Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4405131 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8925 Dátum: 2010.01.06 15:36:29 »
Szóval: vinni kell egy hozzáértő embert;

Fehér útra fölösleges.... Én voltam ott és láttam egy sedant ami gyönyörű volt képeken de élőben már halál..... az egy fos hely.... akkor sem vennék tőlük autót ha a fejemhez szorítják a stukkert...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8926 Dátum: 2010.01.06 15:40:50 »

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8927 Dátum: 2010.01.06 16:11:10 »
Sziasztok!

Nem tud valaki Ave II-hez eladó ablakmosó fúvókát?

Előre is köszi!
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8928 Dátum: 2010.01.06 16:16:38 »
Nem tudom pontosan hogy milyen árkategóriában keresel de sztem ez szép:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_elso_tulajdonostol-3515660

Ennek a futásteljesítménye meg reális:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3507186
A piros tényleg szép, de nagyon drága, és húúúdemagabiztos az eladó  :nonono: ... A zöld (gyakorlatilag ugyanakkora futással) reálisabb ajánlat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8929 Dátum: 2010.01.06 16:17:31 »
A piros tényleg szép, de nagyon drága, és húúúdemagabiztos az eladó  :nonono: ... A zöld (gyakorlatilag ugyanakkora futással) reálisabb ajánlat.

Sztem a piros pont olyan hogy meg kell nézni... A zöldön meg szépek a nagy felnik(csak nem adják oda):) Na meg újra lett kárpitozva?!?!

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8930 Dátum: 2010.01.06 16:42:39 »
799-ért 135 ezret futott Avensis, aha, persze  :yes: ... Adj hozzá egy százast, vagy inkább szorozd meg kettővel. Ha jól rémlik, ezeknek a Fehér úti kereskedéseknek egyébként is rossz a híre.

Ettől függetlenül, ha amúgy jó az autó, akkor 235 ezer km-rel bátran meg lehet venni - elfut még nagyon sokat, ha vigyázol rá. Ezek a korai Avensisek gyakorlatilag ugyanolyan problémamentes autók, mint a Carinák.

Meg persze a Corollák is - csak ezt a fajta Corollát iszonyat szűknek fogod majd találni a Carina után! Elöl még so-so; de hátul sokkal kevesebb benne a hely. Sokkal.

Hogy miből tudsz következtetni a valós futásra? Kormánykerék, pedálok, váltókar, ülés állapotából... Futóműből... Az autó egész vezetési élményéből, mennyire van "megpuhulva", mennyire zörög... De ezek csak nagyon hozzávetőleges támpontok; egy kocsi, amivel városban mennek 100 ezret, jobban el fog kopni, mint egy olyan, amellyel városon kívül 200-at.

Szóval: vinni kell egy hozzáértő embert; és/vagy átnézetni a kocsit vétel előtt (márka)szervízben; és türelmesen, ha kell hosszasan keresgélni. Tíz év körüli, benzines Avensist azért nem lehetetlen találni 200 alatti futással; bár, mondom, ha a kocsit nem ütötték-vágták és rendesen karban tartották, akkor 200-250 ezer kilométer sem akkora probléma.

Én is viccesen olcsónak találtam. Corolla tudom, hogy hátul nagyon szűk lesz, de hosszú távokra nem lesz használva. 100km kb és 4 embernél több nem fog ülni benne, ezért gondoltam egy kategóriával kisebbet. Elég sokat jártam mostanában egy 5-ös Golf-al, abban szuperül elférek hátul is, pedig 195cm vagyok. Tudom, hogy minden relatív, lehet egy autó 150k km után is széthajtva és 250k után is egyben. A Carinámban 244k van és ha nem veri szét a jég még az első tulajnál (vagy normálisan csináltatja meg) akkor most is nagyon jó állapotban lenne. A karosszériával és úgy néz ki a lambda szondával van kis gond csak az autóval, motorikusan és futómű ügyileg szuper, de kéne már valami újabb, na meg a klíma jól jönne nyárra. A vásárlást március környékére tervezem. Pénz fogalmam sincs mennyi lesz rá. Ha tegyük fel eladom a Carinát 350-400-ért, akkor akár 1.5m-ért is vehetek autót, de elsődlegesen a 10 év körülieket nézem, azok pedig 1m környékén vannak.

(Focus azért jött szóba, mert a Nagykanizsai Ford szervizben nagyon rendes volt a szervizes srác és ha bármikor megnézek egy Focust, akkor alvázszám alapján ő meg tudja nézni, hogy mikor, hol, mit csináltattak az autón Ford szervizekben, sőt ígéretet is kaptam tőle, hogy ha tud Focus-t eladót a környéken, akkor felhív. Kár, hogy ezt a Toyota szervizben nem csinálják meg nekem, sőt amikor át akartam nézetni az autót, akkor majdhogynem elküldtek a fenébe)

www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-3470556

ez megint viccesen kevés km-el van.

www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3162381

akárcsak ez
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 16:47:46 írta diegho »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8931 Dátum: 2010.01.06 17:17:05 »
Na meg újra lett kárpitozva?!?!
Ezt miből gondolod?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10726
Avensis, mi más?:)
« Válasz #8932 Dátum: 2010.01.06 17:21:14 »
A piros Avensist Sol-ként hirdetni hatalmas okosságra vall.  :no:  :whistling:
Fekete tükörház és kilincsek, "kockás" üléshuzat, ez bizony Terra.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8933 Dátum: 2010.01.06 17:23:22 »
Én is viccesen olcsónak találtam. Corolla tudom, hogy hátul nagyon szűk lesz, de hosszú távokra nem lesz használva. 100km kb és 4 embernél több nem fog ülni benne, ezért gondoltam egy kategóriával kisebbet. Elég sokat jártam mostanában egy 5-ös Golf-al, abban szuperül elférek hátul is, pedig 195cm vagyok. Tudom, hogy minden relatív, lehet egy autó 150k km után is széthajtva és 250k után is egyben. A Carinámban 244k van és ha nem veri szét a jég még az első tulajnál (vagy normálisan csináltatja meg) akkor most is nagyon jó állapotban lenne. A karosszériával és úgy néz ki a lambda szondával van kis gond csak az autóval, motorikusan és futómű ügyileg szuper, de kéne már valami újabb, na meg a klíma jól jönne nyárra. A vásárlást március környékére tervezem. Pénz fogalmam sincs mennyi lesz rá. Ha tegyük fel eladom a Carinát 350-400-ért, akkor akár 1.5m-ért is vehetek autót, de elsődlegesen a 10 év körülieket nézem, azok pedig 1m környékén vannak.

www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-3470556

ez megint viccesen kevés km-el van.

www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3162381

akárcsak ez
Ja, mindkettőben gyanúsan kevés a km. És mindkettőben gyanúsan ugyanannyi, akárcsak abban a 799 ezresben is...

Az E11-es Corolla tényleg szűk hátul. Nem olyan, mint a Golf V... Majd nézd meg, aztán visszatérünk rá  ;) ... Én (1.80), normális ülésbeállítással, épp hogy be tudok ülni "magam mögé".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10726
Avensis, mi más?:)
« Válasz #8934 Dátum: 2010.01.06 17:25:18 »
Na meg újra lett kárpitozva?!?!
Ezt miből gondolod?

Nincs az újra kárpitozva, de létezett többféle színösszeállításban.
Ahogy a Sol esetében is, volt lilás, zöld, fekete árnyalatú plüssülés.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8935 Dátum: 2010.01.06 17:26:25 »
Na meg újra lett kárpitozva?!?!
Ezt miből gondolod?
Nincs az újra kárpitozva, de létezett többféle színösszeállításban.
Ahogy a Sol esetében is, volt lilás, zöld, fekete árnyalatú plüssülés.
Én sem látom nyomát újrakárpitozásnak. Ez az egyik (egyébként a nekem legszimpatikusabb) korai Ave I gyári kárpitozás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10726
Avensis, mi más?:)
« Válasz #8936 Dátum: 2010.01.06 17:29:28 »
Nekem a Luna (illetve a belőle kialakított LSE széria) kárpitja jött be a leginkább:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8937 Dátum: 2010.01.06 18:05:09 »
És milyen xenon szettre van szükség? H1-es vagy H7-es? A válasz elég sürgős lenne, felgyorsultak az események  :helpsmilie:

H7-es!! Mi a helyzet? Hogy érted hogy felgyorsultak?
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8938 Dátum: 2010.01.06 18:16:03 »
Na meg újra lett kárpitozva?!?!
Ezt miből gondolod?

Elég sok avensist láttam már de béZs lábtérrel még nemigazán....

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3507186

na? Nem tűnt fel senkinek? Vagy én vagyok a buta?:)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 18:18:28 írta BRS cimbi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8939 Dátum: 2010.01.06 18:22:30 »
Nekem a Luna (illetve a belőle kialakított LSE széria) kárpitja jött be a leginkább:
Igen, ez is klassz; sőt, talán tényleg ez a legklasszabb (pont minap néztem egy ilyen kocsit). De ez a faceliftesekben volt, nem? Ezért írtam, hogy a korai (vagyis a facelift előtti) Ave I kárpitok közül tetszik a legjobban az a zöldes & barnás színeket kombináló változat.




Képet kiszedtem az idézetből   BRS cimbi
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 18:25:47 írta BRS cimbi »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )