Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1752064 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: ablak párásodás!
« Válasz #105 Dátum: 2004.10.23 18:19:40 »
Idézetet írta: "okoska"
Sziaztok!

Ha valaki tud segítsen! Mért párásodik be a Yaris ablakai nem mind, de a szélvédőröl is nagyon nehezen tudom eltüntetni menet közben.
Külső levegő beáramlás van, ventilátor megy ablakrá fuvatás van hömérséklet hideg időnek megfelelően növekvőre teszem.Így is nagyon párás és nem akar eltünni még 25km után sem.Segítsetek-köszönettel:B.Cs.


Sajna a Yarisnak gyenge a ventije, úgyhogy amikor beülsz 1eül, akkor max-1-re kell tenni, ha 3-an, akkor max-ra, a hangerőt meg kétszeresére a rádión/cd-n, és akkor jó. 5 személyre párás időben ajánlott az ablaklehúzás.

Használj légkondit, az is segít.
Laco 73 :D

okoska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
párásodás!
« Válasz #106 Dátum: 2004.10.23 18:33:28 »
Köszi a tanácsot KLaco. Az előző  Yaris típusnál ilyen gondom nem volt most jönn ki először ha valaki tud még valamilyen megoldást akár müszaki javítást kérem osztja meg köszönettel.BCs.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #107 Dátum: 2004.10.23 19:11:51 »
Idézet
Ha valaki tud segítsen! Mért párásodik be a Yaris ablakai nem mind, de a szélvédőröl is nagyon nehezen tudom eltüntetni menet közben.
Külső levegő beáramlás van, ventilátor megy ablakrá fuvatás van hömérséklet hideg időnek megfelelően növekvőre teszem.Így is nagyon párás és nem akar eltünni még 25km után sem

Lehet, hogy érdemes lenne megnézetni, hogy a belsőlevegő keringetés kapcsolója jó-e! Mert akkor szokott durván párásodni, ha az be van kapcsolva...
Xanyi

okoska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
párásogok!
« Válasz #108 Dátum: 2004.10.23 20:25:13 »
Köszi Xanyi! Ez valoban segíthet de ezt már ellenőriztem jönn a friss levegő de jó tanács én is ezzel kezdtem.
Senkivel nem történt ílyen milyen megoldás van még?Várom véleményeteket-köszönet.B.Cs.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
kopogás,beázás
« Válasz #109 Dátum: 2004.10.24 15:39:00 »
Sziasztok!
3 hónapja van Yarisunk.2001 augusztusi,klímás,59000km,5 ajtós,sérült volt,de ki lett javítva!
Két nagy problémám van van az autóval!
Az első:
     Mindkét oldalon elöl beázik az autó belülröl a tető és az "A" oszlop találkozásánál!
A második:
     Zajokat,kopogást hallok a futómű felől jobb oldalon,rossz úton,alacsony sebességnél.Mintha hátulról jönne a kopogás,de nem bírom pontosan megállapítani.Lehet,h a kipufogótól jön?
Ha tudtok segíteni,akkor légyszi írjatok!
Köszi
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: párásogok!
« Válasz #110 Dátum: 2004.10.24 15:57:09 »
Idézetet írta: "okoska"
Köszi Xanyi! Ez valoban segíthet de ezt már ellenőriztem jönn a friss levegő de jó tanács én is ezzel kezdtem. milyen megoldás van még?

Ha ez rendben van, akkor marad az ablaklehúzás :roll:  :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: kopogás,beázás
« Válasz #111 Dátum: 2004.10.24 16:00:39 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Zajokat,kopogást hallok a futómű felől jobb oldalon,rossz úton,alacsony sebességnél.Mintha hátulról jönne a kopogás, de nem bírom pontosan megállapítani.Lehet, hogy a kipufogótól jön?

Lehet, de nem valószínű, különösen ha csak rossz úton jön elő. A kipufogó esetleg alacsony fordulatszámnál beremeghet, ha nincs jól rögzítve, de az meg nem függ össze az útfelület minőségével. Sokkal nagyobb esélye van a szilentblokknak, vagy magának a lengéscsillapítónak.
music     

manuska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Párás ablakok
« Válasz #112 Dátum: 2004.10.24 22:03:08 »
Van valakinek ötlete, vagy infója a ventillátor tuningra? Öt utassal,venti.. max állásban erős párásodás nekem is.  :?:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #113 Dátum: 2004.10.25 07:17:35 »
Beázás: ha a bal oldala volt sérült,akkor egyszerű: szarul dolgozott a lakatos aki csinálta!Szerintem a szélvédő környékén folyik be a víz!
A kipufogó meg a hátsó hídba szokott beleérni,vagy pedig a középdob utáni rész szokott még beleérni a kaszniba!
A futóművel kapcsolatosan inkább én a toronycsapágyra saccolok,vagy valamelyik szilentre!
Nekem is volt olyan gondom,hogy valami kopogott a futóműben, de csak annyi volt a baj,hogy nyomatékkulcscsal meg kellett húzni a csavarokat,és máris jobban ráült a szilentekre...azóta nem kopog semmi elöl!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Párás ablakok
« Válasz #114 Dátum: 2004.10.25 09:02:04 »
Idézetet írta: "manuska"
Van valakinek ötlete, vagy infója a ventillátor tuningra? Öt utassal,venti.. max állásban erős párásodás nekem is.  :?:


Klíma :wink:
Üdv: Kishaver 74

zakivar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: ablak párásodás!
« Válasz #115 Dátum: 2004.10.25 09:22:04 »
Idézetet írta: "okoska"
Sziaztok!

Ha valaki tud segítsen! Mért párásodik be a Yaris ablakai nem mind, de a szélvédőröl is nagyon nehezen tudom eltüntetni menet közben.
Külső levegő beáramlás van, ventilátor megy ablakrá fuvatás van hömérséklet hideg időnek megfelelően növekvőre teszem.Így is nagyon párás és nem akar eltünni még 25km után sem.Segítsetek-köszönettel:B.Cs.


Nekem kb 2 hete van meg a Yaris, így nem sokat kísérleteztem ezzel, de mikor először olyan idő volt, hogy bepárásodott, nekem is nagyon nehezen jött le, nem is vártam meg, 10 perc után letöröltem. Másnap mikor beültem, 3-4-re tettem a ventit, pár perc múlva vissza 1-re és semmi gond nem volt, nagyon-nagyon picit párásodott be, ami nem volt zavaró.  :idea:

És egy kérdés: törött volt eől a Yaris, mikor megvettük, már nagyjából ki lett javítva, így nem tudjuk pontosan mi volt a baja. Most teljesen kész, de ha balra alászedem a kormányt (nem kell teljesen, elég kb 70% is), akkor éles fémes, szaggatott, de nem túl hangos hangot hallok, mintha valami valamibe beleérne a keréknél. Van ötletetek? Köszi!

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #116 Dátum: 2004.10.25 09:49:38 »
vagy a dobbetétbe ér bele belülről(a lökhárító felöli oldalon) vagy a doblemezbe!
Ezt egyszerűen meg tudod nézni, vedd le a b.e kereket és látni fofg,hogy hol van surlódott felület!

zakivar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Probléma a Yarisommal
« Válasz #117 Dátum: 2004.10.25 09:58:25 »
OK, köszi! Szerdán úgyis szerelős nap lesz, mert ki kell vennem az ablakmosótartályt, ereszt. Akkor megtekintem.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #118 Dátum: 2004.10.25 10:06:28 »
Az hipphopp kint van ám!
Mi tegnap bontottuk le a yaris hátulját kemény 1 óra alatt 1 db 10-es kulcscsal és egy csillagcsavarhúzóval...ma viszem pótkárszemlére...!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #119 Dátum: 2004.10.25 10:40:14 »
Idézetet írta: "SzzS"
Az hipphopp kint van ám!
Mi tegnap bontottuk le a yaris hátulját kemény 1 óra alatt 1 db 10-es kulcscsal és egy csillagcsavarhúzóval...ma viszem pótkárszemlére...!


Zeg környékén nincs hátsó ajtó :cry:

Bocs, nem tudok szerezni.
Üdv: Kishaver 74