Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 1882194 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Xtrem

• Klubtag
  • Megszállott
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27225 Dátum: 2019.04.10 11:22:19 »
Tudom én, hogy T27-es, de nem nagyon látom az előrelépést a T25-ös Sol-hoz képest. Persze fiatalabb, és lehet vannak méretbeli különbségek, de maga a Sol felszereltség szinte semmivel se nyújtott többet - sőt ha jól rémlik még az elektromos tükörbehajtást is kivették belőle az elején (ha nem, majd kijavít valaki), de a rádió cserébe már lejátszik mp3-at is. Persze a motor korszerűbb, és ez talán már nem eszi az olajat, de ha jól rémlik már te is gyűrűztetted a tiédet.

Beszámítanák az autót nevetséges áron, és ki tudja milyen előéletű ez a kocsi (persze ha ismerted a tulajt, az más tészta).
Ha jól értettem 1.6M Ft-t kellene rádobnod erre a kocsira, hogy beleülhess.  :hmmmm:
Inkább vidd el az asszonyt wellnesselni.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 vvt-i Aut Executive +Navi
61

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27226 Dátum: 2019.04.10 12:47:54 »
délután fel is hívtak, az enyémet 1,2-ért beleszámolnák.... asszonynak csak felvezettem. azóta nem szól hozzám :S
Nem ismerem a kocsidat, de miénket 1,2-ért oda nem adnám, nagyon harmatosnak érzem ezt az árat.  T27-et én is visszalépésnek éreztem, nem látom azt a többletet amit egy ilyen váltás jelentene. Az viszont biztos, hogy a T25 új tulaját boldoggá fogod tenni a jó vétellel. :D

Deka

• Mindig itt van
  • Autó: '10 Toyota Avensis Wagon 1.8 Sol T27 '99 Toyota Yaris 1.0 VVTi Linea Sol P1
« Válasz #27227 Dátum: 2019.04.10 13:55:07 »
Ma elviszem az asszonyt, megnézi ő is. Az 1.2-t kicsit keveslem, ha váltás mellett döntünk feldobom a Facebookra, képekkel, 1.4-ert.
A t25-t nagyjából ismeritek, gyűrűzve volt, önindító is volt, bal féltengely is volt. Kapott komplett fekgarnitúrát, és 8 darab 3 szezont futott gumija van. Spritmonitoron minden fenn van. Mióta nálam van az összes tankolás blokkja is megvan.
 Ami a bajom vele hogy 150 rá egy vonóhorog. + Félek a rozsdától is hisz mindkét oldala végig volt festve, ez sosem volt titok. Van aki Kakucson látta is, a jobb oldala picit hullámos is.
A t27 tulajat nem ismerem, de 1 gazdás,  szervizkönyves, egyetlen eleme festett.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'04 Avensis Wagon
'99 Yaris 

Nagycitrom

• Globális moderátor
  • Megszállott
    • Dentmill Frézközpont
  • Autó: T27 Avensis TS Active 2ZR-FAE (2017)
« Válasz #27228 Dátum: 2019.04.10 16:05:22 »
Ma elviszem az asszonyt, megnézi ő is. Az 1.2-t kicsit keveslem, ha váltás mellett döntünk feldobom a Facebookra, képekkel, 1.4-ert.
A t25-t nagyjából ismeritek, gyűrűzve volt, önindító is volt, bal féltengely is volt. Kapott komplett fekgarnitúrát, és 8 darab 3 szezont futott gumija van. Spritmonitoron minden fenn van. Mióta nálam van az összes tankolás blokkja is megvan.
 Ami a bajom vele hogy 150 rá egy vonóhorog. + Félek a rozsdától is hisz mindkét oldala végig volt festve, ez sosem volt titok. Van aki Kakucson látta is, a jobb oldala picit hullámos is.
A t27 tulajat nem ismerem, de 1 gazdás,  szervizkönyves, egyetlen eleme festett.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
Én azért két T27-et is használva kicsit vitatkoznék az előttem szólókkal. Nekem nagypapás a T25, de nem veszünk össze  :tt2:
Viszont nem releváns egyik vélemény se, mert neked kell tetszeni vagy sem. Bár ha ennyire nézegeted, nagy gondod nincs vele  :)
A Valvematic motorok kimondottan jók, lehet menni is vele, meg lehet durván sóherul közlekedni is. Jobb az EURO besorolása (kevésbé cseszegetik egy korlátozás esetén) és a képeket nézve én nem látok disznóságot a konkrét példányon. A SOL felszereltség is stimmel, egyazegyben olyan belülről, mint az enyém (helyesebben a Kleingy kocsija :) ).
Szigorúan 0W20 olaj 10-15e km-ként (kinek mi a heppje) vagy egy év, gyári szűrő (vagy MAN), gyertya 90e km, váltó olaj 60e km (érdemes cserélni, nem csak nézegetni), fékfolyadék 2 év, mint a hűtő folyadék is. Kb ennyi gondod lesz vele.

rbsat

• Alap-tag
« Válasz #27229 Dátum: 2019.04.11 09:53:05 »
Hello urak! Igaz, hogy 64 vagyok, és aki nem tud együtt élni a korával azzal nagy bajok vannak, de mondja el nekem valaki, legalább 4-5 bővített mondatban, hogy mi az  a "nagypapás". Ugye vannak  a versenyautók, és vannak  az átlag közlekedésre valók. Ha a nagypapásság abból áll, hogy ***ó vagyok és úgy nyomom  a gázt, hogy 5 litert fogyasszak, az magyarázatnak nem ér. Csak háttérként: kb 2M km-t vezettem, legalább 10 féle autón (nem sok) és a nagypapásságot nem az autókon láttam, hanem  a töketlen sofőrökön.
Avensis 1.8 / 2007

Nagycitrom

• Globális moderátor
  • Megszállott
    • Dentmill Frézközpont
  • Autó: T27 Avensis TS Active 2ZR-FAE (2017)
« Válasz #27230 Dátum: 2019.04.11 11:51:48 »
Hello urak! Igaz, hogy 64 vagyok, és aki nem tud együtt élni a korával azzal nagy bajok vannak, de mondja el nekem valaki, legalább 4-5 bővített mondatban, hogy mi az  a "nagypapás". Ugye vannak  a versenyautók, és vannak  az átlag közlekedésre valók. Ha a nagypapásság abból áll, hogy ***ó vagyok és úgy nyomom  a gázt, hogy 5 litert fogyasszak, az magyarázatnak nem ér. Csak háttérként: kb 2M km-t vezettem, legalább 10 féle autón (nem sok) és a nagypapásságot nem az autókon láttam, hanem  a töketlen sofőrökön.
Semmi köze az ember korához (a tiedhez meg végképp nem :D), csak egy általánosítás. A kalapos suzukis emberkék vezetnek nagypapásan. Reakció idő másodpercekben mérhető, szituáció megoldó képességük vetekszik a születésükkor létező számítógépek sebességével, egyszóval az 50 évvel ezelőtti forgalom mennyiségéhez és sebességéhez állnak közel.
A ***ó stílus az nem ez, mert az tudatos. A nagypapás meg adottság, képesség.

D ha arra értetted az egészet, hogy írtam, hogy a T25 belseje nekem nagypapás, az egészen más dolog :D. A a számomra túl konzervatív disign jelenti  ;)

Deka

• Mindig itt van
  • Autó: '10 Toyota Avensis Wagon 1.8 Sol T27 '99 Toyota Yaris 1.0 VVTi Linea Sol P1
« Válasz #27231 Dátum: 2019.04.11 19:43:01 »
Jelentem a gyerekek ma 1 órát sírtak, zokogtak, hogy: "apa, ne add el", mert olyan szép.
'04 Avensis Wagon
'99 Yaris 

Xtrem

• Klubtag
  • Megszállott
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27232 Dátum: 2019.04.11 22:29:53 »
És igazuk is van!  :yes: ;)

Egy RAV4 Hibridről már nem beszélnélek le, de az nálam is talán majd 10 év múlva lesz olyan árban, hogy elgondolkodjak rajta.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 vvt-i Aut Executive +Navi
61

Deka

• Mindig itt van
« Válasz #27233 Dátum: 2019.04.13 06:55:00 »
Hmmm tegnap már nem aludt a garázsában :no:

Palack Laci majd lesheti, mert Pécsen fog szolgálni!
'04 Avensis Wagon
'99 Yaris 

Gergő33

• Néha itt van
  • Autó: Avensis T25 Wagon Executive 2.0 VVT-i '06
« Válasz #27234 Dátum: 2019.04.17 14:46:47 »
Sziasztok!

Segítséget kérnék szépen féklámpa izzó cserében. T25, kombi. A csomagtartóban leveszem az oldaldoboz ajtaját, ott van kb. egy kéz részére egy nyílás amin be kell nyúlni, és 4 pöcköt kiakasztva kivenni a foglalatot? Tegnap elszórakoztam vele vagy egy órát de nem bírom mind a négy pöcköt nyitott állapotba helyezni, két kéz kellene hozzá de egy is alig fér be.

Nem lehet valahogy a lámpatestet kompletten kivenni, hogy aztán szabadon ki lehessen belőle venni a foglalat panelt? Nem akarom a pöcköket eltörni..  :?: Vagy ennek csak az a módja, hogy belülről jön ki a foglalat?

Előre is köszönöm!

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
« Válasz #27235 Dátum: 2019.04.17 22:19:41 »
Sziasztok!

Segítséget kérnék szépen féklámpa izzó cserében. T25, kombi. A csomagtartóban leveszem az oldaldoboz ajtaját, ott van kb. egy kéz részére egy nyílás amin be kell nyúlni, és 4 pöcköt kiakasztva kivenni a foglalatot? Tegnap elszórakoztam vele vagy egy órát de nem bírom mind a négy pöcköt nyitott állapotba helyezni, két kéz kellene hozzá de egy is alig fér be.

Nem lehet valahogy a lámpatestet kompletten kivenni, hogy aztán szabadon ki lehessen belőle venni a foglalat panelt? Nem akarom a pöcköket eltörni..  :?: Vagy ennek csak az a módja, hogy belülről jön ki a foglalat?

Előre is köszönöm!
Ilyenem nekem is volt. Nálam ráadásképp le van törve egy pöcök. 2x1 óra után hagytam. Márkaszervízben 5 perc alatt kicserélték Pilisvörösváron. 150 ft volt az izzó, munkadíjat nem kértek. Első izzókat simán cserélek mostanra, de a hátsóval többet nem szívok.