Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4393977 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18240 Dátum: 2013.12.10 17:44:47 »
Nem hinném, hogy a G Astra CAN-es lett volna.

Neten egyik német fórumban azt írják, hogy a navis ill. telefonos cd váltós funkcióval rendelkező autórádiók esetén volt egy kis CAN bus (ezek közötti kommunikáció biztosítása érdekében) G Astrakban is. Egyébként Opelék a C Vectránál vezették be először a CAN-t.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18241 Dátum: 2013.12.10 18:51:31 »
Lassan kezdek meghülyülni a kuplung hangjától.   :innocent:
Tudjàtok, ez a típushibás dolog, hogy sajnos mindnek van egy ilyen ropogós hangja.
Az a baj, hogy a Yarisnál annak idején 3 fujás után eltűnt a dolog, itt meg kb semmi hatása.  :no:

Tudna valamelyikőtök valami ötletet adni, vagy egy képet küldeni, hova kell pontosan mennie a kenőanyagnak? :helpsmilie:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18242 Dátum: 2013.12.10 22:56:03 »
Lassan kezdek meghülyülni a kuplung hangjától.   :innocent:
Tudjàtok, ez a típushibás dolog, hogy sajnos mindnek van egy ilyen ropogós hangja.
Az a baj, hogy a Yarisnál annak idején 3 fujás után eltűnt a dolog, itt meg kb semmi hatása.  :no:

Tudna valamelyikőtök valami ötletet adni, vagy egy képet küldeni, hova kell pontosan mennie a kenőanyagnak? :helpsmilie:

Helló!

Képet sajnos nem tudok küldeni, mert mikor én is szórakoztam vele, nem készítettem.

Leszeded a burkolatot a pedáloknál és aláfekszel.
A kuplung pedálnál látnod kell, hogy egy kis tengely megy át a tűzfal irányába. A tengely egy "gumigyűrűn" át jut át a tűzfalon. Ha mozgatod közben a pedált látni fogod, hogy mit próbálok leírni.  :)
Na, azt a tengelyt kell bekenni/befújni. Én ezt benyomott és kiengedett pedálállásban is elvégeztem.

Probáltam már szilikont, wd40-et, most legutoljára würthös teflonsprayt használtam. Ez most jól húzza, szinte minden ok. De csak szinte, mert nagy-nagy ritkán néha nyikkan egyet.
De nálam nem ropogós hang szokott lenni, hanem nyikorgás.

Ha fújsz oda vmi anyagot, akkor javasolt vmi szívószálas sprayt használni.
Ha kensz oda vmit, akkor pedig egy hosszabb dróttal könnyebben oda tudod kenni a trutyit.

Remélem megoldódik a gondod, mert tudom milyen idegesítő, ha "szól" a kuplung.  :)

------

Amit viszont én nagyon utálok, az a váltó hátramenetbe kapcsolása.  :devil:
Előre fokozatok gyönyörűen mennek, bármelyikből bármelyikbe, de a rüki, az gáz. Sokszor van, hogy húzom és mielőtt még bemenne teljesen a helyére megáll és nem megy tovább. Ekkor vagy játszok párat a kuplunggal, vagy váltok az előremenő fokozatokkal és oké lesz, vagy ott tartom a megakadt állapotban és nagyon, de nagyon finoman engedem fel a kuplungot. Ekkor van egy olyan pillanat, mikor old a korábbi megakadás és bemegy teljesen helyére.
Nekem ez nem szimpi. Kérdeztem is a legutóbbi éves szervíznél, hogy ezek ilyenek, vagy nálam van vmi gond, esetleg állítani kellene. De mondták, ezzel meg kell barátkozni, ez ilyen.

Tényleg ilyen ez másnál is?
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.10 23:01:04 írta András1980 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18243 Dátum: 2013.12.10 23:04:04 »
Neten egyik német fórumban azt írják, hogy a navis ill. telefonos cd váltós funkcióval rendelkező autórádiók esetén volt egy kis CAN bus (ezek közötti kommunikáció biztosítása érdekében) G Astrakban is. Egyébként Opelék a C Vectránál vezették be először a CAN-t.

Ez konkrétan egy 98-as G Astra volt, tehát az első szériás. Szinte fullos cdx felszereltség volt a navin és bőrön kívül. A gázpedál is bowdenes volt, érezni lehetett a tempomat kapcsolásánál, hogy kicsit elmozdult a pedál.  :)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18244 Dátum: 2013.12.11 00:37:55 »
Amit viszont én nagyon utálok, az a váltó hátramenetbe kapcsolása.  :devil:
Előre fokozatok gyönyörűen mennek, bármelyikből bármelyikbe, de a rüki, az gáz. Sokszor van, hogy húzom és mielőtt még bemenne teljesen a helyére megáll és nem megy tovább. Ekkor vagy játszok párat a kuplunggal, vagy váltok az előremenő fokozatokkal és oké lesz, vagy ott tartom a megakadt állapotban és nagyon, de nagyon finoman engedem fel a kuplungot. Ekkor van egy olyan pillanat, mikor old a korábbi megakadás és bemegy teljesen helyére.
Nekem ez nem szimpi. Kérdeztem is a legutóbbi éves szervíznél, hogy ezek ilyenek, vagy nálam van vmi gond, esetleg állítani kellene. De mondták, ezzel meg kell barátkozni, ez ilyen.

Tényleg ilyen ez másnál is?
Igaz nekem Carina van, de ugyanez a szitu, ezek szerint azóta is ilyen a váltó :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Avensis, mi más?:)
« Válasz #18245 Dátum: 2013.12.11 00:51:30 »
Leszámítva a regényt a leírásban ez az autó szép.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_elegant_serulesmentes-1.tulaj-150_e_km-7472599

Valóban regényt írt róla, arra azért kíváncsi lennék mennyit fizettek ők az eredeti tulajnak érte...  :hmmmm: Talán max 1.5M Ft-t.
A kereskedés hirdetéseivel még nem találkoztam a neten, túl sokat fényezte magát a leírásban.  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.11 00:54:07 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18246 Dátum: 2013.12.11 02:01:38 »
A T22 2000-es faceliftje-kor a benzines motorral szerelt típusok esetében.
Az OBD és a CAN busz nem ugyanaz.
A CAN busz a belső kommunikációs csatorna az inteligens elektromos eszközök között. Az OBD pedig jellemzően az ECU-val kommunikál.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18247 Dátum: 2013.12.11 06:45:16 »
Helló!

Képet sajnos nem tudok küldeni, mert mikor én is szórakoztam vele, nem készítettem.

Leszeded a burkolatot a pedáloknál és aláfekszel.
A kuplung pedálnál látnod kell, hogy egy kis tengely megy át a tűzfal irányába. A tengely egy "gumigyűrűn" át jut át a tűzfalon. Ha mozgatod közben a pedált látni fogod, hogy mit próbálok leírni.  :)
Na, azt a tengelyt kell bekenni/befújni. Én ezt benyomott és kiengedett pedálállásban is elvégeztem.

Probáltam már szilikont, wd40-et, most legutoljára würthös teflonsprayt használtam. Ez most jól húzza, szinte minden ok. De csak szinte, mert nagy-nagy ritkán néha nyikkan egyet.
De nálam nem ropogós hang szokott lenni, hanem nyikorgás.

Ha fújsz oda vmi anyagot, akkor javasolt vmi szívószálas sprayt használni.
Ha kensz oda vmit, akkor pedig egy hosszabb dróttal könnyebben oda tudod kenni a trutyit.

Remélem megoldódik a gondod, mert tudom milyen idegesítő, ha "szól" a kuplung.  :)

------

Amit viszont én nagyon utálok, az a váltó hátramenetbe kapcsolása.  :devil:
Előre fokozatok gyönyörűen mennek, bármelyikből bármelyikbe, de a rüki, az gáz. Sokszor van, hogy húzom és mielőtt még bemenne teljesen a helyére megáll és nem megy tovább. Ekkor vagy játszok párat a kuplunggal, vagy váltok az előremenő fokozatokkal és oké lesz, vagy ott tartom a megakadt állapotban és nagyon, de nagyon finoman engedem fel a kuplungot. Ekkor van egy olyan pillanat, mikor old a korábbi megakadás és bemegy teljesen helyére.
Nekem ez nem szimpi. Kérdeztem is a legutóbbi éves szervíznél, hogy ezek ilyenek, vagy nálam van vmi gond, esetleg állítani kellene. De mondták, ezzel meg kell barátkozni, ez ilyen.

Tényleg ilyen ez másnál is?


Nagyon köszönöm a segítséget!  :yes:
A hétvégén ki fogom próbálni.
Szerintem a nyikorgás és a ropogás alatt ugyanazt értjük, kétlem, hogy ennyiféle hangja lehetne a kuplungnak.  :devil:

Ez a hátramenet kapcsolás nekem is gond volt a Corollánál.  :hmmmm:
Sokszor harmadszorra vette be rendesen, de volt, hogy a kuplung felengedésétől becsúszott a helyére.  :whistling:
Az Aveban eddig nem nagyon tapasztaltam ezt.  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18248 Dátum: 2013.12.11 07:32:14 »

Nagyon köszönöm a segítséget!  :yes:
A hétvégén ki fogom próbálni.
Szerintem a nyikorgás és a ropogás alatt ugyanazt értjük, kétlem, hogy ennyiféle hangja lehetne a kuplungnak.  :devil:

Ez a hátramenet kapcsolás nekem is gond volt a Corollánál.  :hmmmm:
Sokszor harmadszorra vette be rendesen, de volt, hogy a kuplung felengedésétől becsúszott a helyére.  :whistling:
Az Aveban eddig nem nagyon tapasztaltam ezt.  :)

Nálam is néha előjön, de ennyire nem vészes a dolog.
Viszont az 1. és 2. sebesség...van, amikor a 2. már majdnem kevés, az 1. meg már nem veszi be. Ilyenkor szoktam szerencsétlenkedni a forgalomban. :D
Bár mivel más sebességbe nem tudom rakni, ezért 2. rakom. Igaz, hogy ilyenkor elég mély öblös hangja van. Kevés neki a fordulat. :(

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18249 Dátum: 2013.12.11 11:14:19 »
-----

Amit viszont én nagyon utálok, az a váltó hátramenetbe kapcsolása.  :devil:
Előre fokozatok gyönyörűen mennek, bármelyikből bármelyikbe, de a rüki, az gáz. Sokszor van, hogy húzom és mielőtt még bemenne teljesen a helyére megáll és nem megy tovább. Ekkor vagy játszok párat a kuplunggal, vagy váltok az előremenő fokozatokkal és oké lesz, vagy ott tartom a megakadt állapotban és nagyon, de nagyon finoman engedem fel a kuplungot. Ekkor van egy olyan pillanat, mikor old a korábbi megakadás és bemegy teljesen helyére.
Nekem ez nem szimpi. Kérdeztem is a legutóbbi éves szervíznél, hogy ezek ilyenek, vagy nálam van vmi gond, esetleg állítani kellene. De mondták, ezzel meg kell barátkozni, ez ilyen.

Tényleg ilyen ez másnál is?

Az Ave I. nekem is ilyen volt, meg előtte a Carina E is ezt csinálta. Viszont a mostani Ave II. facelift-nél ezt nem tapasztalom. Azt viszont igen, hogy hiába a dupla szinkron, 1-esbe elég óvatosan lehet csak betenni, amíg az autó mozog.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18250 Dátum: 2013.12.11 11:18:10 »
Lassan kezdek meghülyülni a kuplung hangjától.   :innocent:
Tudjàtok, ez a típushibás dolog, hogy sajnos mindnek van egy ilyen ropogós hangja.
Az a baj, hogy a Yarisnál annak idején 3 fujás után eltűnt a dolog, itt meg kb semmi hatása.  :no:

Tudna valamelyikőtök valami ötletet adni, vagy egy képet küldeni, hova kell pontosan mennie a kenőanyagnak? :helpsmilie:

Szintén az Avensis I.-nél nekem is volt nyikorgó hang kuplungoláskor, de nekem a kuplung harangból jött a hang, a motortérből. A recept ugyanaz, csak máshol fújtam be. A harang oldalán, a kuplungkar egy gumiharangban megy be a kinyomócsapágyhoz. Nah, egy szórócsővel egy kis wd40-et fújtam oda, és egy időre megszűnt a hang. Csak vigyázni, kell, hogy a kuplungtárcsára ne kerüljön anyag, mert nem tesz jót neki.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18251 Dátum: 2013.12.11 17:54:04 »
G astra potmeteres a gazpedal egy potit mozgat.
A jell pedigree a szivotorkon egg motort ami a pillangot nyitja zarja
G astrahoz exert konnyu tempomatot illeszteni
Konrád

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18252 Dátum: 2013.12.11 19:36:09 »
G astra potmeteres a gazpedal egy potit mozgat.
A jell pedigree a szivotorkon egg motort ami a pillangot nyitja zarja
G astrahoz exert konnyu tempomatot illeszteni

Biztos vagy benne, hogy mindegyiknél? A korai évjáratoknál is?
A pótméter húzta be a gázpedált??

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18253 Dátum: 2013.12.11 22:19:39 »
Biztos, a szivotorkon elektromotor van.
A gazpedal allasat me egy poti erzekeli a szoget, ezert van keses.

F astraban bowden volt, ott lehet allitani, muanyag lyuggatot allito rovatkak vannak, amin kb fel cmkent allithatsz.

Corimon e12 most allitottuk a bowdent, most harap, nincs keses. Legkisebb mozdulatra is a pillango nyit.
Olyan erzetre mintha erosebb lenne, holott csak gyorsabb a reakcioido.
G astranal ha allithato a kormany takarot huzd hatra es ha latsz kabelt, akkor tempomat elo van keszitve, ekkorr bajusz ki es programozas es lesz tempomat.
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #18254 Dátum: 2013.12.11 22:22:42 »
Szerelom 15 eve opelt szerel o a legjobb ember itt, szoval holt biztos.
B vectrabol volt orosz piacra szant karbis, ami minden octannal szinte elment.

Par nyalanksagot mondott es a toyotamat is o tartja karban.
Konrád