Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292294 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9555 Dátum: 2010.05.19 22:03:01 »
Három különböző korú gyerekről lenne szó.
Bár lehet a legjobb ha felszerelkezek, és egy kereskedésben belemérem...
Ha három teljes értékű ülés, akkor nem fér be. Pontosabban befér, csak bekötni nem tudod. Ha az egyik csak ülésmagasító, akkor van esély.
De tényleg az a legjobb, ha magad belepróbálod. Nem lemérni, belepróbálni!
Az Avensis Verso bazi nagy, abba biztosan simán belefér, de csak emiatt nem vegyél olyan autót, ha már, akkor a COV-ba is belemegy 3 ülés.
music     

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9556 Dátum: 2010.05.20 20:52:28 »
Lehet venni kazetta adaptert (a felvarrás előttiekhez), amire mini jack-et lehet csatlakoztatni.
Erről egészen szép hangja van az MP3 lejátszónak.
Hát azért akkor túl magas igényeket ne támasszál ezzel szemben, a kazetta eleve csak 16kHz-ig visz át és ezen ront még az adapter.
Erről szól a régi vicc:
A kocsisori légyott után visszamegy reklamálni a kuncsaft:
Magától én lapostetűt kaptam!
Válasz:
Mit akarsz ötszázért pubi, katicabogarat? :D :D
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

dscerror

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9557 Dátum: 2010.05.22 20:05:59 »
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek, hogy vajon mi lehet a hiba.
T22-es Toyota Avensis 1.6os autóm van (nem VVT-i-s motorral). Bejelez a szervíz lámpa. Leginkább erősebb kigyorsításoknál olyan 3000-es fordulatnál (2-3-as fokozatban, enyhe emelkedőn felfelé). De autópályán is olyan 100km/h felett (kb 3000-es fordulat) jelzett a lámpa. Ez volt a múlt.

Márkaszervízben a computer azt jelezte ki, hogy a vezérműtengely pozíciója nem megfelelő. Ismerős szerelővel kicseréltük a vízpumpát (ami szar volt amúgy), a vezérműszíjat feszítőgörgővel, az ékszíjakat, valamint a gyertákat, a gyújtáselosztó fedelet, a benne lévő rotorral. Próbakörben a szerelőm rendesen kihuzatta (olyan 6000-es fordulatig), és semmi jelzés. A motor nagyon szépen ment. A próbakör sík terepen volt. Azonban jöttem haza tőle, és egy kisebb emelkedőn huzattam ki olyan 3000-ig (3asban), és megint bejelzett.

Mit jelezhet még be?

Köszönöm a válaszokat.

Üdv,
dscerror


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9558 Dátum: 2010.05.23 00:06:21 »
Esetleg megpróbálhatod kivillogni, de az csak támpontot ad. A hibakód lista ugye legalább néhány százas tétel. Biztos akkkor lehetsz, ha Toyota specifikus kódokat is olvasó kütyüvel olvassák ki. (Nekem villogott ki légtömeg mérő hibát és az oxigén szeznzor fűtésének volt elszakadva a drótja. :( )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9559 Dátum: 2010.05.24 21:23:07 »
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek, hogy vajon mi lehet a hiba.
T22-es Toyota Avensis 1.6os autóm van (nem VVT-i-s motorral). Bejelez a szervíz lámpa. Leginkább erősebb kigyorsításoknál olyan 3000-es fordulatnál (2-3-as fokozatban, enyhe emelkedőn felfelé). De autópályán is olyan 100km/h felett (kb 3000-es fordulat) jelzett a lámpa. Ez volt a múlt.

Márkaszervízben a computer azt jelezte ki, hogy a vezérműtengely pozíciója nem megfelelő. Ismerős szerelővel kicseréltük a vízpumpát (ami szar volt amúgy), a vezérműszíjat feszítőgörgővel, az ékszíjakat, valamint a gyertákat, a gyújtáselosztó fedelet, a benne lévő rotorral. Próbakörben a szerelőm rendesen kihuzatta (olyan 6000-es fordulatig), és semmi jelzés. A motor nagyon szépen ment. A próbakör sík terepen volt. Azonban jöttem haza tőle, és egy kisebb emelkedőn huzattam ki olyan 3000-ig (3asban), és megint bejelzett.

Mit jelezhet még be?

Köszönöm a válaszokat.
Üdv,
dscerror
Haalihó!

Ott volt a kérdésedben a válasz."Márkaszervízben a computer azt jelezte ki, hogy a vezérműtengely pozíciója nem megfelelő" Vezérműtengely szögjeladó a hibás.4A-FE motornál elő szokot fordulni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensis, mi más?:)
« Válasz #9560 Dátum: 2010.05.26 15:46:38 »
Túl a 214000 km-en.  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9561 Dátum: 2010.05.26 15:55:46 »
Egy kérdés azoknak akik nagyon otthon vannak AveI (T22) faceliftben:
Az automat és a manuális klíma közötti különbségek:
- van néhány plusz szenzor: A/C Room temp., A/C Ambien temp., A/C Solar
- más az A/C amplifier
- más a ventillátor szabályzás (blower controller vs. blower resistor
- mások a kapcsolók
kérdés:
- más az ECU is?
- a szenzorokon kívül a többi a közép kozolban van? (nekm úgy tünik, hogy részben igen)
- amúgy a kompresszor gyanaz a manuélis és digit klímánál?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9562 Dátum: 2010.05.26 16:03:17 »
:)

[a csatolmányt egy admin törölte]

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9563 Dátum: 2010.05.26 16:49:53 »
99' Avensis 1.6 4A-FE

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9564 Dátum: 2010.05.26 16:58:21 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9565 Dátum: 2010.05.26 17:05:02 »
:)
Lassan tankolni kéne! ::)

Tudtam hogy valaki kiszúúrja :clap:
Csak megvárod az óccsóbb naftát, ugye  :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9566 Dátum: 2010.05.26 17:06:49 »
Meg mint animal  :clap:

betEG

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9567 Dátum: 2010.05.26 20:35:55 »
Sziasztok!
Szégyellem magam, hogy utoljára a vásárlás előtt jártam itt és most azért jövök, hogy tanácsot kérjek :(

Eddig nem volt semmi gondom a kocsival, de most elvittem vezérmű szíj cserére...
67.000-et mutatott az óra, mikor vettem. Szerintem 167 volt benne és akkor cseréltettem azt is a biztonság kedvéért. 2004.6 havi 2000cm3 disel.  1,5 év alatt beleszalad még egy százas és most megint vittem a nagyszervizre. A vízpumpával, ékszíjjakkal, görgőkkel 180 volt a móka, de még nem is ez fáj a legjobban, hanem hogy azóta mint akit agyonvertek, olyan szegény kocsi :(

Mindig is füstölt egy kicsit nagyobb gáznál, de csak egy kicsit. Most viszont már fél gáznál is okádja a füstöt.
A szerviz óta, ha a gázadásra húzni kezd a motor, 2 és 3 ezres fordulat között süvítő hangot hallok a motortérből.
Rendszeresen megtorpan egy kicsit a gázadásnál, mielőtt elkezdene húzni, mintha egy pillanatra nem kapna üzemanyagot.
Azóta nincs olyan szép, egészséges hanga a motornak, olyan, túlzással, mint egy traktor és érezhetően gyengébb is.
 
Akit eddig kérdeztem, azt mondta, hogy adagoló, illetve hogy amikor feltették a vezérmű szíjat, az adagolót egy-két jellel arrébb rakták, mint ahová kellett volna.
Szerintetek is erre utalnak ezek a tünetek?
 
Márkaszervizbe hordom, számlát adnak. Szerintetek érdemes visszamenni reklamálni, azok után, hogy a szerviz után azt mondták, vigyem vissza rövidesen, mert ki kell tisztítani az injektort!?? Nekem kicsit olyan átverés szagú volt, mert 60-80 ezerre jósolták a költségét :(
 
köszi


zegényember fõzzelvíz

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9568 Dátum: 2010.05.26 20:39:37 »
Én azért előtte megpróbálkoznék egy ijector tisztító fojadékkal.... bele a tankba és az kitakaríthatja amennyire kell....4000toyotáéknál a gyári..ártani nem fog és talán még használ is! Autópályán használod? Nem kéne kicsit kikormolni?

betEG

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9569 Dátum: 2010.05.26 20:43:37 »
Én azért előtte megpróbálkoznék egy ijector tisztító fojadékkal.... bele a tankba és az kitakaríthatja amennyire kell....4000toyotáéknál a gyári..ártani nem fog és talán még használ is! Autópályán használod? Nem kéne kicsit kikormolni?
Köszönöm! Megpróbálom, holnap veszek és beleöntöm!
Leginkább autó úton 80-120-as tempóval, szépen nyugodtan. Nagyon vigyázok rá. De van benne pest is és azért néhány kövérgáz :)
zegényember fõzzelvíz