Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805512 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2085 Dátum: 2006.08.28 15:18:21 »
Nem tudja valaki, hogy uj yarisnak hogy lehet leszedni a 3. feklampajat? Addig eljutottam, hogy kicsavartam a ket tarto csavart, de valahogy bele van pattintva a csomagterajtoba, es nem akartam feszegetni, nehogy eltorjon. Van valakinek otlete? Valoszinunek tartom, hogy az rezeg, es szeretnem valamivel kipockolni, hatha megszunik. :)
Yaris II 1.0

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2086 Dátum: 2006.08.28 20:55:54 »
Idézetet írta: "Catman"
Nem tudja valaki, hogy uj yarisnak hogy lehet leszedni a 3. feklampajat? Addig eljutottam, hogy kicsavartam a ket tarto csavart, de valahogy bele van pattintva a csomagterajtoba, es nem akartam feszegetni, nehogy eltorjon. Van valakinek otlete? Valoszinunek tartom, hogy az rezeg, es szeretnem valamivel kipockolni, hatha megszunik. :)


 :mivan:  Miért nem viszed be a szervízbe???  :|
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2087 Dátum: 2006.08.28 21:50:10 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Catman"
Nem tudja valaki, hogy uj yarisnak hogy lehet leszedni a 3. feklampajat? Addig eljutottam, hogy kicsavartam a ket tarto csavart, de valahogy bele van pattintva a csomagterajtoba, es nem akartam feszegetni, nehogy eltorjon. Van valakinek otlete? Valoszinunek tartom, hogy az rezeg, es szeretnem valamivel kipockolni, hatha megszunik. :)


 :mivan:  Miért nem viszed be a szervízbe???  :|

Az egy fel nap... :( Ha konnyen le lehetne szedni, inkabb megbutykolnem magam...
Yaris II 1.0

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: motorhiba visszajelzõ
« Válasz #2088 Dátum: 2006.08.29 13:05:39 »
Idézetet írta: "rico"
Sziasztok!Tegnap sikerült vennünk a barátnõmnek egy 99-es yarist és mára kigyulladt a motorelektronika hibajelzõ.Esetleg tudnátok tippet adni,hogy mi lehet a hiba?Gondolom,hogy több lehetõség is van,de hátha van valami általános ennél a tipusnál.elõre is Köszi!

Nekünk is pont egy 99-es Yarisunk van, és épp tegnap gyulladt ki másodjára ez a lámpa. Mikor elõször voltunk, kiolvasták a hibát, és aszerint a légmennyiségmérõ szenzor (vagy mi a rák) rossz, és cserélni kéne. Ráadásul valamiért 2 szenzort kellene cserélni, és az anyagköltségét olyan 74 rugóra mondták.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Re: motorhiba visszajelzõ
« Válasz #2089 Dátum: 2006.08.29 13:08:45 »
Idézetet írta: "veze"
Idézetet írta: "rico"
Sziasztok!Tegnap sikerült vennünk a barátnõmnek egy 99-es yarist és mára kigyulladt a motorelektronika hibajelzõ.Esetleg tudnátok tippet adni,hogy mi lehet a hiba?Gondolom,hogy több lehetõség is van,de hátha van valami általános ennél a tipusnál.elõre is Köszi!

Nekünk is pont egy 99-es Yarisunk van, és épp tegnap gyulladt ki másodjára ez a lámpa. Mikor elõször voltunk, kiolvasták a hibát, és aszerint a légmennyiségmérõ szenzor (vagy mi a rák) rossz, és cserélni kéne. Ráadásul valamiért 2 szenzort kellene cserélni, és az anyagköltségét olyan 74 rugóra mondták.


Az komoly. Akkor inkább a lámpátiktatnám ki, hogy ne világítson. :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2090 Dátum: 2006.08.30 16:06:04 »
Na most jöttem vissza a szervizbõl. Szóval tisztázódott a dolog: oxigénszenzorból van 2, 1 a katalizátor elõtt, egy utána. A teszter a múltkor is meg most is ennek a hibáját jelezte, és ezeknek a cseréje lett volna egy vagyon. Azt is mutatta a mûszer, hogy magas az elégetlen benzin a kipufogógázban. Szerencsére egy alapos, rendes szaki nézte a kocsit, beszélgettem is vele, mondtam, hogy szerintem a fogyasztás is magas, meg néha egyesben nehezen veszi a fordulatot. Ekkor elgondolkozott, és megnézte a légmennyiségmérõt, és kiderült, hogy tiszta mocsok. Miután megpucolta, egybõl sokkal jobb összetételû lett a kipufogógáz. Kiváncsian várom, hogy a többi tünet elmúlik-e.

spring

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2091 Dátum: 2006.09.01 19:50:06 »
Sziasztok,
kb. 1 hónapja zörög az ablakom, ha nincs felhúzva. /Az enyém nem villanyos, hanem tekerõs./ :robbanfej:
Ez normális? Valakinek van hasonló problémája, vagy esetleg megoldás a dologra?

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2092 Dátum: 2006.09.01 19:54:06 »
Sziasztok!

Az elõzõre: igen, szerintem normális, nekem is zörög...   :nagymosoly:

Más: sikerült görögországban összeszednem egy horpadást az ajtómra (festék nem jött le)... Tud valaki pesten olyan helyet ahol ki tudják "vákumozni"??? Mennyibe fáj egy ilyen beavatkozás kb???

Kössz:
ludus  :vezetes:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2093 Dátum: 2006.09.01 20:37:23 »
http://www.carwellness.hu/
Itt javítanak horpadásokat.
Amúgy nem normális, hogy zörög az ablak, de nem lehet vele mit kezdeni, ez nem garis probléma, mert az utak minõségétõl van.
Laco 73 :D

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2094 Dátum: 2006.09.02 07:33:25 »
Idézetet írta: "KLaco"
http://www.carwellness.hu/
Itt javítanak horpadásokat.
Amúgy nem normális, hogy zörög az ablak, de nem lehet vele mit kezdeni, ez nem garis probléma, mert az utak minõségétõl van.


Kössz, alkalomadtán elnézek majd oda...
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2095 Dátum: 2006.09.02 20:46:37 »
Idézetet írta: "spring"
Sziasztok,
kb. 1 hónapja zörög az ablakom, ha nincs felhúzva. /Az enyém nem villanyos, hanem tekerõs./ :robbanfej:
Ez normális? Valakinek van hasonló problémája, vagy esetleg megoldás a dologra?

Az enyém alektronyos, az is zörög elöl, ha nincs felhúzva. Sztem sem normális, legalább háromszor szóltam érte a szervizben, de nem tudtak vele mit csinálni, pedig próbálkoztak. :(
Yaris Blue Ice 1.0

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2096 Dátum: 2006.09.02 20:50:11 »
Idézetet írta: "KLaco"
http://www.carwellness.hu/
Itt javítanak horpadásokat.
Amúgy nem normális, hogy zörög az ablak, de nem lehet vele mit kezdeni, ez nem garis probléma, mert az utak minõségétõl van.

Ezt én is megnézem, mert elvert a jég :robbanfej: , és asszem, erre is kell önrészt fizetni, de azt meg nem akarok. Nem tudom, hogy jövök ki jobban.
Yaris Blue Ice 1.0

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2097 Dátum: 2006.09.11 21:45:56 »
Lenne egy kis gondom. Nem nagy probléma, de annál zavaróbb. A kormánymû lefogató csavar szilentje nyikorog, sajnos magát a szilentet nem lehet cserélni, csak kormánymûvestõl. Valahol a kormánymû és az alata lévõ "vas" tartókeret közötti szilent adhatja a hangot 2csavar fogja le bal oldalt ahol a kormánymû van és kettõ jobb oldalt nekem a bal oldalival van gondom. Valószínû hogy az lehet a gond amit az elõbb írtam, mert ha kiveszem az elsõ lefogató csavart akkor megszûnik a nyikorgás. Jó lenne ha valmi ésszerû ötletet tudnátok adni azt megköszönném.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2098 Dátum: 2006.09.11 23:49:38 »
Idézetet írta: "galland"
Lenne egy kis gondom. Nem nagy probléma, de annál zavaróbb. A kormánymû lefogató csavar szilentje nyikorog, sajnos magát a szilentet nem lehet cserélni, csak kormánymûvestõl. Valahol a kormánymû és az alata lévõ "vas" tartókeret közötti szilent adhatja a hangot 2csavar fogja le bal oldalt ahol a kormánymû van és kettõ jobb oldalt nekem a bal oldalival van gondom. Valószínû hogy az lehet a gond amit az elõbb írtam, mert ha kiveszem az elsõ lefogató csavart akkor megszûnik a nyikorgás. Jó lenne ha valmi ésszerû ötletet tudnátok adni azt megköszönném.


Mintha egyszer ilyet láttam volna úgy javítani, hogy a csavarok oldása után be lett zsírozva a szilent. Végülis ha amúgy épp a gumi, csak nyikorog, akkor ki lehet próbálni.
Remélem egyrõl beszélünk!
Xanyi

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2099 Dátum: 2006.09.12 17:40:40 »
Ahhoz valszeg fel kell emelni az autót mind a 2 csavart kikapni és úgy zsirozni vagy valamilyen kenõanyagot tenni oda. Eddig ok, csak meddíg lesz az úgy jó? Én nem szeretném évente zsirozgatni vagy ilyesmi. Ha nincs más akkor ok, de ha lehet ezt a problémát el szeretném felejeteni. Egy darabig örököset szeretnék  :pofa: . Köszönöm a hozzászólásod!