Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292301 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9390 Dátum: 2010.04.15 09:47:59 »
Hátha valaki nem tudja:

Toyotaklub tavaszi találkozó balaton és veszprém környékén, május 1-2.
Program itt megtalálható: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=963.60

Várunk mindenkit szeretettel  :)


Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9391 Dátum: 2010.04.16 23:08:55 »
Sziasztok!
Csak egy kérdés!  98-as 1.6-os Avensis.
Mobil 1 ESP Formula 5W-30 vagy Castrol EDGE 5W-30 (SLX Longlife III)  5W-30 olajat tegyek bele? Most Castrol Magnatec 5W-40 C3 van benne!
Az mindegy,hogy 5W-40 vagy 5W-30?  Gondolom ebből nem lehet baj!
Köszi a válaszokat!
Minden jót!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9392 Dátum: 2010.04.17 00:55:14 »
Én Mobil1-et raknék bele, de kérdezd meg az olajos topikban. Nagy különbség szerintem nincs köztük, és ha nem hajtod sokat autópályán, akkor elég a 30-as olaj. (Szerintem.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

zsuzsu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9393 Dátum: 2010.04.17 15:50:58 »
Sziasztok !

Azt szeretném megkérdezni, hogy Toyota Anensis 1,8 benzines autót, meddig gyártották az 5 ajtós változatban.
Köszi a választ.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9394 Dátum: 2010.04.17 17:15:48 »
Én úgy tudom, csak a legújabb, a III-as Ave-ből nincs ötajtós, a régi II-esből, amit kerestek a ráncfelvarrottból és az anélküliből is volt.
         

hatol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9395 Dátum: 2010.04.19 00:29:10 »
Sziasztok,

Újoncként szeretnék belépni az avensis tulajok népes és elégedett!!! táborába, mégpedig egy használt géppel. Ebben szeretnél némi segítséget, vagy inkább véleményt kérni. Nincs nagy tapasztalatom használt autó vásárlásban.

Találtam egy jelöltet, a hirdetés szerint 2008/2-es 5 ajtós 40.000 km-rel a2  literes dízellel 3,8-ért. Sajnos kereskedésben van Kecskeméten, nem márkakerben vagy magánszem. Lehetséges ez egyáltalán, vagy túl szép, hogy igaz legyen. A szemrevételezés mellett, gondolom célszerű végighívni a szervízkönyvben szereplő márkaszervizeket, illetve akár kérni egy teljes átvizsgálást a helyi márkaszervízben. Ez már elég biztonság lenne, hogy ne verjenek át óratekercseléssel, egyebekkel?

Vagy neppertől soha semmit...?

Köszönettel,

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9396 Dátum: 2010.04.19 08:16:33 »
Linket kérünk. :) Ha külföldi volt a kocsi, akkor élből egy 1-est odatehetsz alaphangon a 40 ezres futás elé.  :)
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9397 Dátum: 2010.04.19 09:34:35 »
Találtam egy jelöltet, a hirdetés szerint 2008/2-es 5 ajtós 40.000 km-rel a2  literes dízellel 3,8-ért. Sajnos kereskedésben van Kecskeméten, nem márkakerben vagy magánszem. Lehetséges ez egyáltalán, vagy túl szép, hogy igaz legyen. A szemrevételezés mellett, gondolom célszerű végighívni a szervízkönyvben szereplő márkaszervizeket, illetve akár kérni egy teljes átvizsgálást a helyi márkaszervízben. Ez már elég biztonság lenne, hogy ne verjenek át óratekercseléssel, egyebekkel?
40-nel meg uj szaganak kell lennie ha beleulsz :yes: Az atvizsgalas a minimum  :excl: Vegig vezetett szervizkonyv es leinformalhato eloitelet nelkul semmikepp.
Ha kulfoldrol behozott akkor en meg se neznem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9398 Dátum: 2010.04.19 09:39:08 »
No ha jól látom, ez az az Ave.
Hívd fel és kérdezgess róla!
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9399 Dátum: 2010.04.19 09:49:20 »
Nekem ez manuális klímás alapverziónak tűnik. A Sol Plus elég messze van tőle...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9400 Dátum: 2010.04.19 09:52:47 »
Jah tenyleg most nezem csak hogy Sol Plus-nak van hirdetve :clap: Se borkormany, se aut klima (ezt meg irtak is). "automatikusan sötétedő külső tükrök"  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9401 Dátum: 2010.04.19 09:57:40 »
Sziasztok!

Megtörtént az AveII fényszórók cseréje!
Mit mondjak, vegyesek az érzéseim.
A hyper-szuper gyári fényszórókról annyit, hogy szerintem ezek sem fém foglalatosak ahogy néztem a beépítés előtt, igaz sok időm nem volt szemrevételezni őket. Az biztos, hogy módosított, mert sokkal vastagabb a kiképzése a foncsor és a foglalat találkozásánál. Pedig ennél nem hiszem, hogy létezik újabb kiadás, mivel az egyik 2010 03.15, a másik 2009. 11. havi gyártású. Egyébként ez is Toyota KIOTO,  angol gyártású. A hátsó borító műanyag nekem nem fehér, hanem szürke, szintén módosított a tömzsibb foglalat miatt..
Maga a csere végignézve nem egy nehéz feladat, szerintem az izzócserével akár több időt is el lehet játszani. kb. 30 perc elteltével már az új lámpák voltak bent. A lökhárítót nem kell teljesen leszedni, csak előre kell húzni egy jó 10 cm-t, így már hozzáférni a lámpákhoz. Ehhez a motorházfelöli rögzítési pontok lettek oldva, meg kétoldalt a kerékjáratnál 1-1 csavar, meg asszem patent eltávolítva. A lökös előrehúzása előtt a két szélén rongyot tettek a kipattintott lökös végére, hogy mikor előre húzza, ne karcolja meg a sárvédő fényezését.
Nekem nagy szívás volt, mert a kb. 10 percet üzemelő tungsram megalight izzók mindkét oldalon a letört foglalat miatt beleolvadtak a foncsorba! Így rakathattam vissza a régi hagyományosakat (osram).
Ami még infó lehet másoknak: beszerelnek egy plusz kábelt is, amit a szerelő sráctól hiába kérdeztem, hogy mivel indokolja a toyota, nem tudta, nem volt valami közlékeny. Ehhez egyébként némi átalakításra is szükség van, gondolom service manualból kinyomtatott instrukciók alapján végezte a műveletet. Forrasztott is, a műanyag hűtőházra erősített kis biztiket és reléket tartalmazó dobozban matatott. Az átalakítás elég érdekes, le kell vágni a műanyag hűtőház kormány oldali szélső rögzítési pontját, és annak helyére kell felaplikálni ezt a nem is olyan vékony kábelköteget, itt rögzítik 2db menetes szárral. Mindent elhoztam, így akit érdekel a cikkszáma: 82114-05050, neve WIRE, ENGINE ROOM, made in portugal.
Az engem is érdekelne, hogy másnál is történt ilyen beépítés?? Palaczk mostanában igen hanyagolod az Ave fórumot..! :) Merre jársz?
Ja a módosított hátsó műanyag fedél: 81135-05161

Remélem ezzel a lámpával nem lesz már gond, mert az biztos, hogy több ilyen gyári darabot nem fogok venni.
Szerintetek van értelme Osram nightbreaker növelt fényerejű izzó berakásának?

Peti


BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9402 Dátum: 2010.04.19 10:38:03 »
Sziasztok!

Remélem ezzel a lámpával nem lesz már gond, mert az biztos, hogy több ilyen gyári darabot nem fogok venni.
Szerintetek van értelme Osram nightbreaker növelt fényerejű izzó berakásának?

Peti

Helló!

Sztem van értelme, bár a nightbreakerről nem hallottam túl jókat. Én a nightguideot ajánlanám vagy az extreme powert bár ez elég drága! Bármelyiket is veszed...ég és föld a hagyományoshoz képest.

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9403 Dátum: 2010.04.19 10:51:44 »
Sziasztok!

Remélem ezzel a lámpával nem lesz már gond, mert az biztos, hogy több ilyen gyári darabot nem fogok venni.
Szerintetek van értelme Osram nightbreaker növelt fényerejű izzó berakásának?

Peti

Helló!

Sztem van értelme, bár a nightbreakerről nem hallottam túl jókat. Én a nightguideot ajánlanám vagy az extreme powert bár ez elég drága! Bármelyiket is veszed...ég és föld a hagyományoshoz képest.

Köszi a választ!

Ezen izzók hőtermeléséről tudsz mondani valamit? Tudod, ezeket a csodajó/új fényszóróimat nem szeretném eltüzelni... Tudom, hogy ezek nem Watt értékben növelt izzók, de hőtermelés szempontjából mit nyújtanak a hagyományoshoz képest?

hatol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9404 Dátum: 2010.04.19 11:40:28 »
Jah tenyleg most nezem csak hogy Sol Plus-nak van hirdetve :clap: Se borkormany, se aut klima (ezt meg irtak is). "automatikusan sötétedő külső tükrök"  :hmmmm:

Hát ezért éri meg szakértőkhöz fordulni, akik már kép alapján tudják azonosítani, amit kell, köszönöm.  :clap:  :cry: (Egyik és másik szemem.)

Nekem elsőre őszintén szólva csak a ködfényszórók hiánya tűnt fel, és lett gyanús. A telefonos megkérdezés is titeket erősített meg. Ettől még nem biztos, hogy elvetendő a jármű, de aki alapból hazugsággal indít... Azt hiszem még keresgélek tovább, és ha lesznek további jelöltek, örömmel venném a hasonló szakértést.