Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292190 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9405 Dátum: 2010.04.19 11:48:36 »
Helló!

Sztem van értelme, bár a nightbreakerről nem hallottam túl jókat. Én a nightguideot ajánlanám vagy az extreme powert bár ez elég drága! Bármelyiket is veszed...ég és föld a hagyományoshoz képest.

Köszi a választ!

Ezen izzók hőtermeléséről tudsz mondani valamit? Tudod, ezeket a csodajó/új fényszóróimat nem szeretném eltüzelni... Tudom, hogy ezek nem Watt értékben növelt izzók, de hőtermelés szempontjából mit nyújtanak a hagyományoshoz képest?
Magáról a hőtermelésről nem tudok sokat mondani, én nem vettem észre semmit és nem olvadt meg semmi. Ha jól tudom klubbon belül is sokan használnak ilyen és ehhez hasonló prémium izzókat. Ilyen jellegű rossz tapasztalatokat még nem hallottam. Mivel tényleg nem a wattot emelték, csupán a gyártási technika és a használt anyagok minősége jobb, sztem nem termel annyival több hőt hogy bármi gondod legyen. De ez csak szerintem! Viszont tény hogy nem hallottam ilyen jellegű problémáról.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9406 Dátum: 2010.04.19 16:05:54 »
Sajnos kereskedésben van Kecskeméten, nem márkakerben vagy magánszem.
Ha ez arrafelé van, amit sejtek, akkor most felejtsd el, mielőtt beleéled magadat...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9407 Dátum: 2010.04.19 16:10:10 »
No ha jól látom, ez az az Ave.
Hívd fel és kérdezgess róla!
Ez nem az a kereskedés, amire gondoltam, de ez alapfelszereltségű kocsi, nem sol plus (pl. tekerős hátsó ablaka van, meg tekerős klímája). Na most, ha már ez nem stimmel, akkor majd pont a km - bár a két év /40e az önmagában nem elképzelhetetlen.
Avéből nem vennék alapfelszereltséget, (baromi nehéz lesz eladni), 10 autóból 9 legalább Sol szintű, szóval nem sok szól emellett az autó mellett.
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9408 Dátum: 2010.04.19 16:36:44 »
Valóban elég alap.... És fehér színű....nekem flotta kocsi feelingem volt amikor ránéztem...

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9409 Dátum: 2010.04.19 17:07:55 »
Szevasztok!
Avensis 98 2.0 TD. kombi
Ha ilyet szeretnék venni mire kell figyelnem vásárláskor?
Köszi előre is!
 :eek:
JAPAN CARS 4 EVER!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9410 Dátum: 2010.04.19 17:11:42 »
Szevasztok!
Avensis 98 2.0 TD. kombi
Ha ilyet szeretnék venni mire kell figyelnem vásárláskor?
Köszi előre is!
 :eek:

Hát így elég sok mindenre... Ha linkelsz használtautóról majd megvitatjuk. Kevés kilóméteresre ne számíts nagyon! Dízel...kombi...hát elég necces! Sztem csak magánszemélytől!

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9411 Dátum: 2010.04.19 17:26:44 »
Szevasztok!
Avensis 98 2.0 TD. kombi
Ha ilyet szeretnék venni mire kell figyelnem vásárláskor?
Köszi előre is!
 :eek:

Hát így elég sok mindenre... Ha linkelsz használtautóról majd megvitatjuk. Kevés kilóméteresre ne számíts nagyon! Dízel...kombi...hát elég necces! Sztem csak magánszemélytől!


Erre gondoltam:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_td-3759611
vagy milyen dízel toyota kombit ajánlasz 1 misiig?
esetleg benzinest gázossá alakítani?
JAPAN CARS 4 EVER!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9412 Dátum: 2010.04.19 17:43:12 »
Egy dolog vigasztaljon: párom ex 2.0 TD Avejában 330 ezer km volt és még ment. :D (Igaz, a 3. hengerfejezése már ért...).
Ha a turbót nem hűtik, megadja magát.

Tudj meg minél többet a kocsiról. Magyar forg. helyezésű-e, előző tulajok elérhetőségei, hol szervizelték, leinfozni!!!, rendszám! leinfózni, rétegvastagságmérő, stb.
Belső térről nem a legjobb a kép, a bőr váltógomb kopásából lehet tudni, hogy 200 felett van a km benne, de nem is tagadják. Ez alapján mondjuk akár 400 is lehetne. :)
         

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9413 Dátum: 2010.04.19 17:51:57 »
Egy dolog vigasztaljon: párom ex 2.0 TD Avejában 330 ezer km volt és még ment. :D (Igaz, a 3. hengerfejezése már ért...).
Ha a turbót nem hűtik, megadja magát.

Tudj meg minél többet a kocsiról. Magyar forg. helyezésű-e, előző tulajok elérhetőségei, hol szervizelték, leinfozni!!!, rendszám! leinfózni, rétegvastagságmérő, stb.
Belső térről nem a legjobb a kép, a bőr váltógomb kopásából lehet tudni, hogy 200 felett van a km benne, de nem is tagadják. Ez alapján mondjuk akár 400 is lehetne. :)


Most már végleg elbizonytalanodtam és tanácstalan vagyok,hogy milyen verdát is vegyek... :wacko:
Lehet hogy megköveztek hogy ezt írom,de elgondolkodtam astra g isuzu td-n is.Sokan dícsérik, szerelő ismerősöm lebeszélt róla.(Camry tulaj)
A másik alternatíva az ave lett volna.
Esetleg a Carina E dízel kombi? Még a 94es darabok is nagyon tartják az árukat.
JAPAN CARS 4 EVER!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9414 Dátum: 2010.04.19 17:53:45 »
Nemrosz ez az avensis kombi téma.... lehet találni normálisat és én ezt a modellt is megnézném bár szerintem a jobb oldala törve volt...ez az én privát véleményem...

Mindjárt nézegetek párat neked!

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9415 Dátum: 2010.04.19 18:00:34 »
Köszi!
Nagy király vagy!
JAPAN CARS 4 EVER!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9416 Dátum: 2010.04.19 18:04:27 »
Na ez pl nemrossz csak kérj még képeket! Ha jól megnézed a jobb oldalán az index felett látszik hogy dízel (kicsi logó) az a másikon hiányzik és én látok eltérést színben is a zöldnél!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_td_linea_terra_kombi_klima-3684695

De, hogy őszinte legyek én nem vennék öreg dízelt mert annyival nem fogyaszt kevesebbet, hogy megérje...vagy igen de akkor meg a szervízre fog elmenni a lé.... A carina 4A-FE motorja legendásan sokat bír és ez a moci került a benzines 2000év előtti avensisekbe is! Én 1.6benzinest választanék mert vagy benzin vagy szerelés...

Ez korrektnek néz ki és ár érték arányban szerintem elég jó:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_wagon_1.6_xli-3753368

És ez nekem nagyon tetszene:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_wagon_klima-3774235
Bár a bal elejét megnézném mert szebb a lámpa mint jobb odalon és nincsenek kőfelverődések sem... szal szerintem valami volt, de ha szépen javították és csak kicsit kocc volt akkor nem para! Gondolkozz el a benzinesen! Ne vegyél 15éves dízelt! Nagyon sok a javíttatása!!

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9417 Dátum: 2010.04.19 20:09:31 »
Na ez pl nemrossz csak kérj még képeket! Ha jól megnézed a jobb oldalán az index felett látszik hogy dízel (kicsi logó) az a másikon hiányzik és én látok eltérést színben is a zöldnél!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_td_linea_terra_kombi_klima-3684695

De, hogy őszinte legyek én nem vennék öreg dízelt mert annyival nem fogyaszt kevesebbet, hogy megérje...vagy igen de akkor meg a szervízre fog elmenni a lé.... A carina 4A-FE motorja legendásan sokat bír és ez a moci került a benzines 2000év előtti avensisekbe is! Én 1.6benzinest választanék mert vagy benzin vagy szerelés...

Ez korrektnek néz ki és ár érték arányban szerintem elég jó:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_wagon_1.6_xli-3753368

És ez nekem nagyon tetszene:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_wagon_klima-3774235
Bár a bal elejét megnézném mert szebb a lámpa mint jobb odalon és nincsenek kőfelverődések sem... szal szerintem valami volt, de ha szépen javították és csak kicsit kocc volt akkor nem para! Gondolkozz el a benzinesen! Ne vegyél 15éves dízelt! Nagyon sok a javíttatása!!

Úgy látszik elég hasonló az ízlésünk.A szürke ave lett volna a második számú a zöld után.A fehér carina is régóta gazdát keres.A piros avet pedig megnéztem személyesen is,bár haverom szerint törve volt mert a festés-fényezés terén ezt észrevenni.

Egy a bajom a benzinesekkel,hogy a benzin ára egyre csak emelkedik,a dízelé is csak az olcsóbb.De ha már benzines akkor egy 1.8 vagy egy 2.0 ave nem jobb megoldás?
Az 1.6 elég lomha nem?
JAPAN CARS 4 EVER!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9418 Dátum: 2010.04.19 20:58:05 »
Idézet
Ami még infó lehet másoknak: beszerelnek egy plusz kábelt is, amit a szerelő sráctól hiába kérdeztem, hogy mivel indokolja a toyota, nem tudta, nem volt valami közlékeny. Ehhez egyébként némi átalakításra is szükség van, gondolom service manualból kinyomtatott instrukciók alapján végezte a műveletet. Forrasztott is, a műanyag hűtőházra erősített kis biztiket és reléket tartalmazó dobozban matatott. Az átalakítás elég érdekes, le kell vágni a műanyag hűtőház kormány oldali szélső rögzítési pontját, és annak helyére kell felaplikálni ezt a nem is olyan vékony kábelköteget, itt rögzítik 2db menetes szárral.

Az igazából semmi más, csak vezeték. Abban a vastag gégecsőben van feltekerve kb 2 m. A célja csak annyi, hogy a bal oldali fényszóróhoz az áram hosszabb vezetéken jusson el. Ez elvileg orvosság a gyakori izzókiégésre!
Xanyi

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9419 Dátum: 2010.04.19 21:11:10 »
MIÉRT NEM TUDOK PROFILKÉPET MEGJELENTETNI?
ELVILEG FELTÖLTÖTTEM... :eek:
JAPAN CARS 4 EVER!