Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4278640 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10800 Dátum: 2011.02.17 16:42:42 »
Hát én mentem volna, dehát egy sörért Bp-Miskolc az dislájk... :D

Csaba13

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10801 Dátum: 2011.02.17 18:14:58 »
Sziasztok,

mi erről a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol_executive_automata_mo-i_szervizkonyves-4523241

Illetve a másik kérdésem, hogy ezek az automata váltók miben különböznek az MMTktől.

Elöre is köszi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10802 Dátum: 2011.02.17 19:04:05 »
Sziasztok,

mi erről a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol_executive_automata_mo-i_szervizkonyves-4523241

Illetve a másik kérdésem, hogy ezek az automata váltók miben különböznek az MMTktől.

Elöre is köszi
Vélemény:
Szép és aránylag ritka fényezésű kocsi.
A futás (ellenőrizni kell) a vezetőülés kiültsége szerint hihető.
A váltó nem tiptronic, csak annyi a + szolgáltatás hogy választhatsz  az 1-2, 1-2-3 fokozatok és az overdrive(D) között!
Ez egy javított, nem túl korszerű automata (rövid utakon, hidegen, aránylag magas fogyasztással) manapság az automatákat 5-6 fokozattal gyártják!
A Toyota automata váltója és  az MMT váltó közötti különbségeket a fórum céges szakértői nálam biztosan jobban el tudják magyarázni.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10803 Dátum: 2011.02.17 23:36:36 »
Az automata az automata, az MMT pedig egy robotizált váltó, annyi a közös, hogy egyik autóban sincs kuplungpedál.
music     

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10804 Dátum: 2011.02.18 07:22:08 »
Én megnézem. Hol laksz? :D
egy 25mm átmérőjű rúd ( mop felmosó nyél ) elfér a nyilásban, de olyan hosszú hogy nem tudom rázárni az ajtót.  [rohog] Merjem rendelni a nagyobb átmérőjűt?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis, mi más?:)
« Válasz #10805 Dátum: 2011.02.18 10:42:59 »
Mai ésszel már nem vágynék annyira az Executive csomagra a Xenon miatt.  :D
Mondjuk az elektromos ülésállítás és a hátsó napfényvédő roló az hiányozna.  :wub:

Használt eladó autóknál eleve nem hinném, hogy a tulaj kicseréltette volna a lámpákat, szóval vétel után mehet a fejtörés és az agyalas, hogy mi is legyen.  ::)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Csaba13

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10806 Dátum: 2011.02.18 10:58:10 »
Köszi a reakciókat  :hmmmm:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10807 Dátum: 2011.02.18 11:51:32 »
Én megnézem. Hol laksz? :D
egy 25mm átmérőjű rúd ( mop felmosó nyél ) elfér a nyilásban, de olyan hosszú hogy nem tudom rázárni az ajtót.  [rohog] Merjem rendelni a nagyobb átmérőjűt?

Vazze én megrendelném, de nem merem azt mondani, hogy rendeld meg, mert mivan ha miattam rajtad marad? Hosszra stimm?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10808 Dátum: 2011.02.18 12:10:00 »
egy 25mm átmérőjű rúd ( mop felmosó nyél ) elfér a nyilásban, de olyan hosszú hogy nem tudom rázárni az ajtót.  [rohog] Merjem rendelni a nagyobb átmérőjűt?

Vazze én megrendelném, de nem merem azt mondani, hogy rendeld meg, mert mivan ha miattam rajtad marad? Hosszra stimm?
[/quote]
Egyedileg gyártják Egerben, hosszra akkorát csinálnak mint a gyári, csak a gyári 540N helyett 600N-al akarom töltetni, de azt a mostani méretű csőbe ( 18mm ) nem teszik be, hanem csak az egy mérettel nagyobb 23mm-esbe. Az a kérdés hogy az a vastagabb cső elfér-e vagy sem.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10809 Dátum: 2011.02.18 12:11:12 »
Ha a mop elfért akkor ennek is el kell férni! Maximum a felfogatási pontokon kell kicsit barkácsolni. Szerintem mehet...de ne engem vauvau ha mégsem :) De szerintem nem lehet gond... gondolom nem veszik vissza, igaz?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10810 Dátum: 2011.02.18 12:26:57 »
Nem hagyott nyugodni, kerestem pezsgőtablaettás dobozt, vígan elfér ! Úgyhogy simán jó lesz a 23-as is  :clap:
Ha kész majd szólok. Kösz  :D

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10811 Dátum: 2011.02.18 18:30:20 »
Mai ésszel már nem vágynék annyira az Executive csomagra a Xenon miatt.  :D
Mondjuk az elektromos ülésállítás és a hátsó napfényvédő roló az hiányozna.  :wub:

Használt eladó autóknál eleve nem hinném, hogy a tulaj kicseréltette volna a lámpákat, szóval vétel után mehet a fejtörés és az agyalas, hogy mi is legyen.  ::)
Szinte biztos hogy nem cseréltetett, de ma belecsaptam a lecsóba és kiszedettem a xenonokat!
Holnap viszem az Üllői útra őket a Garancia céghez.
Jövő hét péntekre ígérik a javítást, a jelzett 25e/pár áron.
Ha megvan a művelet és lesz pár esős nap, elmondom a tapasztalatokat!
(A legnagyobb félelmem az újraszerelésnél a ragasztások párazárása/tömítettsége!)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10812 Dátum: 2011.02.18 19:23:22 »
Mai ésszel már nem vágynék annyira az Executive csomagra a Xenon miatt.  :D
Mondjuk az elektromos ülésállítás és a hátsó napfényvédő roló az hiányozna.  :wub:

Használt eladó autóknál eleve nem hinném, hogy a tulaj kicseréltette volna a lámpákat, szóval vétel után mehet a fejtörés és az agyalas, hogy mi is legyen.  ::)

nekem jövő kedden kerülnek fel az új lámpák :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10813 Dátum: 2011.02.18 22:08:27 »
mi erről a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol_executive_automata_mo-i_szervizkonyves-4523241

Illetve a másik kérdésem, hogy ezek az automata váltók miben különböznek az MMTktől.
"Tiptonic", "króm packet"  :lol: ... Hülye nepper. Nincs ezen az autón semmiféle króm csomag, ez a full széria Ave Sol Exe kinézet :) ... A váltó pedig nem tiptronic, hanem egy hagyományos automata, amit lehet manuálisan is kapcsolgatni, a váltókar tologatásával.

Apropó, váltó: ez egy régi jó, megbízható, kiforrott, négysebességes, hagyományos hidrodinamikus automata váltó. Nyugodtan ajánlható (szemben az MMT-vel, ami gyakorlatilag egy robotizált működésű manuális váltónak felel meg műszakilag, és elég sok vele a gond).

Az autó amúgy jól néz ki így a képeken, a belseje is; még talán a km is igaz, bár azért ennek mindenképp utána kéne érdeklődni az említett márkakereskedésben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #10814 Dátum: 2011.02.18 22:10:06 »
Használt eladó autóknál eleve nem hinném, hogy a tulaj kicseréltette volna a lámpákat, szóval vétel után mehet a fejtörés és az agyalas, hogy mi is legyen.  ::)
Hát ja, a 2006-os kocsi lámpái mostanra eléggé megvakulhattak  :hmmmm: ... Viszont ugye erre már megvan az aránylag olcsó megoldás, szal én ezen biztos nem agyalnék. Max lealkudnám az árból  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )