Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4236388 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27225 Dátum: 2019.04.10 11:22:19 »
Tudom én, hogy T27-es, de nem nagyon látom az előrelépést a T25-ös Sol-hoz képest. Persze fiatalabb, és lehet vannak méretbeli különbségek, de maga a Sol felszereltség szinte semmivel se nyújtott többet - sőt ha jól rémlik még az elektromos tükörbehajtást is kivették belőle az elején (ha nem, majd kijavít valaki), de a rádió cserébe már lejátszik mp3-at is. Persze a motor korszerűbb, és ez talán már nem eszi az olajat, de ha jól rémlik már te is gyűrűztetted a tiédet.

Beszámítanák az autót nevetséges áron, és ki tudja milyen előéletű ez a kocsi (persze ha ismerted a tulajt, az más tészta).
Ha jól értettem 1.6M Ft-t kellene rádobnod erre a kocsira, hogy beleülhess.  :hmmmm:
Inkább vidd el az asszonyt wellnesselni.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27226 Dátum: 2019.04.10 12:47:54 »
délután fel is hívtak, az enyémet 1,2-ért beleszámolnák.... asszonynak csak felvezettem. azóta nem szól hozzám :S
Nem ismerem a kocsidat, de miénket 1,2-ért oda nem adnám, nagyon harmatosnak érzem ezt az árat.  T27-et én is visszalépésnek éreztem, nem látom azt a többletet amit egy ilyen váltás jelentene. Az viszont biztos, hogy a T25 új tulaját boldoggá fogod tenni a jó vétellel. :D

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27227 Dátum: 2019.04.10 13:55:07 »
Ma elviszem az asszonyt, megnézi ő is. Az 1.2-t kicsit keveslem, ha váltás mellett döntünk feldobom a Facebookra, képekkel, 1.4-ert.
A t25-t nagyjából ismeritek, gyűrűzve volt, önindító is volt, bal féltengely is volt. Kapott komplett fekgarnitúrát, és 8 darab 3 szezont futott gumija van. Spritmonitoron minden fenn van. Mióta nálam van az összes tankolás blokkja is megvan.
 Ami a bajom vele hogy 150 rá egy vonóhorog. + Félek a rozsdától is hisz mindkét oldala végig volt festve, ez sosem volt titok. Van aki Kakucson látta is, a jobb oldala picit hullámos is.
A t27 tulajat nem ismerem, de 1 gazdás,  szervizkönyves, egyetlen eleme festett.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27228 Dátum: 2019.04.10 16:05:22 »
Ma elviszem az asszonyt, megnézi ő is. Az 1.2-t kicsit keveslem, ha váltás mellett döntünk feldobom a Facebookra, képekkel, 1.4-ert.
A t25-t nagyjából ismeritek, gyűrűzve volt, önindító is volt, bal féltengely is volt. Kapott komplett fekgarnitúrát, és 8 darab 3 szezont futott gumija van. Spritmonitoron minden fenn van. Mióta nálam van az összes tankolás blokkja is megvan.
 Ami a bajom vele hogy 150 rá egy vonóhorog. + Félek a rozsdától is hisz mindkét oldala végig volt festve, ez sosem volt titok. Van aki Kakucson látta is, a jobb oldala picit hullámos is.
A t27 tulajat nem ismerem, de 1 gazdás,  szervizkönyves, egyetlen eleme festett.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
Én azért két T27-et is használva kicsit vitatkoznék az előttem szólókkal. Nekem nagypapás a T25, de nem veszünk össze  :tt2:
Viszont nem releváns egyik vélemény se, mert neked kell tetszeni vagy sem. Bár ha ennyire nézegeted, nagy gondod nincs vele  :)
A Valvematic motorok kimondottan jók, lehet menni is vele, meg lehet durván sóherul közlekedni is. Jobb az EURO besorolása (kevésbé cseszegetik egy korlátozás esetén) és a képeket nézve én nem látok disznóságot a konkrét példányon. A SOL felszereltség is stimmel, egyazegyben olyan belülről, mint az enyém (helyesebben a Kleingy kocsija :) ).
Szigorúan 0W20 olaj 10-15e km-ként (kinek mi a heppje) vagy egy év, gyári szűrő (vagy MAN), gyertya 90e km, váltó olaj 60e km (érdemes cserélni, nem csak nézegetni), fékfolyadék 2 év, mint a hűtő folyadék is. Kb ennyi gondod lesz vele.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27229 Dátum: 2019.04.11 09:53:05 »
Hello urak! Igaz, hogy 64 vagyok, és aki nem tud együtt élni a korával azzal nagy bajok vannak, de mondja el nekem valaki, legalább 4-5 bővített mondatban, hogy mi az  a "nagypapás". Ugye vannak  a versenyautók, és vannak  az átlag közlekedésre valók. Ha a nagypapásság abból áll, hogy ***ó vagyok és úgy nyomom  a gázt, hogy 5 litert fogyasszak, az magyarázatnak nem ér. Csak háttérként: kb 2M km-t vezettem, legalább 10 féle autón (nem sok) és a nagypapásságot nem az autókon láttam, hanem  a töketlen sofőrökön.
Avensis 1.8 / 2007

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27230 Dátum: 2019.04.11 11:51:48 »
Hello urak! Igaz, hogy 64 vagyok, és aki nem tud együtt élni a korával azzal nagy bajok vannak, de mondja el nekem valaki, legalább 4-5 bővített mondatban, hogy mi az  a "nagypapás". Ugye vannak  a versenyautók, és vannak  az átlag közlekedésre valók. Ha a nagypapásság abból áll, hogy ***ó vagyok és úgy nyomom  a gázt, hogy 5 litert fogyasszak, az magyarázatnak nem ér. Csak háttérként: kb 2M km-t vezettem, legalább 10 féle autón (nem sok) és a nagypapásságot nem az autókon láttam, hanem  a töketlen sofőrökön.
Semmi köze az ember korához (a tiedhez meg végképp nem :D), csak egy általánosítás. A kalapos suzukis emberkék vezetnek nagypapásan. Reakció idő másodpercekben mérhető, szituáció megoldó képességük vetekszik a születésükkor létező számítógépek sebességével, egyszóval az 50 évvel ezelőtti forgalom mennyiségéhez és sebességéhez állnak közel.
A ***ó stílus az nem ez, mert az tudatos. A nagypapás meg adottság, képesség.

D ha arra értetted az egészet, hogy írtam, hogy a T25 belseje nekem nagypapás, az egészen más dolog :D. A a számomra túl konzervatív disign jelenti  ;)


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27231 Dátum: 2019.04.11 19:43:01 »
Jelentem a gyerekek ma 1 órát sírtak, zokogtak, hogy: "apa, ne add el", mert olyan szép.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27232 Dátum: 2019.04.11 22:29:53 »
És igazuk is van!  :yes: ;)

Egy RAV4 Hibridről már nem beszélnélek le, de az nálam is talán majd 10 év múlva lesz olyan árban, hogy elgondolkodjak rajta.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27233 Dátum: 2019.04.13 06:55:00 »
Hmmm tegnap már nem aludt a garázsában :no:

Palack Laci majd lesheti, mert Pécsen fog szolgálni!
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27234 Dátum: 2019.04.17 14:46:47 »
Sziasztok!

Segítséget kérnék szépen féklámpa izzó cserében. T25, kombi. A csomagtartóban leveszem az oldaldoboz ajtaját, ott van kb. egy kéz részére egy nyílás amin be kell nyúlni, és 4 pöcköt kiakasztva kivenni a foglalatot? Tegnap elszórakoztam vele vagy egy órát de nem bírom mind a négy pöcköt nyitott állapotba helyezni, két kéz kellene hozzá de egy is alig fér be.

Nem lehet valahogy a lámpatestet kompletten kivenni, hogy aztán szabadon ki lehessen belőle venni a foglalat panelt? Nem akarom a pöcköket eltörni..  :?: Vagy ennek csak az a módja, hogy belülről jön ki a foglalat?

Előre is köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27235 Dátum: 2019.04.17 22:19:41 »
Sziasztok!

Segítséget kérnék szépen féklámpa izzó cserében. T25, kombi. A csomagtartóban leveszem az oldaldoboz ajtaját, ott van kb. egy kéz részére egy nyílás amin be kell nyúlni, és 4 pöcköt kiakasztva kivenni a foglalatot? Tegnap elszórakoztam vele vagy egy órát de nem bírom mind a négy pöcköt nyitott állapotba helyezni, két kéz kellene hozzá de egy is alig fér be.

Nem lehet valahogy a lámpatestet kompletten kivenni, hogy aztán szabadon ki lehessen belőle venni a foglalat panelt? Nem akarom a pöcköket eltörni..  :?: Vagy ennek csak az a módja, hogy belülről jön ki a foglalat?

Előre is köszönöm!
Ilyenem nekem is volt. Nálam ráadásképp le van törve egy pöcök. 2x1 óra után hagytam. Márkaszervízben 5 perc alatt kicserélték Pilisvörösváron. 150 ft volt az izzó, munkadíjat nem kértek. Első izzókat simán cserélek mostanra, de a hátsóval többet nem szívok.

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27236 Dátum: 2019.04.19 23:46:40 »
Sziasztok!

Segítséget kérnék szépen féklámpa izzó cserében. T25, kombi. A csomagtartóban leveszem az oldaldoboz ajtaját, ott van kb. egy kéz részére egy nyílás amin be kell nyúlni, és 4 pöcköt kiakasztva kivenni a foglalatot? Tegnap elszórakoztam vele vagy egy órát de nem bírom mind a négy pöcköt nyitott állapotba helyezni, két kéz kellene hozzá de egy is alig fér be.

Nem lehet valahogy a lámpatestet kompletten kivenni, hogy aztán szabadon ki lehessen belőle venni a foglalat panelt? Nem akarom a pöcköket eltörni..  :?: Vagy ennek csak az a módja, hogy belülről jön ki a foglalat?

Előre is köszönöm!

En mar mindket oldalon csereltem legalabb ketszer ket ev alatt...egy hatalmas agyverzes ezt tanusithatom en elsonek kettot kipattintottam es utana a masik kettot utana kihuzod az egeszet ovatosan volt hogy a kezemben
roppant szet az izzo stb...visszarakni is ra kell érezni vissza pattintani egy hatalmas fejfajas jo sok karomkodassal  ::)semmi konkret tanacsot nem tudnek mondani hogykell igazabol :clap:

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27237 Dátum: 2019.06.03 13:57:44 »
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Sajnos egy hónapja szeretett Carniámat totálkárosra törték.
Egy ideje keresem a megfelelő utódját. 2006-2008 közötti Avensis kombiban gondolkozom 1.8-as benzines motorral.
Arra lennék kíváncsi milyen évjáratot érdemes keresni?
Az autóvásárlásra szánt keret 1,5-2 millió.
Érdemes lenne egy picit hozzá tenni, és inkább 2009-2010 körüliben gondolkozni?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27238 Dátum: 2019.06.03 17:41:28 »
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Sajnos egy hónapja szeretett Carniámat totálkárosra törték.
Egy ideje keresem a megfelelő utódját. 2006-2008 közötti Avensis kombiban gondolkozom 1.8-as benzines motorral.
Arra lennék kíváncsi milyen évjáratot érdemes keresni?
Az autóvásárlásra szánt keret 1,5-2 millió.
Érdemes lenne egy picit hozzá tenni, és inkább 2009-2010 körüliben gondolkozni?
Állapotot nézzél, ne kilométert. Egy 2005-östől se futamodnék meg. 2 millióért felülről válogathatsz.

Avenser

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27239 Dátum: 2019.06.04 19:37:54 »
Sziasztok!

Segítségért fordulnék hozzátok. 1.1 millióig kell szereznem magamnak egy melós kocsit, vidéki használatra. Ennyi pénzért lehet élhető példányt találni? Az 1.8 benzin és 2.0 d4d tűnik megfelelőnek motorikusan. Ja és van kb 2 hetem. 😀
Tudtok valami felvilágosítást adni ezügyben? Sok 300k körüli futásteljesítnényűt látok ebben az árszegmensben. Ami kevesebb ott azért gyanakodni szoktam, főleg ha behozott autó. Mennyit bírnak ezek a motorok? Mire érdemes figyelni? Ennyiért érdemes ezeket nézegetni?