Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4274248 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis, mi más?:)
« Válasz #90 Dátum: 2004.04.09 06:56:04 »
Ha már azt is szabályozza, hogy hol fújjon, nyugodtan lehet automatámak tekinteni. Zsalukat csak a legfelsőbb osztályban szokták szekírozni. Páratartalmat minden klíma csökkent, ez a működésből adódik de sajnos ez sok esetben egészségtelenül száraz levegőhöz vezet. Ezért van a legdrágább autókban a külön erre vonatkozó szabályozás. A műorr, ami a légszennyezést is figyeli szintén csak 20 milla környéki autókban járatos.

A félautomaták tipikusan azok, amelyikek csak azzal játszanak, hogy a ventillátor mennyire pörögjön. Ez nagyon gyakori a 8-10 évvel ezelőtti luxuskocsikon, de nagyon sok utólag berakott klíma is ilyen.

A befújt levegő hőmérsékletét úgy lehet változtatni, hogy többfokozatú a kompresszor (ez egy elég új dolog, pár éve kezdett terjedni) vagy a lehűtött levegőt visszafűtik. Ez egy kicsit energiapazarló. Ennek ellenére nagyon sok kocsiban van ilyen.
acimedve

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #91 Dátum: 2004.04.09 15:48:09 »
Megneztem a konyvben a legkondit. Szo sincs benne hogy didit, egyszeruen manualis vagy automata.
Egyebkent az atlagfogyasztasmerot kerestem. Azt irjak hogy tankolaskor nullazodik. Ezek szerint sajna elromlott :cry:
Ma meglett a 10000 :!:
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Avensis, mi más?:)
« Válasz #92 Dátum: 2004.04.09 21:25:33 »
Batyuka
A Corollában saját magamnak kell 0-ázni az átlagfogyit, és még több más típusban is így van.
Persze akad autó ahol ezt a tank ajtajának nyitása is elvégzi.-)))

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #93 Dátum: 2004.04.11 15:20:20 »
Elvileg tényleg magától nulláz, de legalább egy, másfél litert téved átlagfogyasztás mérésekor, én nem is figyelem, a kútnál számolom ki mennyit evett a kicsike. Így jártam :?
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #94 Dátum: 2004.04.13 10:56:35 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Batyuka
A Corollában saját magamnak kell 0-ázni az átlagfogyit, és még több más típusban is így van.
Persze akad autó ahol ezt a tank ajtajának nyitása is elvégzi.-)))


Probaltam manualisan nullazni de nem ment. Marad az "elromlott" verzio. Majd 15k-s szerviznel megemlitem.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Avensis, mi más?:)
« Válasz #95 Dátum: 2004.04.13 11:22:19 »
Remélem az Avensis-esek tudják, hogy 17-18-a Avensis nyílt nap :-) Lehet készülni vagy 20 próbaútra :-D :-D :-D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Avensis, mi más?:)
« Válasz #96 Dátum: 2004.04.13 11:29:19 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Remélem az Avensis-esek tudják, hogy 17-18-a Avensis nyílt nap :-) Lehet készülni vagy 20 próbaútra :-D :-D :-D


Nekem ugyan Corollám van :lol:, de már javasoltam, hogy be kéne iktatni a tali-programok közé! :wink:  
Persze idö hijján aligha fér bele...
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Avensis, mi más?:)
« Válasz #97 Dátum: 2004.04.13 12:08:57 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "SZegecs"
Remélem az Avensis-esek tudják, hogy 17-18-a Avensis nyílt nap :-) Lehet készülni vagy 20 próbaútra :-D :-D :-D


Nekem ugyan Corollám van :lol:, de már javasoltam, hogy be kéne iktatni a tali-programok közé! :wink:  
Persze idö hijján aligha fér bele...


Én úgy értettem, hogy a talin Siófokon akinek Avensise van az muszály lesz hű Toyota tulajdonoshoz méltóan biztosítani mindenkinek a próbaút lehetőségét. Ha Yaris nyílt nap lenne én is megtenném :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Avensis, mi más?:)
« Válasz #98 Dátum: 2004.04.13 12:13:10 »
Csak aztán nehogy valakinek kedve támadjon megvenni...
music     

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Avensis, mi más?:)
« Válasz #99 Dátum: 2004.04.13 12:28:17 »
Ez így is szokott lenni. Erre fel lehet készülni, hogy a kedves Toyotársak ki szeretnének próbálni mindent :)

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Avensis, mi más?:)
« Válasz #100 Dátum: 2004.04.13 12:39:38 »
Akar vki 97-es Suprát próbálni? Spéci, 695 Le :-D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Avensis, mi más?:)
« Válasz #101 Dátum: 2004.04.13 12:48:37 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Akar vki 97-es Suprát próbálni? Spéci, 695 Le :-D


695? Nem lesz az túl kevés - bár most láttam, hogy már nálunk is lehet rendelni az OFF 1000 lóerös Bugatti Veyront! Az ára is jutányos, csak 1.250.000 eurónak megfelelo forint. (napi áron kb. 313 millió Ft)!
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Avensis, mi más?:)
« Válasz #102 Dátum: 2004.04.13 12:54:36 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "SZegecs"
Akar vki 97-es Suprát próbálni? Spéci, 695 Le :-D


695? Nem lesz az túl kevés - bár most láttam, hogy már nálunk is lehet rendelni az OFF 1000 lóerös Bugatti Veyront! Az ára is jutányos, csak 1.250.000 eurónak megfelelo forint. (napi áron kb. 313 millió Ft)!


Hát egyes japán fanatikusokéhoz képest kevés. Van 1000 LE feletti is.

Szerintem nem kell sokat várni az első Veyronra Mo.-on. Dunaújvárosban, ahol félig lakom, ott lakik az az arab srác akinek van egy pár jó verdája meg mellé iszonyat sok lóvéja. Vmi Kuvaiti papa fia. Amíg volt Q8 kúthálózat, az is az övé volt. Sokat flangál a városban F50-essel, Aston Martin Vanquish-sel (így kell írni?), Bugatti EB valamivel, Lambo Munciellagoval, Pagani Zonda-val, stb. Már megrendelte az Enzo-t is, szerintem nem hagyja ki a Bugattit sem. Bár vezetni nem tud. Egyszer lehagytam a régi 190-es mercinkkel (jó poén volt, mert ő nem pakolta fel egyesnél tovább és így is volt vagy 15 mp míg utólértem :-) )
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Avensis, mi más?:)
« Válasz #103 Dátum: 2004.04.13 13:09:33 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "SZegecs"
Akar vki 97-es Suprát próbálni? Spéci, 695 Le :-D


695? Nem lesz az túl kevés - bár most láttam, hogy már nálunk is lehet rendelni az OFF 1000 lóerös Bugatti Veyront! Az ára is jutányos, csak 1.250.000 eurónak megfelelo forint. (napi áron kb. 313 millió Ft)!


Hát egyes japán fanatikusokéhoz képest kevés. Van 1000 LE feletti is.

Szerintem nem kell sokat várni az első Veyronra Mo.-on. Dunaújvárosban, ahol félig lakom, ott lakik az az arab srác akinek van egy pár jó verdája meg mellé iszonyat sok lóvéja. Vmi Kuvaiti papa fia. Amíg volt Q8 kúthálózat, az is az övé volt. Sokat flangál a városban F50-essel, Aston Martin Vanquish-sel (így kell írni?), Bugatti EB valamivel, Lambo Munciellagoval, Pagani Zonda-val, stb. Már megrendelte az Enzo-t is, szerintem nem hagyja ki a Bugattit sem. Bár vezetni nem tud. Egyszer lehagytam a régi 190-es mercinkkel (jó poén volt, mert ő nem pakolta fel egyesnél tovább és így is volt vagy 15 mp míg utólértem :-) )


Ja volt valamelyik TV adón, talán a Totalcarban?? egy műsor az autóiról. Valami hangárban tartja őket...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Avensis, mi más?:)
« Válasz #104 Dátum: 2004.04.13 13:29:34 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "SZegecs"
Akar vki 97-es Suprát próbálni? Spéci, 695 Le :-D


695? Nem lesz az túl kevés - bár most láttam, hogy már nálunk is lehet rendelni az OFF 1000 lóerös Bugatti Veyront! Az ára is jutányos, csak 1.250.000 eurónak megfelelo forint. (napi áron kb. 313 millió Ft)!


Hát egyes japán fanatikusokéhoz képest kevés. Van 1000 LE feletti is.

Szerintem nem kell sokat várni az első Veyronra Mo.-on. Dunaújvárosban, ahol félig lakom, ott lakik az az arab srác akinek van egy pár jó verdája meg mellé iszonyat sok lóvéja. Vmi Kuvaiti papa fia. Amíg volt Q8 kúthálózat, az is az övé volt. Sokat flangál a városban F50-essel, Aston Martin Vanquish-sel (így kell írni?), Bugatti EB valamivel, Lambo Munciellagoval, Pagani Zonda-val, stb. Már megrendelte az Enzo-t is, szerintem nem hagyja ki a Bugattit sem. Bár vezetni nem tud. Egyszer lehagytam a régi 190-es mercinkkel (jó poén volt, mert ő nem pakolta fel egyesnél tovább és így is volt vagy 15 mp míg utólértem :-) )


Ja volt valamelyik TV adón, talán a Totalcarban?? egy műsor az autóiról. Valami hangárban tartja őket...


Nem hangárban mert az nincsen ott. Hanem a Volán telepi garázsban. 2 sorral mögöttünk. Igaz neki plusz el van kerítva. De semmi olyasmi nincsen mit amit az újságok írtak meg a tv-ben volt. Semmi fegyveres őr, semmi sötétített üvegű hatalmas terepjáró ami mindenhová követi és fegyveres kopaszokkal van megrakva. Tök normális a srác, abszolút nem vág fel, sőt az F-50-esben már ültem, igaz vezetni nem engedte (biztos félt, hogy jobb köridőt megyek mint ő és akkor beég a városban).
Amúgy a barátnője dunaújvárosi, azért lakik ott. És 97 lakása van Kuvaitban (ezt ő mondta).
Na ebből látszik hogy a bulvárszennylapok mit össze nem hazudnak egy jó sztoriért
zegecs
'04 Toyota Yaris TS