Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4285057 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17535 Dátum: 2013.11.08 17:06:19 »
De a turbó kell az EURO besorolás miatt is, mivel ez a lobbi is igen nagy...
Lassan az lesz, hogy AdBlue nyílás is lesz a személykocsikon, mint a kamionokban  :hmmmm:
hát az euro6-ot tudtommal adalék nélkül egyetlen dízelmotor tudja ma a piacon, a mazda szuperdízele

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17536 Dátum: 2013.11.08 17:43:20 »
jóltudod.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17537 Dátum: 2013.11.09 11:22:44 »
Meg tudná nekem nézni valaki a saját autójában, hogy a könyöktámasz felső rekeszét ha felnyitja, van ott egy kis billenő retesz.
Ha fel van nyitva, akkor a felnyitott részben található. A kérdés az, hogy van-e benne rugó, vagy nincs? Nekem lötyög, és nem is pattan be a helyére.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17538 Dátum: 2013.11.09 15:52:14 »
Az a pohártatós izé lenne?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17539 Dátum: 2013.11.09 16:51:08 »
Az a pohártatós izé lenne?  :hmmmm:

Nem, erre gondoltam.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17540 Dátum: 2013.11.09 16:51:47 »
Ill. a rúgó helye. Már ha kell oda egyáltalán.  :hmmmm:

M@rci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17541 Dátum: 2013.11.09 20:50:27 »
Sziasztok,

nekem is pontosan ez kellene. Annyit sikerült kiderítenem, hogy azt a kis zárat egyben lehet elméletileg cserélni. Nálam még a laprugó letört vége is ott figyel a zárban  :eek:
Amitben bizonytalan vagyok: a toyodiy szerint az alkatrész kódszáma 58908A, de ezt más oldalak amerika cserealkatrészként hozzák ezt.
Az európai verzióhoz a 58908-32050 van írva, de nem tudom ez 100% kompatibilis-e.

Az ára kb 8-10USD /EUR európában.

Nagyon örülnék neki, ha valakinek lenne olcsóbb megoldás, mint az egész cseréje!

ui.: 1-2 bontót hívtam, azt mondták: így nincs (a zár) csak könyöklő egyben (ami meg mégdrágább).

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17542 Dátum: 2013.11.09 20:52:04 »
Pomk!

Igen, van ott egy laprugó szerű. Mellékeltem kettő képet, azokból azért vmennyire látszik.
Kiszedni nem tudtam a kis mozgatható nyitószerkezetet, sajnos nem volt nálam normális csillagcsavarhúzó, nem akartam lebarmolni a két csavar fejét.
De ha leszeded ki kell derülnie, hogyan fekszik fel benne. Lehet, hogy csak elmozdult és elég lesz visszaigazítani.

Ha meg nincs meg a rugó, akkor csak ötletként. Próbálj meg odarakni szintén abból a szivacsszerűből, amivel "kiékelted" a fedelet. Lehet elég erős az, hogy lefeszítse, de elég puha is, hogy be tudd nyomni a nyitóval. Talán...

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17543 Dátum: 2013.11.10 11:13:12 »
Pomk!

Igen, van ott egy laprugó szerű. Mellékeltem kettő képet, azokból azért vmennyire látszik.
Kiszedni nem tudtam a kis mozgatható nyitószerkezetet, sajnos nem volt nálam normális csillagcsavarhúzó, nem akartam lebarmolni a két csavar fejét.
De ha leszeded ki kell derülnie, hogyan fekszik fel benne. Lehet, hogy csak elmozdult és elég lesz visszaigazítani.

Ha meg nincs meg a rugó, akkor csak ötletként. Próbálj meg odarakni szintén abból a szivacsszerűből, amivel "kiékelted" a fedelet. Lehet elég erős az, hogy lefeszítse, de elég puha is, hogy be tudd nyomni a nyitóval. Talán...

Az enyémben ott sajnos nincs semmi rugó. Szétszedtem, de hiányzik a rugó. Valami lap rugó félét gondoltam gyártatni vagy venni valahol. Ehhez azonban kellene az eredeti. Az is lehet, hogy valami csavar boltban lehet kapni hasonlót, amit át kell csak alakítani.

Marci,
Melyik oldalakon nézted? Van ott valami rajz hozzá?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17544 Dátum: 2013.11.10 12:19:49 »
Ebben a csapadékos időben azért megmutatkozik a praktikus jó tulajdonsága ellenére egy kellemetlen tulajdonsága is az ötajtós kaszninak.
Esőben, ha normálisan kinyitód az ötödik ajtót, akkor a víz becsurogok a csomagtérbe. Az ötödik ajtó karosszériarészén lévő víz visszafolyik a hátsó szélvédőig, az pedig két oldalra levezetve betereli a csomagtérbe.  :devil: Ami elég kellemetlen, ha ott meg ráfolyik a bevásárló szatyrok tartalmára, vagy az üres szőnyegre, jobb esetben csak a gumitálcára.
Ezt úgy kerülöm el, hogy mikor kinyitom, csak kicsit emelem fel az ajtót, így nem a csomagtérbe, hanem a gumikéderek mellé folyik a víz, aztán a lámpák mellett vmerre távozik a talajra.
Van vmi más tipp, trükk, egyéb megoldás, amivel elkerülhető, hogy befolyjon a víz a csomagtérbe?

Ahogy tudom sok ötajtós kocsi (pl. Mondeo) is küzd ezzel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17545 Dátum: 2013.11.10 13:36:09 »
Az E11 Corin is hasonló dolog volt. Ott nem befolyt, hanem ahogy csapódott, inkább csak becsöpögött a víz a kalaptartóra.
Egy megoldás van: NEm sietsz, hanem lassan, először csak félig, majd egészen felnyitod a csomiajtót, hogy a víz ne egyszerre zúduljon, hanem fokozatosan. Ennyi.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17546 Dátum: 2013.11.10 13:37:54 »
Az E11 Corin is hasonló dolog volt. Ott nem befolyt, hanem ahogy csapódott, inkább csak becsöpögött a víz a kalaptartóra.
Egy megoldás van: NEm sietsz, hanem lassan, először csak félig, majd egészen felnyitod a csomiajtót, hogy a víz ne egyszerre zúduljon, hanem fokozatosan. Ennyi.  :hug:

Köszi. Ez már nekem is megy/ment.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17547 Dátum: 2013.11.10 15:05:14 »
Ebben a csapadékos időben azért megmutatkozik a praktikus jó tulajdonsága ellenére egy kellemetlen tulajdonsága is az ötajtós kaszninak.
Esőben, ha normálisan kinyitód az ötödik ajtót, akkor a víz becsurogok a csomagtérbe. Az ötödik ajtó karosszériarészén lévő víz visszafolyik a hátsó szélvédőig, az pedig két oldalra levezetve betereli a csomagtérbe.  :devil: Ami elég kellemetlen, ha ott meg ráfolyik a bevásárló szatyrok tartalmára, vagy az üres szőnyegre, jobb esetben csak a gumitálcára.
Ezt úgy kerülöm el, hogy mikor kinyitom, csak kicsit emelem fel az ajtót, így nem a csomagtérbe, hanem a gumikéderek mellé folyik a víz, aztán a lámpák mellett vmerre távozik a talajra.
Van vmi más tipp, trükk, egyéb megoldás, amivel elkerülhető, hogy befolyjon a ca csomagtérbe?

Ahogy tudom sok ötajtós kocsi (pl. Mondeo) is küzd ezzel.
ezt a fícsört a négyajtósok is tudják, én is küzdök vele...   :censored:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17548 Dátum: 2013.11.10 15:38:13 »
Már fenn van egy hete kb.vagy több,csak nem volt róla kép.Nem is gondoltam volna,hogy ilyen jó pirosban.Nekem nagyon bejön.De ez az évjárat ennyi méterrel azért nagyon sok szerintem.
Én két éve az enyémet 1,78M-ért adtam el. Igaz, az "csak" Sol Tech volt, nem Exe, de azóta mégiscsak eltelt 2 év.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17549 Dátum: 2013.11.10 15:39:50 »
Szerintem Sol Technicez járt a ködlámpa.
Járt bizony.
music