Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4398749 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17385 Dátum: 2013.11.01 23:12:12 »
Most noname "Ultra White" izzók kerültek be, szép fehér fénye van és a csóva rajzolata is jó. A fényvisszaverős felfestések gyönyörűen ragyoknak az aszfalton. Az előző ehhez képest sárgás volt.
Holnap veszek egy pár helyzetjelző izzót, mert amit az izzókészletben találtam, az eléggé sárgás.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17386 Dátum: 2013.11.02 00:24:55 »
rakj a tompitottba is,projektorral jól szórja a fényt,a refi meg tényleg üt.
avébe milyen páros kell?
mazda5be h7 tompitott, hb3 a refi.

Első körben tompított az terveztem csak. :)
De akkor valószínű refi is kap.
Egyenlőre még nem tudom, milyen megy bele. Andrástól meg kaptam hétvégére a magyar nyelvű bibliát hozzá, de részletesen még nem néztem át. Holnap remelem lesz rá időm.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17387 Dátum: 2013.11.02 09:02:57 »
Első körben tompított az terveztem csak. :)
De akkor valószínű refi is kap.
Egyenlőre még nem tudom, milyen megy bele. Andrástól meg kaptam hétvégére a magyar nyelvű bibliát hozzá, de részletesen még nem néztem át. Holnap remelem lesz rá időm.
Helló!
Nálad a tompított H7, a refi H1.
Ezen az osram oldalon autótípusonként ki lehet keresni az izzókat (beltérben elhelyezetteket is).

A H7-t NB Plust én a vateráról vettem 4,5eFt volt postával. Ahogy tegnap néztem még mindig van róla hirdetés.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17388 Dátum: 2013.11.02 09:09:44 »
Jó reggelt!

Csütörtökön du. Volt az első közös hosszabb utunk az Avémmal, ~140 km. Előtte du. tankoltam, onnantól lenullázta az átlag fogyasztást. Reggel még egy kis város is volt benne, és amikor du. haza értem, 6,0 L-t írt átlag fogyasztásra.  :cool2: :innocent:  Kellemes. :)

Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy haza felé az úton vettem észre, hogy egy halk, cicergő hangot hallok a középső - jobb oldalról elölről. A VW-ben is volt ilyen, abban a "klíma" ventilátora adott ki ilyen hangot. Avéban meg néztem, ki van kapcsolva minden. Aztán próbálgattam meg találni az okát, és végül arra jutottam, hogy akkor hallani ezt a hangot, vagyis inkább úgy írom, hogy akkor nem, ha ki nyomom a kuplungot. És a sebesség növekedésével erősödik a hang is. Gyors sebességnél is épp hogy csak hallható, de hallható és erősebb, mint ha lassan megyek. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet ennek az oka?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17389 Dátum: 2013.11.02 09:13:35 »
Helló!
Nálad a tompított H7, a refi H1.
Ezen az osram oldalon autótípusonként ki lehet keresni az izzókat (beltérben elhelyezetteket is).

A H7-t NB Plust én a vateráról vettem 4,5eFt volt postával. Ahogy tegnap néztem még mindig van róla hirdetés.

Szia!

Osram oldala nem jön be iPaden. Majd meg nézem laptopról.
A Vateras linket köszönöm.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17390 Dátum: 2013.11.02 09:20:50 »
Szia!

Osram oldala nem jön be iPaden. Majd meg nézem laptopról.
A Vateras linket köszönöm.


Szívesen.
Na látod, hogy jól fogyaszt az a Ave!

A jelentkező hangra egyelőre passz. Hallani kellene. Nem lehet, hogy vmi műanyag nyöszörög a kuplung környékén. Bár az nem erősödne a sebességgel.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17391 Dátum: 2013.11.02 09:27:02 »
Szia!

Osram oldala nem jön be iPaden. Majd meg nézem laptopról.
A Vateras linket köszönöm.

Ilyen izzó kell a refibe?
Ebben a boltban van H7 is ákcióósán. :)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17392 Dátum: 2013.11.02 09:30:25 »
Igen, pontosan ezek a megfelelőek.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17393 Dátum: 2013.11.02 09:39:17 »
Köszi!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17394 Dátum: 2013.11.02 09:44:41 »
Jó reggelt!
Csütörtökön du. Volt az első közös hosszabb utunk az Avémmal, ~140 km. Előtte du. tankoltam, onnantól lenullázta az átlag fogyasztást. Reggel még egy kis város is volt benne, és amikor du. haza értem, 6,0 L-t írt átlag fogyasztásra.  :cool2: :innocent:  Kellemes. :)
Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy haza felé az úton vettem észre, hogy egy halk, cicergő hangot hallok a középső - jobb oldalról elölről. A VW-ben is volt ilyen, abban a "klíma" ventilátora adott ki ilyen hangot. Avéban meg néztem, ki van kapcsolva minden. Aztán próbálgattam meg találni az okát, és végül arra jutottam, hogy akkor hallani ezt a hangot, vagyis inkább úgy írom, hogy akkor nem, ha ki nyomom a kuplungot. És a sebesség növekedésével erősödik a hang is. Gyors sebességnél is épp hogy csak hallható, de hallható és erősebb, mint ha lassan megyek. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet ennek az oka?
nekem egy állandó halk zizegés jön valahonnan, ha ráadom a gyújtást. állítólag újkora óta. függetlenül attól, hogy megy-e a szellőzés vagy nem. apámnak a szerelő aszonta még anno, hogy kár emiatt szétszedni a műszerfalat, valami forgó alkatrész adja ki. engem rohadtul idegesített, amikor elkezdtük használni a kocsit, aztán megszoktam

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17395 Dátum: 2013.11.02 10:02:03 »
Jó reggelt!
Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy haza felé az úton vettem észre, hogy egy halk, cicergő hangot hallok a középső - jobb oldalról elölről. A VW-ben is volt ilyen, abban a "klíma" ventilátora adott ki ilyen hangot. Avéban meg néztem, ki van kapcsolva minden. Aztán próbálgattam meg találni az okát, és végül arra jutottam, hogy akkor hallani ezt a hangot, vagyis inkább úgy írom, hogy akkor nem, ha ki nyomom a kuplungot. És a sebesség növekedésével erősödik a hang is. Gyors sebességnél is épp hogy csak hallható, de hallható és erősebb, mint ha lassan megyek. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet ennek az oka?
Üdv!
Jelen!  ::)
Gratula az autódhoz! A cicergő hang forrása vsz., hogy a kiemelőcsapágy hozzáér a szerkezethez, ezért változik a hang a fordulat növekedésével. Kipróbálhatod üresben is. Nem komoly gond, légtelenítés megoldja.
Lásd
plusz
meg még

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17396 Dátum: 2013.11.02 10:02:56 »
nekem egy állandó halk zizegés jön valahonnan, ha ráadom a gyújtást. állítólag újkora óta. függetlenül attól, hogy megy-e a szellőzés vagy nem. apámnak a szerelő aszonta még anno, hogy kár emiatt szétszedni a műszerfalat, valami forgó alkatrész adja ki. engem rohadtul idegesített, amikor elkezdtük használni a kocsit, aztán megszoktam
AC pumpa? Az EVAP csak járó motornál kapcsol be.  :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17397 Dátum: 2013.11.02 10:19:30 »
AC pumpa? Az EVAP csak járó motornál kapcsol be.  :hmmmm:
fogalmam sincs. elhiszem a szerelőmnek, hogy nem érdemes piszkálni. de nem csak akkor szól, ha megy a motor, gyújtásnál már hallani. és hallhatóan felpörög, szóval szerintem valami forgó alkatrészből jön...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17398 Dátum: 2013.11.02 11:01:53 »
Jó reggelt!

Csütörtökön du. Volt az első közös hosszabb utunk az Avémmal, ~140 km. Előtte du. tankoltam, onnantól lenullázta az átlag fogyasztást. Reggel még egy kis város is volt benne, és amikor du. haza értem, 6,0 L-t írt átlag fogyasztásra.  :cool2: :innocent:  Kellemes. :)

Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy haza felé az úton vettem észre, hogy egy halk, cicergő hangot hallok a középső - jobb oldalról elölről. A VW-ben is volt ilyen, abban a "klíma" ventilátora adott ki ilyen hangot. Avéban meg néztem, ki van kapcsolva minden. Aztán próbálgattam meg találni az okát, és végül arra jutottam, hogy akkor hallani ezt a hangot, vagyis inkább úgy írom, hogy akkor nem, ha ki nyomom a kuplungot. És a sebesség növekedésével erősödik a hang is. Gyors sebességnél is épp hogy csak hallható, de hallható és erősebb, mint ha lassan megyek. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet ennek az oka?

Ha a Polo hirdetéséből jól láttam,akkor Fajsz felé voltál?Én is ott voltam tegnap.Figyeltem az Ave-t hátha látom valahol,de nem. :) Csak egy másik fekete 5a láttam.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17399 Dátum: 2013.11.02 12:31:34 »
Üdv!
Jelen!  ::)
Gratula az autódhoz! A cicergő hang forrása vsz., hogy a kiemelőcsapágy hozzáér a szerkezethez, ezért változik a hang a fordulat növekedésével. Kipróbálhatod üresben is. Nem komoly gond, légtelenítés megoldja.
Lásd
plusz
meg még

Köszi a tippet!



Ha a Polo hirdetéséből jól láttam,akkor Fajsz felé voltál?Én is ott voltam tegnap.Figyeltem az Ave-t hátha látom valahol,de nem. :) Csak egy másik fekete 5a láttam.

Igen, 2-3 hetente haza látogatok a szülőfalumba a szüleimhez és a barátaimhoz.
Legközelebb írj ha erre jársz, és össze fut hatunk valahol. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.02 12:33:47 írta Pomk »