Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4238253 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Avensis, mi más?:)
« Válasz #15 Dátum: 2004.03.09 09:09:38 »
Melyik kereskedő? Nálam is ez volt ezért nincs bizalmam többé abban a kereskedőben.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Avensis, mi más?:)
« Válasz #16 Dátum: 2004.03.09 10:23:07 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Na akkor mégis lelkes vagyok:):) Ez egyre jobb :D Nem tudom hogy mikor akaródzik felhívnia az értékesitőnek, de azt mondta anno hogy 5-én már az országban lesz a kocsi. Ma 8-a van, és még semmi... Felhívtam, és azt mondta majd ő jelentkezik... Ilyenkor kezdek el rettegni, hogy szállítási sérült kocsit kapok:(


Azért a biztonság kedvéért jól nézd át a kocsit, és ne sötétben menj érte. Napfényben észre lehet venni a karcokat.
De szerintem nem lesz gond. Én pl előbb kaptam meg, mint az ígért. Igaz 4 hónap volt a rendelés és átvét között
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17 Dátum: 2004.03.09 13:34:07 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Melyik kereskedő? Nálam is ez volt ezért nincs bizalmam többé abban a kereskedőben.


Toyota Sakura. Kedves volt a pasi, de mégis kicsit bizalmatlan vagyok...az elöző kocsinál kifizetették velem a teljes(!!!) vételárat, és rá 2 héttel kaptam csak meg, azt is csak azért, mert ügyvéddel fenyegetőztem, írt is nekik egy papírt..  Szóval vannak rossz tapasztalataim :roll: (az elöző nem Toyota volt, az is igaz:) )
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18 Dátum: 2004.03.09 14:16:11 »
Én olyan autó átadásról még nem hallottam, ami ne késett volna.  Nekünk júliusra ígérték, aug 1-én vettük át...

sajnos rá kell számolni jó pár napot az ígért átadásra.

Főnököm amikor autót vett, az autó már vámszabad területen volt. Mire onnan kihozták és minden papírt lerendeztek csak az került 2 hétbe...

Amikor az avensist átvettük megkértük a kereskedőt, hogy festékmérővel menjenek végig a kocsin, 90-150-es érték közt mozgott végig. a nagy átlag 130 volt...
Tettük ezt a vizsgálódást azért, mert a Boránkat amikor eladtuk, kiderült, hogy a 170 körüli festégvastagság jellemzi... soha semmi baja nem volt, nem is fényeztettük. Azt mondták a VW fáy u-ban, hogy valüszínűleg még a gyárban egy PÓT festést végeztek rajta, vagy valami védőlakkal még átmentek rajta, de ŐK (fáy u.) nem csináltak vele semmit...

VAn még egy két apróság ami nagyon tetszik az Avensisben. Az első ülések olvasólámpái mellett van egy apró narancssárga lámpa, ami süllyesztve van a tetőben és a sebváltót világítja meg halványan. Nagyon jó pofa, hogy nincs teljes sötétség a váltóboxnál, de nem is zavaró.

A másik (szerintem "oscar-díjas") ötlet, hogy az üzemanyagmérő kijelzőjén van egy kis nyilacska ami balra mutat. Ennek az a funkciója, hogy emlékeztessen, melyik oldalon van a tanksapka :) :) sztem Q jó :) ezt a felh.könyvben olvastam. Eddig több autót néztem már meg, de sehol sem láttam ilyet. Ez azoknak lehet fontos akik több autót használnak.
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Avensis, mi más?:)
« Válasz #19 Dátum: 2004.03.09 14:57:45 »
A Corollákon is megvan a nyilacska :)

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #20 Dátum: 2004.03.09 15:09:44 »
Ha jol emlekszem nekem kedden szoltak, hogy bejott az auto az orszagba, hetfon vettem at.

A nyilacska tenyleg nagy otlet.

Erdekes a kis narancssarga lampat meg nem vettem eszre. De majd ma este megfigyelem.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21 Dátum: 2004.03.09 23:16:00 »
Sőt,a ráncfelvarrott I-es Avensisen is volt már ilyen nyilacska.  :)
De ha jól emlékszem,akkor már a 98-as gépeken is volt...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Strong Bad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis, mi más?:)
« Válasz #22 Dátum: 2004.03.10 11:35:13 »
Új auto-motor magazinban van egy teszt az új Avensis Versoról.

(gondoltam beírom, nem a laptól vagyok :wink: )
oyota Corolla Sedan /2003/ 1.4VVT-i

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #23 Dátum: 2004.03.10 13:43:21 »
Az új Autó-magazinban is van egy összehasonlító teszt a dizel Honda Accord-Mazda 6-Toyota Avensis között. Motor szempontjábol nem, de minden másban a Toyota a nyerő  :D   Még jó hogy...  :twisted:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Avensis, mi más?:)
« Válasz #24 Dátum: 2004.03.10 15:29:07 »
Na meg természetesen a Yarisban is. :-)
Idézetet írta: "MiCKEY"
A Corollákon is megvan a nyilacska :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25 Dátum: 2004.03.11 08:35:45 »
ha valakit érdekel ezt most találtam
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #26 Dátum: 2004.03.12 00:18:12 »
Na, kész van az Avensis 15e km-es szervize amit a REálsz BUdában csináltattam.
végösszeg 43e Ft
olajcsere, üz.anyagszűrő, légszűrő és pollenszűrő csere...
a pollenszűrő árán meglepődtem mert az 12e ft volt :( az olaj 20e Ft ; 5w40 Shell helix. Nem ismerem az olajokat, nem tudom, hogy ez jó e...

szervizben rendesek voltak, végig a kocsi mellett álltam.
ami érdekes volt, hogy a kocsi mellé hozták pont a mi avensisünk testvérét. egy számmal különbözött csak a rendszáma :) az egy fekete diesel avensis volt, 60e Km-rel. 7 hónap alatt 60e km-t rakott bele az ember. Elvileg azzal se nagyon volt még gond...

mondott még egy érdekeset a szerelő srác, mégpedig azt, h. elkezdik a corollát ismét japánban gyártani. "lehet hogy a japánok nincsenek megeléedve az angol és a francia minőséggel, ezért visszaveszik a gyártást" nem tudom mennyire megbízható infó, de hiszek neki.
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27 Dátum: 2004.03.12 00:36:47 »
A Shell Helix sztem jó olaj. Mennyi kell bele? (és annyit számláztak?)
music     

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #28 Dátum: 2004.03.12 01:31:34 »
Én úgy tudom hogy az Avensisbe nem szintetikus olaj kell, hanem ásványi.. Ezért is van (többek között) a 15000 szervízciklus... A shell olaj amit kaptál az nem szintetikus??? Nemm mintha baj lenne, hiszen jobb minőség, csak az ásványit a feléért megkapja az ember... Bár szakszerviz, ők tudják.
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #29 Dátum: 2004.03.13 00:17:51 »
én se tudom, hogy a shell helix az ásványi v. szintetikus :(
4 litert számoltak fel... az volt br. 19560 Ft
...szerencsére, hogy csak ezeket kellett cserélni.. más autónál ilyenkor egy két apróságot is már cserélni kell...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]