Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292309 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9570 Dátum: 2010.05.26 20:47:47 »
Sziasztok!
Szégyellem magam, hogy utoljára a vásárlás előtt jártam itt és most azért jövök, hogy tanácsot kérjek :( .....
Ha tényleg a vezérlés csere óta áll fenn a hiba, akkor sanszos, hogy arrébb van egy-két foggal. Mindenképpen érdemes megnézetni! De mielőtt visszamész oda, ahol rosszul rakták fel, nézesd meg egy független szerelővel! Nehogy ezt hirtelen betudják az injektorok koszolódásának és potom 60-80 ezerért kitisztítsák, és legyen egy ugyan úgy "halott" autód. ;)
Az én Avémba 300e felett volt a km, és soha nem lettek injektorok tisztítva.(kivéve az üzemanyag adalék injektor tisztító) :whistling:
Ettől függetlenül lehet, hogy igazuk van, de elmondásod alapján nekem is mondva csinált "javítani valónak" tűnik. :devil:
Szal csak okosan! ;) :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

betEG

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9571 Dátum: 2010.05.26 20:52:30 »
köszönöm!
zegényember fõzzelvíz

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9572 Dátum: 2010.05.27 06:16:34 »
Megkérdezhetem melyik márkaszervíz volt ez?
Esetleg el kéne vinni másik márkaszervízbe. A M+F nagyon ajánlott, de eddig a Mayerral, Reálszisztémával és a Sakurával is jók a tapasztalatok.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

betEG

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9573 Dátum: 2010.05.27 09:08:24 »
Megkérdezhetem melyik márkaszervíz volt ez?
Esetleg el kéne vinni másik márkaszervízbe. A M+F nagyon ajánlott, de eddig a Mayerral, Reálszisztémával és a Sakurával is jók a tapasztalatok.
a bp. váci úti super, de egyenlőre szerintem várjuk meg, mit mond a másik szerviz, amikor szétszedik. jöv héten megyek és ott fogok állni mellette :)
zegényember fõzzelvíz

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9574 Dátum: 2010.05.28 19:36:13 »
Lehet nem itt kéne kérdezősködnöm de hátha...
Van mondjuk egy 4A-FE-s motorú Carina,klímával.
Na,ez a klíma szett beépíthető egy 4A-FE motoros Avensis-be?  :szemez:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9575 Dátum: 2010.05.30 21:13:11 »
Sziasztok!
Szégyellem magam, hogy utoljára a vásárlás előtt jártam itt és most azért jövök, hogy tanácsot kérjek :(

Eddig nem volt semmi gondom a kocsival, de most elvittem vezérmű szíj cserére...
67.000-et mutatott az óra, mikor vettem. Szerintem 167 volt benne és akkor cseréltettem azt is a biztonság kedvéért. 2004.6 havi 2000cm3 disel.  1,5 év alatt beleszalad még egy százas és most megint vittem a nagyszervizre. A vízpumpával, ékszíjjakkal, görgőkkel 180 volt a móka, de még nem is ez fáj a legjobban, hanem hogy azóta mint akit agyonvertek, olyan szegény kocsi :(

Mindig is füstölt egy kicsit nagyobb gáznál, de csak egy kicsit. Most viszont már fél gáznál is okádja a füstöt.
A szerviz óta, ha a gázadásra húzni kezd a motor, 2 és 3 ezres fordulat között süvítő hangot hallok a motortérből.
Rendszeresen megtorpan egy kicsit a gázadásnál, mielőtt elkezdene húzni, mintha egy pillanatra nem kapna üzemanyagot.
Azóta nincs olyan szép, egészséges hanga a motornak, olyan, túlzással, mint egy traktor és érezhetően gyengébb is.
 
Akit eddig kérdeztem, azt mondta, hogy adagoló, illetve hogy amikor feltették a vezérmű szíjat, az adagolót egy-két jellel arrébb rakták, mint ahová kellett volna.
Szerintetek is erre utalnak ezek a tünetek?
 
Márkaszervizbe hordom, számlát adnak. Szerintetek érdemes visszamenni reklamálni, azok után, hogy a szerviz után azt mondták, vigyem vissza rövidesen, mert ki kell tisztítani az injektort!?? Nekem kicsit olyan átverés szagú volt, mert 60-80 ezerre jósolták a költségét :(
 
köszi



szia!!
Kérdés: D-4D? Volt -e üzemanyag szűrő cserélve? Esetleg tank megnyomva?
más!
Rendszer ***ott jó dolog persze ha nem olyat veszel amit kifejezetten az üzemanyaghoz kell önteni!
Én a Pro-tec (ez itt a reklám helye) termékét használtam kb 4000huf! http://www.pro-tec.hu/content.php?s=portalmain&root=1
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9576 Dátum: 2010.05.30 21:16:52 »
:)

Auuuuu az a csúnya sárga lámpa!!
Mi van(volt) vele?
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


betEG

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9577 Dátum: 2010.05.30 21:35:34 »
Idézet
szia!!
Kérdés: D-4D? Volt -e üzemanyag szűrő cserélve? Esetleg tank megnyomva?
más!
Rendszer ***ott jó dolog persze ha nem olyat veszel amit kifejezetten az üzemanyaghoz kell önteni!
Én a Pro-tec (ez itt a reklám helye) termékét használtam kb 4000huf! http://www.pro-tec.hu/content.php?s=portalmain&root=1


Szia!
igen, D-4D. Üzemanyag szűrő úgy emlékszem, hogy volt. Nem tudom biztosan, meg kéne néznem a számlákat, de úgy emlékszem. Amúgy is láma vagyok és mindenre hagyom rábeszélni magam a szervizben.
Vettem protec-et. Tegnap öntöttem bele, kb 100KM-t mentem vele. Sokat nem veszek észre, viszont ahogy javasoltátok, "kiégettem", meghajtottam kicsit (nagyon :) ) az autót. Vagy ez, vagy hogy mostanában a heti két tank bele megy és cserélődik az üzemanyag, de jobb lett!
Az akadást a gázadásnál már egyáltalán nem csinálja és jóval kevésbé is füstöl. Már csak a szélsüvítés szerű hang van 2 és 3 ezer között. De annyival jobb, hogy már el is bizonytalanodtam, hogy szét szedessem-e megnézni a vezérmű szíj - adagoló jel viszonyát.

És ami "kellemes meglepetés" nekem :) ránéztem a használtautó hirdetésekre és a legolcsóbb hasonló autót ma 5 kilóval drágábban kínálják, mint kb. fél éve!?? Hm. Mennek fel az árak? Nem esnek? :)
Mondjuk a másfél éve felvett 2,3 millára, amikor 4-et ért a kocsi, most kereken 3-at kéne visszafizetnem :D, úgy, hogy annyit azért nem adnának ma érte...
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.30 21:37:05 írta betEG »
zegényember fõzzelvíz

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9578 Dátum: 2010.05.30 21:52:00 »
Na jólvan akkor gratulálok hogy kezd jobb lenni! Kicsit használd még pár napot és cseréld ki az üzemanyagszűrőt!!!


Nekem most hidegen egyébként gázadásnál kicsit berántogat.... sztem gyertya... szerintetek?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9579 Dátum: 2010.05.30 22:02:00 »
Ha már igy benne vagytok... az injektortisztítót üzemanyagszűrő csere előtt vagy után célszerű használni ?

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9580 Dátum: 2010.05.30 22:11:54 »
Idézet
szia!!
Kérdés: D-4D? Volt -e üzemanyag szűrő cserélve? Esetleg tank megnyomva?
más!
Rendszer ***ott jó dolog persze ha nem olyat veszel amit kifejezetten az üzemanyaghoz kell önteni!
Én a Pro-tec (ez itt a reklám helye) termékét használtam kb 4000huf! http://www.pro-tec.hu/content.php?s=portalmain&root=1


Szia!
igen, D-4D. Üzemanyag szűrő úgy emlékszem, hogy volt. Nem tudom biztosan, meg kéne néznem a számlákat, de úgy emlékszem. Amúgy is láma vagyok és mindenre hagyom rábeszélni magam a szervizben.
Vettem protec-et. Tegnap öntöttem bele, kb 100KM-t mentem vele. Sokat nem veszek észre, viszont ahogy javasoltátok, "kiégettem", meghajtottam kicsit (nagyon :) ) az autót. Vagy ez, vagy hogy mostanában a heti két tank bele megy és cserélődik az üzemanyag, de jobb lett!
Az akadást a gázadásnál már egyáltalán nem csinálja és jóval kevésbé is füstöl. Már csak a szélsüvítés szerű hang van 2 és 3 ezer között. De annyival jobb, hogy már el is bizonytalanodtam, hogy szét szedessem-e megnézni a vezérmű szíj - adagoló jel viszonyát.

És ami "kellemes meglepetés" nekem :) ránéztem a használtautó hirdetésekre és a legolcsóbb hasonló autót ma 5 kilóval drágábban kínálják, mint kb. fél éve!?? Hm. Mennek fel az árak? Nem esnek? :)
Mondjuk a másfél éve felvett 2,3 millára, amikor 4-et ért a kocsi, most kereken 3-at kéne visszafizetnem :D, úgy, hogy annyit azért nem adnának ma érte...


 ::) :eek:

Egyébként azért kérdeztem mert nálam is ez a fajta hiba előfordulgat!!
Nálam az okozza hogy az üzemanyagrendszer le levegősödik és a motortérből egy nagyon furcsa hangot hallok amikor un:kavitál a szivattyú!Ja! És érdekes mert kanyarodás közbe! És amikor teljesen le levegősödik akkor indításnál csak 3 henger megy kb 10mp ig!A levegősödést onnan látom hogy tettem bele egy előszűrőt (tank csere miatt) és néha 1/4ig van gázolajjal!Most amikor van időm cserélgetem a gázolaj csöveket meg az eredeti bilincseket valami biztosabb bilincsekre!
  
Pro-tec termékek közül a CR rendszertisztítót alkalmaztam csak én direkt módon!Jobb lett a motor teljesítménye!De azt a horvátoknál tankoltam olyan szart hogy szívott szuszogott és ***ott menni :)
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9581 Dátum: 2010.05.30 22:20:13 »
Ha már igy benne vagytok... az injektortisztítót üzemanyagszűrő csere előtt vagy után célszerű használni ?

Szerintem elő...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9582 Dátum: 2010.05.30 22:51:09 »
Ha már igy benne vagytok... az injektortisztítót üzemanyagszűrő csere előtt vagy után célszerű használni ?

Szerintem elő...
És nem fogja feloldani a tankban és a régi üzemanyag szűrőben lévő trutyit és juttatja bele az injektorokba?  :helpsmilie:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9583 Dátum: 2010.05.30 22:54:54 »
Sztem ne *** össze az új szűrőt a trutyival....

Ha utána cseréled akkor feloldja a tankban a cuccos és összekoszolja az új szűrőt!

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9584 Dátum: 2010.05.31 08:57:19 »
Na jólvan akkor gratulálok hogy kezd jobb lenni! Kicsit használd még pár napot és cseréld ki az üzemanyagszűrőt!!!


Nekem most hidegen egyébként gázadásnál kicsit berántogat.... sztem gyertya... szerintetek?

Mikor volt utoljára cserélve benne?
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"