Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292271 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9420 Dátum: 2010.04.19 21:30:36 »
Bocs a nagybetűkért!!! :innocent:
JAPAN CARS 4 EVER!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9421 Dátum: 2010.04.19 21:47:18 »
Nem gond, köszi a megértést.  :flowers:
Amúgy hányszor hány pixeles képet próbálsz feltölteni? Asszem 100*100 lehet a max és a mérete is korlátozott, hogy hány kilobájt lehet max.
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9422 Dátum: 2010.04.19 21:52:10 »
Az a helyzet, hogy nem tudom hogy mennyire vagy fogyasztás bajnok... Nekem 2.0 van és benyal 10et százon, de van aki szerint 8al el lehet járkálni. Nekem fontos, hogy ha odalépek azért történjen valami...

1.8elég ritka és asszem csak külföldről behozottak vannak mert nálunk nem nagyon árulták ezzel a motorral. Ha nem számít annyira a fogyi és a 8liter átlag városban megfelel akkor a 2.0 venném mert kissebb az esély hogy szénné van égetve.... ha viszont 1.6 akkor meg keresnék valami jó állapotban lévőt.... öreg dízelt biztos nem vállalnék be mert hiába spórolsz az üzemanyagon, ha utána megadja magát az adagoló vagy akármi... gatyád rámegy és inkább fizetted volna tankolásnál a külömbséget....

Meg merem kockáztatni, hogy az 1.6 is jobban megy mint a 2.0 dízel és igaza van Kleingynek, hogy a turbót hűteni illik...azt meg nem nagyon szokták... Tehát közel 15éves dízel kombit....hát nemigazán...

Nézd meg más is keres használt dízel avét és még 3éveset is nehéz találni úgy hogy ne legyen visszatekerve vagy akármi... Én offolnám a témát a helyedben...

A helyedben ezért a pénzért nem egy lestrapált avensist vennék hanem egy 1.6 carinát... ennyiért egy elég fullos jó állapotút találsz! Asszem pár hónapja mutattam neked egy feketét...ami toyota fórumos tulajdona volt... el is vitték!

Nekem ilyenem van:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_linea_sol-3765616

Full extra szinte és 2.0 ráncfelvarott csak nekem pezsgőmetál...kérdés hogy mennyi a km és mennyire van megkímélve de így elsőre nem látok kivetni valót...

Ez meg itt magánszemélytől és szintén nem látszik töröttnek csak kérdés mennyire jön be a fehér:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol-3699455

Hirtelen ennyit tudtam... a többi nekem mind töröttnek tűnik vagy van valami baja és nem túl bíztató.... Én benzinest vennék...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9423 Dátum: 2010.04.19 22:07:50 »
Meg merem kockáztatni, hogy az 1.6 is jobban megy mint a 2.0 dízel ...
Naaa.... A TD 90 paci, a benyás 105 ló asszem. Kérdés, hogy nyomaték kell vagy hogy pörgetni akarja a kedves fórumtárs?
Meg mire kell a kombi dízel? Sok a hosszú út autópályán? Vagy "csak úgy"? Érdemes lenne elgondolkodni. Én spec nagyon szeretem a dízelt, de arra az évi 15 ezerre, amit én megyek, nem éri meg, túl kockázatos ha beüt valami, az durván fizetős. A duplájánál már talán... A 26 éves Kadettem adagolóját 40-ért újították volna fel. Az autó nem ért annyit.  :)
Egyébként igen, vannak csodaautók, régi dízelek jó állapotban, csak azok sose kerülnek fel a használtautóra. Esetleg ha hónapokat tudsz várni, kifoghatsz egy-egy ritka példányt.
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9424 Dátum: 2010.04.19 22:19:14 »
Túl nagy a kockázat sztem... nem vennék öreg dízel kombit... akármilyen nyomaték és stb... ha bekrepál...szívás...

Kadett elhiszem hogy 40volt....de egy behugyozott turbó vagy adagoló avénál sztem nem kis pénz...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9425 Dátum: 2010.04.19 22:22:16 »
Hmm ezek szerint nem sikerült jól érzékeltetnem az akkori anyagi helyzetemet a 40 ezerrel és a kocsi aktuális piaci árával. :D
Tehát nem költöttem volna rá a kocsi árát még egyszer.  :)
         

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9426 Dátum: 2010.04.20 06:42:13 »
Az a helyzet, hogy nem tudom hogy mennyire vagy fogyasztás bajnok... Nekem 2.0 van és benyal 10et százon, de van aki szerint 8al el lehet járkálni. Nekem fontos, hogy ha odalépek azért történjen valami...

1.8elég ritka és asszem csak külföldről behozottak vannak mert nálunk nem nagyon árulták ezzel a motorral. Ha nem számít annyira a fogyi és a 8liter átlag városban megfelel akkor a 2.0 venném mert kissebb az esély hogy szénné van égetve.... ha viszont 1.6 akkor meg keresnék valami jó állapotban lévőt.... öreg dízelt biztos nem vállalnék be mert hiába spórolsz az üzemanyagon, ha utána megadja magát az adagoló vagy akármi... gatyád rámegy és inkább fizetted volna tankolásnál a külömbséget....

Meg merem kockáztatni, hogy az 1.6 is jobban megy mint a 2.0 dízel és igaza van Kleingynek, hogy a turbót hűteni illik...azt meg nem nagyon szokták... Tehát közel 15éves dízel kombit....hát nemigazán...

Nézd meg más is keres használt dízel avét és még 3éveset is nehéz találni úgy hogy ne legyen visszatekerve vagy akármi... Én offolnám a témát a helyedben...

A helyedben ezért a pénzért nem egy lestrapált avensist vennék hanem egy 1.6 carinát... ennyiért egy elég fullos jó állapotút találsz! Asszem pár hónapja mutattam neked egy feketét...ami toyota fórumos tulajdona volt... el is vitték!

Nekem ilyenem van:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_linea_sol-3765616

Full extra szinte és 2.0 ráncfelvarott csak nekem pezsgőmetál...kérdés hogy mennyi a km és mennyire van megkímélve de így elsőre nem látok kivetni valót...

Ez meg itt magánszemélytől és szintén nem látszik töröttnek csak kérdés mennyire jön be a fehér:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol-3699455

Hirtelen ennyit tudtam... a többi nekem mind töröttnek tűnik vagy van valami baja és nem túl bíztató.... Én benzinest vennék...

Valóban szép a kicsikéd!

A fehér azért nem jön be mert sedan...kombi kellene a hely miatt
Amúgy az avenál idősebb carinák nincsenek lestrapálva?
JAPAN CARS 4 EVER!

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9427 Dátum: 2010.04.20 06:44:48 »
Meg merem kockáztatni, hogy az 1.6 is jobban megy mint a 2.0 dízel ...
Naaa.... A TD 90 paci, a benyás 105 ló asszem. Kérdés, hogy nyomaték kell vagy hogy pörgetni akarja a kedves fórumtárs?
Meg mire kell a kombi dízel? Sok a hosszú út autópályán? Vagy "csak úgy"? Érdemes lenne elgondolkodni. Én spec nagyon szeretem a dízelt, de arra az évi 15 ezerre, amit én megyek, nem éri meg, túl kockázatos ha beüt valami, az durván fizetős. A duplájánál már talán... A 26 éves Kadettem adagolóját 40-ért újították volna fel. Az autó nem ért annyit.  :)
Egyébként igen, vannak csodaautók, régi dízelek jó állapotban, csak azok sose kerülnek fel a használtautóra. Esetleg ha hónapokat tudsz várni, kifoghatsz egy-egy ritka példányt.

Kb évi 20ezret megyek kocsival,nem a száguldozás a lényeg,azt már kinőttem.Megbízható kombi kellene,legalább olyan mint a corollám,amihez 3 évig hozzá sem kelllett nyúlni.
JAPAN CARS 4 EVER!

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9428 Dátum: 2010.04.20 06:46:43 »
Egyébként a carinához olcsóbb az alkatrész mint az avéhoz?
JAPAN CARS 4 EVER!

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9429 Dátum: 2010.04.20 06:48:53 »
Sikerült a képfeltöltés! :clap: :hug:
JAPAN CARS 4 EVER!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9430 Dátum: 2010.04.20 08:09:17 »
A Carina öregebb autó, jellemzően korukból adódóan több km-rel, egyre több hiba jöhet elő. Ennyi idős autóknál abszolút az előző gazdák törődései számítanak (amit sosem tudhatsz meg). Én öregebb autót nem szívesen vennék mint az aktuális. Sztem az alkatrészárak közti különbség elenyésző lehet.
         

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9431 Dátum: 2010.04.20 17:11:36 »
A benzines corollával se lenne bajom mondjuk 1.6-os motorral, plusz nekem nem tetszik a corolla kombi hátsója. :wacko:
Az avensisé sokkal jobban bejön.Miért nincs egy jó kombi ave ebben az országban ami eladó? :hmmmm:
Mindegyiknek van valami nyűgje.Ha törött volt az a baj,ha tádé az a baj... :helpsmilie:
Miért ilyen bonyolult az autóvásárlás... :whistling:
JAPAN CARS 4 EVER!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9432 Dátum: 2010.04.20 17:17:11 »
Háát igen nem egyszerű :)

Majd este nézegetek még használt ave kombikat... arra figyelj pl hogy az index fölött legyen kicsi lógó (pl TD vagy 2.0 vagy vvt-i) mert törés után azokat nem nagyon szokták pótolni... de persze még van 1000amiből le lehet szűrni az állapotát.... Drukkolok!!!

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9433 Dátum: 2010.04.20 17:22:50 »
Háát igen nem egyszerű :)

Majd este nézegetek még használt ave kombikat... arra figyelj pl hogy az index fölött legyen kicsi lógó (pl TD vagy 2.0 vagy vvt-i) mert törés után azokat nem nagyon szokták pótolni... de persze még van 1000amiből le lehet szűrni az állapotát.... Drukkolok!!!

Köszi szépen!
JAPAN CARS 4 EVER!

Avensis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9434 Dátum: 2010.04.21 10:06:12 »
Sziasztok!

Sikeresen félretankoltam a diesel Anvesist. 30km alatt nem jeletkezett semmi hiba az auton. Haza is értem. Másnap reggel indításkor észleltem, hogy valami nincs rendben. Megállítottam és akkor jöttem rá, hogy gond van az előző esti tankolással. Toyota márkaszervizben a befecskendező szelepeket cserélnék ki, egy elég horribilis áron. Állítólag sokkal több üzemanyag kerül az égéstérbe, mint kellene. Ehhez kérek segítséget. Tatabánya, Győr körzetben hol lehetne szakszerű javítást végeztetni és emberibb áron. Netán hol és mennyiért lehetne beszerezni befecskendező szelepet a D4D 2.2 110kw-os Avensishez.

Segítséget előre is köszönöm!
Üdv!