Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4285204 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27150 Dátum: 2018.11.03 19:55:27 »
Belefutottam egy olyan megkímélt példányba, amiben az olajat 140.000 km alatt hatszor cserélték ki, tehát átlag 23.000 kilóméterenként. A leghosszab futás egy olajjal 36.000 km volt. Tehet ez kárt az 1.8-as motorban? Tudtommal 15.000 kilóméterenként cserélni kellene...
Megkímélt??? :eek:
Vagy nem megkímélt (az olaj kenőképessége a nullával egyenlő 36ezer kilométer kenés után :surrender: ), vagy a kilométer nem igaz, és machináltak a szervizkönyvvel.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27151 Dátum: 2018.11.03 22:18:26 »
Megkímélt??? :eek:
Vagy nem megkímélt (az olaj kenőképessége a nullával egyenlő 36ezer kilométer kenés után :surrender: ), vagy a kilométer nem igaz, és machináltak a szervizkönyvvel.
A T25 alapos takarítás után azonnal újszerű. Valószínűleg a beltérre értette. Csakhát ott a miénk: ha a gyerekeim beleülnek az ülésekbe 2 kiló raklap kekszet és baracklével meg kólával meglocsolva beletapossák, a beltér akkor is vadiújnak néz ki 2 óra alatt, ha beadom egy 15 €-s takarításra.
Nemdohányzó női tulaj meg külön téma. Kézkrém&bőrkormány találkozása. Vagy amikor óvatosan hajtja, 3-asban, hegynek fel, 1500-as fordulaton, mert az alacsony fordulat a jó. Vagy az olajcsere periódus. De nejem is jó volt a múltkor, mondom neki, hogy mióta van kattogás a kanyarban? Ja, hát még csak 2-3 hete... :D

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27152 Dátum: 2018.11.05 10:00:55 »
Megkímélt??? :eek:
Vagy nem megkímélt (az olaj kenőképessége a nullával egyenlő 36ezer kilométer kenés után :surrender: ), vagy a kilométer nem igaz, és machináltak a szervizkönyvvel.

Igen, a megkíméltet az autó megjelenésére értettem, a karbantartásról nekem is ez a véleményem, úgyhogy nem vettem meg. Nem életszerű, hogy az autó eddigi élettartama alatt vezették a szervízkönyvet, de csak minden második szervízt írtak be, szóval szerintem nem cserélték rendesen az olajat.

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27153 Dátum: 2018.11.05 10:53:07 »
A bal első féltengely törésével kinek mi az eddigi tapasztalata? Egy tíz éves német autónál mekkora eséllyel várható, hogy megtörténik?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27154 Dátum: 2018.11.05 12:29:11 »
A bal első féltengely törésével kinek mi az eddigi tapasztalata? Egy tíz éves német autónál mekkora eséllyel várható, hogy megtörténik?
Tapasztalataink és pici helyi statisztikánk szerint 10-14 éves kor között várható.
Az, hogy Németo-ban használják nem tudom, hogy számít-e.

Tapatalkkal küldve
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.05 13:50:31 írta Nagycitrom »

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27155 Dátum: 2018.11.05 13:42:59 »
Az, hogy Németo-ban használják nem tudom, hogy számít-e.

Németország az utak sózása (síkosságmentesítése) miatt érdekes. Az onnan hozott autók futómű alkatrészeit rozsdásnak láttam, gondolom a féltengely csillapító gumija alatt jobban dolgozik a sós víz. Silent írta két napja a 8-12 évet, ezt próbálom valahogy szűkíteni, hogy tudjam mire számítsak a féltengely lecsupaszítása nélkül.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27156 Dátum: 2018.11.05 13:54:48 »
Németország az utak sózása (síkosságmentesítése) miatt érdekes. Az onnan hozott autók futómű alkatrészeit rozsdásnak láttam, gondolom a féltengely csillapító gumija alatt jobban dolgozik a sós víz. Silent írta két napja a 8-12 évet, ezt próbálom valahogy szűkíteni, hogy tudjam mire számítsak a féltengely lecsupaszítása nélkül.
Akkor szereld ki és vidd el egy ultrahangos bevizsgálásra. [emoji6][emoji41]
Szerintem nincs ember, aki ennyi infóból pontosan megmondja neked, hogy mikor adja meg magát a féltengely.

Tapatalkkal küldve


Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27157 Dátum: 2018.11.05 14:16:22 »
Akkor szereld ki és vidd el egy ultrahangos bevizsgálásra. [emoji6][emoji41]

Hááát megnézném az eladó arcát amikor ezt előadom neki. :)
Egyébként köszi az infót, világossá vált, hogy a szűrők/olajok cseréje mellett a féltengelyt is cserélni kell egy ilyen idős autónál vásárlás után. A Primerámban 19 év és 220.000 km után tört el, miközben leparkoltam a otthonom előtt. Nem hiszem, hogy még egyszer ilyen szerencsém lesz ... :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27158 Dátum: 2018.11.07 08:58:58 »
Hááát megnézném az eladó arcát amikor ezt előadom neki. :)
Egyébként köszi az infót, világossá vált, hogy a szűrők/olajok cseréje mellett a féltengelyt is cserélni kell egy ilyen idős autónál vásárlás után. A Primerámban 19 év és 220.000 km után tört el, miközben leparkoltam a otthonom előtt. Nem hiszem, hogy még egyszer ilyen szerencsém lesz ... :)
Nem kell megnézni az előadó arcát. Csak kérdezz rá, hogy volt-e cserélve. Ha még a gyári van benne, akkor számíts rá, hogy neked kell majd.  Itt a CoV tulajdonos cartárs még időben cseréltette. Kép után szerintem nem kérdés, hogy indokolt volt-e a csere. Az elöregedés inkább korfüggőnek tűnik, nem sózás függőnek.

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27159 Dátum: 2018.11.07 12:59:47 »
Egy ilyen féltengely csere mennyit kóstál? Anyag+munka?
Illetve tudtok ajánlani megbízható forrást a beszerzéséhez?

Köszönöm

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27160 Dátum: 2018.11.07 20:29:45 »
Akkor szereld ki és vidd el egy ultrahangos bevizsgálásra. [emoji6][emoji41]
Szerintem nincs ember, aki ennyi infóból pontosan megmondja neked, hogy mikor adja meg magát a féltengely.

Tapatalkkal küldve
Ha nagyon kíváncsi valaki  a féltengely állapotára (amennyiben eredeti még) akkor egy módon meg lehet nézni: A féltengelyen lévő gumi borítású bunkó valójában egy darab acél hüvely, kívül komoly vulkanizált borítással. Sajnos itt megállt a védelem,  a tengely és a "bunkó" két végénél nincs rendes tömítettség, valamint  a tengely anyaga és az acélcső belső palástja között egy koton vastagságú valami van, tehát a nedvesség akadálytalanul megy be az autó 1 napos korától kezdve. Tehát: a gumit le kell faragni, az acél csövet (baromi kemény) le kell palást irányban flexelni és látható a tengely állapota a bunkó alatt. Én nem tudtam akna v. emelő hiányában levágni, csak arrébb toltam és a kezdeti rozsdát leimádkoztam, cink spray + vulkanova tape + imádság. Az acél hüvely alatt a korrózió nem felületi egyenletes, hanem kráteres. Tán a felületi edzés/anyagösszetétel nem egyenletes? Érdekes, hogy bármilyen fontos is ez  a műremek,  a beszerezhető féltengelyek egyikén sincs meg. (kivéve az aranyból készült gyárit???)
Avensis 1.8 / 2007

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27161 Dátum: 2018.11.07 20:45:34 »
Érdekes, hogy bármilyen fontos is ez  a műremek,  a beszerezhető féltengelyek egyikén sincs meg.

Tudtommal rezgéscsillapító funkciója van. Mi a tapasztalat azokkal amiket enélkül szereltek be? Tapasztalt valaki problémát?
Egyébként rákerestem a féltengelyre és az Ashika és a Japanparts tengely fotóján is van ez a gumiborítás. A valóságban nincs rajta?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27162 Dátum: 2018.11.07 21:56:40 »
Tudtommal rezgéscsillapító funkciója van. Mi a tapasztalat azokkal amiket enélkül szereltek be? Tapasztalt valaki problémát?
Egyébként rákerestem a féltengelyre és az Ashika és a Japanparts tengely fotóján is van ez a gumiborítás. A valóságban nincs rajta?
Ha van rajta, akkor le kell szedni, mert pontosan alatta fog szétrohadni az anyag. Az Ashika NAGYON felejtős, gagyi.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27163 Dátum: 2018.11.08 14:48:18 »
Ha van rajta, akkor le kell szedni, mert pontosan alatta fog szétrohadni az anyag. Az Ashika NAGYON felejtős, gagyi.
Ez a jelenség mindig meglepő számomra, mert pl. Carinákon is van ez a rezgéscsillapító gumi, és nem tudom, hogy ezen hogyan csinálták, de bírják.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27164 Dátum: 2018.11.08 17:08:50 »
nem tudom, hogy ezen hogyan csinálták
Azokban az időkben még nem játszották olyan durván a költségcsökkentés nevű játékot.