Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4297716 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23100 Dátum: 2015.03.22 17:56:04 »
A T22-nél mivel két gombos, egyszerűen le kell vágni a 3. gombot és úgy betenni.
A pontos illeszkedésre figyelni kell mind a gumilap kivágásánál, mint pedig a régi gombok maradékának eltávolításakor. Ellenkező esetben nem lehet precízen, feszülés mentesen összeszerelni a kulcsot, és csökken a mechanikai teherbírása, valamint kevésbé lesz por, pára és cseppálló.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23101 Dátum: 2015.03.22 18:42:06 »
kiderült a turpisság,
Minden jó, ha a vége jó.-)
Teljes átvizsgálásra melyik márkaszervizt ajánljátok Budapesten
- Hallom, hogy kötelező szervizre lehet vinni saját olajat/szűrőt pl és akkor a munkadíjat kell kifizetni ami picit
Bp-en én a Superben bízom.
A gyári Toyota-Denso olajszűrő nagyon jó minőség, de nem olcsó. Mivel az olajszűrők paraméterei széles skálán mozognak, összehasonlításuk nem labor körülmények között nehézkes, én nem kockáztatok , csak gyárit használok. A klubban többen a MAN termékeire tették le a voksukat.

A kötelező szervizt 4+ akcióban érdemes igénybe venni, annak aki nem akar vacakolni a külön olaj beszerzésével.
A gyári 5W30 TMGO ( gondosan titkolt tulajdonságokkal rendelkező) olajnál olcsóbban beszerezhető azzal megegyező vagy jobb minőségű, magasabb teljesítményszintű olaj.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23102 Dátum: 2015.03.23 14:04:39 »
Minden jó, ha a vége jó.-)Bp-en én a Superben bízom.
A gyári Toyota-Denso olajszűrő nagyon jó minőség, de nem olcsó. Mivel az olajszűrők paraméterei széles skálán mozognak, összehasonlításuk nem labor körülmények között nehézkes, én nem kockáztatok , csak gyárit használok. A klubban többen a MAN termékeire tették le a voksukat.

A kötelező szervizt 4+ akcióban érdemes igénybe venni, annak aki nem akar vacakolni a külön olaj beszerzésével.
A gyári 5W30 TMGO ( gondosan titkolt tulajdonságokkal rendelkező) olajnál olcsóbban beszerezhető azzal megegyező vagy jobb minőségű, magasabb teljesítményszintű olaj.

Kulcsba szereztem is kis gumi gombsort, nagyon vékony, jó lesz ez simán befér majd szerintem, este megcsinálom.
De ha tudok gyári bontottat szerezni majd azt is beszerzek tartalékba, ha már írtam 5-6 bontósnak :)

Köszi a tippet, közben 2-3 haver is őket ajánlotta, de ha más is tud megbízható jó Toyota szervizt ajánlani BP-n akkor elfogadom azt is, de ide már bejelentkeztem most Szerdára 14:00 viszem is a gépet a teljes átvizsgálásra.
Alapjárat ingadozik picit amúgy 1000 szépen szól minden, de ahogy melegszik le-le megy 8-700 körülre talán és ott kezd picit rezonálni a kocsi (szervizes emberkét meg is kérdeztem gyorsan) azt mondja, 2.0L-nél szokásos "probléma" lehet koszos az alapjárati motor és ki kellene takarítani (azt már csináltam én is a Hondámon nem nagy dolog, megnézem majd ennél is v Szerdán megnézetem, ha már úgy is viszem), másnak is van/volt hasonló problémája?
Picit a gázhoz nyúlok akkor felugrik beáll 1000-re és aztán lemegy megint picit rezonál.

Másik dolog, hogy a kesztyűtartó mögött cicergés/karistolás féle hangot hallok, ott van a pollenszűrő vagy mi azt tudom, meg gondolom ott jön be a levegő ott a ventilátor is lehet valami (falévél) mégis csak bekerült és az csörög ott, vagy mi lehet még, benézek majd mögé én is azért?!
Érdekes, mert ha jól figyeltem indítás után semmi hang, fűtéshez sem nyúlok és ahogy melegszik a kocsi úgy jön elő a hang...

Olajba ki mit ajánl, ha vinni akarok? Castrol/Eneos/Motul stb?
Bár ez mindig hülye kérdés, mindenki mást használ, más a jó, én az előző Hondámba Castrol Magn. nyomtam az mostaniba Eneos egyikkel sincs semmi gond egy cseppet nem fogyaszt 6-8000km/periódusok között.

Gyári szűrőt hol kapok, mert nézem a neten, de nem igen látok... árban mennyi? Gyárit vennénk inkább, én is csak a gyárit tolom a Hondába bár az 2-2.5k nem pénz, de ha itt a Bosch/Mann 2-3e akkor gondolom az sem került többe.

Köszönöm

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23103 Dátum: 2015.03.23 14:53:23 »
Kulcsba szereztem is kis gumi gombsort, nagyon vékony, jó lesz ez simán befér majd szerintem, este megcsinálom.
De ha tudok gyári bontottat szerezni majd azt is beszerzek tartalékba, ha már írtam 5-6 bontósnak :)

Köszi a tippet, közben 2-3 haver is őket ajánlotta, de ha más is tud megbízható jó Toyota szervizt ajánlani BP-n akkor elfogadom azt is, de ide már bejelentkeztem most Szerdára 14:00 viszem is a gépet a teljes átvizsgálásra.
Alapjárat ingadozik picit amúgy 1000 szépen szól minden, de ahogy melegszik le-le megy 8-700 körülre talán és ott kezd picit rezonálni a kocsi (szervizes emberkét meg is kérdeztem gyorsan) azt mondja, 2.0L-nél szokásos "probléma" lehet koszos az alapjárati motor és ki kellene takarítani (azt már csináltam én is a Hondámon nem nagy dolog, megnézem majd ennél is v Szerdán megnézetem, ha már úgy is viszem), másnak is van/volt hasonló problémája?
Picit a gázhoz nyúlok akkor felugrik beáll 1000-re és aztán lemegy megint picit rezonál.

Másik dolog, hogy a kesztyűtartó mögött cicergés/karistolás féle hangot hallok, ott van a pollenszűrő vagy mi azt tudom, meg gondolom ott jön be a levegő ott a ventilátor is lehet valami (falévél) mégis csak bekerült és az csörög ott, vagy mi lehet még, benézek majd mögé én is azért?!
Érdekes, mert ha jól figyeltem indítás után semmi hang, fűtéshez sem nyúlok és ahogy melegszik a kocsi úgy jön elő a hang...

Olajba ki mit ajánl, ha vinni akarok? Castrol/Eneos/Motul stb?
Bár ez mindig hülye kérdés, mindenki mást használ, más a jó, én az előző Hondámba Castrol Magn. nyomtam az mostaniba Eneos egyikkel sincs semmi gond egy cseppet nem fogyaszt 6-8000km/periódusok között.

Gyári szűrőt hol kapok, mert nézem a neten, de nem igen látok... árban mennyi? Gyárit vennénk inkább, én is csak a gyárit tolom a Hondába bár az 2-2.5k nem pénz, de ha itt a Bosch/Mann 2-3e akkor gondolom az sem került többe.

Köszönöm

Hello,

lehet hogy csak én maradtam le róla, de akkor ha jól értem sikerült venned egy Avét, na gratula!  :clap:

1.
Az alapjárati ingadozás a VVT-i sajátja. Normális, hogy hideg motornál felemeli a fordulatot (nagyon hidegben akár 1600 köré is) és utána szépen leejti.
Ez így van jól, nem kell vele foglalkozni.
A kisebb remegés is hozzátartozik, ha pl. megy a klíma és megállsz egy lámpánál akkor is nagyon leesik 600 köré, majd megint kicsit megemeli.
Jó ez így!  :yes:

2.
Ez a recsegés egy ideig nekem is megvolt (most jó ideje nem hallom, amíg hallottam is nem nagyon érdekelt, feljebb húztam a rádiót  :D ).
Ùgy emlékszem, hogy a szellözéssel függ valahogy össze, de nem egy komolyabb dolog.

3.
Olajból mindenképp gyári ajánlású 5W30 olajat rakj bele.  :yes:
Szerintem bármelyik megfelelö a következök közül: Eneos, LM, Castrol.



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23104 Dátum: 2015.03.23 20:41:22 »
Hello,

lehet hogy csak én maradtam le róla, de akkor ha jól értem sikerült venned egy Avét, na gratula!  :clap:

1.
Az alapjárati ingadozás a VVT-i sajátja. Normális, hogy hideg motornál felemeli a fordulatot (nagyon hidegben akár 1600 köré is) és utána szépen leejti.
Ez így van jól, nem kell vele foglalkozni.
A kisebb remegés is hozzátartozik, ha pl. megy a klíma és megállsz egy lámpánál akkor is nagyon leesik 600 köré, majd megint kicsit megemeli.
Jó ez így!  :yes:

2.
Ez a recsegés egy ideig nekem is megvolt (most jó ideje nem hallom, amíg hallottam is nem nagyon érdekelt, feljebb húztam a rádiót  :D ).
Ùgy emlékszem, hogy a szellözéssel függ valahogy össze, de nem egy komolyabb dolog.

3.
Olajból mindenképp gyári ajánlású 5W30 olajat rakj bele.  :yes:
Szerintem bármelyik megfelelö a következök közül: Eneos, LM, Castrol.

Igen sikerült, köszönjük, majd ha meg lesz minden papír és rendben lesz minden akkor írok egy kis összefoglalót, már ha érdekel valakit :)
Amúgy nem én vettem (csak képletesen), szülőké a vas, de az egyik kulcsot megkaptam  :innocent: :devil:

1. Nem azzal van a gond amúgy, hogy leesik v felmegy az alapjárat az nem érdekel, csak zavaró (legalábbis eddig 1x éreztem) hogy pirosnál megáll az ember pl és úgy rezonál a kocsi mint egy trabi :) remélem csak alapjárati beállítás v tisztítás elég lesz neki, amúgy hol van ezen az alapjárati motor v állító? Lehet elég lenne neki rácsavarni egy picit +1-200at a meleg alapjáraton bár ha ezen van még ilyen...?! De majd megnézetem Szerdán.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23105 Dátum: 2015.03.24 08:33:26 »
Fojtószelep van azt lehet tisztítani,de ezek ilyenek.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23106 Dátum: 2015.03.24 09:52:27 »
Fojtószelep van azt lehet tisztítani,de ezek ilyenek.

Rendben, köszi, megnézzük/nézetjük ezeket.

Liftback csomagtartó tálcát honnan tudok jó árasítva szerezni? Fékmesternél van mondjuk 6-ért és 10-ér is POLCAR, de hogy mi a különbség...?!


Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23107 Dátum: 2015.03.24 10:06:38 »
Rendben, köszi, megnézzük/nézetjük ezeket.

Liftback csomagtartó tálcát honnan tudok jó árasítva szerezni? Fékmesternél van mondjuk 6-ért és 10-ér is POLCAR, de hogy mi a különbség...?!

Nézd csak meg jobban.  ;)

A 6ezres szedánhoz van, a 10ezresnél van ott, hogy LB.  :otlet:  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23108 Dátum: 2015.03.24 10:22:14 »
A 454580 cikkszámú 6e LB-hez való.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23109 Dátum: 2015.03.24 10:45:59 »
Nézd csak meg jobban.  ;)

A 6ezres szedánhoz van, a 10ezresnél van ott, hogy LB.  :otlet:  :yes:

Nézd csak meg jobban ;) van ott 2db LB, ne az elsőt nézd :) 2 márka mint írtam, csak a gondolom az egyik jobb anyagú vagy sem v más márka...

A 454580 cikkszámú 6e LB-hez való.

Köszi, de a drágább miért drágább ez lenne a kérdés, annyival jobb v semmi különös?
A 454579 cikkszámú.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.24 10:48:14 írta Kartacs »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23110 Dátum: 2015.03.24 11:59:45 »
Gondolom vastagabb anyaga lehet,vagy valami hasonló.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23111 Dátum: 2015.03.24 12:15:03 »
Vagy egy iciripicirit feketébb, mint a másik.  :D

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23112 Dátum: 2015.03.24 12:50:53 »
Szaisztok! Szeretném lecserélni a gyári HIFI-t valami normális, de olcsóbb cuccra ami tud bluetooth-t és mp3-at. Tudtok esetleg tapasztalatból ajánlani? Bármelyik ráköthető a kormánygombokra, vagy van valami kompatibilitási lista?

Köszi.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23113 Dátum: 2015.03.24 13:08:48 »
Vagy egy iciripicirit feketébb, mint a másik.  :D

Akár... :)
Az egyik valami csúszásgátlós a másik az olcsóbb pedig nem csúszásgátlós.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23114 Dátum: 2015.03.24 14:21:02 »
Szaisztok! Szeretném lecserélni a gyári HIFI-t valami normális, de olcsóbb cuccra ami tud bluetooth-t és mp3-at. Tudtok esetleg tapasztalatból ajánlani? Bármelyik ráköthető a kormánygombokra, vagy van valami kompatibilitási lista?

Köszi.
Szia!
Ha kellenek a kormánygombok, akkor olcsón nem tudod megúszni a fejcserét, mert ezt csak a legdrágábbak tudják, ha egyáltalán. Fejcsere nélküli verzió a Dension és a Yatour médiabox-ok beszerelése plug'n'play.
Mindkettővel van tapasztalat itt, a fórumon, a Densionnak van BT-s egysége is, ami telefonkihangosítóként és vezeték nélküli zenelejátszóként is használható, valamint, van iPod/iPhone csatija + USB és 3,5 jack dugója. Ez gyakorlatilag a gyári fej cd-váltóslotjába csatlakozik, és kvázi cd-tárként látja a fejegység. Minden kormánygomb működik vele, 35.000Ft az ára. Otthon kis ügyességgel magadnak is beszerelhető. A kis ügyesség itt a középkonzol szétszedéséhez kell, mert más egyéb szerelés nem szükséges hozzá.
A Yatour is jó, teljesen hasonló a Densionhoz, csak BT egység nincs benne.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i