Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4236993 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #60 Dátum: 2004.03.27 15:49:44 »
Nincs tolató radar, óvatosan tolatunk :)
Már megszoktam, hogy nem lehet kilátni. Bora (magas hátsó), Vito (zárt dobozos kisteher), mind olyan amivel nehéz tolatni...
Sajnos csak egy tolató lámpa van, ami nem könnyíti meg a tolatást, esőben, sötétben (mint tegnap) meg maga a halál a tolatás. A fényt "elnyeli az eső" az ablak és a tükrök vízcseppes, mégrosszabbul látni...
szóval, csak az óvatosság ment meg az ütközéstől...
néha én is kérek segítséget a bnőmtől, hogy nézze, mennyi van még hátra:)
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis, mi más?:)
« Válasz #61 Dátum: 2004.03.29 09:03:23 »
Gratula Tutivesztes, majd figyelem a budapesti utakat, hatha osszefutunk :)  Milyen szinu????
Tolatas:
Az elejen nekem is eleg nagy gond volt es mindenhova csak orral alltam be (meg most is ezt preferalom). Aztan elmentem gyakorolni egy bevasarlokozpont parkolojaba hogy megerezzem a tavolsagokat. Meg persze nem tokeletes de sokat javultam.
Ja, es csak kulso tukorbol szabad csinalni!!! Es persze ovatosan. Inkabb nezzenek benanak mint megnyomjam szegenyt.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #62 Dátum: 2004.03.29 12:05:56 »
Hát igen...de eddig még nem kellett tükörből tolatnom...na majd most megtanulom:)
Megkérdeztem mennyibe lenne a gyári tolatóradar hátra, hát nem olcsó. 60e a radar (4 érzékelős) és 30-40e a beszerelés. Nem tudom, ma voltam városban, és amikor már negyvenedszerre gondoltam azt hogy nekimegyek a hátam mögött állónak, akkor volt fél méter a különbség :twisted:  Azt hiszem ez egy NAGYON nagy autó:)
A színe ezüstmetál, mint a sok-sok többinek, de ebben a színben jön ki legjobban a formája (szerintem).. Hétvégén lementem balatonra, egy másik Avensis mellett robogtam el, elakadás jelző be, vigyorgás, köszönés türelmetlen várása, villogás vissza, még nagyobb örömködés, tovatűnés, megnyugvás..
Szép út volt:)))))
Már várom a matricát, mert akkor tudni fogjuk ki tartozik a klubhoz...és lesz nagy dudálgatás, éljenzés, stb:)))))))))))
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Avensis, mi más?:)
« Válasz #63 Dátum: 2004.03.29 15:30:01 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Hát igen...de eddig még nem kellett tükörből tolatnom...na majd most megtanulom:)
Megkérdeztem mennyibe lenne a gyári tolatóradar hátra, hát nem olcsó. 60e a radar (4 érzékelős) és 30-40e a beszerelés. Nem tudom, ma voltam városban, és amikor már negyvenedszerre gondoltam azt hogy nekimegyek a hátam mögött állónak, akkor volt fél méter a különbség :twisted:  Azt hiszem ez egy NAGYON nagy autó:)
A színe ezüstmetál, mint a sok-sok többinek, de ebben a színben jön ki legjobban a formája (szerintem).. Hétvégén lementem balatonra, egy másik Avensis mellett robogtam el, elakadás jelző be, vigyorgás, köszönés türelmetlen várása, villogás vissza, még nagyobb örömködés, tovatűnés, megnyugvás..
Szép út volt:)))))
Már várom a matricát, mert akkor tudni fogjuk ki tartozik a klubhoz...és lesz nagy dudálgatás, éljenzés, stb:)))))))))))


Tessék figyelni az én ezüst nyilamat is, abból úgyse sok futkározik az úton, lehet át dudálni nekem is! (Képek a kluboldalon 11. versenyzőként regisztrálva a taglistán)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Avensis, mi más?:)
« Válasz #64 Dátum: 2004.03.29 23:27:39 »
Lehet, hogy szentségtörés lesz, amit mondok, de - és ez elsösorban a 4 ajtós modellekre érvényes - ha van valami a csomagtartófedélen, ami feltünö, akkor ahhoz lehet viszonyítani. Nekem ezt a szerepet egy hátsó szárny tölti be, - de ezt azért nem merem egy új Avensisnél ajánlani, - és így egészen bátran merek vele tolatni. Igaz, ez csak egy Corolla, a maga alig 430 centis hosszával (ráadásul nekem fekete müanyag lökhárítóm van, amire nem kell annyira vigyázni...).
Persze, hogy mit lehet oda tenni, ami nem hátsó szárny, azt nem tudom :lol:
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #65 Dátum: 2004.03.30 10:37:49 »
Idézetet írta: "music"
Nekem ezt a szerepet egy hátsó szárny tölti be


Én is hasonló praktikusnak hitt meglátás miatt tetettem hátsó szárnyat az Avensisre,de sajnos nem sokat segített :) Tényleg nehéz Avensissel tolatni  :D De legalább szebben néz ki a fara.  8)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #66 Dátum: 2004.03.30 18:23:27 »
MEgoldottam:)))

Megrendeltem a tolatóradart. Jövő hétem kapom meg, utángyártott, 4 érzékelős, 65000Ft + 32000Ft körűl a beszerelés + 5000Ft az érzékelők színre fújása. Nekem megéri, mert egyszerűen nem érezni az 5 ajtós farát, tükörböl sem:))) MUHAHAAHA!
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #67 Dátum: 2004.04.03 10:15:30 »
Tegnap volt az első alkalom, hogy láttam ÚJ Avensis taxit :) ez egy ezüstös színű kombi volt. GOndolom diesel.. :) és ha jól emléxem akkor főtaxi volt...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis, mi más?:)
« Válasz #68 Dátum: 2004.04.05 12:05:44 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
MEgoldottam:)))

Megrendeltem a tolatóradart. Jövő hétem kapom meg, utángyártott, 4 érzékelős, 65000Ft + 32000Ft körűl a beszerelés + 5000Ft az érzékelők színre fújása. Nekem megéri, mert egyszerűen nem érezni az 5 ajtós farát, tükörböl sem:))) MUHAHAAHA!


Nahát, ennyiért egyszerűbb egy kicsit gyakorolni. Leszúrsz egy kis botot az udvarban és tolatsz. Ha látod hogy dől ott vagy. Az ötödik után érzed, hogy hol a segge.... Gáz akkor van, ha valami nagyon lapos orrú dög elé akarsz betolatni. Akkor tényleg csak a radar vagy a barátnő segít. De ebből a büdzséből van egy jobb megoldás: Vonóhorog.  :D Azzal a tolatásérzékelésen kívül szükség esetén vontatni is lehet. 8)
acimedve

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #69 Dátum: 2004.04.05 16:24:17 »
Hmmm...na igen.

Az a baj hogy én zömében városban használom a kocsit, és sokszor kell centizgetnem a kocsival parkoláskor, ami ugye egyedül nem nagyon megy.. Azaz már megy, de amint mondtad a "lapos orrú" szörnyetegek elég komoly akadályt képeznek..ezért én inkább beszereltetem a radart..már ha visszaszólnak hogy megjött. Ugyanis egy telefont nem kaptam még ezügyben, pedig mára ígérték. Sebaj, megszoktam már a "magyar virtust" ha nagyon szükségem lesz rá, majd megveszem valahol. :?
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Avensis, mi más?:)
« Válasz #70 Dátum: 2004.04.05 23:09:20 »
Idézetet írta: "Macimedve"
Idézetet írta: "Tutivesztes"
MEgoldottam:)))

!


Nahát, ennyiért egyszer?bb egy kicsit gyakorolni. Leszúrsz egy kis botot az udvarban és tolatsz. Ha látod hogy d?l ott vagy. Az ötödik után érzed, hogy hol a segge.... Gáz akkor van, ha valami nagyon lapos orrú dög elé akarsz betolatni. Akkor tényleg csak a radar vagy a barátn? segít. De ebb?l a büdzséb?l van egy jobb megoldás: Vonóhorog.  :D Azzal a tolatásérzékelésen kívül szükség esetén vontatni is lehet. 8)


Valamit biztos segít, de ilyen szép (és drága) autónál én nem kockáztatnék. Tegnap simán nekitolattam egy fának - persze épphogy, de a lényeg, hogy én 5 cm-rel odébb gondoltam az autó végét, mint ahol az volt - de nekem könnyü, mert fekete lökhárítóm van, úgyhogy az elnyeli az ilyen dolgokat látható hátrányok nélkül.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Avensis, mi más?:)
« Válasz #71 Dátum: 2004.04.06 13:53:40 »
Én áldom az első tulajt, hogy beletetette az én kocsim seggébe. Aki jön a talira megtapasztalhatja, hogy a hosszú és nagy, valamint sötétített hátsórész miatt, csak saccolni lehet a kocsi fenekének helyzetét.

Fényévekkel megkönnyíti a belvárosi parkolást. Gyakorlatilag elöl-hátul 10 cm-s helyre be lehet a segítségével cipőkanalazni a kocsit. Nélküle csak segítséggel.

Remélem a talin lesz egy kis ügyességi, biztos sikere lenne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Avensis, mi más?:)
« Válasz #72 Dátum: 2004.04.06 14:23:27 »
Ügyességin a tolatóradar használata nem megengedett!  :P

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Avensis, mi más?:)
« Válasz #73 Dátum: 2004.04.07 00:01:51 »
A tudoroktól kérdezem: az elözö Avensisen pontosan mikor volt a ráncfelvarrás, és ez milyen müszaki változásokkal járt együtt - a külsö átváltozás elég látványos, azt nem kell felsorolni?
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #74 Dátum: 2004.04.07 00:51:19 »
Idézetet írta: "music"
A tudoroktól kérdezem: az elözö Avensisen pontosan mikor volt a ráncfelvarrás, és ez milyen müszaki változásokkal járt együtt - a külsö átváltozás elég látványos, azt nem kell felsorolni?


Ha jól tudom,2000 végén-2001 elején lehetett a ráncfelvarrás.Az enyémre az van írva,hogy 2000-ben gyártották,ennek ellenére az első forgalomba helyezés 2001 okt.-ben volt...
A legnagyobb újítás a motorok terén történt,bekerültek a vvt-i motorok (1.6 -110 LE 150nm;1.8 -129 LE 170nm),és a régi 2.0 literes 128 lovas egység helyett megjelent a közvetlen befecskendezéses (150 LE 200nm) motor.Ha jól emlékszem,akkor a dízel motor is új volt,immáron 110 lóval a korábbi 90 helyett.
Ezen kívűl nőtt az autó mérete is (4490 mm helyett 4520-as hosszúság).
Az ABS-t EBD egészíti ki,és megjelent a fedélzeti számítógép a középkonzolon (átkerült ide az óra és a külső hőmérséklet kijelzője is).Krómozott belső kilincsek váltják le a műanyagokat,és a tárolórekeszekbe érdesített gumipárnákat tesznek,hogy megakadályozzák a tárgyak csúzskálását.A hamutartót nem kell kinyitni,csak megnyomni,és kinyílik magától.Integrált audio egység a középkonzolban,Sol felszereltségnél már 6 hangszóró az elöző generáció 4 darabjával szemben (annál még a rádió nem volt alapáras tétel,ha jól emlékszem).
A csúcs benzineshez már járt a VSC+TRC és a +2 fejlégzsák is.Megjelent a SOL felszereltségnél a kormányról vezérelhető hifi;megjelent az opciós listán a navigációs rendszer,és nagyobb a könnyűfémfelni választék.
Végre hátul is tárcsafékek vannak.
Hírtelen ennyi jutott eszembe,ha van még valami,akkor az a futőműben lehet,de azt szabad szemmel nem láttam.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61