Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4289063 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26790 Dátum: 2017.07.25 15:42:59 »
Nálam kevesebb, mint a felénél lett cserélve a prémium gyári szőnyeg ( kb 120 e km ).  Pedig a legvastagabb (legdrágább) volt benne. Szerintem nem döntő dolog.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

a mazdámban 140ezer környékén már vállalhatatlan volt a gyári szőnyeg, nálam is cserélni kellett

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26791 Dátum: 2017.07.25 15:53:07 »
Sziasztok!
T25 (2004-es, 1.6-os, ferdehátú) Avensisemet 4 éve, az 1. gyerek születésekor vettem. Akkor is hasznos tanácsokkal láttatok el, amiket azóta is köszönök. A kocsi kitűnően működik, viszont megérkezett a 3. gyerkőc, és nagyon úgy tűnik, hogy 3 gyerekülés (0-2-4- éves gyerekeknek való) nem nagyon fér be hátulra. Előlre meg nem lehet, mert nem kikapcsolható a légzsák. Van valakinek valami tippje, hogy hogy lehet úgy betenni hátra 3 normál méretű gyerekülést (1 12 kg-os gyereknek, 1 15 kg-os gyereknek és 1 hordozót), hogy az még okés legyen? Mert a kocsit nagyon nem akarnám lecserélni, mert 4 éve teszi hibamentesen a dolgát.
Köszönöm előre is!

én nem erőltetném, hacsak nem megoldható, hogy nem fogtok öten utazni a kocsiban. mert az nagyon kényelmetlen (ha isofixesek, akkor leginkább lehetetlen) lesz. egyébként az előre néző gyerekülést kötheted előre, valóban, de attól még nem fognak hárman elférni hátul, ha abból ketten gyerekülésben vannak.

nekem is három gyerekem van. én cserélnék. még az egyterűekkel is sokszor macera a gyerekülések rendezgetése, hát még egy rendes autóban...ha megtartom anno a kombi t25-öst (nagyon szerettük), legkésőbb a harmadik gyerek megérkezésekor kellett volna lecserélni (persze baromira nem ez és nem így  történt, de ez már egy másik történet :D )

Pötyi61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26792 Dátum: 2017.07.26 12:13:24 »
De.Köszönöm.Tényleg a Nokia kihangosító.

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26793 Dátum: 2017.07.27 11:24:59 »
Utasoldali légzsák cseréje miatt  Toyota szakszervizbe kell majd mennem.
Budapest és környékén mindegy melyiket választom?   :helpsmilie:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis, mi más?:)
« Válasz #26794 Dátum: 2017.07.27 14:52:49 »
Kiégett az egyik rendszámtábla világításom, és mivel a közelben volt egy Toyota kereskedés, bementem egy új izzóért.
Beütötték az alvázszámot, és kijött, hogy az autóra most van egy légzsák-felülvizsgálat (a híres Takata lufik) és az autó is érintett. Nem tudom amúgy jött volna-e levél a központból, vagy még annyira új a dolog, ki tudja, mindenesetre az enyém 2005-ös gyártású, 2.4-es benzines, de nem hinném, hogy a motornak sok köze lenne a dologhoz, max a gyártási év számíthat.  :hmmmm: Szóval akinek e körüli Avensise van, és éppen ráér, ugorjon el a legközelebbi kereskedésbe, vagy csörögjön rájuk.  ;)

Én csak Aug 15. 10:00-ra kaptam időpontot, azt mondták ez nem csak egy amolyan beesek az autóval és ránézünk dolog, "meg kell rendelni az ellenőrzést". Bármit is jelentsen ez...  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26795 Dátum: 2017.07.27 19:33:08 »
"Az Ön gépkocsija érintett a Takata légzsák visszahívási kampányban.
További kampányban nem érintett a gépkocsi.

Társaságunk a szerviz kampányban érintett gépkocsik tulajdonosait minden esetben ajánlott levél formájában értesíti postai úton. Kérjük, amint megkapja ezt a tájékoztató levelet, az abban foglaltak szerint keresse fel az Önnel kapcsolatban álló, vagy az Önhöz legközelebb eső Hivatalos Toyota Márkaszervizt időpont egyeztetés céljából.
Jelenleg még nincs információnk arról, hogy a szükséges alkatrész mikor lesz elérhető, ezért a levél megérkezéséig szíves türelmét kérjük."

Én csak ilyet kaptam még hónapokkal ezelőtt...

 

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis, mi más?:)
« Válasz #26796 Dátum: 2017.07.27 20:41:59 »
Utasoldali légzsák cseréje miatt  Toyota szakszervizbe kell majd mennem.
Budapest és környékén mindegy melyiket választom?   :helpsmilie:

Neked akkor ezek szerint már légzsák cserét mondtak? Nekem egyelőre csak "ellenőrzést".
De akkor máris 3-an vagyunk csak a mai hozzászólásokat nézve.

Kereskedésre én azt mondanám talán ami útba esik neked. Én most a Gyáli útra megyek, ott van szemben a Metro, addig elintézem a bevásárlást is.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26797 Dátum: 2017.07.28 08:35:43 »
Neked akkor ezek szerint már légzsák cserét mondtak? Nekem egyelőre csak "ellenőrzést".
De akkor máris 3-an vagyunk csak a mai hozzászólásokat nézve.

Kereskedésre én azt mondanám talán ami útba esik neked. Én most a Gyáli útra megyek, ott van szemben a Metro, addig elintézem a bevásárlást is.  ;)

A levélben van :" ... Szervizkampányt rendelt el az utasoldali légzsák cseréje érdekében. A Toyota márkaszervizek az utasoldali légzsák cseréjét költségmentesen végzik el."

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis, mi más?:)
« Válasz #26798 Dátum: 2017.07.28 11:22:26 »
Neked több infód volt, nekem a kereskedésben csak annyit mondtak, hogy a légzsákokat ellenőrzik majd.
Központi levelet én nem kaptam, pedig az autó 0 km-es kora óta van nálunk.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26799 Dátum: 2017.07.31 08:03:56 »
Nekem meg már ki is cserélték. Bejelentkeztem műszakira plusz bal első ajtó biztosítós javításra. A kocsi ott volt pár napot, de már a cserélt légzsákkal hoztam el.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis, mi más?:)
« Válasz #26800 Dátum: 2017.07.31 19:53:56 »
Ezt jó tudni.
Remélem a szerelők értik a dolgukat, mert azért lufit nem mindennap cserél(tet) az ember.

Általában balesetnél is ha több lufi is durran, a biztosítók próbálják a tulajt a gtk felé terelni.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26801 Dátum: 2017.07.31 20:03:56 »
Utasoldali légzsák cseréje miatt  Toyota szakszervizbe kell majd mennem.
Budapest és környékén mindegy melyiket választom?   :helpsmilie:
Szinte mindegy.

Kiégett az egyik rendszámtábla világításom, és mivel a közelben volt egy Toyota kereskedés, bementem egy új izzóért.
Beütötték az alvázszámot, és kijött, hogy az autóra most van egy légzsák-felülvizsgálat (a híres Takata lufik) és az autó is érintett. Nem tudom amúgy jött volna-e levél a központból, vagy még annyira új a dolog, ki tudja, mindenesetre az enyém 2005-ös gyártású, 2.4-es benzines, de nem hinném, hogy a motornak sok köze lenne a dologhoz, max a gyártási év számíthat.  :hmmmm: Szóval akinek e körüli Avensise van, és éppen ráér, ugorjon el a legközelebbi kereskedésbe, vagy csörögjön rájuk.  ;)

Én csak Aug 15. 10:00-ra kaptam időpontot, azt mondták ez nem csak egy amolyan beesek az autóval és ránézünk dolog, "meg kell rendelni az ellenőrzést". Bármit is jelentsen ez...  :szemez:
Nem új, kb. 2 éve fut a visszahívás. Én 16 hónapja írtam nekik, mikor észrevettem és múlt héten kerültem sorra. Az augusztusi időponttal mákod van.  Elvileg levélben értesítenek mindenkit gépjármű nyilvántartás alapján. Hiába csörög nekik az ember, majd sorra kerülsz amikor sorra kerülsz, ha addig az utast elviszi egy repesz-blast, akkor ez van. :/
A levelekben ellenőrzést írnak, de elvileg cserélik.
Nem légzsákot cserélnek, csak a pirotechnikai indítópatront.

strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26802 Dátum: 2017.07.31 20:29:02 »
sziasztok.van egy 2001 es avensis kombim.d4d.kezd meghalni a jobb belső féltengely csuklóm néha úgy rázza a kormányt hogy borzasztó.sehol nem találok alkatrészt.rendeltem egyet szegedről de mégsem lett jó.valaki tudna segíteni esetleg hogy hol keressek vagy hogy mi a gyári cikkszáma az alkatrésznek.
email:strom@citromail.hu
06702498771

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26803 Dátum: 2017.07.31 22:51:06 »
valaki tudna segíteni esetleg hogy hol keressek vagy hogy mi a gyári cikkszáma az alkatrésznek.
Itt próbáltad?

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26804 Dátum: 2017.07.31 22:56:20 »
Sziasztok!

Csak érdeklődés szinten. Jövőbe nezve 3-5 ev múlva tervezem lecserélni az autót 2014-2017 évjáratú Avensisre.
Mindenképp benzines. Ezen évjáratú motoroknak már közvetlen befecskendezéses a rendszerük? Szívós, turbós?
Mit lehet róluk tudni? Főleg 1.8, 2.0 érdekelne.

Előre is köszi a választ!
L.