Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292552 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #22140 Dátum: 2014.10.22 15:18:10 »
Van a motorterében egy cetli az előző olajcseréről, akkor 10W40-et tettek bele - és gondolom hasonlóval akarná most is feltölteni. Nem tudom a keverés (10-40 helyett 5-30) jót tenne neki?  :hmmmm:
Még messze a következő szerviz ideje (talán 205e km van most benne, ha jól rémlik), de a nívópálca szerint csak fél fölött egy picivel van az olajszint, erre akarna rátölteni egy kicsit.  :hmmmm: Literes kannát említett, mert 4 lityóval nem tudna mit kezdeni, csak foglalná a helyet.

Én ehhez hülye vagyok, csak mivel ismerős, és majdnem hasonló autót is hajt, így joggal gondolhatta, hogy majd én érteni fogok hozzá...  :innocent:  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Avensis, mi más?:)
« Válasz #22141 Dátum: 2014.10.22 15:23:37 »

Van a motorterében egy cetli az előző olajcseréről, akkor 10W40-et tettek bele - és gondolom hasonlóval akarná most is feltölteni. Nem tudom a keverés (10-40 helyett 5-30) jót tenne neki?  :hmmmm:
Még messze a következő szerviz ideje (talán 205e km van most benne, ha jól rémlik), de a nívópálca szerint csak fél fölött egy picivel van az olajszint, erre akarna rátölteni egy kicsit.  :hmmmm: Literes kannát említett, mert 4 lityóval nem tudna mit kezdeni, csak foglalná a helyet.

Én ehhez hülye vagyok, csak mivel ismerős, és majdnem hasonló autót is hajt, így joggal gondolhatta, hogy majd én érteni fogok hozzá...  :innocent:  :szemez:
5w-40-nel töltsön utána akkor, de a köv olajcserenel váltson lejjebb a 10w-ről.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #22142 Dátum: 2014.10.22 15:29:44 »
Tudtommal ő is márkaszervizbe jár (Bp), szóval nem értem akkor miért 10-40-es olajat tettek bele neki?  :hmmmm:
Talán lecsábítom majd Kiskőrösre.  :D

Köszi a tanácsokat mindenkinek, továbbítom neki.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22143 Dátum: 2014.10.22 16:33:54 »
Tudtommal ő is márkaszervizbe jár (Bp), szóval nem értem akkor miért 10-40-es olajat tettek bele neki?  :hmmmm:
Talán lecsábítom majd Kiskőrösre.  :D

Köszi a tanácsokat mindenkinek, továbbítom neki.  ;)

Szia,

olvastam, hogy Kiskőrösre hordod a szervizbe a kocsit. esetleg tudnal roluk velemenyt mondani? Arak, megbizhatosag stb....? Esetleg van nem markaszervizes tapasztalatod a kornyeken? Most keszulok venni (ahogy mar regota irtam :D ) egy 2006os Ave-t es a kornyekrol vagyok enis.

Köszi :).
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #22144 Dátum: 2014.10.22 16:39:44 »
és még be sem linkelted toshi?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #22145 Dátum: 2014.10.22 16:49:02 »
és még be sem linkelted toshi?

Par napja sikerult belinkelnem csak ugy nez ki sokan massal voltak elfoglalva :), nah de itt van ujra ;)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_a_c.mo-i.2016.09-ig_vizsga-8359191

aztan nem elobb elvinni :D....

A velemenyek johetnek mert jelenleg kicsit meg filozom, hogy arban vajon "megeri e".
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #22146 Dátum: 2014.10.22 17:30:59 »
olvastam, hogy Kiskőrösre hordod a szervizbe a kocsit. esetleg tudnal roluk velemenyt mondani? Arak, megbizhatosag stb....? Esetleg van nem markaszervizes tapasztalatod a kornyeken? Most keszulok venni (ahogy mar regota irtam :D ) egy 2006os Ave-t es a kornyekrol vagyok enis.


Szia!
Én bp-i vagyok, de mivel már 15 éve ismerem őket, több autót és ismerőst is vittünk oda autót venni, szóval jó a kapcsolatunk.  ;) És persze korrektek az árak, az óradíjak, még sosem távoztam onnan keserű szájízzel - ami bizony több bp-i kereskedésben előfordult már...  :hmmmm:
Van külön fórum a márkakereskedéseknek, ha van időd olvasgasd át őket.

Nem márkaszervizes tapasztalatom nincs, még itt bp-en sem, elnézést érte.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #22147 Dátum: 2014.10.22 17:34:05 »
A belinkelt autóról szerintem mondtunk már véleményt, Sol felszereltség, gyári gumiszőnyeggel.
Képek alapján jónak tűnik, talán túlságosan is ki van glancolva  :devil: , de mivel ugyebár kereskedés árulja (nem éppen fantáziadús a "jégcar" egy autókkal foglalkozó kereskedésnek, szerintem...  :hmmmm: ), ezért nem lehet biztos sem az autó km állása, állapota, és hogy a képek a valóságot tükrözik. Látni kellene személyesen, menni vele próbakört.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #22148 Dátum: 2014.10.22 17:46:07 »
Par napja sikerult belinkelnem csak ugy nez ki sokan massal voltak elfoglalva :), nah de itt van ujra ;)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_a_c.mo-i.2016.09-ig_vizsga-8359191

aztan nem elobb elvinni :D....

A velemenyek johetnek mert jelenleg kicsit meg filozom, hogy arban vajon "megeri e".
Tudod, mi a fura benne? Hogy kereskedőtől gyanusan olcsó és éppen 200e alatti a futása és ráadásul faceliftes. Na, ilyen nemigen van. Ha megkímélt egy ilyen Ave, akkor a 280-290e km sem látszik rajta, úgy visszapörgetik neked 197e-re, hogy az életben nem fog feltűnni.

A másik fontos, az évek során megfigyelt jelenség. Ha egy autó szép, jó és nincs is túlárazva, akkor az 2, max 3 napon belül elkel, ha nem még aznap, amikor a hirdetést feladták. Ez az autó legalább 2 hete van fenn a hahun... De, ha tudod, ejtsd útba, élőben kell megnézni, ott megmuattja magát...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22149 Dátum: 2014.10.22 19:13:09 »
Az Ave a Heti Merítésben:

http://belsoseg.blog.hu/2014/10/19/heti_merites_831

 :clap:

Látom még facelift előtti, azaz olajevős széria. Ezt a kockázatot am bevállaltad vételkor ? Lehet tudni milyen olajakkal szervizelték eddig, és te milyenekkel ? Most nem eszik semennyit sem ?

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22150 Dátum: 2014.10.22 20:01:39 »
Szia!
Én bp-i vagyok, de mivel már 15 éve ismerem őket, több autót és ismerőst is vittünk oda autót venni, szóval jó a kapcsolatunk.  ;) És persze korrektek az árak, az óradíjak, még sosem távoztam onnan keserű szájízzel - ami bizony több bp-i kereskedésben előfordult már...  :hmmmm:
Van külön fórum a márkakereskedéseknek, ha van időd olvasgasd át őket.

Nem márkaszervizes tapasztalatom nincs, még itt bp-en sem, elnézést érte.  ;)

Koszi szepen, akkor ha ugy alakul lehet meglatogatjuk oket...remelem csak a kotelezok idejen :).

Amugy igen, multkor is Te velemenyzeted az autot es jogos eloben kell latni, ezert is van Hetfore egy randink a kereskedessel es egy foglalas az egyik markaszervizben.

Amit bepi emlitett, hogy sajnos nem igen eszrevenni az apolt auton ha visszaporgetik az orat, de az csak nekem mint szimpla vasarlonak nem tudnik fel vagy majd a szervizes se tud mit mondani? Gondolom ha normalisan vezetve volt a szervizkonyv akkor egyertelmu de amugy van valami jele ha egy ora porgetve van? Nincs sok tapasztalatom meg hasznaltauto vasarlasban  :D
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22151 Dátum: 2014.10.22 20:20:10 »
Látom még facelift előtti, azaz olajevős széria. Ezt a kockázatot am bevállaltad vételkor ? Lehet tudni milyen olajakkal szervizelték eddig, és te milyenekkel ? Most nem eszik semennyit sem ?

Megégetted magad egy olajfogyasztós motorral?  ;)

Ahogy én itt olvastam a fórumot 2005-től már módosítottak voltak ezek az 1.8-as motorok az Aveban, ahol 2006-tól (talán nyártól) jött a facelift. És az is itteni info, hogy sokat, de mégis nem mindegyik motort érintette az olajfogyasztás.

Matthew90 leírása nem utal rá, hogy fogyasztana olajat az autója, illetve itt sem panaszkodott rá sosem, legalábbis én nem olvastam eddig.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22152 Dátum: 2014.10.22 21:01:07 »
Sziasztok Guruk,

Ti erre a modellre mit mondotok?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_a_c.mo-i.2016.09-ig_vizsga-8359191

2006-os, aranylag turheto km, viszont nem tudom az ar az sok vagy nem. Esetleg nem tudjatok, holnap melyik Toyota szerviz lesz nyitva Budapesten?

Köszi a válaszokat,

Üdv,
Csaba

Csak a km-hez szólnék hozzá annyit, hogy ez k.b. 24000 km/év futást jelent egy benzines autónál, ami messze átlag feletti.
Szerintem ez (is) lehet az oka, hogy nem kapkodják el. Pláne, ha még tekert is... :whistling: 
Persze nem tudom hogy jól van-e "beárazva"  :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #22153 Dátum: 2014.10.22 21:37:50 »
Gondolom ha normalisan vezetve volt a szervizkonyv akkor egyertelmu de amugy van valami jele ha egy ora porgetve van? Nincs sok tapasztalatom meg hasznaltauto vasarlasban  :D

Látni kellene azt a szervizkönyvet is...  :hmmmm: Ugye ha gyanúsan ugyanaz a kézírás és még a toll színe is az évek múlásával, vagy ha netán 1-2 bejegyzés hiányzik, de utána meg megint márkakereskedéses pecsét van benne (ha nem történt tulajváltás közben, akkor szerintem egy tulaj, aki a gari lejárta után is márkaszervizbe megy, már végig oda fog... pláne nem fog kihagyni 30-45e km-et, hogy majd újra márkaszervizbe menjen...  :hmmmm: ), akkor ez is gyanús lehet. A hirdetés ha jól rémlik szervizkönyvet nem említ, csak szervizszámlát...  :hmmmm:
A beltér, ha gondos volt a tulaj, akkor nem érzi meg a 200e km-et sem, kopásra utaló nyomokat azért lehet keresni a kormánykeréken (persze nem nagy dolog manapság újrabőrözni valamit) a sokat használt képzeletbeli óra 10 óra 10 perc vagy 9 óra 15 perc fogásoknál.

Szerintem ha a km-óra meg lett bontva, az sem fog szemet szúróan feltűnni (illetve nem tudom a pörgetéshez kell-e bontani, vagy elég laptoppal programozni valamit  :hmmmm: ).
Ahogy látom az autón lecserélték a rendszámtábla keretet, így sajnos ez sem lehet már támpont, hogy ha netán Toyota keret lett volna, akkor fel lehetett volna hívni őket és a rendszáma alapján érdeklődni náluk.
Ha pedig az évjárathoz nagyon eltérő rendszám-kombináció társul, akkor nagy valószínűséggel külföldről hozhatták be (hiszen ha az ember elveszti a rendszámát, akkor azt egyszer lehet még pótolni súlyos pénzért), ahonnan ugyebár sérült vagy sokat futott autókat (vagy a kettőt egyszerre) éri meg a kereskedőnek behozni, hogy még ő is keressen rajta.

Hirtelen általánosságban ennyi jutott eszembe.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22154 Dátum: 2014.10.22 21:46:30 »
Tudna valaki segíteni,hogy a szivargyújtó-hamtál izzóját hogyan lehet kicserélni? Kiszedtem ma a panelt,levettem róla a hamutálat amit 4 csavar fogott,lehúztam a csatlakozót is az izzóról,de egyszerűen nem tudom,hogy az izzó hogy,illetve hol jön ki. Vagy ha a manual-ban benne van valahol,azt is megköszönném.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.22 21:54:54 írta Kika1 »