Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4399529 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8985 Dátum: 2010.01.07 17:07:17 »
Vajon mi lehet az oka?  :whistling:

Kicsi, praktikus, varialhato, van benne annyag (hasonlo meretu autokhoz kepest) es vegul, de nem utso sorban megbizhato. Neked nem tetszenek a kerek formak. A fo celkozonsegnek, a holgyeknek viszont valszeg bejon. Vagy nem adjak el, vagy van kereslet a hirdetett peldanyokra pont a fent leirt dolgok miatt, igy nem csokken annyira az erteke mint a tobbi modellnek.
Ennél egyszerűbb az ábra  ;) ... Egész egyszerűen minél kisebb egy autó, annál jobban tartja az árát. Ugyanez az összefüggés az egyéb márkák esetében is fennáll.

Amit te írsz (azon belül is főként a megbízhatóság), annak abban van szerepe, hogy a Yaris értéktartása jobb, mint a legtöbb kategóriatársáé.

Meg meg attol is fugg, hogy hany generacio jon ki az adott modellbol. Yarisbol egyelore 2 van, de Polobol meg mar 6? (mondjuk az is igaz, hogy kicsit nagyobb multra tekint vissza). De ha azt nezzuk, hogy amikor megjelent a Yaris akkor meg a 3as (ha tevedek javitsatok ki, nemtom hogy ez elott 1 vagy 2 generacio volt??) Polo volt (2001ig talan), utana 4es (a kereklampas), aztan jott az 5os es nemreg megerkezett a 6os. Az 4 generacio. Gondolom mindegyik megjelenese lentebb nyomta kicsit az elozo arat. Egy 99es Yaris arabol ket akkori Polot lehet vasarolni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8986 Dátum: 2010.01.07 17:30:55 »
Válasz az Egyéb autók topikban...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8987 Dátum: 2010.01.07 17:35:50 »
És milyen xenon szettre van szükség? H1-es vagy H7-es? A válasz elég sürgős lenne, felgyorsultak az események  :helpsmilie:

H7-es!! Mi a helyzet? Hogy érted hogy felgyorsultak?
Igazából csak annyi, hogy eldöntöttük: lépünk, mégpedig így; tehát új utángyártott halogén pilácsok, a te tanácsod alapján utólagos xenon szettel ellátva. Úgyhogy meg kéne rendelni a cuccokat; és azért különösen sürgős a dolog, mert ezt össze kéne kombinálni a hátsó fékbetétek megrendelésével - azok pedig már nagyon kellenének, mert pár napja elkezdett dübörögni a bal hátsó fék, elkopott a betét  :helpsmilie:

(Megjegyzem: ezt SEMMILYEN akusztikai vagy egyéb jelzés nem előzte meg; pedig ezek a gyári fékbetétek. Úgy tudtam, van valami kopásjelző. Hát ezek szerint nincs.)

Így most akkor megvan minden szükséges infó. Köszi  :yes: !

Nem csak az elsőkön van kopásjelző?  ;) ;)
Xanyi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #8988 Dátum: 2010.01.08 11:01:41 »
Nekem a Luna (illetve a belőle kialakított LSE széria) kárpitja jött be a leginkább:
Igen, ez is klassz; sőt, talán tényleg ez a legklasszabb (pont minap néztem egy ilyen kocsit). De ez a faceliftesekben volt, nem? Ezért írtam, hogy a korai (vagyis a facelift előtti) Ave I kárpitok közül tetszik a legjobban az a zöldes & barnás színeket kombináló változat.
 

Nem a faceliftes, Luna és LSE széria eleve csak facelift előtt létezett. Feldobta a hangulatot az a pirosas szín.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8989 Dátum: 2010.01.08 11:26:08 »
Nem tudom, hogy volt ez az LSE kialakítás, de nekem egy SOL szinthez társul és a kárpit is szürke ... az LSE jelentése, nem az hogy 16"-os kerekek, ültetés sport felfüggesztéssel és független, hogy milyen modellhez kérted, mert utólag a szalonszervizben rakták át?
[csak tipp ...]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8990 Dátum: 2010.01.08 11:29:35 »
ilyenkor mindíg eszembe jut hogy majdnem a te kocsidat vettem meg :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8991 Dátum: 2010.01.08 12:55:25 »
Nem csak az elsőkön van kopásjelző?  ;) ;)
Erről fogalmam sem volt  ::) ... mit mondjak, nagyon logikus a gyártó részéről. Végül is a hátsóra minek, az nem is kopik, csak dísznek van ott...  :nonono:

Lehet baj, ha még kb. két hétig itt a városban így közlekedünk? Ez maximum 150-200 km, és apám nagyon finoman kezeli a féket. A dübörgés egyelőre csak akkor hallatszik, ha vmiért erősebben kell fékezni. Károsodhat a féktárcsa ettől/ennyi idő alatt?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8992 Dátum: 2010.01.08 17:31:26 »

Carina téma fejlemények: ma fater elment vele belövetni az alapjáratot egy nem toyota szervizbe. 2000ft-ért megcsinálták, átnézték az egész autót. Sajnos lengéscsillapítót nem tudtak mérni, mert rossz volt a pad. Alapjárat hibáját egy kicsúszott kábel okozta. Egy rossz hírt közöltek, ha újra akarom fújatni, akkor az 250ezer lenne kb, ha tényleg olyan állapotba akarom hozni, mintha most jött volna ki a gyárból, mert nagyon drága hozzá a speciális festék. Azt javasolták, hogy ne foglalkozzak a karosszériával, nincs rajta nagy hiba. Ha le akarom cserélni, akkor semmit ne csináltassak rajta. Jelenleg nem is kell. Motor szuper jól jár. Ők amúgy Focust javasoltak. (ez egy teljesen független szerviz Nagyatádon)

Fék téma: jobb hátsó fékem nekem is nagyon hülye hangot ad ki, ha vizes az út és úgy fékezek, eddig 3szor lett szétszedve az egész és semmi baja, egyszerűen ilyen hangja van, ha vizes.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8993 Dátum: 2010.01.08 17:54:17 »
Nem csak az elsőkön van kopásjelző?  ;) ;)
Erről fogalmam sem volt  ::) ... mit mondjak, nagyon logikus a gyártó részéről. Végül is a hátsóra minek, az nem is kopik, csak dísznek van ott...  :nonono:

Lehet baj, ha még kb. két hétig itt a városban így közlekedünk? Ez maximum 150-200 km, és apám nagyon finoman kezeli a féket. A dübörgés egyelőre csak akkor hallatszik, ha vmiért erősebben kell fékezni. Károsodhat a féktárcsa ettől/ennyi idő alatt?

Viszont a biztonságot kevésbé befolyásolják, mint az elsők! A hangot az adja, hogy már nem a kopófelület érintkezik a tárcsával, hanem a fém... Menni lehet vele, de minél többet mész annál mélyebb barázda lesz a tárcsán, annál vékonyabbra kell szabályozni hogy eltünjön, annál nagyobb az esélye hogy rázni fog! Persze ha cserélve lesz akkor ez nem érvényes, akkor lehet vele menni nyugodtan.
Xanyi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #8994 Dátum: 2010.01.08 19:30:16 »
Nem tudom, hogy volt ez az LSE kialakítás, de nekem egy SOL szinthez társul és a kárpit is szürke ... az LSE jelentése, nem az hogy 16"-os kerekek, ültetés sport felfüggesztéssel és független, hogy milyen modellhez kérted, mert utólag a szalonszervizben rakták át?
[csak tipp ...]

Régen volt ez már, talán 99 nyara, 150 db LSE létezett, ez biztos. De mintha valóban a kereskedésekben lehetett rendelni a csomagot utólag.
A legtöbb, amit láttam az Luna felszereltségű volt. A felsoroltakon kívűlt másféle sebeségváltó kart is kapott, és talán az áttételezésen is változtattak valamit, de erre már nem esküszöm meg. A miénkben LSE Limited Sport Edition szőnyegek is voltak, és ha jól rémlik kívűl 3, belül pedig 1 LSE plakett, ami jelezte a sorszámot.
Mi Sol után ültünk át ilyenbe, és az LSE-ben valahogy mintha más lett volna az ülések oldaltömése is, sokkal jobban tartotta a testet, nem lehetett nagyon mocorogni benne.
Jó kis gép volt, bár az ültetés és a peresebb gumi csak átok volt az nyomv. utakon.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8995 Dátum: 2010.01.08 20:05:23 »
a 150-es limitet én is olvastam, és tényleg ott virít benne a szőnyeg, bár csak két plakett van felragasztva, kettő meg tartalékként(?) van a kesztyűtartóban.
Ülések nagyon kényelmesek, és tény, hogy a mobiltartót nem hagyhatom az övön a derekam szélén mert betolja :)

a sebességváltóról nem tudtam ... de a sebváltó gomb szép lenne, ha le nem kopott volna ... nem a sima gumi volt benne az tény :)

Az ültetés miatt padka közelébe nem célszerű menni mert felakad - miután meg még koptatót is kapott az még elvett 1 centit :)
az első utamon meg azt mondtam, hogy valami van a futóművel mert nem lehet az úton tartani állandóan mászkált, na de a 4-esen mi más is történhetett volna :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8996 Dátum: 2010.01.08 21:31:25 »
Viszont a biztonságot kevésbé befolyásolják, mint az elsők! A hangot az adja, hogy már nem a kopófelület érintkezik a tárcsával, hanem a fém... Menni lehet vele, de minél többet mész annál mélyebb barázda lesz a tárcsán, annál vékonyabbra kell szabályozni hogy eltünjön, annál nagyobb az esélye hogy rázni fog! Persze ha cserélve lesz akkor ez nem érvényes, akkor lehet vele menni nyugodtan.
Nem akarjuk cserélni a tárcsákat, és ha egy mód van rá, szabályoztatni sem. Az elsőket sem kellett szabályozni, mikor nyár elején ki lettek cserélve a betétek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8997 Dátum: 2010.01.08 21:33:35 »
Konzultáltam ma a kaposvári szervíz munkafelvevőivel a fényszóró-problémákról, hogy van-e esély méltányosságra... Utánaérdeklődnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis, mi más?:)
« Válasz #8998 Dátum: 2010.01.09 08:22:37 »
Erre kíváncsi vagyok, sok tulajt érinthet a dolog.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8999 Dátum: 2010.01.09 18:26:49 »
Viszont a biztonságot kevésbé befolyásolják, mint az elsők! A hangot az adja, hogy már nem a kopófelület érintkezik a tárcsával, hanem a fém... Menni lehet vele, de minél többet mész annál mélyebb barázda lesz a tárcsán, annál vékonyabbra kell szabályozni hogy eltünjön, annál nagyobb az esélye hogy rázni fog! Persze ha cserélve lesz akkor ez nem érvényes, akkor lehet vele menni nyugodtan.
Nem akarjuk cserélni a tárcsákat, és ha egy mód van rá, szabályoztatni sem. Az elsőket sem kellett szabályozni, mikor nyár elején ki lettek cserélve a betétek.

Na jó, ha már hangja van és még mentek is vele, akkor barázdát fog bele szántani... Illene szabályoztatni!
Xanyi