Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4236653 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27240 Dátum: 2019.06.04 20:49:50 »
Sziasztok!

Segítségért fordulnék hozzátok. 1.1 millióig kell szereznem magamnak egy melós kocsit, vidéki használatra. Ennyi pénzért lehet élhető példányt találni? Az 1.8 benzin és 2.0 d4d tűnik megfelelőnek motorikusan. Ja és van kb 2 hetem. 😀
Tudtok valami felvilágosítást adni ezügyben? Sok 300k körüli futásteljesítnényűt látok ebben az árszegmensben. Ami kevesebb ott azért gyanakodni szoktam, főleg ha behozott autó. Mennyit bírnak ezek a motorok? Mire érdemes figyelni? Ennyiért érdemes ezeket nézegetni?
Egy topicba elég beírni. Aki akar rá válaszolni az a másik topicban is fog rá írni, úgy hogy egyszer írtad csak be.
A két topicba amibe beírtál, minden kérdésedre van válasz. Többször is, mert gyakran felteszik ezeket a kérdéseket anélkül, hogy visszaolvasnának. ;)

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27241 Dátum: 2019.06.06 11:12:24 »
2005 utáni 1.8-nál kell tartani az olajfogyasztástól? Ez az összes T25-ösre jellemző, vagy inkább csak 2003 körüliekre?

Tegnap megnéztem ezt:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2_0_sol_s-mentes_8_kerek_szervizkonyv-14459037

Hát nem igazán tetszett. Dániából behozott, motortér csupa korrózió volt. Olaj fekete. Tele apró sérülésekkel amik a képekből nem derülnek ki. Nem éreztem úgy hogy egyben lenne az autó.
Viszont alváz, üreg védelem alaposan meg volt csinálva. Motorja szépen járt, kuplungja kellemes volt. De összességében nem győzött meg.

Szombaton megnézek egy Olaszországból behozott Avensist, és egy Corollát.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27242 Dátum: 2019.06.06 12:14:31 »
2005 utáni 1.8-nál kell tartani az olajfogyasztástól? Ez az összes T25-ösre jellemző, vagy inkább csak 2003 körüliekre?

Tegnap megnéztem ezt:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2_0_sol_s-mentes_8_kerek_szervizkonyv-14459037

Hát nem igazán tetszett. Dániából behozott, motortér csupa korrózió volt. Olaj fekete. Tele apró sérülésekkel amik a képekből nem derülnek ki. Nem éreztem úgy hogy egyben lenne az autó.
Viszont alváz, üreg védelem alaposan meg volt csinálva. Motorja szépen járt, kuplungja kellemes volt. De összességében nem győzött meg.

Szombaton megnézek egy Olaszországból behozott Avensist, és egy Corollát.
2 millióért már egy patent állapotú 1.8-ast kell kapni. Beltérben a kormányvarráson center box fedelén és a pedálokon látszik a kor. Váltócsapágyat füleld meg. Ha menet közben kinyomod a kuplungot és a motor kerregése enyhe dízeles beütésből sokkal finomabbra vált, az váltócsapágyas lesz. Bal oldali féltengelyt is érdemes megkérdezni, ha gumi van rajta, az még a gyári, ami 10-12 éves kor környékén törik. Más nagyon nem jut eszembe. Olajfogyást meg nem mondja neked senki, de mindnél előjöhet, még azoknál is amik már a javított verziójú motorral vannak. Enyém csipegeti, 1dl/1000km a márkaszervízes olajjal, viszont például LiquiMolly-val ennek csak az ötödét eszi. De még így se eszik annyit mint egy zsírúj VW. Szóval ez az olajcsipegetés is relatív. Szerződésbe írd bele, hogy tulaj vállalja, hogy nem eszi az olajat, aztán legfeljebb majd kopogtatsz nála szavatossági igénnyel. Ha külföldi kocsi nem riaszt el, akkor szvsz érdemesebb keresned egy olyan importőrt mint a Becsületesnepper, aki minimális felárért hoz neked egy olyat amivel tényleg elégedett leszel. A kintről hozott kocsik, amiket nem vevőnek hoztak be, igen gyakran a kinti kínálat aljáról vannak bevásárolva, aztán itthon tekerten, kikozmetikázva eladják egy kövér árcédulával. Becsületesnepper azokat a kocsikat nézi meg neked amiket te összeválogattál, aztán elhozza azt ami ezekből olyan állapotban van, hogy patent.

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27243 Dátum: 2019.06.06 16:25:33 »
Remélem nem baj, hogy itt kérdezek, nem tudom mennyire fér bele a topikba.
Ezt a két autót néztem ki:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1_8_sol-14408889
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1_6_sol_dig_klima_plusz_alufelni_plusz_kodlampa-14441437

Állítólag Olaszországból hozták be őket. Ezt pozitívnak tartom, mert ha az ország déli részéről származnak akkor feltételezem kevésbé rozsdásodnak.
A kereskedés 3-4 hét alatt intézi a névre írást. Állítólag a kpm túl van terhelve.

Felkeresem a becsületneppert, aztán meglátjuk, ez biztosabbnak tűnik.

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27244 Dátum: 2019.06.07 22:39:25 »
Beléptem a klubba egy 2005-ös 2.0 D4D Avensisel.
Eredetileg benzinest kerestem, de ez jött szembe jó vételnek tűnt. Kívül belül patika. Sajnos van némi korrózió, de azt hiszem azt magam orvosolni tudom. Sajnos a blokkja nem annyira szép, de azt menet közben nem sűrűn nézem. Németből hozták be 2017-ben. Sok minden arra utal, hogy valós benne a kilométer (214000). Hazai tulajdonos 20000-et tett bele 1,5 év alatt. Itthoni szervizelésről több számla is van. Ez és az autó állapota meggyőzött. Hogy mennyivel hozták be nem tudom, de lehet hogy felesleges is rajta agyalni.
Sajnos itthon megemelve vettem észre olajfolyást. Bal hátsó kerék szorul, ezt könnyen rendbe lehet szedni.
Nagyon meggyőző volt az autó, pár hét múlva kiderül, hogy hülyeséget csináltam e.
Első dízelem, de ha szépen bánok vele szerintem jól ki fogunk jönni. Nagyon kellemes vezetni. Fogyasztás mérő 4,7l/100 km-et mutatott. Nem tudom mennyire valós, majd ellenőrzöm.

Szeretnék az autóhoz 4 db lemezfelnit vásárolni. Ha lenne valakinek eladó kérem jelezze. (közben látom, hogy van adok veszek, azért itt hagyom)
Ha használtat nem találok, honnan érdemes újat rendelni?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27245 Dátum: 2019.06.07 23:03:51 »
Gratula az autóhoz!

Hogy lehet rozsda egy T25-ös Avensisen? Törve volt és nem megfelelően lett javítva?  :hmmmm:
Enyém is 2005-ös, 210e km-el, és nincs rajt rozsda.  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27246 Dátum: 2019.06.07 23:28:17 »
Köszönöm! :)

Nem veszélyes a rozsdásodás, valahol kézzel letörlöm. Az is lehet túl reagálom.
Lengőkar ami csúnyább, meg a futómű alkatrészek (szerintem ez normális), meg a hátsó sárvédő és a küszöb találkozásánál, de nem nagy felületen. Ha most rendbe szedem akkor nem lesz vele gondom.
Állilag nem volt törve, semmi jel nem utal rá.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27247 Dátum: 2019.06.08 19:10:28 »
Remélem nem baj, hogy itt kérdezek, nem tudom mennyire fér bele a topikba.
Ezt a két autót néztem ki:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1_8_sol-14408889
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1_6_sol_dig_klima_plusz_alufelni_plusz_kodlampa-14441437

Állítólag Olaszországból hozták be őket. Ezt pozitívnak tartom, mert ha az ország déli részéről származnak akkor feltételezem kevésbé rozsdásodnak.
A kereskedés 3-4 hét alatt intézi a névre írást. Állítólag a kpm túl van terhelve.

Felkeresem a becsületneppert, aztán meglátjuk, ez biztosabbnak tűnik.
A corollához nem értek, de az avensisen a következő tűnt fel: a kormány és a váltó szoknyája szvsz újra van bőrözve, és valószínűleg a fényszóró is már nem gyári. Ergo, ne a kevés km miatt vedd meg. Az ilyen korú autónál már nem kilométert, hanem az állapotot kell nézni.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27248 Dátum: 2019.06.08 21:53:20 »
Szerintem már tárgytalan, vett egy 2.0 dízelt.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27249 Dátum: 2019.09.09 19:14:09 »
Sziasztok, segítséget kérek szépen  :helpsmilie:, elhagytam a kulcsról a bezáró gombot...  :cry: A másik 2 is lötyög. Mit lehet ilyenkor tenni, hova kell vinnem? Márkaszerviz?
Előre ia köszi.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27250 Dátum: 2019.09.10 22:11:30 »
Hello, 2 hete voltam itt: 1185 Budapest, Kupecky u. 16. telefon: 06-20-462-30-90, honlap: gyaritavadok.hu
A gombokat kidobta, új 3 db. gomb + elemcsere + ellenőrzés 2800 HUF, 10 perc. megvárható. Előtte telefon.
Avensis 1.8 / 2007

wthubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27251 Dátum: 2019.09.11 06:39:30 »
Vagy eBay. Én ezt vettem a Corollához. 300HUF és némi türelem mire megjön. 2 perc szerelés [emoji23]

https://www.ebay.de/itm/Pro-Replacement-2-or-3-Button-Car-Remote-Key-Black-Rubber-Pad-For-Toyota-Avensis/263837763336

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27252 Dátum: 2019.09.19 21:24:16 »
Sziasztok, segítséget kérek szépen  :helpsmilie:, elhagytam a kulcsról a bezáró gombot...  :cry: A másik 2 is lötyög. Mit lehet ilyenkor tenni, hova kell vinnem? Márkaszerviz?
Előre ia köszi.
Jársz Esztergom felé? Ebay-ről vettem anno és kettőt rendeltem, valahol van egy tartalékom. Amúgy 1$ volt ingyen postával Kínából és 3-4 hét alatt volt itt.

szafari

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27253 Dátum: 2019.09.28 10:46:07 »
Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon, bár Avensisben kevésbé, 21 éve csak ilyenem van... :yes:
T27 legújabb kasztnis kombira (a négyajtósé nem jó rá) keresek  gyári, vagy valami normálisabb tetőcsomagtartót, lehet új, vagy használt is.
Évente párszor használnám, ezért nem szeretnék 70-80 ezret rászánni.
Érdekelne kinek mi a tapasztalata, hol keressek, mire figyeljek?
Köszönöm.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27254 Dátum: 2019.09.29 09:02:07 »
Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon, bár Avensisben kevésbé, 21 éve csak ilyenem van... :yes:
T27 legújabb kasztnis kombira (a négyajtósé nem jó rá) keresek  gyári, vagy valami normálisabb tetőcsomagtartót, lehet új, vagy használt is.
Évente párszor használnám, ezért nem szeretnék 70-80 ezret rászánni.
Érdekelne kinek mi a tapasztalata, hol keressek, mire figyeljek?
Köszönöm.

Thule753 talpszett-et keress (bár én is keresgélem néha) ez még viszonylag könnyen megy. - A sedanra a 754 kell, tényleg más. Sajnos, használtan sem olcsók.
Ehhez kell még egy szerelő-kitt, az Ave-hoz a 3073-as számú, szinte kizárt dolog használtan találni, de ez már nem tragikus újonnan sem.
Rúdból tetszőleges acél, alu, vagy aero… bár utóbbiak nagyon húzós áron vannak.

Összességében 50 alatt megúszni kb lehetetlen. Arról az 1-2 alkalomról mondj le. Vagy bérelj inkább utánfutót :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS