Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4237487 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Avensis, mi más?:)
« Válasz #30 Dátum: 2004.03.13 01:14:12 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
én se tudom, hogy a shell helix az ásványi v. szintetikus :(
4 litert számoltak fel... az volt br. 19560 Ft
quote]

Létezik egyáltlán 5W40-bol ásványi?
music     

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #31 Dátum: 2004.03.13 16:04:56 »
Szerintem szintetikus...ami nem baj, viszont sokkal drágább mint az ásványi, és 15000 után úgyis leengedik... Más autóknál a 30000 szervíznél töltenek bele ilyet, és nem is nyulnak hozzá a következőig..
Jó az az olaj, csak drága:))))))
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #32 Dátum: 2004.03.13 16:10:04 »
Egy biztos, hogy a 30e -s szerviznél a légszűrőt és a pollenszűrőt én fogom kicserélni... az olajjal még nem tudom mi lesz.. de valószínű, hogy oda viszem szervízre, amit a Mickey ajánlott Érden.
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

salesman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Avensis, mi más?:)
« Válasz #33 Dátum: 2004.03.13 18:27:21 »
Sziasztok, Urak/Hölgyek!
Sajnos én még nem tartok új Avensis-nél  :cry: , de egy használtat mindenképpen veszek. Láttam egy hirdetést most '98-as Avensisre (1,6-os motor, 75000 km), de nincs benne klíma (sajnos gyárilag akkor még nem volt széria). Nektek mi a véleményetek egy utólag beszerelt légkondíciónálóról? Nagyon tákolás? Szabad vagy nem szabad? Előre is köszönöm a segítséget.

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #34 Dátum: 2004.03.14 09:20:57 »
A légkondihoz nem nagyon tudok hozzászólni, viszont a 75e km az tuti, hogy visszatekert... szerintem 140e km körül lehetett az autóban...
ettől függetlenül még a 140e km-es avensis is jó :)
igen, légkondi az fontos dolog... nagyn jó, ha van egy autóban
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Avensis, mi más?:)
« Válasz #35 Dátum: 2004.03.14 11:22:45 »
Ehez az olaj dologhoz csak annyit tennék hozzá, hogy én úgy vagyok vele, hogy mivel az autóra semmit nem kell költeni benzinen kívűl, évente egyszer megérdemel ennyi kényeztetést, hogy megkapja a jobb olajat. (és főleg télen észre is venni a különbséget)

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #36 Dátum: 2004.03.14 12:27:32 »
Én évi kétszer fogok olajat cseréltetni benne:))) De igazad van, a jó olaj sose rossz:)
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Avensis, mi más?:)
« Válasz #37 Dátum: 2004.03.16 10:50:07 »
Idézetet írta: "Vektorigo"

mondott még egy érdekeset a szerelő srác, mégpedig azt, h. elkezdik a corollát ismét japánban gyártani. "lehet hogy a japánok nincsenek megeléedve az angol és a francia minőséggel, ezért visszaveszik a gyártást" nem tudom mennyire megbízható infó, de hiszek neki.


A vamok miatt ez nagyon valoszinutlen.

Ermak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Avensis, mi más?:)
« Válasz #38 Dátum: 2004.03.16 10:57:44 »
Halihó!

Nemsokára szeretném lecserélni a mostani kocsimat (Renault Megane, 8 éves) egy 2-3 éves használt autóra. Jelenleg három típus van versenyben: Skoda Octavia, Ford Mondeo, Toyota Avensis.

Turbódízelben gondolkodom, de a Toyota esetében meggondolandó a VVTI benzines - talán nem véletlen, hogy más kocsiból találni dízelt a használt autók között Magyarországon, a Toyota esetében én még csak benzinest láttam.

Amire kíváncsi vagyok:
 - Milyen tapasztalatotok van a fogyasztással (páran már leírták, de remélem, ír még más is)?

 - Tényleg olyan jól húz-e alacsony fordulatról a VVTI motor?

 - Dízel Toyotával van-e bárkinek tapasztalata (fogyasztás, mennyire hangos, hogy húz stb.)?

Persze bármi más infót is, ami a benzin/dízel döntésben segíthet, örömmel olvasok.

Jaj, még egy dolog: Mi a helyzet a hátulsó ülések lábterének fűtésével?


Üdv és köszi:
Ermak

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #39 Dátum: 2004.03.17 13:32:38 »
Ermak!

Mi VW boráról (a VW ugye majdnem skoda) váltottunk Toyotára. Ami nagyon betett a VW-nél az a váltótörés volt... eltört a váltórúd, és állítólag ez szériahiba, de nekünk 300e ft-ba került...
a lényeg: Avensist csak ajánlani tudom. Nem ismerem annyira az előző avensist, de mostanival nagyon meg vagyok elégedve. Olyan jó beleülni, nagyon szeretem. Az 1,8as vvti Fogyasztása alacsonyabb, mint az 1,6-os Borának... a diesel avensisek is biztos nagyon jók...
a három említett autó közül mindenképp az avensist ajánlom, és ha teheted magánszemélytől vedd és na autókereskedésben.
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Ermak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Avensis, mi más?:)
« Válasz #40 Dátum: 2004.03.17 17:00:28 »
A Renault szép, jó, kényelmes (nagyon kényelmes!)...
...időnként bosszantó apróbb hibákkal.

Miért magánszemélytől?
Anno azért döntöttünk a kereskedő mellett, mert ha jól értem a jogszabályokat, ha (az eredetvizsgálat ellenére) véletlenül utólag kiderül, hogy lopott az autó, akkor
 - ha magánszemélytől vettem, én viszem el a balhét
 - ha kereskedőtől vagy márkakereskedőtől, akkor ő.

Ennek nincs nagy esélye, de valamennyi plusz kiadást megér. Ennyire durvák a Toyota-kereskedők?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Avensis, mi más?:)
« Válasz #41 Dátum: 2004.03.17 18:39:03 »
Csak annyit, hogy beszámításnál a kereskedő aszonta 1,9. Másnap hírdetés feltétel a Net-re, és még aznap elvitték volna 2,4-ért ,ha oda tudtam volna adni aznap. Végül 2,3-ért adtam el februárban, úgy hogy május közepén tudom átadni csak az autót.

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #42 Dátum: 2004.03.17 20:57:55 »
azért javaslom a tulajtól való vételt, mert az autókereskedők nagyon dőrzsöltek...
annyira ki tudják kozmetikázni és szépíteni az autót, hogy sok dolgot csak pár hét/hónap múlva veszel észre...
Vásárlás előtt mindenképp ajánlott megnézetni egy általad ismert szakemberrel szervizben a kocsi alját, az is sokat elárul az autóról...
Többször hallottam, hogy kereskedésben vett autóval megjárták, mert az előélete teljesen más volt mint amit állítottak...
a kereskedők nagyon értenek az autó eladáshoz, ebből élnek ezért mindent megtesznek
még egyet javasolnék. CSak olyat vegyél amit itthon vásároltak és itthon is helyeztek forgalomba. Az import autókkal előfordult, hogy törötten (esetleg darabokban) hozzák be és itt rakják őket szépen össze.
Kispesten (autópiac, üllői út hoffer albert u.) elég sok autókereskedés van. Bekerül egy enyhén törött autó a telepre, két hét múlva a telep legjobban látható helyen "vadi új" fényében tündöklik...
Egyébként én nem kimondottan a Toyota kereskedőkre gondoltam, hanem az olyan "autós udvarokra" ahol mindenfélét lehet kapni.
De pl. egy WELT autóban sem bíznék meg 100%-ig, hogy az annyira tuti..
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Ermak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Avensis, mi más?:)
« Válasz #43 Dátum: 2004.03.18 15:12:26 »
Reálisan hangzik.
A Renault-t márkakereskedőtől vettem, 30.000 km-rel, szervizkönyvvel, reálisnak tűnő állapotban. Végül is nem panaszkodom rá, de így utólag úgy tűnik, pár tízezer kilométert visszatekerték az órát. (A kocsi a kereskedő nagybátyjáé volt...).

Előtte rám akart sózni egy sima használtautó-kereskedő egy AF-es forgalmival rendelkező példányt, szóval tudnak ezek, ha akarnak.

Plusz fennáll még a külföldről behozás. Belgiumban dolgozom, állítólag ez az olcsó autók paradicsoma, de ebben még nem vagyok biztos, a magánimportról meg nem hallottam sok jót.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Vektorigo
« Válasz #44 Dátum: 2004.03.19 00:27:24 »
Kispesten autókereskedésben autót venni az komoly mazochizmusra utal :D
music