Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292364 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24300 Dátum: 2016.02.04 13:24:21 »
Igen a rendszámot én is néztem, hogy nem passzol az évjárathoz, viszont lent meg azt be ikszelték hogy Magyarországon újonnan üzembehelyezett.  :hmmmm: Hétvégén ha addig még meglesz akkor eltudok menni megnézni aztán majd kiderül. A kormányvédőt és a huzatot lesz az első hogy kivágom belőle mint macskát sz*rni mert nem is jön be meg nem való bele... Kíváncsi leszek milyen lesz a valóságban majd. Közbe nézegettem még egyet, de az meg gyanús kicsit nekem mert már 1-1,5 éve fent van ugyan azokkal a képekkel csak 1-2 változott. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d_sol_elegant-9663046 Szépnek tűnik, meg benne van minden (bár itt is a rendszám gyanús, hogy behozott esetleg) de belsőről semmi kép meg tényleg régóta árulják...
Valószínűleg a xenon fényszóró is az utastérben van...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24301 Dátum: 2016.02.06 19:30:45 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24302 Dátum: 2016.02.06 19:40:33 »
Mit nevezel annak? Nekem elsőre csak a szervizkönyv és a tanksapka ajtó nem stimmel.
music     

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24303 Dátum: 2016.02.06 19:57:52 »
Mit nevezel annak? Nekem elsőre csak a szervizkönyv és a tanksapka ajtó nem stimmel.
Van még... :yes:

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24304 Dátum: 2016.02.06 20:44:52 »
A Technic-ben nincs fabetet, csak az Executive-ban?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24305 Dátum: 2016.02.06 20:50:07 »
A Technic-ben nincs fabetet, csak az Executive-ban?
:yes:
Van még...

wzolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24306 Dátum: 2016.02.06 22:13:10 »
Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit! Még új vagyok a fórumon, de nagyon úgy néz ki hogy sűrűbben elő fogok erre fordulni a közeljövőben itt, ugyanis nemsokára én is Avensis tulaj leszek. ::) Párom személyében már van egy Toyota Yaris-unk a háztartásban, most én is beállok a sorba! Eddig mindig öreg német autóim voltak és a sok szerelgetésbe kicsit már belefáradtam, ezért most hogy kicsit több jut a kasszába, szeretnék egy megbízhatóbb társat végre és nem a régi 'csótányautókat' önteni a pénzt folyton.  ::)

Pár kérdésem lenne, hogy kicsit könnyebb legyen a választás! Az már biztos hogy 2.0 dízel motorral szerelt kombi lesz a kiszemelt, csak az nem hogy melyik! Ebben a témában szeretnék kérdezősködni egy picit.

- Melyik motorról vannak jobb tapasztalatok, illetve milyenek a tapasztalatok? 2003-2005ig, vagy 2006-2008ig? Vannak esetleg valami tipushibák, amit vételkor mindenképp ellenőrizzek?
- Mindenképp szeretnék Tempomatot bele, DE ha olyan autót találok szépet amiben nincs, mennyire macera ezt pótolni?
Láttam egy youtubos videót, amin csak rádugta az új kart és már működött is, de az nem avensis volt. Kell valamit szoftveresen hack-elni hozzá, meg kábelezgetni, vagy csak plug and play?

Bármilyen hasznos tanácsot szívesen meghallgatok a vásárlással kapcsolatban, hogy mit érdemes megnézni, ellenőrizni az autó megtekintésénél! 
Előre is köszönök minden hasznos hozzászólást!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24307 Dátum: 2016.02.07 03:35:31 »
helló,
milyen éves futást tervezel az autóval, biztos, hogy dízelre van szükséged?
egyébként meg kerüld a 2.2-eseket.
a tempomatnak van dedikált topikja, olvass utána ott, sokan építettek már be utólag is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24308 Dátum: 2016.02.07 10:17:46 »
Csatlakozom. A legjobb választás ehhez az autóhoz az 1,8-as benzines. Elegendő motorizációjú, a legproblémamentesebb motor, méretéhez képest igen kedvező fogyasztással. Dízelt csak akkor érdemes, ha az éves futás 20e km felett várható, amiben legalább havi 1, de inkább több 50km+ autópálya van ahol ki tud pucolódni a rendszer.
music     

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24309 Dátum: 2016.02.07 12:28:32 »
Csatlakozom. A legjobb választás ehhez az autóhoz az 1,8-as benzines. Elegendő motorizációjú, a legproblémamentesebb motor, méretéhez képest igen kedvező fogyasztással. Dízelt csak akkor érdemes, ha az éves futás 20e km felett várható, amiben legalább havi 1, de inkább több 50km+ autópálya van ahol ki tud pucolódni a rendszer.
:yes: Nem is az éves mennyiség az érdekes, hanem az általános használat. Nem baj, ha valaki csak évi 10ezret megy, ha azt 70-80 %-ban hosszú úton teszi meg.

wzolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24310 Dátum: 2016.02.07 12:59:52 »
helló,
milyen éves futást tervezel az autóval, biztos, hogy dízelre van szükséged?
egyébként meg kerüld a 2.2-eseket.
a tempomatnak van dedikált topikja, olvass utána ott, sokan építettek már be utólag is.


Igen, ezt már olvastam valahol, ezért is írtam hogy konkrétan 2.0 D-t szeretnék. Mivel jelenleg Németországban élek és megyek is hosszú távokra, ezért csakis a dízel jön szóba nálam. Itt kint mindegyikben benne van a részecskeszűrő is a zöld plakett miatt. Ezekkel szokott probléma lenni, vagy csak a nem megfelelő használat miatt lehetnek vele gondok?

Ja, még egy olyan kérdés hogy ugye a 2006 utáni 2.0 motor a 2.2-esből lett visszafaragva, ezzel nincsenek gondok mint a 2.2-nél?

« Utoljára szerkesztve: 2016.02.07 13:03:15 írta wzolee »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24311 Dátum: 2016.02.07 13:58:51 »
Van még... :yes:
Te mit találtál?
Részemről: executive, nem technic, de ez nem csökkent az értékén, lehet csak a hirdető béna. A szőnyeg szerintem nem gyári. A középső box mintha át lenne bőrözve, a gyári úgy rémlik, hogy nem ilyen. A "végig vezetett szervízköny" kitételhez képest 2013 augusztus(130.747km) óta nem járt a kocsi szervízben? Vagy járt, csak nem vezették?
Az pozitív, hogy van alvázszám, így márkaszervíz be tud számolni az elektronikus szervízkönyv alapján.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24312 Dátum: 2016.02.07 14:14:22 »

Igen, ezt már olvastam valahol, ezért is írtam hogy konkrétan 2.0 D-t szeretnék. Mivel jelenleg Németországban élek és megyek is hosszú távokra, ezért csakis a dízel jön szóba nálam. Itt kint mindegyikben benne van a részecskeszűrő is a zöld plakett miatt. Ezekkel szokott probléma lenni, vagy csak a nem megfelelő használat miatt lehetnek vele gondok?

Ja, még egy olyan kérdés hogy ugye a 2006 utáni 2.0 motor a 2.2-esből lett visszafaragva, ezzel nincsenek gondok mint a 2.2-nél?
Hátulról kezdem...
A 2.0 motor nem visszafaragott blokk, hanem önálló a 2,2-esektől.
Kevesebb vele a gond, mind a nagyobbakkal.
A DPF csak akkor dugul el, ha hidegen, rövid utakat teszel meg vele. Ha rendszeresen és üzemszerűen tud tisztulni, sokáig bírja. Mindenképpen ajánlott mindenkor a prémium gázolaj bele.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24313 Dátum: 2016.02.07 14:19:07 »
Te mit találtál?
Részemről: executive, nem technic, de ez nem csökkent az értékén, lehet csak a hirdető béna. A szőnyeg szerintem nem gyári. A középső box mintha át lenne bőrözve, a gyári úgy rémlik, hogy nem ilyen. A "végig vezetett szervízköny" kitételhez képest 2013 augusztus(130.747km) óta nem járt a kocsi szervízben? Vagy járt, csak nem vezették?
Az pozitív, hogy van alvázszám, így márkaszervíz be tud számolni az elektronikus szervízkönyv alapján.
A márkaszerviz elvoleg csak tulajnak ad ki adatokat a szervizelésről, idegeneknek (akár vásárlóknak) nem. Személyiségi jogok...
A külföld szervizt, ha utoléri az ember innen Mo-ról, akkor - miután igazolta magát, hogy tulajdonosa az autónak -, TALÁN kiadnak neki adatot a szervizelésről, de pl. ezt nekem sem sikerült megkapnom az esslingeni Vögel Toyota/Lexus szalontól utólag.
Biztos vagyok benne, hogy meg van buherálva az órája. Ez, ha volt is gazdája, simán futhatott 260 000-et is, nem lehetne megmondani róla. Az enyémben jelenleg 245 000 km-t közelítjük, de 100 000-et simán letagadhatnék belőle, bárki elhinné...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24314 Dátum: 2016.02.07 14:30:06 »
Nekem a márkaszervíz alvázszám alapján simán mondott mindent a kocsiról amit az elektronikus szervízkönyvben látott.