Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4405139 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8970 Dátum: 2010.01.07 10:19:28 »
Ebben nagyjából egyetértek veled! :yes: Én is valami hasonlót próbáltam elmagyarázni a fenti hsz-omban. :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8971 Dátum: 2010.01.07 10:27:33 »
Dehogynem. Pont annyival, amennyit a generációs különbség jelent. Kap egy biztonságosabb, csendesebb, komfortosabb autót, jobb fékkel, stabilabb futóművel, modernebb beltérrel (utóbbi persze ízlés dolga).
Hát, pont te írtad egy pár éve, hogy a ráncfelvarrás előtti Ave I, tk egy második faceliftes Carina, csak belül kisebb is. Én egy jól működő Carinát semmiképpen nem cserélnék le egy ismeretlen - ami nem jelenti azt, hogy ne lehetne jó - minőségű, a Carinánál csak egy kicsit újabb Avensisre. Sőt, ha nem kifejezetten foltos, rozsdásodó, nem is fényeztetném újra...
Igen, tulajdonképpen egy komolyabb facelift, mármint olyan értelemben véve, hogy a Carina műszaki alapjaira építkezik, és kinézetét tekintve is hasonlít rá; de azért mégiscsak egy új modell, szóval vmi olyasmi, mint pl. az E11 az E10-hez képest. Ennek minden előnyével. Hogy van-e értelme a cserének, azt mindig csak az adott konkrét esetben lehet eldönteni... Nem ég és föld a két autó, az biztos, tehát nagyságrendi ugrást nem fog hozni a csere. Ezzel együtt, ha pl. valaki egy korai (mondjuk, 93-94-es) Carinát akar lecserélni egy 99-00-ás Avéra, azzal azért már mindenképpen számottevően fiatalít, relatíve nem sok pénzért.

A döntő tényező szerintem a Carina állapota: minél jobb, illetve minél kevesebb a km benne, annál kevésbé látom értelmét a cserének. Pl- jóbarátnémék részéről hülyeség lenne a '96-os, 217 ezret futott, kiváló állapotú Carinájuk lecserélése egy Ave I-esre. De ha valaki a '94-es, 370-et futott, javítás(ok) ra (is) szoruló Carináját akarja cserélni, azt megértem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8972 Dátum: 2010.01.07 10:45:41 »
Ezzel együtt, ha pl. valaki egy korai (mondjuk, 93-94-es) Carinát akar lecserélni egy 99-00-ás Avéra, azzal azért már mindenképpen számottevően fiatalít, relatíve nem sok pénzért.

Ha én lennék ebben a helyzetben, biztos vagyok benne hogy egy ráncfelvarott avéra cserélnék. Nyár környékén már biztos lesz ráncfelvarott is ebben az árkategóriában, és sztem azért az lenne az igen szép fejlődés. Ha úgy vesszük az első szériás ave már elég öregecske(sztem egy 97-00'kocsi már...) és pár éven belül ezt is le kéne cserélned. Viszont a ráncfelvarrás sztem elég jól sikerült és annyira nem is nagy az árkülömbözet. Gondolok itt a kristálylámpákra, a fedcompra, az autklímára és a vvti motorok (sztem) fejlettségére, valamint arra az elég sok dologra amit már párszor felsorotunk itt a fórumon.

Szóval, ha előre kéne gondolkodnom és figyelembe venni, hogy több évig akarom majd használni azt amit kinézek, akkor talán nem egy már most is 10éves kocsiba ruháznék be. Lehet hogy találsz egy jó állapotút, de a fényezés, karosszéria sztem már akkor is hamarosan el fog kezdeni haldoklani, mert az a 10-12év...az már benne van..

A jelenlegi carinád felújítása meg sztem a lehetséges legjobb ötlet. Ebből a pénzből één biztos hogy inkább megcsinálnám szalon állapotra. Ha a mocija jó...a karosszériát szétszedetném, lakatolnám (mert biztos, hogy kell egy két helyen) kapna egy szép vadonás új fényt, mocit felújítanám... talán a kárpitokat meg ha vannak belül sérülések... és hamarosan már úgy is youngtimert lehetne faragni belőle ha vigyázol rá... de ha eladod.. lehet hogy fatert érdekelné:)

Mindenesetre Drukkolok! Hajrá!

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8973 Dátum: 2010.01.07 10:53:27 »
A jelenlegi carinád felújítása meg sztem a lehetséges legjobb ötlet. Ebből a pénzből één biztos hogy inkább megcsinálnám szalon állapotra. Ha a mocija jó...a karosszériát szétszedetném, lakatolnám (mert biztos, hogy kell egy két helyen) kapna egy szép vadonás új fényt, mocit felújítanám... talán a kárpitokat meg ha vannak belül sérülések... és hamarosan már úgy is youngtimert lehetne faragni belőle ha vigyázol rá... de ha eladod.. lehet hogy fatert érdekelné:)
Látod, most nagyon is egyet értek veled! :yes: :yes: :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8974 Dátum: 2010.01.07 11:09:00 »
Látod, most nagyon is egyet értek veled! :yes: :yes: :D

i think this is the beginning of a beautiful friendship :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8975 Dátum: 2010.01.07 11:44:32 »
Megbízhatósági szempontból én biztosan nyugodtabb lennék a facelift előtti Ave I-essel... Persze a facelift utáni a finomabb autó, ez sem vitás. Ami az évjáratot illeti, most hogy 99-es vagy 01-es, szerintem sokat nem oszt, nem szoroz. A fiatalabb több pénzt fog "kidobni az ablakon" értékvesztésre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8976 Dátum: 2010.01.07 11:52:02 »
Na neee... Ennyi idős autónál az értékvesztés szót már csak finoman lehet kimondani. 1 éves korig..., az már értékvesztés!
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8977 Dátum: 2010.01.07 11:58:57 »
Na neee... Ennyi idős autónál az értékvesztés szót már csak finoman lehet kimondani. 1 éves korig..., az már értékvesztés!
Az a Carina, ami 2007 őszén még egymilliót ért, 600-at ér most. Ez havi mínusz kb. 15 ezer forint. Ha ez nem értékvesztés, akkor nemtommi  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8978 Dátum: 2010.01.07 12:35:52 »
A Carinám 244-et futott eddig. Minden javítás amit végeztek rajta fel van írva a szervizkönyvébe, majd átnézem és beírom mik voltak cserélve és mikor. Motorikusan szerintem jó. Olajat mindig megkapta 9-10 ezrenként (Valvoline 10W40). Szíjak is cserélve voltak amikor kellett. Shell benzint kap legtöbbször, pár havonta adalékosat. Még nem dőlt el a dolog, az is elképzelhető, hogy megmarad a Carina és lesz mellé egy Focus.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8979 Dátum: 2010.01.07 14:50:59 »
Hát ha ez a 244 ezer km valós, akkor szerintem sem kéne okvetlenül megszabadulni ettől az autótól. Még nagyon sokáig bírhatja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8980 Dátum: 2010.01.07 15:07:23 »
Hát ha ez a 244 ezer km valós, akkor szerintem sem kéne okvetlenül megszabadulni ettől az autótól. Még nagyon sokáig bírhatja.

Igen igen még csak most lett ivarérett :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8981 Dátum: 2010.01.07 15:24:52 »
Na neee... Ennyi idős autónál az értékvesztés szót már csak finoman lehet kimondani. 1 éves korig..., az már értékvesztés!
Olyan 5-600e környékén lassul le az értékvesztés. Addig minimum évi 100ezret buksz.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8982 Dátum: 2010.01.07 15:47:28 »
Na neee... Ennyi idős autónál az értékvesztés szót már csak finoman lehet kimondani. 1 éves korig..., az már értékvesztés!
Olyan 5-600e környékén lassul le az értékvesztés. Addig minimum évi 100ezret buksz.
Ja-ja. Minél öregebb az autó, annál laposabb az értékvesztés görbéje.

Mi öt évesen 2.05-ért vettük a Carinát (nemtom mennyi volt újonnan); 11 évesen 1-ért adtuk el, most meg, 13 és fél évesen, kb. 600 ezret ér.

Az Avensist az első gazdája 8.5-ért vette, és három évesen adta el nekünk 4.5-ért, na ez a kemény  ::) (ezért nem vennék én új nagykocsit, maximum ha őőőrült sok lóvém lenne) - most, öt és fél évesen, ér mondjuk kb. 2.7-et.

A Corollát jóbarátném 4.5-ért vette, és most, négy évesen (eszméletlen, hogy repül az idő!), kb. 2.5-öt ér.

Ellenben az a nem mindegy, hogy pl. a Yarisok mennyire nem vesztik az értéküket  :sorcerer: ... Mennyi is volt újonnan, 2000-ben, az az ötajtós 1.0 Yaris Terra, amit most még mindig egymillióért vesztegetnek? De meg lehet nézni pl. a 2006-os, szintén ezres Yaris II-esek árát is  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8983 Dátum: 2010.01.07 16:06:02 »
Ellenben az a nem mindegy, hogy pl. a Yarisok mennyire nem vesztik az értéküket  :sorcerer: ... Mennyi is volt újonnan, 2000-ben, az az ötajtós 1.0 Yaris Terra, amit most még mindig egymillióért vesztegetnek? De meg lehet nézni pl. a 2006-os, szintén ezres Yaris II-esek árát is  :ph34r:

Vajon mi lehet az oka?  :whistling:

Kicsi, praktikus, varialhato, van benne annyag (hasonlo meretu autokhoz kepest) es vegul, de nem utso sorban megbizhato. Neked nem tetszenek a kerek formak. A fo celkozonsegnek, a holgyeknek viszont valszeg bejon. Vagy nem adjak el, vagy van kereslet a hirdetett peldanyokra pont a fent leirt dolgok miatt, igy nem csokken annyira az erteke mint a tobbi modellnek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8984 Dátum: 2010.01.07 16:51:32 »
Vajon mi lehet az oka?  :whistling:

Kicsi, praktikus, varialhato, van benne annyag (hasonlo meretu autokhoz kepest) es vegul, de nem utso sorban megbizhato. Neked nem tetszenek a kerek formak. A fo celkozonsegnek, a holgyeknek viszont valszeg bejon. Vagy nem adjak el, vagy van kereslet a hirdetett peldanyokra pont a fent leirt dolgok miatt, igy nem csokken annyira az erteke mint a tobbi modellnek.
Ennél egyszerűbb az ábra  ;) ... Egész egyszerűen minél kisebb egy autó, annál jobban tartja az árát. Ugyanez az összefüggés az egyéb márkák esetében is fennáll.

Amit te írsz (azon belül is főként a megbízhatóság), annak abban van szerepe, hogy a Yaris értéktartása jobb, mint a legtöbb kategóriatársáé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )