Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4402416 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14310 Dátum: 2013.07.16 14:09:26 »
A kerek nem tudom micsoda, de jobbra tőle az biztosan a kipörgésgátló, nálam is így néz ki.
Ha személyesen megnézed, próbáld ki a kézifék melletti kis rekeszt, hogy csukódik-e (a 9. képen látszik legjobban, hogy nyitva), mert az is tud rossz lenni. Én is úgy vettem, és azóta sem tudom hogyan kéne javítani.

Nem hiszem, hogy megnézem, de köszi a tippet!

Ezt látta már valaki? Esetleg személyesen?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol-6840061
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.16 14:29:34 írta Pomk »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14311 Dátum: 2013.07.16 14:30:02 »
Állandó jelleggel szükséged van/lenne egy kombira?  ;)
Én pl az olyan nagyobb szabású dolgokat, mint költöztetés, mosógép szállítás - bútorlapok, stb. elintézem egy furgon bérléssel. :innocent:
hát,most egy darabig,úgy 18évig jólenne vmi nagyobb kocsi,mint a mostani e11 sedan corim. ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

ggeri

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14312 Dátum: 2013.07.16 15:13:33 »
Ezt látta már valaki? Esetleg személyesen?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol-6840061
Hát, valahogy tíz képből egy használhatót sem sikerült csinálni a belsejéről. Ehhez véve a kifényesedett könyöklőt, én már nem lennék túl optimista.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14313 Dátum: 2013.07.16 20:56:02 »
Ne haragudjatok, ha a saját, esetleg rossz nézőpontból induló véleményemet leírom  a használt autó keresgélő és a találatokat véleményező hozzászólásokkal kapcsolatban. Csak mellékesen, 1 új és utána 6 használtan vett autóm volt eddig, de a tapasztalataim nem mérvadóak. Mégis mosolyognom kell, amikor egy autó el van intézve egy fényes könyöklővel, egy pecsétes üléssel, kőfelverődés vagy minimál horpadással. Kedvenc nepperűző cikkekből olvasható, hogy állapotot veszünk, nem km órát és nem fényes kárpitot. Szóval, ha valaki 5-6 netán 10 éves autónál erre vágyik, az el van tévedve. A legtöbb ember lehet, hogy rendesen szervizeli  az autót, de az ülésre, ***okra nem vigyáz. Ettől még jó vétel lehet, de nem fényképről.
A fórumon sokan szidják  a márkaszervizeket, méregdrága, csalnak, "nem viszem oda",  de vásárlásnál mégis marha fontos, hogy legyen szervizkönyv. Ja szóval az eladó legyen hülye, vigye a kocsit márkaszervizbe, mert akkor majd jól eladja, az új tulaj meg boldog és soha többet nem szervizeltet ott, mert azok lopnak. Akkor hogy van ez? Mellesleg 6 éves az ave 1.8 -am, 70 ezer van benne, 1 éve nincs pecsétem és biztos, hogy aki megveszi majd baromi jól fog járni. Csak azon kell túltennie magát, hogy karcos a szélvédő....
Avensis 1.8 / 2007

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14314 Dátum: 2013.07.16 21:23:54 »
Miért karcos a szélvédő, mit csináltál szegénnyel ? [rohog] [rohog]

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14315 Dátum: 2013.07.16 21:26:55 »
Ne haragudjatok, ha a saját, esetleg rossz nézőpontból induló véleményemet leírom  a használt autó keresgélő és a találatokat véleményező hozzászólásokkal kapcsolatban. Csak mellékesen, 1 új és utána 6 használtan vett autóm volt eddig, de a tapasztalataim nem mérvadóak. Mégis mosolyognom kell, amikor egy autó el van intézve egy fényes könyöklővel, egy pecsétes üléssel, kőfelverődés vagy minimál horpadással. Kedvenc nepperűző cikkekből olvasható, hogy állapotot veszünk, nem km órát és nem fényes kárpitot. Szóval, ha valaki 5-6 netán 10 éves autónál erre vágyik, az el van tévedve. A legtöbb ember lehet, hogy rendesen szervizeli  az autót, de az ülésre, ***okra nem vigyáz. Ettől még jó vétel lehet, de nem fényképről.
A fórumon sokan szidják  a márkaszervizeket, méregdrága, csalnak, "nem viszem oda",  de vásárlásnál mégis marha fontos, hogy legyen szervizkönyv. Ja szóval az eladó legyen hülye, vigye a kocsit márkaszervizbe, mert akkor majd jól eladja, az új tulaj meg boldog és soha többet nem szervizeltet ott, mert azok lopnak. Akkor hogy van ez? Mellesleg 6 éves az ave 1.8 -am, 70 ezer van benne, 1 éve nincs pecsétem és biztos, hogy aki megveszi majd baromi jól fog járni. Csak azon kell túltennie magát, hogy karcos a szélvédő....

Maximálisan egyetértek veled! :yes: :yes: :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14316 Dátum: 2013.07.16 22:15:36 »
rbsat kicsit félreérted szerintem.

Akárhonnan is nézzük, használtautót általában hirdetések alapján veszünk. Nos, az ember dolgozik, nincs ideje az összes hirdetett autót megnézni, kipróbálni, így felállít egy szempontrendszert, ami alapján szűrést végez az igényeihez mérten.
Ha veszünk egy hirdetést, mi az ami alapján szimpatikus lehet egy autó?
Hát az a minimum, hogy megfelelő minőségű fényképek vannak róla, ahol látszanak az autó részletei is (pl. kormány kopás, kárpit állapota, külső fényezés állapota, stb). Ha ezek rendben vannak, és a leírás is korrekt hozzá, akkor az az autó LEHET egy kiszemelt, de értelem szerűen nem az lesz a konkrét megvenni kívánt egyed.
Én úgy vagyok vele, hogy, amennyiben egy hirdető arra nem veszi a fáradságot, hogy készítsen 5-6 db olyan fotót, ami megközelítőleg színhelyes, megfelelő élességű és méretű (ezeket egy rendes telefon is tudja már, hogy a fényképezőgépekről ne is beszéljünk), akkor az nekem nem kerül rá a "listára". Lehet, persze, hogy ezzel lemaradok egy kiváló autóról, de ennek vajmi kevés az esélye. Miért?
Mert, ha erre nincs valakinek igénye, akkor az autóra sem valószínű, hogy volt. Ha én igényes vagyok az autómra, mert szeretem, akkor már csak büszkeségből is JÓ képeket fogok róla készíteni.

Ezek után mindenképpen személyesen fel kell keresni az autót és megnézni, kipróbálni, átvizsgálni. Simán lehet, hogy a kinézett autók között több olyan van, ami kiglancolt fostalicska műszakilag, ez is igaz. De valószínű, hogy ilyen módon fut bele az ember a neki megfelelő járműbe, nem pedig egy fénykép nélküli hirdetésen keresztül "vakon". A hirdetés alapján döntöd el elsősorban, hogy az az autó alkalmas-e arra, hogy időt szánj a megtekintésére. Ezért fontos már a hirdetések alapján a MEGFELELŐ szűrés. Azért írtam nagybetűvel, mert itt lehet hibázni! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14317 Dátum: 2013.07.16 22:42:27 »
Nézegetni jók a képek, de erről nem szabad semmit eldönteni. Lehet hogy egy öreg nyugdíjasé akinek nincs okostelója és azért szar a kép :szemez:
Pedig lehet hogy az övé a legmegkiméltebb, ápolt autó.
Meg nem is biztos hogy más a te szempontodat eltalálja: nem is érti minek a kép a műszerfalról, hiszen szerinte mindegyik egyforma....
Nem mindenki profi autónepper :D
No meg nem mindenki tud jó fotókat csinálni,( pl ragyogó napsütésben probálkozik)
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.16 22:44:33 írta OldPiet »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14318 Dátum: 2013.07.16 23:04:53 »
Nézegetni jók a képek, de erről nem szabad semmit eldönteni. Lehet hogy egy öreg nyugdíjasé akinek nincs okostelója és azért szar a kép :szemez:
Pedig lehet hogy az övé a legmegkiméltebb, ápolt autó.
Meg nem is biztos hogy más a te szempontodat eltalálja: nem is érti minek a kép a műszerfalról, hiszen szerinte mindegyik egyforma....
Nem mindenki profi autónepper :D
No meg nem mindenki tud jó fotókat csinálni,( pl ragyogó napsütésben probálkozik)
Van szája, kérdezzen!!!  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #14319 Dátum: 2013.07.17 00:13:31 »
ja az a helyzet, hogy az én ***aim is egy műanyag rekeszben vannak...a bevásárlószatyor meg nagyjából ugyanúgy borul ki mindkettőben, ha nem vigyázol. és nehogy azt mondd, hogy az nem zavar  :devil:
a terhelhetőség kérdése  szerintem irreleváns, az ember nagyon ritkán visz a saját kocsijában csempét, vasárut, betont. normál csomagokkal meg a leggyatrább teherbírású személyautó is simán elbánik

Nem tudom Wagonban volt-e, de Sedanban mindenesetre vannak kis kampók, amikre a szatyorfüleket lehet akasztani. Az ide akasztott szatyrokból még nem dőlt ki semmi.

A "hallható" kalaptartót, mint zajforrás miért nem említi senki sem?  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14320 Dátum: 2013.07.17 00:15:08 »
hát,most egy darabig,úgy 18évig jólenne vmi nagyobb kocsi,mint a mostani e11 sedan corim. ;)

Annál azért a II.-es Avensis Sedan is jóval nagyobb.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis, mi más?:)
« Válasz #14321 Dátum: 2013.07.17 00:21:35 »
Mellesleg 6 éves az ave 1.8 -am, 70 ezer van benne, 1 éve nincs pecsétem és biztos, hogy aki megveszi majd baromi jól fog járni. Csak azon kell túltennie magát, hogy karcos a szélvédő....

Lehet hülyeséget kérdezek, de a gyári rozsdásodás elleni garancia és miegymás nem veszik el azáltal, hogy nem szakszervizbe jársz az autóval és nincs már pecséted?  :hmmmm:
Mert tudom, hogy a 3 év vagy 100e km gari már lejárt, de a többi garival kapcsolatban nem vagyok biztos.

Amúgy egy nepper szemszögéből teljesen mindegy van-e vezetett szervizkönyv vagy sem, az én ex Avensisem végig szakszervizben volt szervizelve, 226e km-el adtam el (így értelemszerűen 225e-ig pecsételve volt a könyv), de persze pár napra rá már nem volt meg a szervizkönyv, és az autó is fiatalodott vagy 100e km-et...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14322 Dátum: 2013.07.17 07:11:58 »
A "hallható" kalaptartót, mint zajforrás miért nem említi senki sem?  :D

Talán mert nem hallható?  ;) Sem a Priusban, sem az Avensisben...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14323 Dátum: 2013.07.17 07:51:33 »
Lehet hülyeséget kérdezek, de a gyári rozsdásodás elleni garancia és miegymás nem veszik el azáltal, hogy nem szakszervizbe jársz az autóval és nincs már pecséted?  :hmmmm:
Mert tudom, hogy a 3 év vagy 100e km gari már lejárt, de a többi garival kapcsolatban nem vagyok biztos.

Amúgy egy nepper szemszögéből teljesen mindegy van-e vezetett szervizkönyv vagy sem, az én ex Avensisem végig szakszervizben volt szervizelve, 226e km-el adtam el (így értelemszerűen 225e-ig pecsételve volt a könyv), de persze pár napra rá már nem volt meg a szervizkönyv, és az autó is fiatalodott vagy 100e km-et...  :whistling:
Általában nem a "külső" lemez rozsdásodik, hanem az alján a különböző tartóvasak, azt meg leszarják , mert 20 év alatt se fog teljesen átrozsdásodni.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #14324 Dátum: 2013.07.17 07:53:32 »
Annál azért a II.-es Avensis Sedan is jóval nagyobb.  ;)
tudom.
de már 10éve egy kombi ave a vágyam;)
most meg a pénz is megvan rá végre.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки