Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736954 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #180 Dátum: 2004.11.23 07:38:46 »
Ez ilyenkor pénzbe kerül vagy ingyenes ez a féktisztítás???
hogy müxik??
Az enyémen már nincs garancia sem!

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Probléma a Yarisommal
« Válasz #181 Dátum: 2004.11.23 09:23:18 »
Hali

szerintem nagyon csúnya dolog lenne ha ezért amit elb...sztak
pénzt kérnének, örüljenek ha nem perelem be Öket amiért olyan verdával
járok aminek konstrukcióhibás a féke !!!
+kellene kérdezni hillart mit kell most tenni mert Ök levelet vagy ilyensmi
biztos nem fognak és nem is tudnak küldeni

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #182 Dátum: 2004.11.23 14:49:20 »
Idézet
Ez ilyenkor pénzbe kerül vagy ingyenes ez a féktisztítás???
hogy müxik??
Az enyémen már nincs garancia sem!

Egyáltalán ez vonatkozik az olyan régebbi Yarisokra mint nekünk van? Vagy csak a franciákra?
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #183 Dátum: 2004.11.23 15:12:35 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!

Zénóka
A te autódban cseréltek már h?t?folyadékot, fékolajat, illetve váltóolajat? Csak azért kérdezem, hiszen ezek nagyjából id?szerüek lennének nekem, de nem tudom van-e értelme! Ha neked nem cseréltek még, akkor én sem költök ilyesmire még egy darabig!
El?re is köszi...

Egyáltalán szerintetek le kell cserélni a h?t?folyadékot? A Toyotában egyértelm?en állítják, hogy mindenképpen le kell, hiszen a régi fagyálló kikezdi a tömítéseket! Viszont tapasztalt ismer?s szerel?k azt mondják, hogy amíg nem muszály megbontani a h?t?rendszert, addig maradjon benne ez, hiszen amíg nincs hozzányulva nincs gond! És ?k azért már tapasztaltak valamit...


Na akkor sorban:
Hütöfolyadék: Én még nem cseréltem. Anno eléggé körbejártuk a kérdést a toyotás (szerelö) barátommal és arra jutottunk, hogy a 60000-es cserének csak a szervíz örül. Az igaz, hogy az öreg folyadék kikezdi a tömítéseket, de a folyadék csak az idötöl öregszik, a használattól nem. Igaz, hogy ez keni a vízpumát is, de ettöl még nem öregszik jobban, ha "többet folyik a csöben".
Ez az idö 3 év. Az enyém most volt 2 éves, lehet hogy azért karácsonykor lecserélem, arra bent lesz a 200k. Érdemes long life hütöfolyit venni, persze márkásat, annak elvileg 5 év. Nem tul nagy a választék, én már vettem magamnak castrol long life-t, az osztrák metroban lehet kapni, készre keverve 1db 4 literes+ 1db 1 literes személyében (4,7lityi kell), 20 euró volt az egész.
Az uj yarisokon (áprilistól) van egy matrica a motortérben, hogy long life lötyivel van töltve, és az áll rajta, hogy a csere 5év/160e.km. Szerintem azért a 160-ban itt is benne van a "marketing".

Fékfolyadék: Szerintem itt is fö tényezö az idö (3év), bár azért ha valaki versenyez rendszeresen, akkor lehet rövideni. Nekem még eredeti a betét/tárcsa és még nem is a végét járják, így a fékfolyadék/kupplung cseréjével mindenképp megvárom a 3 évet.

Váltóolaj: Cserélték, mert le kellett szedni a kupplungot zörgés miatt, ami egyszerü kenéssel megoldódott. Utána mobil-1 gl5-ös olajjal töltötték fel. Ami elvileg könyv szerint jó bele. A hidegen váltás viszont tragikus lett, télen amég hideg volt 1-2 2-1-be alig lehetett váltani. Cseréltük arra, amit Te is néztél Castrol TAF-X -re és olyan lett mint új korában, úgyhogy csak ezt szabad bele tenni. Amúgy 1.4 liter kell bele, össze kell állni 1 yarisossal (pl velem) és akkor elég 3 lityit venni kettejüknek. A cserét én 100k-ént teszem, viszont elvileg a "gyárit" nem kell a yarisban sohasem cserélni. Az más kérdés, hogy gyárilag a Castrol TAF-XS van, ami azzal különbözik a sima x-töl, hogy gl4/5-ös, a X meg gl5-ös. A négyesben van szinkronizálást segítö adalék, az ötösben nincs. (Forrás slx-350 kollega az indexröl)
Igazából én 100k-ént lecserélem, "nehogymá" ne érdemeljen ennyit a járgány :D


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #184 Dátum: 2004.11.23 17:02:33 »
Hi!

Nagyon köszi a részletes beszámolót, tényleg rengeteget segítettél!!!  :prayer:
Nekem igazából nem is km miatt kellene cserélni a cuccokat, hanem az idő miatt! És a szervíz szerint így 5 évesen nagyonis időszerű pl a hűtőfolyadék is!
Így hogy írtad, tuti hogy Castrol hűtőfolyadék megy bele, és akkor legalább minden ami folyékony Castrol lesz!  :lol:
Fékfolyadékot majd tárcsaszábolyozással együtt hamarosan, ráz egy kicsit...  :(
Váltóolajjal viszont szerintem még várok kicsit... De ez a ketten veszünk egyet jó ötlet!  :wink:

Még 1 kérdés:
Az osztrák Metroban hogy lehet vásárolni? Oda milyen kártya kell? Mert nekem a magyarban is csak kölcsönkártyával megy a vásárlás... Oda is ugyanaz jó? Esetleg úgy nem lehetne, hogy ha kint jársz hozol nekem én meg kifizetem!  :lol: Biztos gyakrabban jársz kint! Amúgy hol van a közelben Metro?
Köszi!
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #185 Dátum: 2004.11.23 17:37:12 »
Hát metro szhelyhez pont nincs közel. Bécs vagy Gráz. Amúgy oda nem jó a kölcsönkártya szerintem, mert ha van kártyád akkor is kell kérni napi belép?t, amihez kérnek útlevelet. Gondolom megsasolja rajta a nevet. Karácsonyig biztos, hogy megyek még és hozok neked szívesen, de ha nagyon sürg?s lenne a dolog (5 év miatt) akkor bármikor neked adom addig az enyémet. Én úgy is csak a két ünnep között fogom cerélni. Az árát meg majd odaadod akkor, ha hoztam magamnak helyette, mert nem emléxem pontosan, de kb 20 euró. 1 órája meg éppen megint szhelyen voltam, úgyhogy nem nagy kerülö :D

Ha nem sürg?s, akkor meg hozok, kb 1 hét múlva már tudom mikor megyek pontosan szólok úgyis :)


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #186 Dátum: 2004.11.23 18:52:04 »
Idézet
Hát metro szhelyhez pont nincs közel. Bécs vagy Gráz. Amúgy oda nem jó a kölcsönkártya szerintem, mert ha van kártyád akkor is kell kérni napi belép?t, amihez kérnek útlevelet. Gondolom megsasolja rajta a nevet. Karácsonyig biztos, hogy megyek még és hozok neked szívesen, de ha nagyon sürg?s lenne a dolog (5 év miatt) akkor bármikor neked adom addig az enyémet. Én úgy is csak a két ünnep között fogom cerélni. Az árát meg majd odaadod akkor, ha hoztam magamnak helyette, mert nem emléxem pontosan, de kb 20 euró. 1 órája meg éppen megint szhelyen voltam, úgyhogy nem nagy kerülö

Ha nem sürg?s, akkor meg hozok, kb 1 hét múlva már tudom mikor megyek pontosan szólok úgyis


Nem sürgés, amúgy is variáltam, hogy lecseréljem-e, de 5 évenként szerintem ennyi belefér...
Akkor osztrák Metroba sajna én nem hiszen, hogy be tudod jutni!  :(
Szólj, hogy mikor mész...
Amúgy telefonszámom 70/9420600, de csak d.u 3-tól vok elérhető! Privibe elküdhetnéd a tiedet, hogy tudjam... Thx!
Xanyi

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #187 Dátum: 2004.11.23 21:00:20 »
Hali!
Most akkor mivan?Az összes Yarist visszahívják vagy csak bizonyos évjárattól?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #188 Dátum: 2004.11.23 21:27:05 »
Xanyi:

Az enyém 30/6800-445
Ha tudom mikor megyek csörgök...


Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #189 Dátum: 2005.01.07 22:29:30 »
Csáá!!
Olyan baj van a Yarisommal (nemtom,baj-e egyáltalán),h amikor indítózok,és már be is indult az autó,még mindig indítózik az önindító,és csúnya,ilyen köszörűhöz hasonló hangot ad ki!Szerintetek ez baj?VAgy mi lehet?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #190 Dátum: 2005.01.08 01:11:51 »
Próbáltad elengedni a kulcsot amikor beindult?  :lol:  :lol:
Komolyra fordítva ha jól értem a problémádat, akkor az valszeg önindító hiba. Viszont ilyet nem nagyon tudok elképzelni egy fiatal autónál...
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #191 Dátum: 2005.01.08 13:50:59 »
Ugye kinyomott kuplungal inditasz?

A 2002-2003 yarisoknál gyakran elöforduló jelenség, hogy ha hidegebb van és hideg motort inditasz, ha nem nyomod ki a kuplungot, akkor a beindulást követöen kb fél-1 mp-ig hallani olyat mintha öninditós lenne.

A jelenség magyarázata, hogy hideg idöben föleg 0-fok alatt a csont hideg motort inditva, annak beindulásakor egyböl felpörög az alapjárat 2000 közelébe, ( egyböl vissza is esik ) és ilyenkor a motor ford száma magasabb mint az önindító "üresjárati" ford.száma, emiatt és a kuplung viszonylag nagy lenditötömege miatt nem tudja az öninditó behúzómágnesének rugója "visszahúzni" alaphelyzetbe. (Kb mintha nem engednéd el a kulcsot)

Az enyém is csinálja a fent leirt körülmények miatt (0km óta) új korában le is kaptuk emiatt garanciában az öninditót, szétszed összerak mindent bezsiroz, utána jelenség maradt, aztán rájöttünk, hogy mi az oka.

Azért nevezem jelenségnek és nem hibának, mivel a leirás is irja, meg amúgy is kinyomott kuplungal illik minden autot inditani. Csak hát a lustaság, meg amikor mondjuk jeget/havat kell kaparni olyankor szokott az ember csak úgy behajolni, váltó üresbe rak osztán had szóljon.

A síros szemü yarisnál egyébként javitottak a dolgon az kicsit magasabban fordulaton pörgeti az önindítót és nem pörgeti fel a motort 2000-ig hanem max 1400-1500 ig.


Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #192 Dátum: 2005.01.08 16:12:23 »
Természetesen kinyomott kuplunggal indítok,és tényleg hidegindításkor csinálja!
Egyébként 2001 augusztusi a járgány.
Köszi a választ,így akkor rendben van a dolog!Nah,megyek Undergroundozni(ISTEN JÁTÉK :lol: )!Ismeritek?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #193 Dátum: 2005.01.08 16:51:15 »
Idézet
Nah,megyek Undergroundozni(ISTEN JÁTÉK  )!Ismeritek?

Persze...  :lol: Hány %-nál tartasz?
Xanyi

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #194 Dátum: 2005.01.09 18:49:45 »
19 % :supz: ...tegnap kezdtem,de nem bírom abbahagyni!
Te menyinél tartasz?Milyen kocsiaid vannak?Én kezdtem a Civic-kel,most meg a Hyundai-jal tolom(ez fullos gép)!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!