Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4293563 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21330 Dátum: 2014.07.29 15:13:00 »
Ma átléptük a 142e km-et.  :clap:  :sorcerer:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21331 Dátum: 2014.07.29 17:06:31 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21332 Dátum: 2014.07.29 18:13:26 »
Mert akkor nem kell rá fizetni a biztosítást, igaz? Meg az egyéb alkatrészek sem öregednek az állásban, igaz?
Ha az autó csak áll és nem termel, az a legdrágább...
Ezek a költségek ugyan úgy felmerülnek egy benzinesnél is :yes:
De ha jó volt az autó és lecseréli egy hasonló benzinesre egy csomót bukik, tehát jobban járt volna ha nem cseréli le.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21333 Dátum: 2014.07.29 18:16:11 »
Illetve a dízelmotor nem igazán kedveli a csak pár km-es bevásárlókörutas meneteket sem - a motor talán még be se melegszik addig.
Igen ezt gyakran mondják, tehát elhiszem.De lehet időközönként hosszabb utra is használni ha az ember ettől fél ;)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21334 Dátum: 2014.07.29 18:33:00 »
Igen ezt gyakran mondják, tehát elhiszem.De lehet időközönként hosszabb utra is használni ha az ember ettől fél ;)
Arra ott a mazdám.

Mondom,kicsit sajnálom,mégis az első autóm volt a fenébe is  :wub: , de ennek így semmi értelme nem volt. Ha józan ésszel belegondol az ember. 4 hete voltak vele Sopronban...347 km-t mutatott a napi km számlálója. Sopron - Zeg odavissza 250 km. Tehát utána 4 héten át még 100 km-t sem ment a kocsi,azt mind városban. Úgy hogy a súlyadót,biztosítás, egyéb fenntartási ktg-k köszöni viszonyban sincsenek a használat arányával. Józan ésszel belegondolva ez nem túl jó egy 2.0 D autónak,még akkor is ha az az első autóm,amit a saját fizetésemből vettem ( vettem,nem mint ahogy a cégnél visszajutott a fülembe,hogy a seggem alá tolták)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21335 Dátum: 2014.07.29 19:38:36 »
Arra ott a mazdám.

Mondom,kicsit sajnálom,mégis az első autóm volt a fenébe is  :wub: , de ennek így semmi értelme nem volt. Ha józan ésszel belegondol az ember. 4 hete voltak vele Sopronban...347 km-t mutatott a napi km számlálója. Sopron - Zeg odavissza 250 km. Tehát utána 4 héten át még 100 km-t sem ment a kocsi,azt mind városban. Úgy hogy a súlyadót,biztosítás, egyéb fenntartási ktg-k köszöni viszonyban sincsenek a használat arányával. Józan ésszel belegondolva ez nem túl jó egy 2.0 D autónak,még akkor is ha az az első autóm,amit a saját fizetésemből vettem ( vettem,nem mint ahogy a cégnél visszajutott a fülembe,hogy a seggem alá tolták)
A Mazdád benzines ,nem?
Ne mond hogy nem találtál vona neki néha valmi hosszabb utat, ami még meg is érte volna  :hmmmm:
Ha nem kell egyáltalán 2. kocsi (a családban ) akkor igazad van terljes mértékben. Én is eladtam a megkivánt és megvett 2. autót a Corola mellett, mert nem tudtuk kihasználni (meg kellet a hely a garázusban :D)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21336 Dátum: 2014.07.29 19:45:35 »
A Mazdád benzines ,nem?
Ne mond hogy nem találtál vona neki néha valmi hosszabb utat, ami még meg is érte volna  :hmmmm:
Ha nem kell egyáltalán 2. kocsi (a családban ) akkor igazad van terljes mértékben. Én is eladtam a megkivánt és megvett 2. autót a Corola mellett, mert nem tudtuk kihasználni (meg kellet a hely a garázusban :D)
Dízel a Mazda (pont most sz...k vele :S )
Dehogynem kell. Pont azt mondom. Kell,de nem egy 2000 ccm-es dízel autó,ami 4,5 méter hosszú és csak városban fut,Zeg. egy 60.000ezres város ,amin 1 óra alatt keresztbe lehet sétálni. Kell bevásárlásra,beugrani a városba,elugrani a suliba (Anyu tanító)..1,5 km-re van tőlünk. Elugrani nővéréhez ,2 km-re. Kiugrani Lidl-be...5 km. Erre pedig egy Jazz pl. tökéletes. Lemenni Mamához 45 km-re Lovásziba? Sopron? Pest? Ott a Mazda. De egy másik kisebb autó is megteszi ugyanezeket ha én esetleg kireülök a fészekből. Szóval bármennyire is sajnáltam az első autómat eladni,racionális döntést kellett hozni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.29 19:50:00 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21337 Dátum: 2014.07.29 20:07:36 »
Dízel a Mazda (pont most sz...k vele :S )
Dehogynem kell. Pont azt mondom. Kell,de nem egy 2000 ccm-es dízel autó,ami 4,5 méter hosszú és csak városban fut,Zeg. egy 60.000ezres város ,amin 1 óra alatt keresztbe lehet sétálni. Kell bevásárlásra,beugrani a városba,elugrani a suliba (Anyu tanító)..1,5 km-re van tőlünk. Elugrani nővéréhez ,2 km-re. Kiugrani Lidl-be...5 km. Erre pedig egy Jazz pl. tökéletes. Lemenni Mamához 45 km-re Lovásziba? Sopron? Pest? Ott a Mazda. De egy másik kisebb autó is megteszi ugyanezeket ha én esetleg kireülök a fészekből. Szóval bármennyire is sajnáltam az első autómat eladni,racionális döntést kellett hozni.

Szerintem nagyon is racionális döntést hoztál.  :flowers:  :yes:

OldPiet nem érti meg az érveidet, mert számára a városi futkosós autót is CSAK egy dízel testesítheti meg.

A Jazz hibátlan választás, de én belevennék akár egy E12 Corolla HB-t is.  ;)

Miért is ne? 1,5 misi körül szép darabokat kaphatsz.  :innocent:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol-8102062

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_terra_ice_mo-i.garantalt_km-8096707



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21338 Dátum: 2014.07.29 20:12:52 »
Dízel a Mazda (pont most sz...k vele :S )
Dehogynem kell. Pont azt mondom. Kell,de nem egy 2000 ccm-es dízel autó,ami 4,5 méter hosszú és csak városban fut,Zeg. egy 60.000ezres város ,amin 1 óra alatt keresztbe lehet sétálni. Kell bevásárlásra,beugrani a városba,elugrani a suliba (Anyu tanító)..1,5 km-re van tőlünk. Elugrani nővéréhez ,2 km-re. Kiugrani Lidl-be...5 km. Erre pedig egy Jazz pl. tökéletes. Lemenni Mamához 45 km-re Lovásziba? Sopron? Pest? Ott a Mazda. De egy másik kisebb autó is megteszi ugyanezeket ha én esetleg kireülök a fészekből. Szóval bármennyire is sajnáltam az első autómat eladni,racionális döntést kellett hozni.
Total racionalisan gondolkozol Myko  :yes:
Ilyen apro tavokra es bevasarolni sokkal-sokkal kenyelmesebb a Jazz. Egyszerubb vezetni is. Itt most nem csak a meretere, parkolasra gondolok, hanem sokkal kezesebb a Jazz foleg egy nonek: rovid kuplung ut, rovid uton bitang pontosan kapcsolhato valto, nincs turbolyuk. A t27-el sokkal jobban kell "birkozni" varosban.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21339 Dátum: 2014.07.29 20:37:18 »
Total racionalisan gondolkozol Myko  :yes:
Ilyen apro tavokra es bevasarolni sokkal-sokkal kenyelmesebb a Jazz. Egyszerubb vezetni is. Itt most nem csak a meretere, parkolasra gondolok, hanem sokkal kezesebb a Jazz foleg egy nonek: rovid kuplung ut, rovid uton bitang pontosan kapcsolhato valto, nincs turbolyuk. A t27-el sokkal jobban kell "birkozni" varosban.
Így is fel lehet fogni ;)
Szerintem meg racionálisabb megtartani a bevált 1 milliós autót mint eladni és venni egy 1,5 milliósat (Jazz, Corolla) (ami még nem is biztos hogy tuttira beválik) (+átirás,egyebek)
Most írta és én is tudom hogy Zalaegerszeg nem egy zsufolt város, elférni nagy autóval is, a bevásárláskor meg úgy is párhuzamosan  parkol az ember/asszony ;)
Az én feleségem hallani sem akar kisautóról, csak nagyot akar, ha rajta múlna terepjáró venne :D Csak mi gondoljuk, hogy nem szeretik a nők a nagyautót.
A diesel fogyasztása mennyi volt a dieselnek városban, rövid utakon, 6 liter? A Jazzé simán lehet 7l rövid utakon (télen 8l)
 Ja elromlik  valami dieselspecifikus dolog? Fél milliót megsporot, ha nem cserélt volna autót.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21340 Dátum: 2014.07.29 20:40:11 »
Így is fel lehet fogni ;)
Szerintem meg racionálisabb megtartani a bevált 1 milliós autót mint eladni és venni egy 1,5 milliósat (Jazz, Corolla) (ami még nem is biztos hogy tuttira beválik) (+átirás,egyebek)
Most írta és én is tudom hogy Zalaegerszeg nem egy zsufolt város, elférni nagy autóval is, a bevásárláskor meg úgy is párhuzamosan  parkol az ember/asszony ;)
Az én feleségem hallani sem akar kisautóról, csak nagyot akar, ha rajta múlna terepjáró venne :D Csak mi gondoljuk, hogy nem szeretik a nők a nagyautót.
A diesel fogyasztása mennyi volt a dieselnek városban, rövid utakon, 6 liter? A Jazzé simán lehet 7l rövid utakon (télen 8l)
 Ja elromlik  valami dieselspecifikus dolog? Fél milliót megsporot, ha nem cserélt volna autót.

OldPiet nem érti meg az érveidet, mert számára a városi futkosós autót is CSAK egy dízel testesítheti meg.

Erről beszéltem  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21341 Dátum: 2014.07.29 20:46:41 »
OldPiet nem érti meg az érveidet, mert számára a városi futkosós autót is CSAK egy dízel testesítheti meg.

Erről beszéltem  :hug:
Nem értetted meg, amit írtam, a dieselségtől függetlenül se érné meg lecserélni, ahogy leírtam.
Amit elhallgatunk, azt nagyon is megértem, egy autót meg lehet unni , valami változást akarunk, ahogy Csufár a minap írta, a feleséget nem cserélhetjük le , de az autónkat igen ;)
Szeretjük a változást, az újat még ha kihivás is  :hug:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21342 Dátum: 2014.07.29 20:53:42 »
Csak mi gondoljuk, hogy nem szeretik a nők a nagyautót.
Az en felesegem nem szereti az Avensist varosban (Aurist se szerette) csak hosszu uton es a fel kezet odaadna, ha a Jazz-t hajthatna varosban  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21343 Dátum: 2014.07.29 20:54:04 »
Ezek a költségek ugyan úgy felmerülnek egy benzinesnél is :yes:
De ha jó volt az autó és lecseréli egy hasonló benzinesre egy csomót bukik, tehát jobban járt volna ha nem cseréli le.
Már megint hülyeségeket írsz, már ne haragudj.  :wacko: A benzines esetében jóval alacsonyabb indítóáram kell, mint a dízelnél. Nálunk az autó gyakran jár úgy, hogy csak pénteken délután van beindítva, megyünk 50km-t és majd csak következő pénteken indítjuk be újra. Nincs az aksi töltőn a köztes időben. Sem télen, sem most, nyáron nincs gond vele. EZ AZ, amit egy dízel nem díjaz, az dízel aksija hamarabb megy tönkre, mert a dízel motort jóval nagyobb indítóáram kelti életre. Hiába nagyobb az aksi teljesítménye, hamarabb merül le az állásban, pontosabban, hamarabb fingik ki, ha állás után indítania kell.

Ha nem cseréli le benzinesre, de továbbra is a szülei használják rövid városi utakra, akkor néhány tízezer km alatt bekokszolódik, dugul a nagynyomású rendszere és sorra jönnek elő a dízelspecifikus gondjai az autónak!  :excl:

A többit lablac tökéletesen leírta (hogy miért baromi racionális döntés a benzines és ezen belül a Jazz)...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21344 Dátum: 2014.07.29 20:55:12 »
Nem értetted meg, amit írtam, a dieselségtől függetlenül se érné meg lecserélni, ahogy leírtam.
Amit elhallgatunk, azt nagyon is megértem, egy autót meg lehet unni , valami változást akarunk, ahogy Csufár a minap írta, a feleséget nem cserélhetjük le , de az autónkat igen ;)
Szeretjük a változást, az újat még ha kihivás is  :hug:
Ezt úgy hívják a Te és csufár esetében is, hogy - különböző stádiumú - KAPUZÁRÁSI PÁNIK... Amúgy butaság...  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i