Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4405143 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8940 Dátum: 2010.01.06 18:24:30 »
Nekem az jött be legjobban ami nekem van és ez tényleg nem elfogultság....tényleg ez a legszolidabb sztem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_linea_sol_automata_magyar_szervizkonyv-3519763
Ilyen csak nem automata:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8941 Dátum: 2010.01.06 18:28:00 »
És milyen xenon szettre van szükség? H1-es vagy H7-es? A válasz elég sürgős lenne, felgyorsultak az események  :helpsmilie:

H7-es!! Mi a helyzet? Hogy érted hogy felgyorsultak?
Igazából csak annyi, hogy eldöntöttük: lépünk, mégpedig így; tehát új utángyártott halogén pilácsok, a te tanácsod alapján utólagos xenon szettel ellátva. Úgyhogy meg kéne rendelni a cuccokat; és azért különösen sürgős a dolog, mert ezt össze kéne kombinálni a hátsó fékbetétek megrendelésével - azok pedig már nagyon kellenének, mert pár napja elkezdett dübörögni a bal hátsó fék, elkopott a betét  :helpsmilie:

(Megjegyzem: ezt SEMMILYEN akusztikai vagy egyéb jelzés nem előzte meg; pedig ezek a gyári fékbetétek. Úgy tudtam, van valami kopásjelző. Hát ezek szerint nincs.)

Így most akkor megvan minden szükséges infó. Köszi  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8942 Dátum: 2010.01.06 18:30:42 »
Nekem az jött be legjobban ami nekem van és ez tényleg nem elfogultság....tényleg ez a legszolidabb sztem:
Szolidnak szolid... TÚL szolid... Szürke  ::) ... Nem gyerebe. Legalábbis nekem.

Ízlések és pofonok  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8943 Dátum: 2010.01.06 18:32:15 »
Nekem az jött be legjobban ami nekem van és ez tényleg nem elfogultság....tényleg ez a legszolidabb sztem:
Szolidnak szolid... TÚL szolid... Szürke  ::) ... Nem gyerebe. Legalábbis nekem.

Ízlések és pofonok  :)

De amit a legjobban nem szeretek az a nagy színes majdnem pepita de áhh az izléstelen sztem akkor már inkább legyen szolid:D

Ez túlságosan is szubjektív:)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8944 Dátum: 2010.01.06 18:37:23 »
Jah tévedtem bevallom... vagyis valószínű...

Szal nem tudtam hogy ave volt ilyen bézs lábtérrel de akkor mégis....

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-3470556

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3507186

Csak én voltam tudatlan:)?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8945 Dátum: 2010.01.06 18:46:29 »
Corolla tudom, hogy hátul nagyon szűk lesz, de hosszú távokra nem lesz használva. 100km kb és 4 embernél több nem fog ülni benne, ezért gondoltam egy kategóriával kisebbet.
Az E11-es Corolla tényleg szűk hátul. Nem olyan, mint a Golf V... Majd nézd meg, aztán visszatérünk rá  ;) ... Én (1.80), normális ülésbeállítással, épp hogy be tudok ülni "magam mögé".
Ha jársz Érd felé vagy egy pénteki, Örs vezér téri mikrotalin, kipróbálhatod az enyémet. Múltkor ültem hátul, Gézu mögött, nekem a lábtérrel nincs bajom, bár a magam 163-164 centijével nem vagyok égimeszelő  :D, de a fejem (hajam) bizony beleért a fejtérbe.  :wacko:
         

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8946 Dátum: 2010.01.06 19:18:06 »
Na meg újra lett kárpitozva?!?!
Ezt miből gondolod?

Elég sok avensist láttam már de béZs lábtérrel még nemigazán....

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra-3507186

na? Nem tűnt fel senkinek? Vagy én vagyok a buta?:)
A miénkben is ilyen bézs padlókárpit van  :tt2:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8947 Dátum: 2010.01.06 19:20:57 »
Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Carinámat valami újabbra Avensis/Corollla 2000-es évjárat körül az egyik lehetőség, a másik Focus (1 millió körül szánok rá, akár 1.3-at is, ha el tudom adni előtte a Carinát). Corollát rondának találom, viszont tudom, hogy nagyon jó autó, az Avensistől félek kicsit. A legtöbb nagyon sokat futott.
Mit kell figyelnem rajtuk, amiből nagyjából meg lehet állapítani, hogy az autó 150-et vagy 300-at futott eddig? Népítéleten azt olvastam, hogy a km számláló 300ezernél nullázódik. Ez igaz? Pl itt van ez www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-2968535 képeken nagyon szépnek tűnik, a km akár valós is lehet a képek alapján, de akár jóval több is lehet a valós.

Szép,szép...de hiányzik a nóziáról az embléma :( Mondjuk apró dolog,de ha már lefényzték vmi miatt akkor már tették volna vissza rá.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8948 Dátum: 2010.01.06 19:50:17 »
Közben fater is mondta, hogy a Corolla szerinte is nagyon szűk hátul. Még nem tudom igazán. Avensis méretben ugyanaz, mint a Carina, azzal tuti nem lenne meglepetés. Még gondolkodok azon is, hogy újrafújatom a Carina-t szépen, normálisan és megtartom, vagy várok nyárig, gyűjtök annyit, hogy legyen 1.6-1.7m és akkor már újabb Corolla és 2001 körüli Avensis is beleférne a keretbe. Carinának semmi komoly hibája a karosszérián látható 2 hibán kívül. -15 fokban elfordítottam a kulcsot és 1 másodperc múlva járt a motor, szóval nem sürgős a csere. Corollát meg kipróbálok egyet, ha látok egy eladót a környéken.

Egy hülye kérdés: az Avensisek (2000 körüliek) ugyanazt a minőséget képviselik, mint a Carina? Tehát cserélek benne olajat 9ezrenként, meg olajszűrőt, légszűrőt és a szíjakat időben kicserélgetem és ennyi?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8949 Dátum: 2010.01.06 19:53:56 »
Ha normális példányt tudsz kifogni, igen (milyen motorral nézed?). A normálisan karbantartott példány megtalálása lesz inkább nehéz a sok visszatekergetett, összetört verda között.
         

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8950 Dátum: 2010.01.06 19:59:03 »
Közben fater is mondta, hogy a Corolla szerinte is nagyon szűk hátul. Még nem tudom igazán. Avensis méretben ugyanaz, mint a Carina, azzal tuti nem lenne meglepetés. Még gondolkodok azon is, hogy újrafújatom a Carina-t szépen, normálisan és megtartom, vagy várok nyárig, gyűjtök annyit, hogy legyen 1.6-1.7m és akkor már újabb Corolla és 2001 körüli Avensis is beleférne a keretbe. Carinának semmi komoly hibája a karosszérián látható 2 hibán kívül. -15 fokban elfordítottam a kulcsot és 1 másodperc múlva járt a motor, szóval nem sürgős a csere. Corollát meg kipróbálok egyet, ha látok egy eladót a környéken.

Egy hülye kérdés: az Avensisek (2000 körüliek) ugyanazt a minőséget képviselik, mint a Carina? Tehát cserélek benne olajat 9ezrenként, meg olajszűrőt, légszűrőt és a szíjakat időben kicserélgetem és ennyi?

Hát ha vigyáztak rájuk,akkor valóban tartós konstrukciók,amit sok tulaj,népítélet is tud támasztani.



Mi csak ilyen autót akartunk venni,mert rengeteg pozitív dolgot olvastam róla. Hát beteljesült a kívánalom.
Igazából furcsa mód nálunk Édesanyám volt a szószólója egy japán autónak,Apám Astra G-t akart. Mert egyik tanítványának ( tanítónéni Anyu :) ) szüleinek olyan volt és hogy milyen jó meleg autók. Az Ave előtt egy R. Scenic-ünk volt,szegényben nagyon alúlméretezett volt a fűtés. Anyu sokat mászkál vele városban. ((( Zeg-en van egy ilyen elhíresül mérőpont fűtés tekintetében :D Nah ez hülyén hangzik. Szóval innen Kertvárosból,amelyik kocsi leér úgy az Éva Presszóig ,hogy már meleget fúj az már nagyon jó. Ez kb 3km-es szakaszt jelent :) )))

Szóval jó kis autók ezek.


Egyébként a Focus-ok se rossz autók,de azért a Toyota az Toyota :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 20:01:18 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8951 Dátum: 2010.01.06 21:01:23 »
Közben fater is mondta, hogy a Corolla szerinte is nagyon szűk hátul. Még nem tudom igazán. Avensis méretben ugyanaz, mint a Carina, azzal tuti nem lenne meglepetés. Még gondolkodok azon is, hogy újrafújatom a Carina-t szépen, normálisan és megtartom, vagy várok nyárig, gyűjtök annyit, hogy legyen 1.6-1.7m és akkor már újabb Corolla és 2001 körüli Avensis is beleférne a keretbe. Carinának semmi komoly hibája a karosszérián látható 2 hibán kívül. -15 fokban elfordítottam a kulcsot és 1 másodperc múlva járt a motor, szóval nem sürgős a csere. Corollát meg kipróbálok egyet, ha látok egy eladót a környéken.
Egy hülye kérdés: az Avensisek (2000 körüliek) ugyanazt a minőséget képviselik, mint a Carina? Tehát cserélek benne olajat 9ezrenként, meg olajszűrőt, légszűrőt és a szíjakat időben kicserélgetem és ennyi?

Ha nyárig vársz még lehet hogy én is eladom avét...2literes liftback 2001 pezsgőmetál és sol....

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8952 Dátum: 2010.01.06 21:18:16 »
Nah, váltani akarsz?
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 22:02:38 írta kleingy »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8953 Dátum: 2010.01.06 21:20:03 »
Hát gondolkodom rajta mostanában... érdekelne egy ts vagy egy is200
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 22:02:28 írta kleingy »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8954 Dátum: 2010.01.06 21:23:06 »
Hát az IS az érthető :)
TS? Corolla?

Azok bizony szép kis műszerek :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 22:02:21 írta kleingy »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus