Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292044 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9450 Dátum: 2010.04.23 23:54:37 »
Pedig, bakker (ezt csak félve merem bevallani) fél távtól már úgy jöttem, hogy behajtottam a külső tükröket is  :sorcerer: - mondjuk a sötétben, a néptelen úton (este 11-kor indultam vissza Pestről) amúgy sem nagyon lett volna rájuk szükségem.
:lol: :D [rohog] Hat mi ez, ha nem hypermiler  :lol:
Innentol egy szot se Zenokaek vezetesi stilusara  :winkiss:
Hát volt honnan inspirálódjak  ;) ... Mondjuk, nem voltam útban senkinek és a tükör sem jelentett az adott szituban semmi biztonsági rizikót. Asszem ez a lényeg - és csak ebből az okból szívóztam korábban Zénókáékkal is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9451 Dátum: 2010.04.23 23:57:12 »
Amit írtál az viszont alátámasztja, hogy mégiscsak előfordulhatott, hogy nálam a nem éppen új Goodyear UG6+ abroncsokkal több decivel kevesebbet egyen, mint az új(szerű, hiszen idővel az is kopik) Turanzákkal.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9452 Dátum: 2010.04.23 23:59:36 »
fél távtól már úgy jöttem, hogy behajtottam a külső tükröket is  :sorcerer: - mondjuk a sötétben, a néptelen úton (este 11-kor indultam vissza Pestről) amúgy sem nagyon lett volna rájuk szükségem.
Azért ez már beteges...   [rohog]
Ezt konkrétan squiddytől lestem el, ő említette korábban hogy ilyesmit művelt - asszem, akkor tettem is megjegyzést miatta  :innocent: ...

A pénz nagy úr, az a nagy büdös helyzet. Én ezt nem sportból csináltam. Kb. három literrel elkalkuláltam magam a tankolandó mennyiség kiszámításánál, odafelé pedig időre mentem, nem tudtam spórolni - és egy ezresé' sem akartam rátankolni, az most már azért elég égő  ::) ... Úgyhogy valahogy próbáltam beleférni az adott keretbe. Kétliteres benzinessel, nagyrészt autópályán, 28 literből 430 km-t megtenni nem annyira egyszerű, főleg ha odafelé van két óra tizenöt perced 230 kilométerre  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9453 Dátum: 2010.04.24 00:00:04 »
Amit írtál az viszont alátámasztja, hogy mégiscsak előfordulhatott, hogy nálam a nem éppen új Goodyear UG6+ abroncsokkal több decivel kevesebbet egyen, mint az új(szerű, hiszen idővel az is kopik) Turanzákkal.
Simán! Nekem is eszembe jutott az ezzel kapcsolatos korábbi beszélgetésünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9454 Dátum: 2010.04.24 00:02:29 »
nem túl nagy örömmel tapasztaltam, hogy a vadiúj (párszáz km-t futott) Pirelli P7-es nyári gumikkal lényegesen többet fogyaszt, mint korábban a régi (még gyári szerelésű, 2004-es) Bridgestone Turanzákkal is
Nem lehet, hogy új gumi = nagyobb kerékátmérő >>> kevesebb megtett utat mutat? >>> kevesebb út - ugyanannyi fogyasztással=nagyobb fogyasztás ???
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9455 Dátum: 2010.04.24 00:11:54 »
nem túl nagy örömmel tapasztaltam, hogy a vadiúj (párszáz km-t futott) Pirelli P7-es nyári gumikkal lényegesen többet fogyaszt, mint korábban a régi (még gyári szerelésű, 2004-es) Bridgestone Turanzákkal is
Nem lehet, hogy új gumi = nagyobb kerékátmérő >>> kevesebb megtett utat mutat? >>> kevesebb út - ugyanannyi fogyasztással=nagyobb fogyasztás ???
A méret azonos (215/45x17). Az új gumik miatt a kerékátmérő kb. 8 mm-rel lehet nagyobb (a régi gumikon kb. 4 mm profil volt még) - ez 5-6 %-nyi fogyasztáskülönbséget semmiképpen nem magyaráz meg. Ellenben egy új gumival mindig jóval nagyobb a fogyasztás, mint egy régivel, ezt Zénókáék is többször említették már - és akkor ehhez jön még, hogy különböző típusú gumikról lehet szó, márpedig ez is okozhat néhány százaléknyi eltérést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9456 Dátum: 2010.04.24 00:14:22 »
Nem lehet, hogy új gumi = nagyobb kerékátmérő >>> kevesebb megtett utat mutat? >>> kevesebb út - ugyanannyi fogyasztással=nagyobb fogyasztás ???
Biztos benne van ez is, de az arányok nem stimmelnek. Nekem ugyanaz a méretű téli-, és nyárigumim volt, tehát különbséget csak a gumik kopása okozhatott. Ha a két szélsőséget vesszük (új nyári és kopott téli), az kb. 1,5%-os eltérést jelent, a fogyasztáskülönbség pedig 5% körüli volt. Ráadásul ugyanúgy megvolt a már 10-15ezret futott nyárival szemben is, ahol biztosan kisebb volt a kerületek különbsége.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9457 Dátum: 2010.04.24 00:18:43 »
Mellesleg végiggondolva a dolgokat ma választ találtam arra a problémámra, hogy egy ideje miért nem tudok 8 liter alatti városi fogyikat produkálni, holott ugyanolyan mértékben vezetek takarékosan: a forgalom miatt. Egyszerűen annyival több piros lámpánál kell megállni, a a lassabb tempónak köszönhetően, hogy nem lehetséges. A kedvenc hegyen átvágós utamon meg épp útfelújítás van, és az Istenhegyi úti becsatlakozásnál is sokszor sorállás van.
music     

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9458 Dátum: 2010.04.24 11:00:32 »
Tegnap átment az Avensis a műszaki vizsgán  :clap:
Apró hibákat róttak fel neki:
- 1%-nyi eltérés volt a hátsó fékek között
- lengéscsillapítok a felmérés szerint 70%-osak
- a CO-ja is jó,viszont 3000es fordulaton kicsit magas - ezzel lehet vmit kezdeni? Igazából a légszűrő szorul lassan cserére. Az lehet ludas benne? Vagy köze nincs hozzá?

17000párszáz Ft-ba került ,ha jól tudom.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9459 Dátum: 2010.04.24 14:52:26 »
Ezek "hibák"  :eek: ? Mindössze 1 % eltérés a hátsó féknél egy új autónak is becsületére válna; a 70 %-os lengéscsillapítás szintén tökéletes eredmény (ezt a %-ot korántsem úgy kell értelmezni, hogy az új 100 %-ot tud). A 3000-es fordulaton "kicsit" magas CO meg... Átment a kocsi, ugye? Megvan már pár éves és van benne néhány kilométer, nem igaz  :) ? Ilyesmit okozhat az is, hogy nem volt teljesen üzemmeleg a méréskor. Amíg limiten belül van, addig no para.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9460 Dátum: 2010.04.24 15:39:47 »
Üzem meleg valóben lehet nem is volt...
Amúgy igazi Toyota gyűlés volt a zegi vizsgabázison :D
A vizsgabiztosnak Toyota Carina-ja van, 4 garázzsal arrébb pihen a mi kocsinkhoz képest, az egyik vizsgátatónak meg Corolla-ja van.
Mondták ők is..."meglepődtünk volna ha nem megy át"  ::)
Hát jah van benne km...msot lesz lassan 160E benne.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9461 Dátum: 2010.04.24 17:44:18 »
Az nem sok  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9462 Dátum: 2010.04.25 12:52:37 »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

zsuzsu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9463 Dátum: 2010.04.26 09:14:20 »
Jó reggelt mindenkinek !

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_technic-3760388
A tulajdonos elküldte a számlákat, 90000 km szervizig tényleg minden megvolt a toyota mayernél.
Ha segítenétek a véleményeitekkel, nagyon megköszönném.
Szép napot mindenkinek !

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9464 Dátum: 2010.04.26 09:43:54 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_technic-3760388
A tulajdonos elküldte a számlákat, 90000 km szervizig tényleg minden megvolt a toyota mayernél.
Ha segítenétek a véleményeitekkel, nagyon megköszönném.
Szép napot mindenkinek !
Nem vágom annyira az árakat, de ennyiért dízelt nem kapni?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok