar.

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2417 Dátum: 2007.06.19 10:44:16 »
Idézetet írta: "karicsek"
..
Remélem ez lesz (volt) a zajkeltõ.

most már látom a képen, meg a kocsid típusánál,h 1.3motor és francia összeszerelés :nagymosoly:  :arrow: biztos ez a hiba :kacsint:

karicsek

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 20
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2418 Dátum: 2007.06.19 17:20:50 »
Ma megcsináltam, de még nem tudtam kipróbálni. Ha meglesz a próba, megírom az eredményt.

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2419 Dátum: 2007.06.25 22:06:22 »
Idézetet írta: "leszilaci"
és francia összeszerelés :nagymosoly:  :arrow: biztos ez a hiba :kacsint:

Én minden rasszistát kizavarnék az országból. :twisted:  :nagymosoly:
Yaris Blue Ice 1.0

karicsek

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 20
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2420 Dátum: 2007.06.25 22:34:43 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "karicsek"
..
Remélem ez lesz (volt) a zajkeltõ.

most már látom a képen, meg a kocsid típusánál,h 1.3motor és francia összeszerelés :nagymosoly:  :arrow: biztos ez a hiba :kacsint:


Na, kipróbáltam, ez volt a zajkeltõ. Hurrá
Még a kuplung nyikorgására és a vezetõülés nyikorgására kellene orvoslás, és akkor zajtalan lenne a kis Toyotám.
Ezekre is van ötletetek? Nagyon megköszönném.
A kuplungot már többször kentem, de pár nap múlva újra nyikorog, fõleg ha óvatosan bánok vele.
A vezetõ ülés meg kanyarodáskor nyekereg, amikor dõlök  benne.
Elõre is kösz a segítséget. Üdv Karicsek

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2421 Dátum: 2007.06.26 07:00:53 »
Idézetet írta: "karicsek"
Még a kuplung nyikorgására és a vezetõülés nyikorgására kellene orvoslás, és akkor zajtalan lenne a kis Toyotám.
Ezekre is van ötletetek? Nagyon megköszönném.
A kuplungot már többször kentem, de pár nap múlva újra nyikorog, fõleg ha óvatosan bánok vele.
A vezetõ ülés meg kanyarodáskor nyekereg, amikor dõlök  benne.
Elõre is kösz a segítséget. Üdv Karicsek


kuplungnyikorgásra itt le van írva rendesen az orvoslás by SzzS ...katt :nagymosoly:

vezetõülés nyikorog? :hmm:  hány kg vagy? :nagymosoly: de akkor sem kellene hangokat kiadnia... :nemtom:

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2422 Dátum: 2007.06.26 07:15:31 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "leszilaci"
és francia összeszerelés :nagymosoly:  :arrow: biztos ez a hiba :kacsint:

Én minden rasszistát kizavarnék az országból. :twisted:  :nagymosoly:

off:
errõl az a hofi vicc jutott eszembe, mikor szibériában farkasordító hidegben(szél hordja a havat, hó hordja a szelet...mindenki hord mindent) diskurál szergej és szása:
- te, szergej, van egy üveg vodkám! -ordítja oda a másiknak
- ne kiabálj b*meg, elvisznek...
- innen? hova?
 :nagymosoly:

Palamér

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2423 Dátum: 2007.06.27 23:09:54 »
Sziasztok!
Van egy '99-es Yarisom, aminek egy borulás következtében megsérült a fékolajtartálya, és ennek következtében szivárog belőle a fékolaj. Beszéltem egy lökhárító javítóval, aki azt mondta, hogy meg tudná heggeszteni az anyagával, de képtelen vagyok rájönni, hogy mi módon vehető le a tartály a főfékhengerről. Tudna esetleg segíteni valaki?
Előre is köszi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2424 Dátum: 2007.06.28 15:15:47 »
nem kicsit eshettél avval az autóval, ha még a fékolajtartály is megrepedt... :szomoru:

Palamér

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2425 Dátum: 2007.06.28 22:40:28 »
Nem én voltam az "elkövető", hanem, akitől vettem. Gyakorlatilag felborult az autóval. Én hülye, az olcsó ár miatt vettem meg a "roncsot", és azóta is szívok az ilyen apró-cseprő hibákkal. Mindenesetre megtanultam, hogy ilyen szinten törött autót soha nem veszek.
Mindegy, most már ez van.
Esetleg van valakinek konkrét tanácsa arra, hogy egy japán Yaris fékolajtartályát hogyan lehet leszedni a főfékhengerről?

regula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
betegség
« Válasz #2426 Dátum: 2007.07.09 06:58:21 »
Tiszteletem!

 Elõrebocsájtom, még nem voltam soha itt köztetek a Toyota fórumon, s lehet nem is kérdéssel kellene egybõl kezenem, de mivel magam is lelkes fórumozó vagyok saját autóim vonalán, magunkból indulok ki, és bátorkodom segítséget kérni.

A probléma a következõ.

Adott egy 1999-es Toyota Yaris, alap verzió, egy légzsák, se elektromos ablak, se klíma, se semmi, még központi sincs, 1,0 literes motor. Van benne 130.000km.

Az autó eladásra kerül nemsokára, mert már megvan helyette a Corolla Verso.

Viszont, van vele egy kis baj. Az egyik, az talán a könnyebb dolog, a generátor valószínûleg csapágyas, mert nagyon hangos, néha kerreg.Ezt kb el tudom én is intézni, felújítás, bontott, stb.Ki is cserélem.

De, a másik, a nagyobb az, hogy az autó cel lámpája világít. Nehezen veszi a fordulatot, nem is nagyon megy, illetve nem úgy, mint azelõtt.

Ha lenullázom az ecu-t, akkor utána sokáig nem jön elõ, de akkor még rosszabb, fullad sokszor, még annyira sem veszi a fordulatot és relatíve sokat eszik ilyenkor.

10-20-30km után felvillan újra, s  a fogyi javul, menettulajdonságok is, de ez nem állapot. Elsõ gondolatom a lambdaszonda volt. Csak japán autókkal foglalkozom, magam Honda és Mitsu tulaj is vagyok.

Nem tudom, pl van-e a Yarisban légtömegmérõ?Mert az is generálhat ilyen hibát.

Az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy egyáltalán mihez kezdjek?
Ki tudom-e villogtatni itthon a hibakódot?Hogyan?
Mi lehet a baja?Hogyan induljak neki a hibakeresésnek?
Egyenlõre szertnék infot gyûjteni, márkaszervíz , egyéb szervíz majd késõbb.
Elnézést kérek a post hossza miatt, és elõre is köszönöm, ha lesz építõ jellegû hozzászólása valakinek.

Üdvözlettel,
Regula András
andrew@beep.hu

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2427 Dátum: 2007.07.09 17:10:36 »
Idézet
Az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy egyáltalán mihez kezdjek?


Elöször azt kellene tudni, hogy mi a tárolt hibakód...
Aztán az alapján lehet tovább gondolkozni!

Amúgy van légtömegmérõje a Yarisnak, ha szemben állsz a motorral akkor a légszûrõház bal oldalán két csavar fogja bele. Azt esetleg megpróbálhatod kipucolni (féktisztító), azzal nem ártasz, de mindenképpen ki kellene olvastatni a hibakódot!
Xanyi

Atusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2428 Dátum: 2007.07.09 22:15:47 »
Sziasztok!

Csak most regisztráltam itt a fórumon. Megpróbáltam a lehetetlent, de egyszerûen nem volt türelmem a rengeteg hozzászólást elolvasni, ezért lehet, hogy a problémám már korábban is ki lett tárgyalva. Bocs.
2005. decemberében vettem az új egyes Yarisomat. 10000 km van benne. 1,3 benzines.
Két problémám van:

1.   Amikor a kormányt jobbra kezdem tekerni furcsa nyikorgó hangot hallok. Ez a hang a kormány továbbtekerésével elmúlik. Balra tekerésnél semmi hang. Újra jobbra, ismét nyikorgás. Az utak zökkenõin szintén onnan, szintén ezt a hangot hallom. Aggódom kicsit.  :szomoru:  :szomoru:

2.   Amíg a motor be nem melegszik, gázadásoknál valahonnan (szerintem alulról) ciripelõ hangot hallok. Ha a motor bemelegedett, kb. 2-3 perc után ez nem hallatszik.

Segítségeteket elõre is köszönöm,
Atusz

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2429 Dátum: 2007.07.10 08:26:08 »
Idézetet írta: "Atusz"
Sziasztok!

Csak most regisztráltam itt a fórumon. Megpróbáltam a lehetetlent, de egyszerûen nem volt türelmem a rengeteg hozzászólást elolvasni, ezért lehet, hogy a problémám már korábban is ki lett tárgyalva. Bocs.
2005. decemberében vettem az új egyes Yarisomat. 10000 km van benne. 1,3 benzines.
Két problémám van:

1.   Amikor a kormányt jobbra kezdem tekerni furcsa nyikorgó hangot hallok. Ez a hang a kormány továbbtekerésével elmúlik. Balra tekerésnél semmi hang. Újra jobbra, ismét nyikorgás. Az utak zökkenõin szintén onnan, szintén ezt a hangot hallom. Aggódom kicsit.  :szomoru:  :szomoru:

2.   Amíg a motor be nem melegszik, gázadásoknál valahonnan (szerintem alulról) ciripelõ hangot hallok. Ha a motor bemelegedett, kb. 2-3 perc után ez nem hallatszik.

Segítségeteket elõre is köszönöm,
Atusz


szia
1. nekem a fék kopásjelzõje nyikkangat, de még van rajta kb 20-25.000km-re elegendõ 110.000km után....10.000km alatt nagy mûvészet lenne elkopnia :hmm:

2. szilikonsprével fújd be a generátor ékszíjat...nekem is most kezdte el csinálni, és minden este elfelejtem befújni, reggel meg ciripcirip :banging:  :banging: