Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1751157 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #120 Dátum: 2004.10.25 10:41:44 »
tudom,fehérholló az egész országban!!!!!! :(

villarreal

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Probléma a Yarisommal
« Válasz #121 Dátum: 2004.10.25 21:01:32 »
Nekem egyszer szegény haveromat vitték herecsavarodással korházba. Annyira bepárásította a kocsit, hogy egy boeing hajtóműve is kevés lett volna.
color=red]-76-[/color]

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #122 Dátum: 2004.10.26 07:32:13 »
Megfejtettem tegnap az egyik nyikorgó hangot a yarisban!!
A csomagtérzár szokott nyikorogni,méghozzá az a két "kallantyú" ami lecsukáskor beékelődik a hátfalba szerelt kampóba!!
Adtam neki egy kis csapágyzsírt, és azóta elhallgatott a kiskutya!! [smilie=sm15.gif]

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #123 Dátum: 2004.10.26 07:55:49 »
Idézetet írta: "SzzS"
Megfejtettem tegnap az egyik nyikorgó hangot a yarisban!!
A csomagtérzár szokott nyikorogni,méghozzá az a két "kallantyú" ami lecsukáskor beékelődik a hátfalba szerelt kampóba!!
Adtam neki egy kis csapágyzsírt, és azóta elhallgatott a kiskutya!! [smilie=sm15.gif]


Nálam is vannak még kis nyüszögők, de én inkább az egyszerübb megoldást választom. Felnyomom a zenét. Ha drum&bass szól, akkor még egész jól be is épül a zenefolyamba :lol: .
Üdv: Kishaver 74

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #124 Dátum: 2004.10.26 20:46:47 »
Köszi a tippeket!
Majdcsak meglesz a baj forrása!Egyébként a jobb eleje volt törve,és az első híd ki is van cserélve.Remélem nem lesz drága mulatság ez a beázásos dolog!
Üdv
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Probléma a Yarisommal
« Válasz #125 Dátum: 2004.10.30 18:10:50 »
Hali

a nyöszörgés továbbra sem szünt meg a csomagtérből
de most már nem is érdekel ugyanis beragadt a zár és nem bírom
kinyitni a csomagtartót.
Nem tudjátok , hogy belülről hogyan lehet kinyitni (a boritást leszedtem és piszkáltam mindent de nem nyílt)

Ja a másik 200+(óra szerint)  fölött ha elveszem a gázt azonnal kigyullad
az abs és a kézifék kontrollámpa . meghülyül a computer ekkora sebességnél vagy mi a gáz? 190-nél nem csinálja
( most kénytelen vagyok állandóan padlón menni nehogy kigyulladjon a lámpa )

azt hittem ilyen csak francia autókkal fordulhat elő

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Probléma a Yarisommal
« Válasz #126 Dátum: 2004.10.30 18:23:56 »
Idézetet írta: "deric"
Ja a másik 200+(óra szerint)  fölött ha elveszem a gázt azonnal kigyullad az abs és a kézifék kontrollámpa . meghülyül a computer ekkora sebességnél vagy mi a gáz? 190-nél nem csinálja
(most kénytelen vagyok állandóan padlón menni nehogy kigyulladjon a lámpa) azt hittem ilyen csak francia autókkal fordulhat elő

Ne menj 200-zal. Lehet, hogy bírja, de nem arra való.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #127 Dátum: 2004.10.31 18:43:17 »
Hi!

Párásodással kapcsolatban:
A szélvédő párásodásával nekem soha nem volt gond, mivel oda irányítom a levegőt és felkapcsolom a maxra a propellert!  :lol: Ami nagyon hiányzik a Yarisból, az az, hogy nincs semmilyen levegőkiáramló kiképezve a műszerfalon, ami az oldalüveg felé nyomná a levegőt! Pedig az még a 20 éves OFF Mazdámban ON is van, meg szinte minden autóban...
Ezt a Yarisban úgy oldották meg, hogy a szélső levegőbeáramlókon akkor is jön (enyhébben) a levegő, amikor a szélvődére van egyébként irányítva! Tessék csak kipróbálni!!! Úgyhogy amikor jönnek az ilyen párásodos télies idők, alapból azokat a szélső üvegek felé kell állítani, hogy le tudják fujni...
Ennyit tudtam segíteni!
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #128 Dátum: 2004.11.02 08:34:06 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!

Párásodással kapcsolatban:
A szélvédő párásodásával nekem soha nem volt gond, mivel oda irányítom a levegőt és felkapcsolom a maxra a propellert!  :lol: Ami nagyon hiányzik a Yarisból, az az, hogy nincs semmilyen levegőkiáramló kiképezve a műszerfalon, ami az oldalüveg felé nyomná a levegőt! Pedig az még a 20 éves OFF Mazdámban ON is van, meg szinte minden autóban...
Ezt a Yarisban úgy oldották meg, hogy a szélső levegőbeáramlókon akkor is jön (enyhébben) a levegő, amikor a szélvődére van egyébként irányítva! Tessék csak kipróbálni!!! Úgyhogy amikor jönnek az ilyen párásodos télies idők, alapból azokat a szélső üvegek felé kell állítani, hogy le tudják fujni...
Ennyit tudtam segíteni!


A fent leírt megoldás nálam csodásan működik, soha nem volt gondom a párával. csak akkor kapcsolom rá a légkondit, ha tényleg masszív a pára és már szinte köd van a kocsiba. :lol:
Üdv: Kishaver 74

zakivar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Probléma a Yarisommal
« Válasz #129 Dátum: 2004.11.02 11:28:59 »
60000-es szerviznél mit cserélnek a Yarison (D4D) olajon kívül? Köszi!

dzsoltike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Probléma a Yarisommal
« Válasz #130 Dátum: 2004.11.02 22:31:31 »
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy a vezetőoldali ajón a gumi kb. két hét után kezdett elválni az acélkerettől. Eddig még csak elnézegettem, de úgy érzem hogy a problémát most már orvosolni kell. Így néz ki most.

Szerintetek mivel ragasszam meg?
b]dzsoltike[/b]
Blue Ice  1.0 VVT-i

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #131 Dátum: 2004.11.03 08:17:20 »
Idézetet írta: "dzsoltike"
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy a vezetőoldali ajón a gumi kb. két hét után kezdett elválni az acélkerettől. Eddig még csak elnézegettem, de úgy érzem hogy a problémát most már orvosolni kell.
Szerintetek mivel ragasszam meg?


Nekem is van hasonló jellegű problémám :cry:
Üdv: Kishaver 74

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Probléma a Yarisommal
« Válasz #132 Dátum: 2004.11.03 08:50:29 »
Mintha erre azt hallottam volna, hogy az ablak 'megy fel túlzottan' és az feszíti le.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #133 Dátum: 2004.11.03 09:05:17 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Mintha erre azt hallottam volna, hogy az ablak 'megy fel túlzottan' és az feszíti le.


Ne húzzam fel annyira, tegyek a gumi nútba egy "távtartót", ami nem engedi csontra fel az ablakot? Mondjuk ami már lejött  :cry: azt azért felragasztanám, ha tudjuk mivel lehet. Bármivel ami erős?

Más is ezzel a jelenséggel okolja a gumi lefeszülést?
Üdv: Kishaver 74

ujferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Probléma a Yarisommal
« Válasz #134 Dátum: 2004.11.03 10:02:27 »
Szerintem nem ez okozza. Az autó átvétele után röviddel már észrevettem, de nem foglalkoztam vele. Az akkori állapothoz képest nem rosszabbodott az állapota, pedig most volt az 1. szülinapja.