Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4295477 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27060 Dátum: 2018.01.03 18:48:19 »
Fantasztikusak vagytok! Mindent megláttok! Köszönöm.
Nekem csak simán egy fekete Ave kombi volt ;)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27061 Dátum: 2018.01.03 21:21:07 »
Nálam van némi olaj evés (3 liter/15e km). Bár a szerviz szerint egyedi eset vagyok, nem tudnak ilyenről (bár 300e kmt futott 1,6 Valvematic motorról sem  :D )
Tényleg fura a felszereltsége. Nekem szintén SOL van (az akkor a második szint volt, az alapot nemes egyszerűséggel itthon Avensis-nek hívták), de pl 4 e.ablakom van, lemez felnivel kaptam (16"-s, és ez is annak tűnik méretügyileg), alcantara szövettel kaptam (bőrt nem is kérhettem ehhez). Én egyedül a tolató radart kértem extraként bele.
A sebesség váltó gomb nem gyári benne. Én ezt  most cseréltem le, mert a műanyag gyűrűn megkopott a "krómozás". Jézuska most hozott újat   :clap:
A kormány bőrözése is más, mint nálam (még gyári, 1-2évet még kihúzok vele, minimálisan kopott)
Nincs benne bluetooth telefonos kihangosító (a jobb oldali kormány távirányítón lenne.
Van benne fényszóró mosó, de manuális a fényszóró magasság állítás, tehát mégsem xenonos  :hmmmm:
A klíma nem két zónás, ez is fura (nálam az).
A közép konzol nálam "szálcsiszolt" ezüst színű (műanyag persze, azért az idézőjel  ;) ). Az alap volt ilyen fekete műanyag.
A belső tükrön sem látom az Auto kapcsolót és a kis zöld visszajelzőt (automatikus sötétedés), pedig az is a SOL-ban volt.

Szóval érdekes egy öszvér, de én alapverziónak gondolom, nem SOL
És még az a bicskanyitogató, nagyképű stílus, amiben a hirdetést írták.... Még jó hogy nem nevezték kereskedőnek magukat, hisz így csak egy nepper fogalmaz. A kioktatás helyett, leírhatták volna, honnan is van a járgány, meg hogy mi gyári, mi nem gyári, ha már mindent tudnak az általuk kínált autóról.
És én azért elég tüzetesen megvizsgálnám azt a (vezetett?) szervizkönyvet, mert az én volt 170egynéhányezres t27-emnek nem volt így kiszöszösödve a kormányvarrata... :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.03 21:32:15 írta Izso »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27062 Dátum: 2018.01.03 21:44:14 »
Szóval érdekes egy öszvér, de én alapverziónak gondolom, nem SOL

Bizony, rosszabb esetben lehet akár egy összetákolt rom is - pl baleset után fényszóró-mosós lökőssel cserélve (illetve fényszóró-mosó kapcsolót se nehéz bontóban szerezni hozzá), látni kéne működik-e. A Toyota sosem volt arról híres, hogy egyesével lehetett volna hozzá komolyabb extrákat kérni, gyári Xenon esetén meg valóban nincs értelme/létjogosultsága a kézi magasságállításnak.
Sol esetében mindig is széria volt a 4 el ablak, gondolom nepperék csak elnevezték valahogy az autót, de legalább nem Executive vagy Premium-nak tették, ezt is lassan értékelni kell manapság...  :hmmmm:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Sperrow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27063 Dátum: 2018.01.03 21:48:41 »
Sziasztok!  :helpsmilie: :helpsmilie:

Most készülök megvenni egy barátom Avensis-ét. (már itt áll a ház elött :clap: :clap:)
T27 Wagon Executive; 2012, 2.0 D4D, 100ekm...
Az autó nagyon szép állapotban van, tetszik és minden király!
Kivéve, h nem ismerem a típust (most benzines mondeom van) és csak német nyelvű használati útmutatóm van hozzá...
Olvasgatom a fórumot és nem nagyon találtam a típusra jellemző hibát, szerencsére! :)
Nagyon hálás lennék, ha segítenétek és ellátnátok tanáccsal, illetve megosztanátok a tapasztalataitokat a géppel kapcsolatban!
Pl: - hol érdemes átnézetnem vásárlás előtt? (a barátom nem a toyotához hordta és még nem láttam a szerviz könyvét) (ha lehet Budapesten vagy környékén)
     - van -e valami amire különösen oda kell figyelni?
     - honnan szerezhetek hozzá magyar nyelvű használati utasítást?

Meg bár mi amit hasznosnak gondoltok!!
Előre is köszi a segítséget és remélem 1-2 héten belül a már nem csak kölcsönben lesz enyém ez a remek autó!!!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27064 Dátum: 2018.01.03 22:12:18 »
És még az a bicskanyitogató, nagyképű stílus, amiben a hirdetést írták.... Még jó hogy nem nevezték kereskedőnek magukat, hisz így csak egy nepper fogalmaz. A kioktatás helyett, leírhatták volna, honnan is van a járgány, meg hogy mi gyári, mi nem gyári, ha már mindent tudnak az általuk kínált autóról.
És én azért elég tüzetesen megvizsgálnám azt a (vezetett?) szervizkönyvet, mert az én volt 170egynéhányezres t27-emnek nem volt így kiszöszösödve a kormányvarrata... :hmmmm:
A kilométerszámlálón szereplő 128ezer ne tévesszen meg! Akitől vettem, nem szerette a hatjegyű számokat, és ezért visszatekert mintegy 50ezer km-t... (De az is lehet, hogy azért, mert így még garanciálisnak hirdethette az autót. :hmmmm: )

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27065 Dátum: 2018.01.03 22:16:58 »
Sziasztok!  :helpsmilie: :helpsmilie:

Most készülök megvenni egy barátom Avensis-ét. (már itt áll a ház elött :clap: :clap:)
T27 Wagon Executive; 2012, 2.0 D4D, 100ekm...
Az autó nagyon szép állapotban van, tetszik és minden király!
Kivéve, h nem ismerem a típust (most benzines mondeom van) és csak német nyelvű használati útmutatóm van hozzá...
Olvasgatom a fórumot és nem nagyon találtam a típusra jellemző hibát, szerencsére! :)
Nagyon hálás lennék, ha segítenétek és ellátnátok tanáccsal, illetve megosztanátok a tapasztalataitokat a géppel kapcsolatban!
Pl: - hol érdemes átnézetnem vásárlás előtt? (a barátom nem a toyotához hordta és még nem láttam a szerviz könyvét) (ha lehet Budapesten vagy környékén)
     - van -e valami amire különösen oda kell figyelni?
     - honnan szerezhetek hozzá magyar nyelvű használati utasítást?

Meg bár mi amit hasznosnak gondoltok!!
Előre is köszi a segítséget és remélem 1-2 héten belül a már nem csak kölcsönben lesz enyém ez a remek autó!!!
A jövendőbelidről az Avensis III., illetve a D-4D & D-CAT topicban olvasgathatsz, jót/rosszat...
Jó szórakozást!

barti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27066 Dátum: 2018.01.05 12:39:22 »
Sziasztok!Kérdezni szeretném a barkácsoló hajlamú kollégákat aki maga szerelt fel Drl.nappali menetfényt, honnét adott neki áramot ,hogy szabályosan működjön?(T25. 2.benzin) tipusnál.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27067 Dátum: 2018.01.05 20:25:41 »
Sziasztok!Kérdezni szeretném a barkácsoló hajlamú kollégákat aki maga szerelt fel Drl.nappali menetfényt, honnét adott neki áramot ,hogy szabályosan működjön?(T25. 2.benzin) tipusnál.
Milyen DLR-t raksz bele?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27068 Dátum: 2018.01.05 20:44:13 »
Sziasztok!Kérdezni szeretném a barkácsoló hajlamú kollégákat aki maga szerelt fel Drl.nappali menetfényt, honnét adott neki áramot ,hogy szabályosan működjön?(T25. 2.benzin) tipusnál.
Közben mégegyszer elolvastam a kérdést, ami alapján arra tippelnék, hogy DLR alatt egy LED csíkot kötnél be. A DLR ennél összetettebb kérdés, ha már nekiállsz, akkor illik úgy megcsinálni, hogy ne vakítsd a többieket(minket) és a vizsgára se kelljen kiszerelni.
Tehát ha nekiállsz és nem bízod másra, akkor:
Fogsz egy ledcsíkot, ami ugye még nem DLR.
Veszel hozzá egy európai szabványnak megfelelő DLR elektronikát, ami a LED csíkodat szabványnak megfelelően vezérli.
Bekötsz mindent oda ahova az elektronika műszaki leírása előírja, rögzíted magát az elektronikát, úgy hogy a biztosítéka hozzáférhető, vízmentes helyen legyen. Ha nincs saját biztosítéka, akkor értelemszerűen biztosítékolod. A bekötnivalók kb. ezek lesznek:
  • +12V
  • -12V
  • Tompított szál
  • Ködlámpa szál
  • vészvillogó szál
  • bal/jobb index szálak
Ha nem tudod, hogy melyik szálat hol keresd, akkor ne sajnáld azt az 5000 forintot szakemberre.


Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27070 Dátum: 2018.01.05 21:22:58 »
Sajnos  a mikéntjét nem tudom de a dobozban szájba rágós leírás is van, és létezik kerek változatban is

barti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27071 Dátum: 2018.01.06 08:20:25 »
Közben mégegyszer elolvastam a kérdést, ami alapján arra tippelnék, hogy DLR alatt egy LED csíkot kötnél be. A DLR ennél összetettebb kérdés, ha már nekiállsz, akkor illik úgy megcsinálni, hogy ne vakítsd a többieket(minket) és a vizsgára se kelljen kiszerelni.
Tehát ha nekiállsz és nem bízod másra, akkor:
Fogsz egy ledcsíkot, ami ugye még nem DLR.
Veszel hozzá egy európai szabványnak megfelelő DLR elektronikát, ami a LED csíkodat szabványnak megfelelően vezérli.
Bekötsz mindent oda ahova az elektronika műszaki leírása előírja, rögzíted magát az elektronikát, úgy hogy a biztosítéka hozzáférhető, vízmentes helyen legyen. Ha nincs saját biztosítéka, akkor értelemszerűen biztosítékolod. A bekötnivalók kb. ezek lesznek:
  • +12V
  • -12V
  • Tompított szál
  • Ködlámpa szál
  • vészvillogó szál
  • bal/jobb index szálak
Ha nem tudod, hogy melyik szálat hol keresd, akkor ne sajnáld azt az 5000 forintot szakemberre.

barti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27072 Dátum: 2018.01.06 08:40:53 »
https://www.bardiauto.hu/webshop/felszerelesi-cikkek/kulso-felszerelesi-cikkek/lampak/nappali-menetjelzo/-FE6040.000.87
Na most akkor egyértelműbben fogalmazok,aDRL.a szabályoknak megfelelő 2éve működik, átment a műszakivizsgán is csak a bekötési leírásnál az nem volt megadva,hogy melyik számú biztosítéktól adjak neki áramot ezér,hogy ne kelljen az utastérbe bevinni a biztosíték táblához a+ kábelt a motortérben lévő injektor bitosítítéktól vittem az áramot és ezzel annyi a bajom,hogy már mikor ráadom a gyújtást világít a led,pedig szabályosan csak ha a motor bindul akkor kellene,ami szerintem csak engem zavar amúgy  működik rendesen tompított ráadásnál lekapcsol ahogy illik,nem vakít senkit,legalább is eddig 2év alatt nem jelezte senki.Ez előtt egy focusom volt ott is én csináltam meg a DRL-t csak ott valamelyik fórum tag leírta hanyas számú biztitól kell áramot vinni és tökéletesen működött és most is csak ez lett volna a kérdés hanyas számú biztosíték és lehetőleg a motortérben? :helpsmilie:

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27073 Dátum: 2018.01.06 13:22:06 »
Elnézést kívánok  :)

barti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27074 Dátum: 2018.01.06 13:41:14 »
Én fogalmaztam rosszul,de utálok gépelni és rövid akartam lenni :yes: