Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805671 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2400 Dátum: 2007.06.08 16:05:57 »
Idézet
60-70 foknál tûnik el a cool felirat, namost onnan a 90 már nincs messze. Ha 500méter alatt bemelegszik 20 fokról 70re, akkor 70rõl 90re még 200 max...


Nem egészen! 80 fokig nagyon gyorsan melegszik, hiszen zárva a termosztát, és a folyadék csak a motorba kering... Hiszen pont az a cél, hogy azt hamar elérje. Viszont 80 foknál kinyit, és a folyadék már a hûtõben is kering, amit a menetszél hût. Tehát onnan már nehezen melegszik tovább. Folyamatos haladásnál alig-alig, csak nagyon melegben. Ha megáll pl. egy dugóban, egész más a helyzet, mert megszûnik a hûtése, ezért bekapcsol a ventillátor.

De igazából a hülyeségen vitatkozunk  :kacsint:
zeher ezt írta:
Idézet
Mostanában a ventillátor bekapcsol már kb 10 km város után rövid idõre majd kikapcsol. Szerintetek normális dolog, hogy megteszek kb 5 km-t és olyan meleg a hûtõ csöve , hogy alig bírom megfogni.

Na most ha városba folyamatosan halad, akkor egyáltalán nem normális hogy bekapcsol. Ellenben ha dugóban araszolgat akkor normális.
De ezt ugye nem tudjuk, szal szerintem hiába minden  :kacsint:

Várjuk vissza zeher-t hogy megossza velünk a fejleményeket!
Xanyi

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
sipolás
« Válasz #2401 Dátum: 2007.06.11 08:15:51 »
Sziasztok!

Pénteken voltunk a veszprémi szervizben a sípolással kapcsolatban.
Két szerelõ 1 órát dolgozott rajta, nézegették, leszerelték a légszûrõt lehúzkodtak minden csövet, alábújtak és nem jöttek rá semmire.
Szerintük a sípolás -ami fõleg alapjáraton hallható- levegõ hangja lehet...spray-vel fújkodták, hátha betömõdik a luk, de ez sem hozott eredményt.
A kocsit most pénteken kell visszavinnünk és azt mondták, hogy beszerelnek egy új szívócsövet próbaként, és megnézik az alatta levõ tömítést is.
Ha szívócsõ rossz az 40.000+áfában fájna nekem, +kb 5 órányi munkadíj 5600x5=28.000 tehát összesen 76000,-be kerülne ez a kis sípolás...a dologban a leg idegesítõbb az anyagiakon kívül az, hogy a kocsinak semmi baja és szerelõk szerint is nyugodtan használhatom, nem valószínû, hogy további romlás következne be...
Ha tudnám, hogy a bazi drága alkatrészt nem kell megvenni, csak esetleg valami olcsóbb tömítést akkor nem is sajnálnám a pénzt, de így már kicsit gondolkodóba esek, hogy így marad a kocsi...
Bár késõbb az alkatrész még drágább lesz stb...de ez akkor is gáz, hogy ~80.000,-Ft elmegy egy kis "cincogásra"....
Szóval most tanácstalan vagyok...
Dudu 1.0

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2402 Dátum: 2007.06.12 13:36:38 »
Idézetet írta: "ToTo"
Sziasztok!

Nem tudom, de mintha már olvastam volna, hogy egy vagy több embernek lett volna hasonló problémája. Egy csiripelõ, nyikorgó hangot lehet hallani a motor jobb oldaláról (ha szembe nézünk az autóval). Ma kezdõdött az egész, semmi elõjel, csak néha megjelenik, néha pedig eltûnik, alapjáratnál és gázadásnál is...


Szia!
Nagyon magas hangot ad ki? Mert akkor valami hasonló lehet a tieddel is mint az enyémmel...
Úgy néz ki ma döntjük szét a verdát, aztán ha a "varázs garázs" nem megy semmire akkor irány a szervíz. Már nagyon tele a tudatom...
Valoszinüleg valami levegõ adja a hangot -a szervízben is erre gondolnak- és ez elég valószínû, mert ha befogom a légszûrõ alatti lukat -ahol a pillangószelep van- akkor 1-2mp múlva megszûnik a hang...aztán persze már a kocsi is fullad további 10-15mp múlva. Talán valami tömítés vagy rosszabb esetben a szívócsõ adta be a kulcsot...egyébként ez a müanyag szívócsõ elég rémisztõ.
Dudu 1.0

Teebche

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2403 Dátum: 2007.06.15 17:12:29 »
Sziasztok!

Igazából apámnak van Yarisa, egy 2002-es 1.0-ás.
Nemrég az történt vele hogy gondolt egyet és kigyulladt a beltér...  :elkeseredett:

Megállt egy bolt elõtt virágföldet venni, ami kb nem tartott talán öt percig sem, mire visszaült volna már égtek az ülések.  :sir:
Ami eddig biztos, hogy nem "külsõ behatásra", és nem is az utastérben maradt öngyújtótól, mert azt a tûzoltók megtalálták sértetlenül.

Szal vmi olyasmit akartam kérdezni, hogy vkivel történt e már hasonló, vagy hallott e már hasonlót, vagy ez az elsõ öngyulladásos Yaris?  :roll:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2404 Dátum: 2007.06.15 19:30:31 »
Idézetet írta: "Teebche"
Sziasztok!

Igazából apámnak van Yarisa, egy 2002-es 1.0-ás.
Nemrég az történt vele hogy gondolt egyet és kigyulladt a beltér...  :elkeseredett:

Megállt egy bolt elõtt virágföldet venni, ami kb nem tartott talán öt percig sem, mire visszaült volna már égtek az ülések.  :sir:
Ami eddig biztos, hogy nem "külsõ behatásra", és nem is az utastérben maradt öngyújtótól, mert azt a tûzoltók megtalálták sértetlenül.

Szal vmi olyasmit akartam kérdezni, hogy vkivel történt e már hasonló, vagy hallott e már hasonlót, vagy ez az elsõ öngyulladásos Yaris?  :roll:


Szia!

Elõször is részvétem.....

Öngyulladó Yarisról még sosem hallottam. Még öngyulladó Toyotáról sem.
Pláne, hogy az utastér gyulladjon ki, csak úgy magától.
Ott valami komoly zárlatnak kellett lennie. Volt benne valami utólagosan beépített cucc? Vagy egy telefontöltõ, stb.?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2405 Dátum: 2007.06.15 19:40:40 »
Idézet
Öngyulladó Yarisról még sosem hallottam. Még öngyulladó Toyotáról sem.
Pláne, hogy az utastér gyulladjon ki, csak úgy magától.
Ott valami komoly zárlatnak kellett lennie. Volt benne valami utólagosan beépített cucc? Vagy egy telefontöltõ, stb.?


Ez tényleg elég durva. De azt nem értem, hogy zárlat és utólagos bekötõsdi inkább a mûszerfal környékén csinálnáka tüzet. Itt meg ha jól értem az ülésekbõl indult...

Mindenesetre hogy zárlat miatt tûz legyen, ahhoz tényleg elég béna bekötés kell.
Xanyi

Teebche

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2406 Dátum: 2007.06.15 21:07:14 »
Se kötögetés, se ülésfûtés, se töltõ...  :?
Egyszerûen fogalma sincs senkinek (még a tûzoltóságnak se) hogy miért gyulladt ki.  :?:
Elõször az öngyújtóra gondoltunk, de azt a tûzoltók kizárták mint okot. :robbanfej:

Teebche

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2407 Dátum: 2007.06.15 21:09:10 »
Megy egyátalán vmilyen vezeték az ülések alatt?  :hmm:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2408 Dátum: 2007.06.16 00:14:24 »
Idézetet írta: "Teebche"
Megy egyátalán vmilyen vezeték az ülések alatt?  :hmm:


Megy egy kábelköteg hátra bal küszöbbe, illetve annak egy része átmegy az ülés alatt be középre a kézifékhez.
De ennyi. Ezek a lámpákhoz mennek meg stb... mind gyári dolog biztosítékkal. Emiatt kizárt a tûz.

Öngyújtóból gondolom, hogy dohányzik édesapád. Nem sokkal elötte esetleg nem pöckölte ki az égõ cigit? Láttam már olyat, hogy vki kipöckölte lazán, a menetszél meg a hátsó ablakon vissza behozta... De ott egy kiégetett ülésen és egy kis égett szagon kívül nem történt baj.

Lehet, hogy hülyeség, csak találgatok!
Xanyi

Teebche

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2409 Dátum: 2007.06.16 09:08:07 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Teebche"
Megy egyátalán vmilyen vezeték az ülések alatt?  :hmm:


Megy egy kábelköteg hátra bal küszöbbe, illetve annak egy része átmegy az ülés alatt be középre a kézifékhez.
De ennyi. Ezek a lámpákhoz mennek meg stb... mind gyári dolog biztosítékkal. Emiatt kizárt a tûz.

Öngyújtóból gondolom, hogy dohányzik édesapád. Nem sokkal elötte esetleg nem pöckölte ki az égõ cigit? Láttam már olyat, hogy vki kipöckölte lazán, a menetszél meg a hátsó ablakon vissza behozta... De ott egy kiégetett ülésen és egy kis égett szagon kívül nem történt baj.

Lehet, hogy hülyeség, csak találgatok!


Hát ez az, hogy akor még csak nem is bagózott... Teljes rejtély.

karicsek

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 20
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2410 Dátum: 2007.06.17 14:19:02 »
Sziasztok.
Nekem 1,5 éves a yarisom. Pár hónapja, egy bizonyos fordulatszámnál ( 2800 körül ) rezonanciális hang jön a motortérbõl, ami egy repülõgép hangjához hasonlít. Aztán a fordulat emelkedésével eltûnik a hang. Visszafelé ugyanaz, motorfék, eléri azt a bizonyos fordulatot és megint ott a hang.
Alacsony fordulatnál, gyorsításkor is hallani, de akkor nem olyan erõsen.
Már kotorásztam a motortérben, de nem találtam semmit.
Ha valaki esetleg találkozott ezzel a problémával, vagy tud rá orvoslást kérem ossza meg velem.
Az a rossz az egészben, hogy ez kb. 90-100-as tempónál van, amit leggyakrabban használ az ember. Hosszabb távon elég zavaró.
Elõre is kösz a segítséget.
Üdv Karicsek

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2411 Dátum: 2007.06.17 21:34:31 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Teebche"
Megy egyátalán vmilyen vezeték az ülések alatt?  :hmm:


Megy egy kábelköteg hátra bal küszöbbe, illetve annak egy része átmegy az ülés alatt be középre a kézifékhez.
De ennyi. Ezek a lámpákhoz mennek meg stb... mind gyári dolog biztosítékkal. Emiatt kizárt a tûz.

Öngyújtóból gondolom, hogy dohányzik édesapád. Nem sokkal elötte esetleg nem pöckölte ki az égõ cigit? Láttam már olyat, hogy vki kipöckölte lazán, a menetszél meg a hátsó ablakon vissza behozta... De ott egy kiégetett ülésen és egy kis égett szagon kívül nem történt baj.

Lehet, hogy hülyeség, csak találgatok!

van még egy csati az ülés alatt :nana: de nem tudom mi lehet az, milyen funkciót lehetne abból kinyerni :hmm:
Xanyi...léci, majd nézzük már meg tököli talin :nagymosoly: kiváncsacsi vok,h szerinted mi lehet

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2412 Dátum: 2007.06.17 21:41:27 »
Idézetet írta: "karicsek"
Sziasztok.
Nekem 1,5 éves a yarisom. Pár hónapja, egy bizonyos fordulatszámnál ( 2800 körül ) rezonanciális hang jön a motortérbõl, ami egy repülõgép hangjához hasonlít. Aztán a fordulat emelkedésével eltûnik a hang. Visszafelé ugyanaz, motorfék, eléri azt a bizonyos fordulatot és megint ott a hang.
Alacsony fordulatnál, gyorsításkor is hallani, de akkor nem olyan erõsen.
Már kotorásztam a motortérben, de nem találtam semmit.
Ha valaki esetleg találkozott ezzel a problémával, vagy tud rá orvoslást kérem ossza meg velem.
Az a rossz az egészben, hogy ez kb. 90-100-as tempónál van, amit leggyakrabban használ az ember. Hosszabb távon elég zavaró.
Elõre is kösz a segítséget.
Üdv Karicsek

szia
a yaris1-nél akad ilyen probléma.
a légszûrõházhoz menõ mûanyag csõ rázkódik be, ami azt a célt szolgálja,h ne a motortérbõl szívja a forró levegõt, hanem elõrõl a lámpabúra mellõl a hûvösebbet.
ki kell húzni a csövet a légszûrõházból, betekerni szigszallaggal, kicsit felhízlalod ezzel a csõ átmérõjét és nem fog rezegni.
néha az is elég,h csak lehúzod a csövet, és visszarakod.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2413 Dátum: 2007.06.17 23:02:42 »
Idézet
van még egy csati az ülés alatt


Ránézhetünk de sztem nemtom  :nagymosoly:
Bizonyára valami gyári dolog elõkészítése, pl. ülésfûtés. Már ha van egyáltalán olyan hely a földön ahol Yarist lehet zicchejzungal rendelni  :nagymosoly:
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2414 Dátum: 2007.06.17 23:04:57 »
Fejlesszük már tovább ezt a szigszalagot, mert nekem 2 hónapig jó volt így, de utánna elölrõl kezdi. Szekéék megoldották. Szal szivacsos anyagot kell oda tenni, olyan, amit a laminált padló alá teszel, mert az elvezeti a rezgést, a szigszalag, az csak csillapítja, de nem eléggé.
Laco 73 :D