Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292282 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9525 Dátum: 2010.05.16 08:32:24 »
A linkelt ugye egy felvarrás előtti. Az enyém pedig egy felvarrás utáni Terra.
A ráncfelvarrás után modelleken ott kell lennie a VVTi, D4 vagy D4-D feliratoknak az első sárvédőn. A felvarrás előttieknél talán csak a 2 literesnél volt, de ezt nem tudom - szerk: KGabe képén látszik, hogy volt. Alapvetően mások a fényszórók és az első index: a VVTi-s már teljesen átlátszó. Az embléma motorháztetőről a hűtőrácsra került. A VVTi-ben van BC és a rádió lejjebb került.

Ráncfelvarrás előtti felszereltségek:
1.6 Terra, 1.6 Sol, 2.0 Sol, 2.0 TD Sol
Ami a Sol-ban plusz volt a Terrához képest:
- ablaktörlő lapát fagymentesítő
- oldallégzsákok
- visszapillantótükör a karosszéria színében
Csak a 2.0-es benzineshez volt opcionálisan automata váltó, bőr űléshuzat és automata A/C.

Ráncfelvarrás után:
1.6 Terra, 1.8 Terra, 1.6 Sol, 1.8 Sol, 2.0 D4 Sol, 2.0 D4-D Sol
Ami a Sol-ban plusz volt a Terrához képest:
- ablaktörlő jégmentesítő elöl
- 4 helyett 6 hangszóró
- bőr váltógomb és kormánykerék
- ködlámpa
- fűtött és szinrefújt tükör
- oldallégzsák
- autómata klíma (1.6-osban még nem)
- fa műszerfal betét
- kormányról vezérelhető rádió
Űlésfűtés, VSC, függönylégzsák és opcionális autómata váltó csak a 2.0 D4-ben.

Persze voltak ettől eltérő felszerelések is, mert pélául az enyém Terra, de van 6 hangszóró, kormányról vezérelt rádió.
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.16 08:34:12 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9526 Dátum: 2010.05.16 09:01:59 »
afekete! Most nézem, hogy neked mindegyik autód ilyen szerencsétlenül járt? Az Avét meg a Corit tudtam, de a Yaris is a tiéd volt?
Gabe 254.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9527 Dátum: 2010.05.16 11:29:25 »
ok!  ::)
tessék: kezdésnek csontiék  :clap:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_klima_a_legjobb_aron-3839666

amugy rakjaktok be lécci egy facelift elötti és utáni kaszni képet.
mert ha látok egy törött darabot és meg tudjam különböztetni h miből rakták össze
felsz. ben milyenek voltak?

Na ezt a példányt szerintem kerüljétek :)
Nem látszik rajta látszólag baj,de hát nem tom...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9528 Dátum: 2010.05.16 11:34:16 »
Hehh, ezer éve hirdetik, valszeg nem véletlen nem ment el, plusz a képek alapján én azt mondom, hogy elöl-hátul csukott volt (jobb első lökös lóg, a csomitartó üveg felőli része pedig mintha feljebb lenne mint máshol). Km-t meg nem is mertek írni rá.  :lol:
A szedán helyett pedig ötajtósat keresnék... Ebben van hely dögivel, csak nincs meg a megfelelő átmérő, ahol bele tudsz pakolni.  :censored:
         

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9529 Dátum: 2010.05.16 11:40:42 »
ok!  ::)
tessék: kezdésnek csontiék  :clap:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_klima_a_legjobb_aron-3839666

amugy rakjaktok be lécci egy facelift elötti és utáni kaszni képet.
mert ha látok egy törött darabot és meg tudjam különböztetni h miből rakták össze
felsz. ben milyenek voltak?

Ha lesz rá lehetőség (meg merszem) akkor lefényképezek neked egy Avensis-t Győrben. Gyönyörű színe van konrétan ilyen,nagyon jól áll neki:
http://www.hyts.hu/autok/toyota/avensis-hatchback-1997-2000/toyota_avensis-hatchback-1997-2000_r3.jpg

már épp kezdtem rácsorgatni a nyálam mikor észrevettem az oldalcsíkon,hogy Limited Sport Edition ...erre...elején fészliftes lámpák,de fészlift előtti lökős,másik oldalt már meg sem volt az LSE felirat, kormány fészliftes,de a műszerfal nem...  :wacko:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9530 Dátum: 2010.05.16 11:43:03 »
Ráncfelvarrás előtti felszereltségek:
.......
.......
.......
Csak a 2.0-es benzineshez volt opcionálisan automata váltó, bőr űléshuzat és automata A/C.

Azt olvastam egy prospektusban hogy a 2.0 benzinesbe (amiből csak SOL létezett) gyárilag beletették az ESP-t. Tényleg igy árulták a 2.0 benzines kocsikat vagy csak marketing?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9531 Dátum: 2010.05.16 11:45:24 »
ok!  ::)
tessék: kezdésnek csontiék  :clap:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_klima_a_legjobb_aron-3839666

Mi már jártunk ennél a kereskedésnél. Messzire elkerülném őket, nemtudom a többiek is igy látják-e, de mi húztunk mint a vadliba :)
Tavaly nyáron jártunk ott de egy normális állapotú autót nem láttunk 1milla körül, amit ki akartunk próbálni be sem indult... :( Siralmas.

Ha rám hallgatsz a magánszemélyes hirdetéseket vedd előtérbe.

amugy rakjaktok be lécci egy facelift elötti és utáni kaszni képet.
mert ha látok egy törött darabot és meg tudjam különböztetni h miből rakták össze
A hátsó ajtó és a kerékjárati ív találkozásánál van egy vékony kb 25 centis átlátszó csik amit gyárilag szerelnek fel a kasznira. Ha ez nincs, azon a részen biztos festették a kocsit.
Azonkívül a kerékjárati ív rozsdásodását figyeld, ha ott rendbe vannak a dolgok akkor a kaszni többi részével nem nagyon lesz gond. Leglábbis saját tapasztalat ezt mondja ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.16 11:59:22 írta rokafiu77 »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9532 Dátum: 2010.05.16 11:45:34 »
VSC és tényleg, de csak a 2001 utániakba.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9533 Dátum: 2010.05.16 11:55:31 »
már épp kezdtem rácsorgatni a nyálam mikor észrevettem az oldalcsíkon,hogy Limited Sport Edition ...erre...elején fészliftes lámpák,de fészlift előtti lökős,másik oldalt már meg sem volt az LSE felirat, kormány fészliftes,de a műszerfal nem...  :wacko:

A mi kocsink lassan 11 éves és van rajta jópár kavicsnyom. Emiatt a motorháztetét lefestetném vagy kicserélném és akkor már átalakítanám a kocsit.
Vennék fészliftes lámpákat előre (hogy jobban lássak) fészliftes hűtőmaszkkal. A kormányról is lekopott a felső bőr réteg, ilyenből használtan
nem tudok venni normális állapotút, de a fészliftes kormányából még igen. Szóval ha ezeket megcsinálnám tuti azt hinnék hogy agyontörtem a kocsit.
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.16 12:00:41 írta rokafiu77 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9534 Dátum: 2010.05.16 12:02:15 »
Az fix. Hacsak nem dokumentálod a teljes cserét fényképekkel. De valszeg az egyértelmű ellentmondás miatt több hozzáértő fel se hívna, ha meghirdetnéd a kocsit.
         

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9535 Dátum: 2010.05.16 12:06:30 »
már épp kezdtem rácsorgatni a nyálam mikor észrevettem az oldalcsíkon,hogy Limited Sport Edition ...erre...elején fészliftes lámpák,de fészlift előtti lökős,másik oldalt már meg sem volt az LSE felirat, kormány fészliftes,de a műszerfal nem...  :wacko:

A mi kocsink lassan 11 éves és van rajta jópár kavicsnyom. Emiatt a motorháztetét lefestetném vagy kicserélném és akkor már átalakítanám a kocsit.
Vennék fészliftes lámpákat előre (hogy jobban lássak) fészliftes hűtőmaszkkal. A kormányról is lekopott a felső bőr réteg, ilyenből használtan
nem tudok venni normális állapotút, de a fészliftes kormányából még igen. Szóval ha ezeket megcsinálnám tuti azt hinnék hogy agyontörtem a kocsit.

Hát én ilyen esetben félretenném az eredeti cuccokat is,aztán ha meghirdetném adnám hozzá azokat is. Egyébként pofásabb a fészliftes orr...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9536 Dátum: 2010.05.16 12:37:34 »
köszi a zinfókat.  :flowers:
egy hónap múlva jár le a öreg kocsijának a muszakija aztan megy a kukába. addig kocsit kell találni

nekem semmi kedvem az egészhez de neki megteszem h elmegyek vele.
infokat kinyomtatom és elkezdjuk
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9537 Dátum: 2010.05.16 14:23:23 »
köszi a zinfókat.  :flowers:
egy hónap múlva jár le a öreg kocsijának a muszakija aztan megy a kukába. addig kocsit kell találni

nekem semmi kedvem az egészhez de neki megteszem h elmegyek vele.
infokat kinyomtatom és elkezdjuk
Sziasztok!
Ha már a facelift-eknél tartunk.A ráncfelvarrott Ave-nak tényleg más az óracsoportja, vagy csak én látom másnak?Az órák ugyanazok, azt látom, de mintha más lenne mégis.Meg a lökhárítókat kérdezném, hogy van-e olyan, amin fényezték az ütközőcsíkot is.Mert az enyémen azt elöl hátul szürkén hagyták.Praktikus, de nem szép.
99' Avensis 1.6 4A-FE

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9538 Dátum: 2010.05.17 10:55:46 »
afekete! Most nézem, hogy neked mindegyik autód ilyen szerencsétlenül járt? Az Avét meg a Corit tudtam, de a Yaris is a tiéd volt?
A Yaris-t még Casco-ra, az én hibámból - GTK. A Cori-t egy külföldi miatt intéztem el - GTK. Az Avensis-be belejöttek - de az már csak GTK határán volt, úgy, hogy nem márkaszervízben javítattam. Kiváncsi leszek az Avensis-szel mi lesz - 3-4 év múlva szeretném lecserélni - és mi lesz helyette. Camry vagy Lexus? :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9539 Dátum: 2010.05.17 16:28:51 »
Kiváncsi leszek az Avensis-szel mi lesz - 3-4 év múlva szeretném lecserélni - és mi lesz helyette. Camry vagy Lexus? :-)
off
Pár hete láttam egy Lexus IS-t (azt nem tudom h 2005 előtti vagy utáni) de abban hátul olyan kicsi a hely, a Corolla-Auris sokkal nagyobb úgyhogy vagy nagyobb Lexust, de inkább Camry-t vegyél, ócsóbb is :D ;)
a és multhéten tankoltam egy Lexus LS600h mellett. Alig vártam, hogy elmenjen fizetni a tulaj és belenézhessek :D Hát gyerekek abban nem ülések vannak hanem valóságos fotelek.
Nézzétek végig a borssúrát, elképesztő    http://www.lexus.hu/eBrochures/LS_tcm614-965988.zip/LS/index.html?webtrendsID=HUHU