Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4238320 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #75 Dátum: 2004.04.07 01:11:09 »
Eszembe jutott még pár apróság:
1.8-as modelltől kezdve automata klima.
A belső levegő keringetésre immáron egy gomb szolgál,nem egy kart kell jobbra-balra tologatni.
A kesztyűtartó csillapítva nyílik (persze megpakolva ez már nem mondható el  :) ).
Mindkét ülésfűtés kapcsológombja a sebváltó mögött helyezkedik el (korábban csak az utasoldali volt ott).
Krómgyűrű a sebességváltón,és a kézifék gombja is krómozott.
Immár a jobb első levegőbeömlőnyílás körül is dekoráció van
A csomagtér nyitógombja is krómozott (ez már külső jegy)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Avensis, mi más?:)
« Válasz #76 Dátum: 2004.04.07 01:32:06 »
Hú, köszönöm, nem gondoltam, hogy ennyi. Az viszont nekem új, hogy a VVTi motorok csak ettöl fogva vannak.
music     

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis, mi más?:)
« Válasz #77 Dátum: 2004.04.07 09:21:31 »
Xtrem-hez egy kis kiegészítés:

Az Avensis 1-ben csak az alapkivitel volt rádió nélkül de 4 gyári hangszóróval.  A Luna és Sol kivetelben már volt "kötelező" rádió és 6 hangszóró. A 6 hangszórót persze úgy kell érteni, hogy a tükörháromszögben elöl van plusz két magassugárzó. Egyébként az egész akkor érne legtöbbet, ha nem lenne.... Rettenetesen primitív, műanyag kosaras, papírmembrános 13 cm-es középsugárzókról és vacak fém dómsugárzókról van szó. Úgy tűnik egyébként, hogy az új Corollákban is ugyanez a hangszórókészlet van. Az új Avensisben más lehet, az valamivel jobban szól.
Az egészben persze az a röhej, hogy ezek a primkó cuccok mégis jobban szólnak az átlagnál. A negatív csúcsot ebből a szempontból tapasztalatom szerint a PUG/Citoren/Rönó trió képviseli.....

Még valami: a "digit" klíma (Ami nem digitális, mert egy tárcsán kell a hőmérsékletet beállítani)  csak a Sol-ba volt rendelhető (pontosabban széria volt, ha jól emlékszem), egy csomó más extrával együtt. Ezt gyárilag rakták be, nem úgy mint a manuálisat, ami külön csomagban jött és a szervizek rakták be. (Ennek vám okai voltak, a klímagáz miatt játszottak a dologgal) A "digitet" beszereni túlságosan bonyolult az érzékelők miatt (pl. még a tetőkárpitot is le kéne szedni) ezzel már nem érte meg itthon kínlódni.
Annyit azért meg kell jegyzni, hogy az Ave 1 "digit" klimája is csak félautomata. Az teljesen automata azt jelentené, hogy ott, akkor és annyit és olyat fúj, amilyent ő akar, pontosabban a beállított hőmérséklet eléréséhez szükségesnek lát. Az Avensisben csak egy hőfokot lehet beállítani, a zsaluk nem motorosak, csak a befújt levegő mennyiségével variál.
acimedve

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #78 Dátum: 2004.04.07 10:41:55 »
Na ja. Jól szól a gyári vacak is, mert nagy az autó, és jó a környezet, na meg igen rendes zajcsillapítás van benne.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #79 Dátum: 2004.04.07 10:57:10 »
Idézetet írta: "Macimedve"
Xtrem-hez egy kis kiegészítés:

Ezek nekem ujdonságok az 1-es Avensisről,a miénk egy 2.0 SOL volt,1999 szeptember 24.-ei átvétellel.Gyárilag nem volt benne rádió,és csak 4 hangszóró járt hozzá.Amiket te is írtál arról a +2-ről,azok ha jól emlékszem valami 9000 ft-ba kerültek,és nem a tükörháromszögbe szerelték,hanem az A oszlopra.A tükörháromszöges a ráncfelvarrott Avensis SOL-on viszont már széria volt.
És a másik,én nem digit klimát írtam,mert az akkoriban csak a Camryn volt megtalálható.Aut klima,amin a tárcsa tekerésével tudtad "szabályozni" a hőmérsékletet.És ezt is csak a bőrös Avensishez adták,mert a miénkben nem volt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis, mi más?:)
« Válasz #80 Dátum: 2004.04.07 12:06:10 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Macimedve"
Xtrem-hez egy kis kiegészítés:

Ezek nekem ujdonságok az 1-es Avensisről,a miénk egy 2.0 SOL volt,1999 szeptember 24.-ei átvétellel.Gyárilag nem volt benne rádió,és csak 4 hangszóró járt hozzá.Amiket te is írtál arról a +2-ről,azok ha jól emlékszem valami 9000 ft-ba kerültek,és nem a tükörháromszögbe szerelték,hanem az A oszlopra.A tükörháromszöges a ráncfelvarrott Avensis SOL-on viszont már széria volt.
És a másik,én nem digit klimát írtam,mert az akkoriban csak a Camryn volt megtalálható.Aut klima,amin a tárcsa tekerésével tudtad "szabályozni" a hőmérsékletet.És ezt is csak a bőrös Avensishez adták,mert a miénkben nem volt.


Ezek szerint variáltak időközben. Mikor én vettem az enyémet (2000 szeptember) az volt a felállás rádió és hangszóró ügyében, amit írtam. Viszont ez már közvetlenül a ráncfelvarrás előtt volt, lehet, hogy megdobták a végére egy kicsit a modellt. A magassugárzó tényleg érdekes, mert a katalógus képe szerint az A oszlopora szerelték, a gyakorlatban meg a tükörháromszögben volt, míg ki nem hajítottam:-))) De benne volt, kérés nélkül. A ráncfelvarrás után a tükörháromszöget átalakították, csináltak a magassugárzónak egy az utasok felé fordított fészket. De hangszóró abban sem volt mindig..... Az "automata" klima meg a bőr stimmel, az csak együtt ment.

A klima dolgot nem neked címeztem, valaki más írt "digit" klímáról, és ezt nagyon sokan keverik. Mellesleg a digit töbnyire csak a kijelzés, esetleg a működés módjára utal, a rendszer képességeiről nem mond semmit. Az automata, félautomata és a manuális a helyes kifejezés.
acimedve

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #81 Dátum: 2004.04.07 14:21:07 »
JAjjj

Akkor a mostani Avensisben automata vagy milyen klíma van???
Védeném a hi-fi-t is, nagyon szép hangja van, nekem kifejezetten tetszik...mondjuk én pont a pug/renault párost gyilkoltam eddig, annál minden jobb:)))))
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #82 Dátum: 2004.04.08 12:15:58 »
Igen, a mostani avensis hifeje szerintem is jól szól. A mi alap kivitelunkben Manuális klíma van
Ha jól tudom a SOL felszereltségűben meg két zónás a klíma!! Ami biztos hogy digitális...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #83 Dátum: 2004.04.08 15:15:22 »
Igen, ket zonas es digitalis a SOL klima.

Ma megint csalodnom kellett a Toyotaban (vagy en vagyok a balfek). Logikusan a fed comp tankolastol tankolasig kene mutassa az atlagfogyasztast. Ha ez igy van akkor az enyem sajnos elromlott :cry: story: kutnal tankolas, 180 km autopalya, 30 km orszagut, 1 ora varakozas, visszaut. A  palyan mutatott 10.3 l/100km-t is a muszer es kb 9.7-9.8 lehetett amikor megalltam. A visszafele uton meg a palya elott raneztem es meglepodve lattam 7.4-t.

Most hogy is van ez? Tankolastol tankolasig mutat? Vagy lehet kerni a megallastol megallasig erteket? Vagy en nyomkodtam ossze-vissza?
Valakinek volt hasonlo elmenye?

Holnap meglesz a 10000-ik megtett km :!:
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis, mi más?:)
« Válasz #84 Dátum: 2004.04.08 16:31:37 »
Megmondaná már valaki, hogy mit jelent az, hogy digitális klíma?
A Mercedesé nem digitális, mert tárcsákon kell beállítani a 4 zóna hőfokait? Egyéként meg mozgatja az összes zsalut, szabályozza a befúvás hőmérsékletét, mennyiségét, a páratartalmat, szükség esetén (eső) először túlhűti majd visszafűti a levegőt a páratartalm beállítása érdekében, sőt, még azt is eldönti egy műorr, hogy kivülről vagy belülről szívja a levegőt?
Az Opelé meg a Megane-é digitális, mert egy LCD kijelzőn kell beállítani az egyzónás, csak a befújás mértékét szabályozó klímát?

Van automata, félautomata (ebből többféle is) és manuális klíma. A vezérlőszerkezet működési  elve egy teljesen más dolog!
acimedve

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Avensis, mi más?:)
« Válasz #85 Dátum: 2004.04.08 16:48:01 »
Lehet hogy hülyeséget mondok, akkor javítsatok ki, de én úgy tudom, hogy az a különbség, hogy a manuálisnál beállítod a hőfokot és fújja a megfelelő levegőt, a digitális pedig ellenőrzi a hőmérsékletet és ennek megfelelően szabályozza a befújt levegő hőmérsékletét. És így pl tartja a beállított 23 fokot állandóan. A manuális meg nem tudja szabályozni, hogy pont 23 fok legyen a beltérben.
Vagy rosszúl tudom? Legalább én is megtudom.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis, mi más?:)
« Válasz #86 Dátum: 2004.04.08 16:54:55 »
Idézetet írta: "SZegecs"
.
Vagy rosszúl tudom? Legalább én is megtudom.


Rosszul. Olvasd el, mit írtam az előbb......
acimedve

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis, mi más?:)
« Válasz #87 Dátum: 2004.04.08 16:58:58 »
És hogy még súgjak hozzá:  a Mercié automata. Az Opelé és a Megane-é félautomata. Az alapkivitelű Toyotáké meg manuális. Hogy digitális vagy nem, az ebből a szempontból tök mind1.

Attól még, hogy autókereskedők parasztvakításként elterjesztettek egy rossz szóhasználatot, egy autós fórumban nem kell használni.
acimedve

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Avensis, mi más?:)
« Válasz #88 Dátum: 2004.04.08 17:06:08 »
OK befogom a pofám
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #89 Dátum: 2004.04.08 18:10:35 »
A digitalis jelzo csak a kijelzore vonatkozik es nem a mukodesre. Az alap Avensis "manualis" klimat nem ismerem de gyanitom hogy ott nem lehet kivant homerseklet erteket beallitani. Tarcsatekeressel vagy hideg vagy kevesbehideg levegot fujathatunk es a ventillator fordulatszamat is manualisan kell szabalyozni.
A SOL "digit" klima mukodes szemponjabol felautomata (ha be van kapcsolva az "AUTO" kapcsolo!) mivel a befuvott levego homersekletet, a ventillator fordulatszamat es a befuvas helyet szabalyozza a beallitott homersekletnek megfeleloen. A zsaluk helyzetet biztos hogy nem szabalyozza, a paratartalomban nem vagyok biztos.

Jovo hetvegen esetleg kolcsonosen megvizslathatjuk...
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]