Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4396349 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17085 Dátum: 2013.10.20 18:05:54 »
Tehát ha látod egyenesen végződni a kipufogót, akkor ott egy szép S alak kígyózik még a hátsó lökhárító mögött. Volt már egy-két ilyen hirdetés.

Pl. erre gondoltam.
De senkit meg nem sértve, csak a saját véleményem: nekem ez nem tetszik.


Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17086 Dátum: 2013.10.20 18:09:16 »
Ha nem tetszik leveszed azt kész  :hug:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17087 Dátum: 2013.10.20 18:11:55 »
Ha nem tetszik leveszed azt kész  :hug:

Szerencsére nem nekem kell döntenem.  :hug:
Majd annak aki megveszi, lesz dolga rá, ha akarja.
Csak ha egyben van az S kígyó, ami a dobból kijön, akkor nem kézzel veszi le.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17088 Dátum: 2013.10.20 18:21:34 »
Szerencsére nem nekem kell döntenem.  :hug:
Majd annak aki megveszi, lesz dolga rá, ha akarja.
Csak ha egyben van az S kígyó, ami a dobból kijön, akkor nem kézzel veszi le.

Na most ez egy használt autónál 20adrangú.. Ahogy az üléshuzat is.. Sőt, nekem pluszpont lenne, ha üléshuzat lenne rajta, ez azt jelenti, h óvta a kocsit, mert ugye aki belexarik az egész kocsiba, az nem fog rá huzatot venni.. Meg legalább nem full kárpittisztítással kéne indítani  :whistling:
Na de mind1, csak furának tűnt, hogy egy használtkocsin ilyen huszadrangú dolgokon rugóztok  ::)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17089 Dátum: 2013.10.20 18:26:11 »
Na most ez egy használt autónál 20adrangú.. Ahogy az üléshuzat is.. Sőt, nekem pluszpont lenne, ha üléshuzat lenne rajta, ez azt jelenti, h óvta a kocsit, mert ugye aki belexarik az egész kocsiba, az nem fog rá huzatot venni.. Meg legalább nem full kárpittisztítással kéne indítani  :whistling:
Na de mind1, csak furának tűnt, hogy egy használtkocsin ilyen huszadrangú dolgokon rugóztok  ::)

Persze, hogy rugózunk.
Hiszen 2004-es masinát hirdet 2m fölött. Ebben az esetben joggal elvárt, hogy minden cserélt dolog gyári legyen. És hát az a huszadrangú dolog nem az.
Ami gyári esetben sok évet is kibírhat, utángyártott és főleg kétes esetben pedig csak pár évet. Gondolom nem két fillér egy hátsó dob.
Nekem ebből nem az jön le, hogy óvta a kocsit, hanem hogy nem volt rá igényes.

Amúgy béke veled! Nem az én problémám lesz az autó esztétikája.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.20 18:27:42 írta András1980 »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17090 Dátum: 2013.10.20 18:33:06 »
Persze, hogy rugózunk.
Hiszen 2004-es masinát hirdet 2m fölött. Ebben az esetben joggal elvárt, hogy minden cserélt dolog gyári legyen. És hát az a huszadrangú dolog nem az.
Ami gyári esetben sok évet is kibírhat, utángyártott és főleg kétes esetben pedig csak pár évet. Gondolom nem két fillér egy hátsó dob.
Nekem ebből nem az jön le, hogy óvta a kocsit, hanem hogy nem volt rá igényes.

Amúgy béke veled! Nem az én problémám lesz az autó esztétikája.

Az enyém se  :hug: Egy rohadt kipuffvégből micsoda következtéseket lehet levonni   ::) Én inkább foglalkoznék az elálló csomagtartóval  :whistling:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17091 Dátum: 2013.10.20 18:34:40 »
Sztem nem rossz ez a szín, szoktam látni egy ilyet felénk régóta, egy idősebb faxi hajtja :D Alufelnikkel, sztem jó kiállású. Viszont csak nekem tűnik fel a linkelt kocsin a csomagtartó eltérő hézaga ?  :hmmmm: PErsze élőben kell az ilyet látni. Meg korábban mondtam is, hogy sztem nem akkora gáz egy hátsó javítás, legalábbis még mindig jobb mint egy első, vagy oldalsó, netán tető.. A kipuffvéggel mi a baj ? :) A lefelé néző rozsdás(de legalábbis nem csillogó) csővég szebb ? :) Üléshuzat ? LEgalább törekedett rá, hogy megóvja.. Nekem eszembe nem jutna, h takargatni akar valamit, hisz egy mozdulat alánézni, pláne ennek az egyszerű trikónak.. Az enyémen is van egyébként, bár ideiglenes megoldásnak lett szánva  ::) De venni akarok komplett huzatot. Mondhat akérki akármit: nekem ne vízfoltosodjon(a hátsón pl látok ilyet), szennyeződjön a gyári huzat.. Leehetik, leihatják, akármi. És nincs kedvem sikálni sem, a huzatot meg csak leveszem, és be a gépbe. Ha színben stimmel, sztem egyáltalán nem gáz.
de nem értem, mégis miért ne szennyeződjön a gyári huzat? kb kétévente úgyis érdemes nekimenni egy vizes tisztítóval, ha nem akarod, hogy nagyon szálljon a por...és önáltatás azt hinni, hogy a rátett huzat alá nem megy be az izzadtság, vágy bármi más, ami kiömlik...cserébe meg egész életében azt a ronda huzatot nézi a tulaj...mondom, nem értem...

egyébként amikor tesómtól megvettem a kettest, elvittem egy kárpittisztításra - na ott nagyon bzmegeltek utána, állítólag kétszer is nekimentek, jött onnan ki bableves, vér, meg hányás is, hogy ezt honnan tudták, el nem tudom képzelni. mindenesetre gyönyörű lett. az autókárpitok szerintem borzasztóan tartósak. seggel baromi nehéz tönkretenni őket...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17092 Dátum: 2013.10.20 18:43:23 »
Az enyém se  :hug: Egy rohadt kipuffvégből micsoda következtéseket lehet levonni   ::) Én inkább foglalkoznék az elálló csomagtartóval  :whistling:

Csak nem hagyjuk ezt a dolgot!  :devil:
Mégis milyen következtetéseket?
Piros, nem piros kinek mi tetszik.
Gyári kipufugó vég, nem gyári, elálló kipufogó vég. Szintén tetszik, vagy nem.

A következtetésem, hogy nem tetszik ,mert nem gyári és nem volt igényes a gazdája, mert eltérő kipufogót rendelt rá. Első szubjektív, a másik abszolut objektív.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17093 Dátum: 2013.10.20 19:01:22 »
Na most ez egy használt autónál 20adrangú.. Ahogy az üléshuzat is.. Sőt, nekem pluszpont lenne, ha üléshuzat lenne rajta, ez azt jelenti, h óvta a kocsit, mert ugye aki belexarik az egész kocsiba, az nem fog rá huzatot venni.. Meg legalább nem full kárpittisztítással kéne indítani  :whistling:
Na de mind1, csak furának tűnt, hogy egy használtkocsin ilyen huszadrangú dolgokon rugóztok  ::)
Az üléshúzat volt az egyike az extráknak, amit vettem a kocsihoz újkorban 18 eFt-ért. (Egyébként nem vagyok megelégedve vele, mert nem lehet rendesen felrakni- de ez más lapra tartozik)
Azért is vettem mert a Mercin is volt és simán elkopott a soföroldali támla széle, saját anyagból foltoztam meg. Ha a gyári lyukadt volna ki azt nagyon nem szerettem volna :D
A másik, így nem kell vigyázni rá, hányszor beülök kertiruhában, fűnyirás , favágás stb után....
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.20 19:04:01 írta OldPiet »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17094 Dátum: 2013.10.20 19:03:48 »
de nem értem, mégis miért ne szennyeződjön a gyári huzat? kb kétévente úgyis érdemes nekimenni egy vizes tisztítóval, ha nem akarod, hogy nagyon szálljon a por...és önáltatás azt hinni, hogy a rátett huzat alá nem megy be az izzadtság, vágy bármi más, ami kiömlik...cserébe meg egész életében azt a ronda huzatot nézi a tulaj...mondom, nem értem...

egyébként amikor tesómtól megvettem a kettest, elvittem egy kárpittisztításra - na ott nagyon bzmegeltek utána, állítólag kétszer is nekimentek, jött onnan ki bableves, vér, meg hányás is, hogy ezt honnan tudták, el nem tudom képzelni. mindenesetre gyönyörű lett. az autókárpitok szerintem borzasztóan tartósak. seggel baromi nehéz tönkretenni őket...

Én sem értem :) A nagyon szép snassz fekete-mintás ülésemre veszek egy kb ugyanolyan huzatot :) Meg az ülést nem is kell bámulni  :flowers: De akkor lehet hogy csak az én mániám, nekem egyszerűbbnek tűnik mint géppel tisztítgatni az ülést, meg kiszerelni stb stb.. Meg  sztem, ha nem a leggagyibbat rakom rá, hanem valami vastagabbat, azon nem mennek át olyan könnyen a dolgok. Vagy, legalább nem telibe kapja az ülés a bablevest :D Mellesleg a napsugárzástól is óvja-ha sokat áll napon.
Én egy autón sose nézegetem a(nem gyári) huzatot, inkább pl a kasznit, belső kárpitok állapotát stb. Max akkor zavarna, ha valami kirivó gagyi lenne, esetleg tök más színű, rallye, stb feliratos... :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.20 19:05:32 írta Kisfiatal »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17095 Dátum: 2013.10.20 19:08:22 »
Az üléshúzat volt az egyike az extráknak, amit vettem a kocsihoz újkorban 18 eFt-ért. (Egyébként nem vagyok megelégedve vele, mert nem lehet rendesen felrakni- de ez más lapra tartozik)
Azért is vettem mert a Mercin is volt és simán elkopott a soföroldali támla széle, saját anyagból foltoztam meg. Ha a gyári lyukadt volna ki azt nagyon nem szerettem volna :D
A másik, így nem kell vigyázni rá, hányszor beülök kertiruhában, fűnyirás , favágás stb után....

Jaja, az utolsó mondatod nekem is lényeges :) Egyébként -nekem most trikó van fent említettem, a trikó huzat alatt fényesebb, újszerűbbnek tűnik az ülés, mint a peremeken  :hmmmm: Bár lehet h az új is ilyen, de pl eső is ráesik nyitott ajtónál, népítéletben olvastam h valaki cseréltette gariban mert borzasztóan foltosodott..

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17096 Dátum: 2013.10.20 19:12:48 »
Jaja, az utolsó mondatod nekem is lényeges :) Egyébként -nekem most trikó van fent említettem, a trikó huzat alatt fényesebb, újszerűbbnek tűnik az ülés, mint a peremeken  :hmmmm: Bár lehet h az új is ilyen, de pl eső is ráesik nyitott ajtónál, népítéletben olvastam h valaki cseréltette gariban mert borzasztóan foltosodott..
Ez már nevetséges :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17097 Dátum: 2013.10.20 19:22:52 »
Ez már nevetséges :D

Sztem is. Mindenesetre az én hátsó ülésem peremén is észrevettem vmi vízfoltszerűséget.. Nem azt mondom hogy ne lehetne tisztítani, de ha van rajta huzat, akkor erre sincs gond :) Meg ugye aki néha van munkásruhában(sztem itt kevesen :whistling: ), nyugodtabban ül rá..

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17098 Dátum: 2013.10.20 22:50:49 »
Nekem erről a színről sose a piros ugrott be egyébként, hanem inkább bordó. Világos bordó. A piros az más.

Van bordó Avensis, de az jól is néz ki (szerintem) - ellenben az a linkelt piros...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #17099 Dátum: 2013.10.20 22:52:01 »
hahun is van egy kombi bordó fl ave. miskolcon árulják,asszem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки