Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1737119 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #165 Dátum: 2004.11.14 11:03:01 »
Nekem már fogyott ki 1x a benzinem :?
De nem tudok róla, hogy lenne külön figyelmeztet? lámpa. Nekem elkezd villogni a legalsó, utána még 90-150km használattól függ?en. Amikor elkezd villogni, akkor mindig nullázom az átlagfogyimér?t, és ha sikerül a saját rekordom közelében "döntögetnem" akkor 150 el számolok és még marad benne 1 liter tarcsiba  :D  
Mondjuk meg van az a helyzeti el?nyöm, hogy a sok km miatt volt alkalmam "gyakorolni" a tankolást :D


Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #166 Dátum: 2004.11.14 12:26:14 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Mondjuk meg van az a helyzeti el?nyöm, hogy a sok km miatt volt alkalmam "gyakorolni" a tankolást :D

Rekordgyanús a megtett kilométereid száma  :wink:
Tényleg, ha nem vagyok indiszkrét, mit is dolgozol, hogy ennyit kell autózni?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Probléma a Yarisommal
« Válasz #167 Dátum: 2004.11.14 12:57:09 »
Idézetet írta: "dzsoltike"
Jelentem megragasztottam múlt vasárnap. Igaz, nem sziloplaszttal, mert úgy voltam vele hogy nem tudom mi a túrót csinálok a maradék majdnem teljes tubus fekete anyaggal. Ezért nagyokosan vettem kétkomponensű epoxigyantát. Abból is olyan fajtát, amit javasoltak gumira is. Ragasztószalaggal rögzítettem, másnap lehúztam róla, a hét közepén meg láttam, hogy elengedte magát valószínűleg az ablak felhúzásakor keletkező erőhatások miatt  :(
ÍJ
Valszeg megpróbálom a szilikont is, bár vannak kétségeim.

Az epoxi-gyanta nagyon jó ragasztó, de itt vannak vele gondok.
Előszőr is gondolom 2 komponensű volt. Azt ha nem jól kevered – kevesebb vagy több a gyorsító a kelleténél –, akkor nem igazán lesz jó az eredmény.
Kényes arra, hogy ne legyen zsíros a felület és lehetőleg ne legyen teljesen sima, hogy valamibe bele tudjon kapaszkoni – ehhez általában elég kicsit meghúzgálni rajta a csiszoló papírt.
A szilikon pont a sima felületekre van kitalálva, és jobb a vízzáró képessége is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #168 Dátum: 2004.11.14 14:17:22 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Zénóka"
Mondjuk meg van az a helyzeti el?nyöm, hogy a sok km miatt volt alkalmam "gyakorolni" a tankolást :D

Rekordgyanús a megtett kilométereid száma  :wink:
Tényleg, ha nem vagyok indiszkrét, mit is dolgozol, hogy ennyit kell autózni?


Már korábban 1x írtam, hogy vendéglátás. Az étterem viszont 50km re van soprontól. Ez napi 1x oda-vissza de inkább 2x. +minden nap innen szhely, mert sopronban nincsen metro bevásárlás végett. Ezenkívül heti 3-4 x Zalaegerszeg, heti 1x balaton pihenés végett, mármint ha lehet 1 rövid estét pihenésnek nevezni. Nem olyan gyanús ez, ha emléxik rá valaki nekem volt a carinám amit 470 e-el adtam el. Bár akkoriban többet mentem hetente volt 5-6 Sopron-Bp és ez nagyon nem hiányzik. Ehhez képest a mostani napi 2-400 km egész kellemes autókázás :D


fulel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Probléma a Yarisommal
« Válasz #169 Dátum: 2004.11.15 12:26:14 »
Sziasztok!

A benzinszint-jelző témához: nekem is ha jó a fogyi 700 km körül szokott jelezni. Először lassabban villog, majd ahogy fogy a benzin egyre gyorsabban. Nálam is csinálja, hogy hol egyes-hol kettes a szintjelző. Szerintem ez amiatt van, hogy a fed.komp. számolja ki. Pl. induláskor amikor még hideg a motor akkor kevesebbet mutat, mert gondolom többet eszik, ezért a fed.komp nagyobb fogyasztással számol, majd ha leállítod és újraindítod, akkor újra kalkulál és visszaugrik a szintjelző. Menetközben ezt nem tudod produkálni (hacsak nem menetközben tankolsz  :P )
Ennyi...
Szerintem  :wink:

Laci
aris 1.3 SOL

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #170 Dátum: 2004.11.15 13:20:44 »
Az hogy mikor kezd el villogni az függ attól hogy milyen terepen haladsz!Mert lehet,hogy egyenes úton 2 csíkod van, de dombon lefelé ha megállsz egy fél percre már kezd villogni a szegénységjelződ!pl dombon felfelé ha sokat mész akkor egy csíkot simán emelkedik a műszered,mert  ellöttyen a benzin a tank hátsó részére!


Én parkoltam már olyan dombon, hogy fél tank benzin volt a yarisban,de villogott a jelzőm...! :oops:

zakivar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Probléma a Yarisommal
« Válasz #171 Dátum: 2004.11.16 11:00:36 »
SzzS:  természetesen én állva, teljesen sík terepen néztem!
fulel: igazad lehet ezzel a logikával!

Nos, nekem legutoljára elkezdett villogni, utána kb 20 km-t mentem, majd elmentem tankolni és úgy benyelt 20 lityit, hogy csak nosza, és nincs csurig.
45 literes a tank, ugye?

zakivar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Probléma a Yarisommal
« Válasz #172 Dátum: 2004.11.16 11:02:11 »
Idézetet írta: "zakivar"
SzzS:  természetesen én állva, teljesen sík terepen néztem!
fulel: igazad lehet ezzel a logikával!

Nos, nekem legutoljára elkezdett villogni, utána kb 20 km-t mentem, majd elmentem tankolni és úgy benyelt 20 lityit, hogy csak nosza, és nincs csurig.
45 literes a tank, ugye?


BOCS!!! 40 lityit akartam mondani!  :oops:   :lol:

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #173 Dátum: 2004.11.16 11:04:56 »
Idézetet írta: "Zénóka"

Már korábban 1x írtam, hogy vendéglátás. Az étterem viszont 50km re van soprontól. Ez napi 1x oda-vissza de inkább 2x. +minden nap innen szhely, mert sopronban nincsen metro bevásárlás végett. Ezenkívül heti 3-4 x Zalaegerszeg, heti 1x balaton pihenés végett, mármint ha lehet 1 rövid estét pihenésnek nevezni. Nem olyan gyanús ez, ha emléxik rá valaki nekem volt a carinám amit 470 e-el adtam el. Bár akkoriban többet mentem hetente volt 5-6 Sopron-Bp és ez nagyon nem hiányzik. Ehhez képest a mostani napi 2-400 km egész kellemes autókázás :D


Merre 50km? Győr felé Kapuvár 40km. Csak nem felénk van éttermed? Vagy rosszul gondolkodom?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #174 Dátum: 2004.11.16 11:35:22 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "Zénóka"

Már korábban 1x írtam, hogy vendéglátás. Az étterem viszont 50km re van soprontól. Ez napi 1x oda-vissza de inkább 2x. +minden nap innen szhely, mert sopronban nincsen metro bevásárlás végett. Ezenkívül heti 3-4 x Zalaegerszeg, heti 1x balaton pihenés végett, mármint ha lehet 1 rövid estét pihenésnek nevezni. Nem olyan gyanús ez, ha emléxik rá valaki nekem volt a carinám amit 470 e-el adtam el. Bár akkoriban többet mentem hetente volt 5-6 Sopron-Bp és ez nagyon nem hiányzik. Ehhez képest a mostani napi 2-400 km egész kellemes autókázás :D
Merre 50km? Győr felé Kapuvár 40km. Csak nem felénk van éttermed? Vagy rosszul gondolkodom?
Nem feléd van. Ez neked  :cry: , nekem meg  :lol: , mert felém van :lol: Amíg nem mondok itt fel Zalaegerszegen.

TOMPALÁDONY az egyik bóóót helye, amit egy hívatalos :toy: klub tag (én) már le is csekkolt(am) és ajánl(om) ezerrel.
Üdv: Kishaver 74

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #175 Dátum: 2004.11.16 11:37:36 »
Idézetet írta: "kishaver"

Nem feléd van. Ez neked  :cry: , nekem meg  :lol: , mert felém van :lol: Amíg nem mondok itt fel Zalaegerszegen.

TOMPALÁDONY az egyik bóóót helye, amit egy hívatalos :toy: klub tag (én) már le is csekkolt(am) és ajánl(om) ezerrel.


Na, ez nem nyert.  :cry:  De ha majd arra járok... Benézek, de előtte érdeklődöm, hol kell keresni.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #176 Dátum: 2004.11.16 12:24:57 »
Idézetet írta: "molnarl"
Na, ez nem nyert.  :cry:  De ha majd arra járok... Benézek, de előtte érdeklődöm, hol kell keresni.
Ha elindulsz Sopronból a Balcsira, akkor elrontani sem lehet. Nagycenknél nem Győr felé, hanem magától értendő módon Balcsi felé a 84-esen Nagycenk-Sopronkövesd-Lövő-Simaság-Sajtoskál-Tompaládony. Na itt álljunk csak meg egy pillanatra :lol:  Az egész falu 2 nagyobb utcából áll. Az egyik a 84-es, ami majdnem 900 méteren keresztül fut a faluba. Még lassítani is nehéz. Viszont érdemes, mert 400 méternél van a másik fontos út, ami keresztezi a 84-est. Na itt kell jobbra fordulni, ha Sopron felől jöttök. A csárda ebben a kereszteződésben van és azért kell befordulni, hogy a parkolóba tudjatok megállni. Ha még mindig nem egyértelmű, akkor Mondom úgy, hogy Tompaládonynál Bük-fürdő felé kell fordulni. Így teljesen egyértelmű, bárhonnan érekezzen is a vendég. Jellegzetes kis parasztház, nagyon impozáns kis előkerttel.
Üdv: Kishaver 74

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #177 Dátum: 2004.11.16 13:53:00 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "molnarl"
Na, ez nem nyert.  :cry:  De ha majd arra járok... Benézek, de előtte érdeklődöm, hol kell keresni.
Ha elindulsz Sopronból a Balcsira, akkor elrontani sem lehet. Nagycenknél nem Győr felé, hanem magától értendő módon Balcsi felé a 84-esen Nagycenk-Sopronkövesd-Lövő-Simaság-Sajtoskál-Tompaládony. Na itt álljunk csak meg egy pillanatra :lol:  Az egész falu 2 nagyobb utcából áll. Az egyik a 84-es, ami majdnem 900 méteren keresztül fut a faluba. Még lassítani is nehéz. Viszont érdemes, mert 400 méternél van a másik fontos út, ami keresztezi a 84-est. Na itt kell jobbra fordulni, ha Sopron felől jöttök. A csárda ebben a kereszteződésben van és azért kell befordulni, hogy a parkolóba tudjatok megállni. Ha még mindig nem egyértelmű, akkor Mondom úgy, hogy Tompaládonynál Bük-fürdő felé kell fordulni. Így teljesen egyértelmű, bárhonnan érekezzen is a vendég. Jellegzetes kis parasztház, nagyon impozáns kis előkerttel.


Köszi! Arra nagyon-nagyon ritkán megyünk. A 84-esen maximum Nemeskérig megyünk, a barátnőm rokonaihoz. Metro inkább Győr, mint Szombathely, de ha egyszer arra járok, bemegyek, ez már biztos.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #178 Dátum: 2004.11.21 20:52:30 »
Hi!

Zénóka
A te autódban cseréltek már hűtőfolyadékot, fékolajat, illetve váltóolajat? Csak azért kérdezem, hiszen ezek nagyjából időszerüek lennének nekem, de nem tudom van-e értelme! Ha neked nem cseréltek még, akkor én sem költök ilyesmire még egy darabig!
Előre is köszi...

Egyáltalán szerintetek le kell cserélni a hűtőfolyadékot? A Toyotában egyértelműen állítják, hogy mindenképpen le kell, hiszen a régi fagyálló kikezdi a tömítéseket! Viszont tapasztalt ismerős szerelők azt mondják, hogy amíg nem muszály megbontani a hűtőrendszert, addig maradjon benne ez, hiszen amíg nincs hozzányulva nincs gond! És ők azért már tapasztaltak valamit...
Xanyi

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Probléma a Yarisommal
« Válasz #179 Dátum: 2004.11.22 15:23:03 »
Az A5-ön most tették közzé


A Toyota egyszerre két különböző fékprobléma miatt kénytelen visszahívni öt különböző modelljét. A Yaris, Yaris Verso és Celica tulajdonosok a főfékhenger tisztítása miatt kénytelenek visszavinni autójukat, míg a Prius és Lexus RX300 tulajok a féklámpakapcsoló vizsgálatára fáradhatnak be a szalonba.

Most akkor mi van?