Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4290331 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12765 Dátum: 2012.10.17 22:30:11 »
Nálad a fényszóró világítási magasságával nem volt gond?
Nem világított túl alacsonyra? Engem ez eléggé zavar.
Örülök, hogy mint az előbb kiderült ezen lehet állítani. Ezen a pár napos hossz hétvégén tuti rászánom magam.
Korábban szó volt róla, valaki szervizben úgy állítatta be a xenonját, hogy messzebbre világitson.
Ha van rajta szint szabályzó, akkor azt 1-1,5 körülire tekerd ( ha a végállás 5-ös, amennyiben csak 3-as akkor legyen 1-es amin "nullázod" ) és állíttasd be a fénycsóva távolságot. Aztán magadnak is tudod szabályozni ha kell... de hogy a xenonokon van-e ilyen nem tudom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12766 Dátum: 2012.10.18 09:13:36 »
Mennyi idő után "halnak meg" ezek a lámpák? Ti már túl vagytok ezen a felújításon?
Az időt nehéz megsaccolni. Nyilván a lámpa üzemórájában kéne mérni. Az biztos, hogy az autót három évesen vettük, és öt éves korában már érzékelhető volt a gyengébb fényerő. Végül, ha jól emlékszem, 2010 tavaszán, a kocsi szűk hat éves korában tettünk lépéseket a megoldásra (ekkor kb. 75 ezer km lehetett benne). De nálunk nem felújítás volt, mert akkor még nem találtunk ezzel foglalkozó céget; a márkaszervízhez fordultunk, ők meg a TMH-hoz, és így egy olyan méltányossági megoldásban sikerült megállapodni, hogy kaptunk két komplett új fényszórót, fél áron. (Ez a fél ár, beszereléssel, 180 ezer volt.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12767 Dátum: 2012.10.18 09:17:23 »
Korábban szó volt róla, valaki szervizben úgy állítatta be a xenonját, hogy messzebbre világitson.
Ha van rajta szint szabályzó, akkor azt 1-1,5 körülire tekerd ( ha a végállás 5-ös, amennyiben csak 3-as akkor legyen 1-es amin "nullázod" ) és állíttasd be a fénycsóva távolságot. Aztán magadnak is tudod szabályozni ha kell... de hogy a xenonokon van-e ilyen nem tudom.
Nincs rajta manuális szabályzó - mármint a műszerfalon. A gyári xenonosoknak ez a sajátossága, lévén ezekbe automatikus szabályzó van beépítve, ami fölöslegessé teszi a manuálisat. De magának a fényszórónak az alapbeállítása ettől persze még manuálisan korrigálható, elöl a motortérben, megfelelő szerszám segítségével.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12768 Dátum: 2012.10.18 09:28:29 »
Nekem 195 ezernel lettek ujrafoncsoroztatva a Xenon lampak, de valoszinuleg mar joval elotte elkezdett megvakulni. Amikor megvettem, konkretan mar semmit nem lehetett latni vele. Jo indulattal kb. annyit, mint a robogommal. A csinald magad topikban kerult is fel elotte-utana kep a fenyszoromrol.
Nem tudom, hogy most meddig fog tartani, idaig nem vettem eszre romlast. Gondolom azert 60-80 ezerig nem lesz vele problema.
Az újbóli megvakulás elkerülésére lehet installálni DRL-t (Daytime Running Light), ami időközben már nálunk is legális - ugye, egy csomó autóban (Audik stb) gyárilag ilyen van. Nálunk ez úgy lett megoldva (Trotter segítségével), hogy a távolsági fényszóró világít (jelentősen csökkentett fényerővel), mindig, amikor rá van adva a gyújtás, de a tompított fényszóró nincs bekapcsolva. Anno részletesen leírtam a sztorit, képeket is tettem fel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12769 Dátum: 2012.10.18 10:52:40 »
kaptunk két komplett új fényszórót, fél áron. (Ez a fél ár, beszereléssel, 180 ezer volt.)

Brutális összeg.  :ph34r:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12770 Dátum: 2012.10.18 11:19:28 »
Brutális összeg.  :ph34r:
Benne van valami trafó, vagy micsoda - azért kerül ennyibe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12771 Dátum: 2012.10.18 12:57:01 »
Brutális összeg.  :ph34r:

Nem, a Lexus LS600h fényszórója 1,2 millió+ÁFÁ-ért, ne az a brutális... [rohog]
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12772 Dátum: 2012.10.18 13:49:06 »
Tavaly én is elképedtem egy Lexus embléma 300.000Ft + Áfa árán, amikor a szervizben a kezembe akadt. Első embléma, csak éppen tartalmaz egy komplett elektronikát a követő tempomathoz. Ennek ellenére furcsa volt, hogy egy viszonylag nagy méretű műanyag embléma ennyibe kerül. Ha belegondolunk, egy egyszerű kis koccanásnál innen indul a javítás és akkor még sem hűtőrács, sem ködlámpa, sem lökhárító nem sérült, viszont ennek a valószínűsége, hogy ennyivel bárki is megússzon egy koccanást elég kevés...  :wacko: Prémium autó, ez van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12773 Dátum: 2012.10.18 14:59:57 »
Benne van valami trafó, vagy micsoda - azért kerül ennyibe.

Az más, bár akkor is brutális.  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12774 Dátum: 2012.10.18 21:07:00 »
Sziasztok!

Minap írtuk a xenon fényszórók alap magasság-beállításáról. Gyárilag elvileg túl alacsony a beállítás (nekem legalábbis), és csak az autó elé világít a lámpa, nem pedig távolba.

Nem hagyott nyugodni a dolog és pár kolléga által felvetett lehetőségek alapján nekiláttam a magasság beállításnak és sikerült (igaz idő hiányába egyelőre csak az anyósülés oldali). Ezt szeretném megosztani mindazokkal, akiket ez érdekel.

Nem egy bonyolult munka, csak elég tökölős, mert megfelelő célszerszám nélkül nehézkes az állítás, de lehetséges.
Felnyitod a motorháztetőt és le kell bontani a műanyag takaró burkolatokat (1 nagyobb van és 1 kisebb). Ezután látszik is, hogy az autóval szemben állva a bal lámpához könnyebben hozzá lehet férni, mert a jobb oldalinál ott van ugye az akksi.
A xenon izzó mögött van egy kis állító mechanizmus. Készítettem róla pár képet, igaz telefonos, de szerintem ki lehet belőle venni mire is akarok utalni. Van egy fémből készült kis fogaskerék, amit az ember annak tengelyére merőlegesen lát, illetve a kis fogaskerék végén van egy műanyag csavarfej szerűség. Van is rajta egy vágat, mintha egy sima laposfejű csavarhúzóval lehetne is csavarni. De sajnos mivel célszerszámom nincs, és ehhez csavarhúzóval nem férni hozzá, így én a fogaskereket a fogainál fogva tekertem el balról jobbra. Ehhez egy hosszú szárú, kis fejű, lapos csavarhúzót használtam. Be lehet dugni két fog közé, elfordítod a csavarhúzót jobbra és ugyanazzal a fordulattal a kis fogaskerék is fordul. Marha lassan megy az egész, de megy. Egy teljes fordulat a fogaskeréken kb. 1 perc alatt volt meg. Én 3 fordulatot tekertem rajta.
Aztán kiálltam a garázsajtó elé, felkapcsoltam a lámpát és már láttam is az eltérést a két fényszóró között. Korábban szinte egyvonalban volt a két lámpa világítása, most pedig az anyósülés oldali jóval feljebb került.  ;)
Örültem is nagyon, hogy megvan a megoldás. Mentem is egy próbakört és valóban sokkal-sokkal jobban bevilágítja az autó maga előtt az utat. Milyen jó lesz majd akkor, mikor a másikat is hozzáállítom.

Fontos, hogy a fogaskerék balról jobbra tekeredjen, így állítódik feljebb. Én persze, hogy a másik irányba kezdtem, de most már tudjuk melyik irány a helyes. Szépen precízen lehet forgatni, semmit sem erőltetünk közben, semmi nem fog eltörni, vagy megszakadni.
Ugyanezzel a módszerre a másik oldalit is meg lehet csinálni, csak a hely még kevesebb, de megoldható, csak több idő fog rámenni, ami ma este erre már nem volt meg. Majd a hétvégén.

Próbálok küldeni pár képet és bejelölni rajta, hogy mit és merre kell tekerni.

A képek az autóval szemben állva, fentről lefelé készültek, tehát a kép alja volt hozzám közel.
A piros nyíl mutat a kis fogaskerékre, amit balról jobbra kell tekerni.


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.18 21:10:13 írta András1980 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis, mi más?:)
« Válasz #12775 Dátum: 2012.10.18 22:58:36 »
Íme a 2 első ülés, 7 év és 116e km után. Ketten használjuk/használtuk az autót, és sajnos az a bizonyos másik sofőr erős dohányos és egy autó mosatás is már nagy kiváltság a részéről... 


Az utasoldali azért sokkal jobb állapotban van (jó magam a sofőrülésen kívűl talán nem is ültem benne máshol).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12776 Dátum: 2012.10.18 23:36:03 »
Köszi a képeket!

Hát nincs itt semmi gond. Nagyon jól bírják az ülések a strapát.  :clap:
A vezető oldali bal része kicsit használtabb, de az is teljesen rendben van. Az anyósülés pedig szinte töki.

A szavaidból azt értem ki, hogy nagyon nem lett gondozva a bőrkárpit. De ezek szerint remekül bírják mind az éveket, mind a nyüstölést. Jó minőségű anyagból készíthették.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12777 Dátum: 2012.10.18 23:43:04 »
András1980
Ne sima csavarhúzóval próbálkozz, hanem egy megfelelő méretü csillagcsavarhúzóval.
Abból ha valóban megfelelő méretüt találsz, akkor pont összepasszol a fogakkal, így gyakorlatilag a csavarhúzot forgatva egy fogaskerékáttétellel állítod a magasságot. Sokkal gyorsabban megy.
Xanyi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12778 Dátum: 2012.10.18 23:46:45 »
Igaz lehet.  :yes: :yes: :yes:

Milyen jó, hogy többen vagyunk, és vki még használja is a fejét.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #12779 Dátum: 2012.10.19 19:34:33 »
Helló Mindenkinek!

Sikerült beállítani a másik xenon lámpa magasságát is.  ;)
Itt annyit tudnék hozzáfűzni, hogy akinek kis keze van, az előnyben van. Be tudja dugni a kezét az akksi és a lámpatest közé, egy rövid csavarhúzóval simán tudja tekerni a korábban már leírt kis műanyag csavarfejet.

Nekem sajnos nincsen kis kezem, de muszáj volt nekem is ott benyúlni, mert a fogaskereket nem tudtam elmozdítani fentről, mint a másik oldalon. Kicsit nehezen indult meg a csavar, szorult az elején, de utána fél perc alatt megvolt a további két fordulat.

Nagyon pöpec lett a fényszórók képe. Mentem is egy próbakört, én remekül láttam és szerencsére a szemből jövők sem villogtattak.

Ha vki hasonló problémával küzd, a leírtak alapján meg tudja oldani a feljebb állítást.