Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4405184 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8910 Dátum: 2010.01.03 14:17:00 »
Most egy öreg, 1996-os Astra F Classic, Isuzu Diesel , teljesen korróziómentes, 168000km, riasztó, távir. közp zár, klíma, elektr. ablak, kivehető vonóhorog, téli- nyári gumi garnitúra felnin, plüss ülések, színrefújt lökhárító, és tükör. Komolyan kitűnő állapot, nagyon jó motor.
Kb. ennyi, véleményetek?
Én elsőre 599-re lőném be az irányárat. Előny a korához képest jó felszereltség, jó állapot, hátrány, hogy dízel. Nem reménytelen az eset, talán érdemes lenne elvinni egy Opel-szervizbe pár ezer forintért egy állapotfelmérést készíttetni.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8911 Dátum: 2010.01.03 14:39:02 »
Apósjelöltem Avensisébe Depot raktam miután a gyárinak letört a foglalata. Tapasztalat: a vetített képe teljesen jó külsőleg észre sem venni a különbséget, szépen is illeszkedik. De viszont az első szériásról koppinthatták, mert a foglalata ugyanolyan gyenge. Tehát halogénhez nem ajánlott, mert nem lesz tartós. Ezért tettem bele utólagos xenonszettet, és mivel az alig termel hőt, így a foglalata sem fog elégni-letörni! Ez volt a lehető legjobb megoldás, mert a két fényszóró + xenon szett megállt 55 ezerből, és így van két szép új lámpa + látni is vele rendesen! Mindezt 1 db gyári halogénes lámpa áránál is kevesebből!!

Úgyhogy ilyen formába jó lehet, gondolom a vetítőlencse miatt. De normál fényszórók esetében csak rossz tapasztalatom van mindkettőnél... A múltkor pl. Depo-t raktam egy régi korollába, csavarhelyeknél reszelni kellett mer nem stimmeltek, vetített kép nem volt szabályos csak egy paca. A TYC valamivel jobb, de a vetítési képe annal se szokott jó lenni.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8912 Dátum: 2010.01.03 15:09:58 »
Most egy öreg, 1996-os Astra F Classic, Isuzu Diesel , teljesen korróziómentes, 168000km, riasztó, távir. közp zár, klíma, elektr. ablak, kivehető vonóhorog, téli- nyári gumi garnitúra felnin, plüss ülések, színrefújt lökhárító, és tükör. Komolyan kitűnő állapot, nagyon jó motor.
Kb. ennyi, véleményetek?
Én elsőre 599-re lőném be az irányárat. Előny a korához képest jó felszereltség, jó állapot, hátrány, hogy dízel. Nem reménytelen az eset, talán érdemes lenne elvinni egy Opel-szervizbe pár ezer forintért egy állapotfelmérést készíttetni.
Válasz az Egyéb autók-ban...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ruger

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8913 Dátum: 2010.01.03 15:41:07 »
Én elsőre 599-re lőném be az irányárat. Előny a korához képest jó felszereltség, jó állapot, hátrány, hogy dízel. Nem reménytelen az eset, talán érdemes lenne elvinni egy Opel-szervizbe pár ezer forintért egy állapotfelmérést készíttetni.
Szia!
Jelenleg 615e Ftért hirdetem, és 600 körül szeretnék érte kapni. Meglátjuk.




Idézetet rendbe tettem:)  BRS cimbi
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.03 19:02:50 írta BRS cimbi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8914 Dátum: 2010.01.03 20:07:13 »
Apósjelöltem Avensisébe Depot raktam miután a gyárinak letört a foglalata. Tapasztalat: a vetített képe teljesen jó külsőleg észre sem venni a különbséget, szépen is illeszkedik. De viszont az első szériásról koppinthatták, mert a foglalata ugyanolyan gyenge. Tehát halogénhez nem ajánlott, mert nem lesz tartós. Ezért tettem bele utólagos xenonszettet, és mivel az alig termel hőt, így a foglalata sem fog elégni-letörni! Ez volt a lehető legjobb megoldás, mert a két fényszóró + xenon szett megállt 55 ezerből, és így van két szép új lámpa + látni is vele rendesen! Mindezt 1 db gyári halogénes lámpa áránál is kevesebből!!
Elgondolkodtató  :hmmmm: ...

Ugyanis ennél a felújítás sem lenne kevesebb - ha sikerülne egyáltalán. Ha a szaki meg is tudja csinálni (ami ugye nem biztos, oda kéne vinni hozzá a pilácsot fizikai valójában, hogy meg tudja mondani), akkor is elkér kb. egy 20-ast darabjáért. Ki-beszereléssel, útiköltségekkel együtt bőven 50 fölött lenne a mutatvány, és a végeredmény "csak" két felújított fényszóró lenne, ami vagy van olyan jó, mint az új, vagy nem  ::) ...

Ezzel szemben pl. a két Depo plusz a xenon szett tényleg megállna valahol 50 körül, én is úgy számolgattam.

Aztán beszereltetni elmennék hozzátok  :) ... Gondolom, a xenon-szettet is be tudnátok biggyeszteni. Az amúgy nem lehetséges, hogy a gyári xenon-cucc kerüljön át a Depo fényszórókba?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8915 Dátum: 2010.01.04 00:55:59 »
Más a foglalat. Ugyebár a gyári az D2R vagy D2S a halogén meg H7. Úgyhogy az sajna nem műxik, csak farigcsálással, úgy meg sosem lesz fókuszpontban az izzó.

Amúgy holnaptól már dolgozok, nézek majd neked a szemétben lámpát, hátha akad kidobásra ítélt!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8916 Dátum: 2010.01.04 14:05:36 »
OK, köszi  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8917 Dátum: 2010.01.04 15:46:17 »
Létezik átalakító gyűrű hozzá, szóval nem gond. Van H7-D2s vagy R gyűrű.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8918 Dátum: 2010.01.04 18:16:29 »
Létezik átalakító gyűrű hozzá, szóval nem gond. Van H7-D2s vagy R gyűrű.

Akkor ez OK.

Namost: a gyári trafó kiszerelhető a lámpából áttehető az újba
Viszont van a nagyfesz vezeték, ami a trafót köti össze az izzó csatlakozójával. Jó durung csatlakozó. És ez a lámpán belül van elvezetve, és a csati miatt nem lehet kifűzni, nem fér ki. Ez nem gond, mert a régi lámpa úgysem jó, lehet barmolni, vágni faragni, és úgy már kint is van. De az új lámpába nem lehet befűzni, ezért azt kívül kell elvezetni. Így viszont lehet hogy nem ér el, és ugyebár azt toldani sem lehet. Hm... Tehát elvileg átrakható, gyakorlatilag 95%  ;)
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8919 Dátum: 2010.01.04 19:15:09 »
Létezik átalakító gyűrű hozzá, szóval nem gond. Van H7-D2s vagy R gyűrű.

Akkor ez OK.

Namost: a gyári trafó kiszerelhető a lámpából áttehető az újba
Viszont van a nagyfesz vezeték, ami a trafót köti össze az izzó csatlakozójával. Jó durung csatlakozó. És ez a lámpán belül van elvezetve, és a csati miatt nem lehet kifűzni, nem fér ki. Ez nem gond, mert a régi lámpa úgysem jó, lehet barmolni, vágni faragni, és úgy már kint is van. De az új lámpába nem lehet befűzni, ezért azt kívül kell elvezetni. Így viszont lehet hogy nem ér el, és ugyebár azt toldani sem lehet. Hm... Tehát elvileg átrakható, gyakorlatilag 95%  ;)

Nos lehet nagyfesz hosszabbítót is kapni, az már más kérdés, hogy csatlakozó is van-e, ami kompatibilis. Ennek utána kellene kapargálni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8920 Dátum: 2010.01.05 21:16:06 »
És milyen xenon szettre van szükség? H1-es vagy H7-es? A válasz elég sürgős lenne, felgyorsultak az események  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8921 Dátum: 2010.01.06 13:31:39 »
Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Carinámat valami újabbra Avensis/Corollla 2000-es évjárat körül az egyik lehetőség, a másik Focus (1 millió körül szánok rá, akár 1.3-at is, ha el tudom adni előtte a Carinát). Corollát rondának találom, viszont tudom, hogy nagyon jó autó, az Avensistől félek kicsit. A legtöbb nagyon sokat futott.
Mit kell figyelnem rajtuk, amiből nagyjából meg lehet állapítani, hogy az autó 150-et vagy 300-at futott eddig? Népítéleten azt olvastam, hogy a km számláló 300ezernél nullázódik. Ez igaz? Pl itt van ez www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-2968535 képeken nagyon szépnek tűnik, a km akár valós is lehet a képek alapján, de akár jóval több is lehet a valós.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8922 Dátum: 2010.01.06 14:10:22 »
Na igen, ez a 135 ezer elég tipikusan olyan szám, amit "kérni" szoktak.  :wacko:
Sajnos nincs közelebbi kép a vezető oldali belső részről, onnan lehetne megmondani sok mindent. Pedálok, kormány, váltószoknya kopottságát, ülés kopottságát (ahol beszállsz), a bal láb támaszának kopottságát jó lett volna képről látni. Egyébként 300-nál már azért látszik a kopás. Így ránézésre, tőlem akár 250 is lehetne benne, talán látszana...

Párom dízel 2.0 TD, '98-as Ave-jának 330 ezret mutatott a számláló, úgyhogy valszeg nem nullázódik.  ;)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8923 Dátum: 2010.01.06 14:34:09 »
Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Carinámat valami újabbra Avensis/Corollla 2000-es évjárat körül az egyik lehetőség, a másik Focus (1 millió körül szánok rá, akár 1.3-at is, ha el tudom adni előtte a Carinát). Corollát rondának találom, viszont tudom, hogy nagyon jó autó, az Avensistől félek kicsit. A legtöbb nagyon sokat futott.
Mit kell figyelnem rajtuk, amiből nagyjából meg lehet állapítani, hogy az autó 150-et vagy 300-at futott eddig? Népítéleten azt olvastam, hogy a km számláló 300ezernél nullázódik. Ez igaz? Pl itt van ez www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-2968535 képeken nagyon szépnek tűnik, a km akár valós is lehet a képek alapján, de akár jóval több is lehet a valós.
799-ért 135 ezret futott Avensis, aha, persze  :yes: ... Adj hozzá egy százast, vagy inkább szorozd meg kettővel. Ha jól rémlik, ezeknek a Fehér úti kereskedéseknek egyébként is rossz a híre.

Ettől függetlenül, ha amúgy jó az autó, akkor 235 ezer km-rel bátran meg lehet venni - elfut még nagyon sokat, ha vigyázol rá. Ezek a korai Avensisek gyakorlatilag ugyanolyan problémamentes autók, mint a Carinák.

Meg persze a Corollák is - csak ezt a fajta Corollát iszonyat szűknek fogod majd találni a Carina után! Elöl még so-so; de hátul sokkal kevesebb benne a hely. Sokkal.

Hogy miből tudsz következtetni a valós futásra? Kormánykerék, pedálok, váltókar, ülés állapotából... Futóműből... Az autó egész vezetési élményéből, mennyire van "megpuhulva", mennyire zörög... De ezek csak nagyon hozzávetőleges támpontok; egy kocsi, amivel városban mennek 100 ezret, jobban el fog kopni, mint egy olyan, amellyel városon kívül 200-at.

Szóval: vinni kell egy hozzáértő embert; és/vagy átnézetni a kocsit vétel előtt (márka)szervízben; és türelmesen, ha kell hosszasan keresgélni. Tíz év körüli, benzines Avensist azért nem lehetetlen találni 200 alatti futással; bár, mondom, ha a kocsit nem ütötték-vágták és rendesen karban tartották, akkor 200-250 ezer kilométer sem akkora probléma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi8211

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #8924 Dátum: 2010.01.06 14:57:44 »
Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Carinámat valami újabbra Avensis/Corollla 2000-es évjárat körül az egyik lehetőség, a másik Focus (1 millió körül szánok rá, akár 1.3-at is, ha el tudom adni előtte a Carinát). Corollát rondának találom, viszont tudom, hogy nagyon jó autó, az Avensistől félek kicsit. A legtöbb nagyon sokat futott.
Mit kell figyelnem rajtuk, amiből nagyjából meg lehet állapítani, hogy az autó 150-et vagy 300-at futott eddig? Népítéleten azt olvastam, hogy a km számláló 300ezernél nullázódik. Ez igaz? Pl itt van ez www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis-2968535 képeken nagyon szépnek tűnik, a km akár valós is lehet a képek alapján, de akár jóval több is lehet a valós.

Szia, csak 1 támpont, nekem 245 ekm-nél már lyukasra kopott ki a kormánybőröm, úgy hogy cserélni kellett a bőrözést. Levettem az első kerekeket megnéztem a féktárcsa vállát, és 1mm alatti, én csak optimistán feltételezem, hogy az enyémben valós a km, és még az első féktárcsa van rajta.
Toyota Avensis D-Cat