Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4235873 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Dátum: 2004.03.04 00:39:15 »
Még nincs meg a kocsi, de van pofám ide írogatni :oops:  Esetleg az is lehet, hogy jó elsőnek lenni :twisted: Jólét!
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Avensis
« Válasz #1 Dátum: 2004.03.04 21:10:47 »
:D Veszem a bátorságot és beírok ide elsőként, mint avensis tulaj...
A mienk speciel egy 2003.08 havi 1,8 vvti...
nagyon szeretjük, szuper a gép...
és már nagyon vártam a toyota forumot  :D

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #2 Dátum: 2004.03.05 11:35:54 »
Lehetek a masodik????
2004 februari (atvetel idopontja) 1.6 Sol sedan.
Sajnos tegnap valaki megnyomta a jobb elso sarvedot  :(  igy mar nem serulesmentes. Pedig hogy vigyaztam ra! De igy jar az aki napkozben Budapesten parkol. Senki nem nezi a masik autojat, nyomakodik be minden szuk lukba. Tisztelet a kivetelnek...
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3 Dátum: 2004.03.05 11:45:33 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Lehetek a masodik????
2004 februari (atvetel idopontja) 1.6 Sol sedan.
Sajnos tegnap valaki megnyomta a jobb elso sarvedot  :(  igy mar nem serulesmentes. Pedig hogy vigyaztam ra! De igy jar az aki napkozben Budapesten parkol. Senki nem nezi a masik autojat, nyomakodik be minden szuk lukba. Tisztelet a kivetelnek...


Hát én is féltem az autómat. Nekem már húztak rá egy csíkot, igaz nem komoly, fel lehet polírozni, de akkor is. Útálom az ilyen embereket. Mert nehogy azt mondja, hogy nem veszi észre ha nekitolat egy másik autónak.
Rohadjanak meg.
Én is tolattam már neki másiknak, nem lett komoly, csak pici csík. Raktam rá egy post-it-et, telszámmal. Fewl is hívott de azt mondta nem érdekes és még ő köszönte meg hogy legalább elismertem. Amúgy céges autója volt. Nem érdekelte
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Re: Avensis
« Válasz #4 Dátum: 2004.03.05 23:52:07 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
:D Veszem a bátorságot és beírok ide elsőként, mint avensis tulaj...
A mienk speciel egy 2003.08 havi 1,8 vvti...
nagyon szeretjük, szuper a gép...
és már nagyon vártam a toyota forumot  :D


Mesélj már róla egy kicsit...motorikusan milyen? Kényelem? Fogyasztás? Esküszöm csak most az egyszer kérdezem meg, aztán remélhetőleg a sajátomat fogom szagolgatni:) Nos nos?:)
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #5 Dátum: 2004.03.06 00:58:51 »
Nos,
Imádjuk a kicsikét még mindig, lassan belekerül a 16000. km is
a jövő; héten fogjuk vinni 15e -s szervizre.
1,8 motor jól megy és jól fogyaszt. Átlagban 8,7 - 9,0 literes fogy. és ez kellemes, finom tempóval, egy két lámpás gyorsulással.
Nagyon kényelmes, hátsó ülésen is sok a hely.
Sajnos a mienkre is rányitották már mások a kocsi ajtót, így lett is rajta egy karcolás... hiába vigyáztam rá, mint az állat, egyszer egy óvatlan parkolás és egy barom rányitotta...
60 literes a tank, egy 52-55 literrel kb. 600-620 km-t lehet megtenni.
Egy aprócska érdekességet vettem észre. lehúzott ablaknál 80 km/h körül el kezd sípolni a visszapillantó tükör :) néhe felhúzott ablaknál is hallani, de nem vészes probléma... inkább érdekes. Nagyon jó benne a CD-s magnó. Újraírható cd-ket simán felismer, CD TEXT-es. eddig minden újraírhatót megevett, aszem' még a 16x-an írt CD-RW-t is
A milyenk 4 ajtós, és még egy apró hibája van, ami egyedi eset: nem lehet lehajtani a hátsó üléseket  :(  mivel van másik autó a családban ezért a nagyobb holmik szállítását el tudjuk intézni azzal.
Nagyon szeretem a kocsit, ergonómiájában, design-jában, összahtásában nagyon jó autó. Szerintem ennyiért (5 mft) ennyi "extrával" (ami alapból járt hozzá) ez a legjobb, és LEGMEGBÍZHATÓBB autó amit itthon kapni lehet :)
Ajánlom mindenkinek. Szerencsére egyre több Toyotát látok az utakon, és büszke vagyok, h. közéjük tartozhatok.
Ha még valami konkrét érdekel az avensissel kapcsolatban, akkor csak nyugodtan kérdezzetek, amire tudok válaszolok...
ja még egy apór bibi... sípol a fék :( ugyan ezt cisnálta a VW BOránk is de abban nem gyári fékpofák voltak...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #6 Dátum: 2004.03.07 12:33:34 »
Hatha valakit erdekel...
1.6 Sol Sedan, februar 2.-an vettem at es november 25.-en rendeltem. En is 1.8-ast akartam de arra sokat kellett volna varni. Vasarlas elott kb. masfel honapot nezegettem az autokat, kineztem 5 tipust ami szoba johet, majd megprobaltam sorrendet felallitani. Toyota Avensis gyozott.
Most 5300 km van benne, a fogyasztasom volt 7.4 es 9.5 is. A nagy atlag 8-8.5 l. A motor nagyon szepen egyenletesen duruzsol, alacsony fordulatrol is -szamomra meglepoen- szepen huz. Sokat jarok autopalyan 150-160 ora szerinti utazosebesseggel. A veget nem sikerult megtapasztalni de 190-t mar lattam az oran . A valto pontos meg egyszer sem akadt...
Az auto formaja nagyon eltalalt meg a kicsit OFF Vectras ON elejevel is jol megbaratkoztam. A belter szep, jo anyagokkal, sajnos a  muanyagfabetet kicsit gagyi (de sok autoban meg gagyibb!!). A vezetoules kenyelmes, hosszu tavon sem faraszto az ules. Hatul meg nem ultem de allitolag jo nagy a hely.
A futomu szerintem nagyon eltalalt, az egyik legtutibb pontja az autonak. Pont annyira erzi az ember az utat amennyire kell.
A csomagtarto hatalmas es  egesz jol pakolhato ha a magassagod min 180 cm.
A CD nekem is mindent megeszik es szepen szol.
Egy pici bajom van az esoerzekelos ablaktorlovel. Hiaba allitok az erzekenysegen nekem nagyon ugy tunik hogy nem szamit. Inkabb nem hasznalom.

Osszessegeben 5 csillag.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #7 Dátum: 2004.03.07 23:48:59 »
Szinte hihetetlen hogy csak ennyit fogyaszt egy ekkora autó... Nekem az elöző köcsim fogyasztott 10-11 litert városban (full város), és csak 1.6-os motorja volt, nem közép felső kategoriás, hanem alsó, és persze OFF francia ON..  :?  
Vektorigo...5 millió?? Használtan vettétek? Vagy fél éve csak ennyibe került?:(  De jó neked:) Áruld már el, mi az a CD-TEXT? Bocs az OFF-ért...de ez az írott CD-ken is lehet? Vagy csak gyárin?:)
Remélhetőleg 3 héten belül megkapom a kicsikét...ezüst metál lesz, a fekete nem állt jól neki.
Batyuka: Néztem én is a csomagtartót, de az ülések hátulját még én sem érem el rendesen úgy, hogy nem nyomom a lábam a kocsi hátuljához:):) (190cm)..
Valamelyikőtök autójában van tolatóradar? Vagy simán megy a parkolás nélküle is?
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #8 Dátum: 2004.03.08 14:55:18 »
En sem mondtam, hogy elerem az uleseket (180 cm), de azert eleg jol pakolhato.

Nekem nincs tolatoradarom de eddig nem is igazan hianyzott. A parkolas nem olyan nagy problema. Ha latom hogy necces a hely meg sem probalok beallni, inkabb teszek meg egy kort es kicsit tobbet gyalogolok. Foleg azota, hogy megnyomtak...

Meg valami ami nem tokeletes (pont a parkolasrol jutott eszembe). Gyenge a tolatofeny. Ja, es persze az automatikusan elsotetedo belso tukrot nem bekapcsolni hanem kikapcsolni kell. Ez furcsa.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #9 Dátum: 2004.03.08 17:40:04 »
Sziasztok!
Először is gratulálok nektek,mert az Avensist választottátok!  :)
Én 99 óta vagyok Avensis,és rögtön egy 2.0 Sol-al hozott össze a sors.
Sajnos mielőtt a kocsi 2 éves lett volna,volt alkalmam megtapasztalni,hogy milyen az autó gyűrődő zónája,ugyanis bukfenceztünk vele egy nagyot,egy kb 4 méter mély árokba  :(  (nem a mi hibánk volt,és nem is itthon történt).Természetesen egy karcolás nélkül kiszálltunk,de a javítás kb 1,2M lett volna,és mivel egy légzsák sem nyílt,nem vették fel totálkárra.Eladtuk.
Közben hazajöttünk átvenni az új Avensist,és addig kaptunk egy cserekocsit (éppen egy LSE-t),ami fekete színű volt.Másnap rohantunk is le új szerződést kötni,és így lett fekete ez az Avensis,amit azóta sem bántunk meg.
A mostani az egy 1.6-os Sol (2001 okt.-i),Sportcsomaggal.Nagyon szeretjük,de természetesen nem lehet összehasonlítani a 2.0L-es verzióval.Azóta megbarátkoztam a szerényebb teljesítménnyel,ez is nagyon kényelmes,és könnyedén lehet vele tartani a 160-170-es autópályatempókat.
Maga a kocsi borzasztóan kényelmes és tágas,és a belseje is ízléses.
Mi is a hazaköltözés előtt azon gondolkodtunk,hogy lecseréljük,annyi volt csak a kikötés,hogy Aut váltós legyen.Tehát eleve adott volt a 2.0L-es verzió,és mivel a fabetétes belső jobban tetszett,a Sol Executive volt az egyetlen választás.
Minket megilletett az áfa és vámmentesség,mivel külszolgálatból tértünk vissza.Az autó 22165 Euró lett volna a metálszínnel,de végül is nem cseréltük le,maradt ez.Egyrészt nem találtunk vevőt rá,másrészt azt is hazahozni,és magyar rendszámot tetetni rá nem lett volna egy olcsó mulatság.Meg itthonra nem is kell egy akkora kényelmű és teljesítményű autó szerintem.
A slusszpoén az volt,hogy egy 2.4-es Aut váltós,bőrös Camry alig került volna többe,22550 Euró volt az ára a nyáron.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Avensis, mi más?:)
« Válasz #10 Dátum: 2004.03.08 19:08:15 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
... Áruld már el, mi az a CD-TEXT? Bocs az OFF-ért...de ez az írott CD-ken is lehet? Vagy csak gyárin?:) ...


bár nem tölem kérdezted  8) ,de.. Gyári cd-n elég ritkán van, írottra pedig Te írhatsz cdtext-et:) Ha a fejegységed is kompatibilis vele, akkor kiirja az aktuális számcímet, elöadót, album címét.. ha jól emléxem, trackenként 255 karakter írható fel 1 számhoz.. Ja és a gyári toyota fejek nem cdtext kompatibilsek.. ;(

kuf

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #11 Dátum: 2004.03.08 19:40:25 »
kÁR...pedig kezdtem lelkes lenni:) CD-TEXT nélkül is életben maradok:) Jöjjön már a kocsi:(
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #12 Dátum: 2004.03.08 21:23:56 »
Na hali

Mi 2003.08.01-én vettük át az Avensisünket. 5,3 M ft volt az alapára az 1,8 vvt-i-nek. kaptunk 6% kedvezményt, és így jött ki az 5m ft. mivel ez alap változat így nem járt hozzá könyöklő (bár ezt tetettünk bele), belső fémes (vagy fa) betét, kétzónás légkondi, lehajtható ülések, hátsó el. ablakok, ködfényszóró, fűthető tükrök, meg még egy két dolog.

Igazából alapból minden benne van amit elvárhatunk egy kocsitól: 9 légzsák, manuális légkondi, első el. ablakok, el. tükrök, szervó, centrálzár, cd-s magnó... imádom!!!

Hát, ez a CD lejátszó pedig CD-TEXT-es, amit nero-val írok meg, azoknak a számcímeit kiírja. CSak az angol ABC betűitvel. Ha ékezetes betű vagy más karakter van, azt csillaggal jelöli.

Úgyhogy ne keseredj :) :) lesz benne CD-text
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #13 Dátum: 2004.03.09 00:02:38 »
Na akkor mégis lelkes vagyok:):) Ez egyre jobb :D Nem tudom hogy mikor akaródzik felhívnia az értékesitőnek, de azt mondta anno hogy 5-én már az országban lesz a kocsi. Ma 8-a van, és még semmi... Felhívtam, és azt mondta majd ő jelentkezik... Ilyenkor kezdek el rettegni, hogy szállítási sérült kocsit kapok:(
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #14 Dátum: 2004.03.09 09:09:20 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Na akkor mégis lelkes vagyok:):) Ez egyre jobb :D Nem tudom hogy mikor akaródzik felhívnia az értékesitőnek, de azt mondta anno hogy 5-én már az országban lesz a kocsi. Ma 8-a van, és még semmi... Felhívtam, és azt mondta majd ő jelentkezik... Ilyenkor kezdek el rettegni, hogy szállítási sérült kocsit kapok:(


1 max 2 het keses nem ritka. Nekem nov 25.-en jan kozepet mondtak es 25.-t irtunk be az eloszerzodesbe. Feb 02 volt az atvetel.
Nehez kivarni, tudom.  De amikor atveszed, hmmmmmmmmmm :!:
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]