Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758127 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #240 Dátum: 2005.02.26 11:29:37 »
Srácok!Ma menet közben kigyulladt a P/S felirat mutternál a Yarisban!Azt mondta,h elnehezedett a kormány!Megállt,mert vásárolt,és aztán meg már nem gyulladt ki,és nem volt semmi gáz vele!Előbb én is mentem vele egy kört,de nem világít a P/S,és semmi baj a kormánnyal!A könyv azt írja,h azonnal vigyem szervízbe!Háát ide Heringékhez...annyira nem akarom...!Mit tegyek?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #241 Dátum: 2005.02.26 11:31:26 »
Bocs,2x ment!2001. aug-i 1.0-ás Yaris van szó.
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #242 Dátum: 2005.02.28 00:42:45 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Srácok!Ma menet közben kigyulladt a P/S felirat mutternál a Yarisban!Azt mondta,h elnehezedett a kormány!Megállt,mert vásárolt,és aztán meg már nem gyulladt ki,és nem volt semmi gáz vele!El?bb én is mentem vele egy kört,de nem világít a P/S,és semmi baj a kormánnyal!A könyv azt írja,h azonnal vigyem szervízbe!Háát ide Heringékhez...annyira nem akarom...!Mit tegyek?


Szerintem semmit. Ha a villanymotorja túlmelegszik (elektromos szervó), akkor annak kímélése érdekében kikapcsolhatja magát 1 kis ideig. Elötte nem tekergette túl sokat álló helyzetben a kormányt? Nézdd meg a guminyomást, ha a két els? túl puha, az száraz aszfalton, álló helyzetben nagyon megnehezítheti a szervó m?ködését. Az enyém még sohasem csinálta, bár igaz, hogy teljesen álló helyzetben nem tekergetem.


Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #243 Dátum: 2005.03.03 15:46:00 »
Köszi a választ Zénóka!Így nem is vittem be a szervízbe a gépet!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Probléma a Yarisommal
« Válasz #244 Dátum: 2005.03.05 22:09:39 »
:?: Sziasztok!a következő a problémám a Yarisommal.Pár hete nem jelzi vissza a megtehető km (range)-t, kizárólag 0-t jelez vissza. hiába nullázom ki(a gomb hoszzú megnyomásával),semmit sem segít, marad a zéró!!!!!! Tudtok valamit tanácsolni??Előre is köszönöm.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Probléma a Yarisommal
« Válasz #245 Dátum: 2005.03.05 22:41:25 »
Idézetet írta: "Thomas"
:?: Sziasztok!a következő a problémám a Yarisommal.Pár hete nem jelzi vissza a megtehető km (range)-t, kizárólag 0-t jelez vissza. hiába nullázom ki(a gomb hoszzú megnyomásával),semmit sem segít, marad a zéró!!!!!! Tudtok valamit tanácsolni??Előre is köszönöm.


Most csak gonoszkodok, mert hallottam 1 jó viccet:
Szőke nő és barna nő mennek a kocsival, a barna vezet és ezt mondja:
Hú, még jó hogy észrevettem, hogy nincs már benzin, ezért időben tankoltunk. Erre a szőke: De ügyes vagy, lehet, én észre se veszem, és tovább megyek :D

Csak ezt tudom tanácsolni, tankolj. Esetleg gurulj be 1 szervízbe, ha garis, akkor elvben ingyé megcsinálják, szvsz nem érdemes időt áldozni rá. Előfordulhat, hogy vmi kompjúteres hiba, esetleg kábel hiba.
De mindjárt jönnek okosabbak, és megmondják a frankót.

Ez volt a 600.
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #246 Dátum: 2005.03.06 22:01:36 »
Idézetet írta: "Thomas"
:?: Sziasztok!a következő a problémám a Yarisommal.Pár hete nem jelzi vissza a megtehető km (range)-t, kizárólag 0-t jelez vissza. hiába nullázom ki(a gomb hoszzú megnyomásával),semmit sem segít, marad a zéró!!!!!! Tudtok valamit tanácsolni??Előre is köszönöm.


A Range mindig ahhoz az "értékhez" képest jelzi ki a még megtehető kilómétert, amikor elkezd villogni a legalsó csík. (Tehát utána a "0" értékkel még mindig lehet menni símán 100km-t.) Ilyenkor még 6 liter van a tankban. Tehát ha neked mondjuk villog a legalsó akkor nem is fog többet jelezni.
Még valami: a yaris könyve ugyan nem írja, de volt olyan autóm (bmw) ami igen, hogy a legkisebb mennyiség amit a fed.comp észrevesz az 5 liter. Tehát ha mindig 1 ezresért tankolsz akkor szépen megy lefelé nullára mindaddig, amég egy nagyobbat nem tankolsz. 1biztos: ha tele tankolod és marad 0 akkor szervíz.
A tied egyébként biztos, hogy még garis, mert a "range" funkciót csak a ráncfelvarrott yaris tudja.


zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Probléma a Yarisommal
« Válasz #247 Dátum: 2005.03.08 18:06:43 »
sziasztok!


 :(  :(  :(  :(
Történt valami furcs az ufómmal! Ma kb. 80-nál be kellett nyomni a satuféket, mert elémugrott egy kutya! Ezután furcsa kopogó hang jött valahonnét hátulról! Ha lassan megyek jobban hallatszik, olyan mintha húznék vmit. Alánéztem, de semmi!
 :(  :(  :(  :(
Volt már valakinek ilyen problémája? Mi lehet ez? még van 20 nap a garanciából...

üdv.:
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Probléma a Yarisommal
« Válasz #248 Dátum: 2005.03.08 18:58:17 »
Idézetet írta: "zeher"
sziasztok!


 :(  :(  :(  :(
Történt valami furcs az ufómmal! Ma kb. 80-nál be kellett nyomni a satuféket, mert elémugrott egy kutya! Ezután furcsa kopogó hang jött valahonnét hátulról! Ha lassan megyek jobban hallatszik, olyan mintha húznék vmit. Alánéztem, de semmi!
 :(  :(  :(  :(
Volt már valakinek ilyen problémája? Mi lehet ez? még van 20 nap a garanciából...

üdv.:

Nem vagyok az a nagy autószerelő, ezért csak tippeket tudok adni:
dobfékes? Gondolom
Mert előfordulhat, hogy az ABS nem dolgozott tökéletesen, és a fékezés következtében vmivel jobban elkopott az ami a dobban fékez, azt nem tom, hogy hívják, és ez adja.
Lehet, hogy égbekiáltó hülyeséget mondtam :D
Aztán a legevidensebb, hogy a fékezés következtében elszabadult vmi a csomagtérben, ami adja a hangot, esetleg a pótkeréknél kiesett vmi, és az zörög, ezt nézd meg. Aztán rohanj a szervízbe, ha ez se segített.
Esetleg várj még, biztos nálam okosabbak is adnak tanácsot :D
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #249 Dátum: 2005.03.09 07:59:02 »
Sajnos én passzolok. Soha nem éreztem még ilyet.  :)  Én a helyedben megvárnám Zénókát, hogy lökjön valami infót. Aztán legkésöbb a 16-17. napon mennék szervízbe, hogy még idejük legyen beszerezni az alkatrészt, ha valamire szükség lenne.
Üdv: Kishaver 74

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #250 Dátum: 2005.03.09 09:17:47 »
zeher -ez neked, csak mellényúltam :oops:

Idézetet írta: "kishaver"
Sajnos én passzolok. Soha nem éreztem még ilyet.  :)  Én a helyedben megvárnám Zénókát, hogy lökjön valami infót. Aztán legkésöbb a 16-17. napon mennék szervízbe, hogy még idejük legyen beszerezni az alkatrészt, ha valamire szükség lenne.


Én nem várnék, egy 3 éves kocsinál lehet sok garanciális apróság, érdemes alaposan átnézni, és hibalistával menni a szervízbe, hogy mindent csináljanak meg garban, amit el lehet fogadtatni a TMH -val!!!

-Ha tévirányítót használsz, nézd meg a zárak kulcsos működést!!!
-nyikorgások, nyöszörgéseg
-váltókar lötyögés, nekem pl 60e-nél kicsit kikopott, a köv szervíznél cseréltetem (a kar végén kb 0,5-1cm mozgás!)
-biztonsági öv visszamegy-e rendesen


[/b]
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #251 Dátum: 2005.03.09 10:53:40 »
Hát nem sok ötletem van a fékproplémádra. Nekem akkor szokott ilyen hangot adni a dobfék hátul, amikor esti mosásnál jól bemosok neki, azután fék nélkül hazagurulok, egész éjszaka áll a vizes fékkel. Na ilyenkor a reggeli elindulásnál, amég 2-3at nem fékezek addig van ilyesmi hang.
Szerintem használd pár napig, ha elmúlik felejtsd el, ha nem akkor szervíz.
Egyébként elég ha az utolsó napon viszed be a szervyzbe ugyanis a garancia idön belül jelezett hibákat a garanciaidön túl is köteles megcsinálni. Tehát attól mert az alkatrész csak 2 héttel a gari lejárta után érkezett meg attól még "garanciás".  A lényeg az, hogy mikor jelezted a hibát.


SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #252 Dátum: 2005.03.09 11:16:57 »
ha ránk hallgatsz akkor söprés gyorsan a szervízbe és nézesd meg...ha garis akkor meg ne aggódj, mert ha valami szar akkor ingyen cserélik!

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Probléma a Yarisommal
« Válasz #253 Dátum: 2005.03.09 18:06:31 »
Sziasztok

nekem is lenne egy problémám
Mégpedig:
reggel amikor még hideg a motor csúszik a kuplung
Nem lehet vele szépen  lassan elindulni mert megcsúszik
de csak egyesben a többi fokozatban nem és csak a míg
a motor be nem melegszik.
Lehet, hogy nedves a kuplung reggelente?
nektek nincs ilyen?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #254 Dátum: 2005.03.09 21:13:32 »
Idézetet írta: "deric"
Sziasztok

nekem is lenne egy problémám
Mégpedig:
reggel amikor még hideg a motor csúszik a kuplung
Nem lehet vele szépen  lassan elindulni mert megcsúszik
de csak egyesben a többi fokozatban nem és csak a míg
a motor be nem melegszik.
Lehet, hogy nedves a kuplung reggelente?
nektek nincs ilyen?


Nekem a corollán volt hasonló, garban cserélték a szerkezetet. Ha padlógázas váltásnál is elcsúszik, tuti kuplungszerkezet, nálam is így kezdte, gyors váltásnál nem a kerék pörgött el 2. fokozatnál, hanem a kuplung szépen leforgott. Aztán úgy folytatta, hogy 3500-4000 fordulat fölött ha padlógázt nyomtam elforgott. egyértelműen hideg, párás időben sokkal gyakrabban előjött, jó idben majdnem jól működött!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!