Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4290862 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27090 Dátum: 2018.03.28 21:17:18 »
Ha egyszer ideér... mostanában mintha Kína messzebb lenne :)

Meg volt a vizsga, átment az autó. [rohog]

Csak:
- én mentem meló után, hogy mizu?? kapok kulcsot vagy nézzem a menetrendet?? mert ***tak szólni.
- hazaérve észrevettem hogy a bal első sárvédőn: 2 kis vízszintes csík, alatta egy azonos szélességű függő horzsolás. Gondolom kettő pattanás után zsuszizott valami szerszám... vagy cipzár - néztem a jobb oldalon is matatásnyomok a finom porréteg (patikára mostam nekik vasárnap), ezek leszedték a lököst egy ködlámpaszereléshez??
Irigylem a türelmedet. Én már az első napon megköszöntem volna a munkájukat. Az ilyen "nem szólok mert kimentettek korábban" helyekkel óvatos vagyok, mert mi az elvárt türelem határa? Kis balfékség? Plusz 1-2 napod elszúrása? Az autó lekoccolása?
Ha elmennek vele megebédelni? Vagy roncsderbizni?


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27091 Dátum: 2018.03.28 21:34:09 »
Ez volt az utolsó. Szerencsére a 1 napomat sem cseszték el, mert a melóhelytől 300 méter...

Ezután viszont még az ilyenekkel is Bcs-ra megyek, a Mesterhez.
Erről jut eszembe fogyott az olaj, ~24e-rel a gyűrűzés után, (volt 2,5 után öblítő, 12,5 után a következő olajcsere) 9200 km az olajcserét követően 2 -3 mm-el a max alatt van. Már 5000-t úgy mentem, hogy rá se néztem.   :yes:
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27092 Dátum: 2018.03.28 22:35:13 »
Ez volt az utolsó. Szerencsére a 1 napomat sem cseszték el, mert a melóhelytől 300 méter...

Ezután viszont még az ilyenekkel is Bcs-ra megyek, a Mesterhez.
Erről jut eszembe fogyott az olaj, ~24e-rel a gyűrűzés után, (volt 2,5 után öblítő, 12,5 után a következő olajcsere) 9200 km az olajcserét követően 2 -3 mm-el a max alatt van. Már 5000-t úgy mentem, hogy rá se néztem.   :yes:
Nem akarom elkiabálni, de mióta LM toptec 4300-ra váltottam, nem ment le a szint. Gyári olajból 1000km-enként megevett egy decit.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27093 Dátum: 2018.04.03 21:37:21 »
Ez volt az utolsó. Szerencsére a 1 napomat sem cseszték el, mert a melóhelytől 300 méter...

Ha nem vagyok túl indiszkrét, az alap vizsgadíjon felül mennyibe fájt ez?? Csak kb. nem kell pontos szám.
A hibának mondottak túlnyomó része ...... hát mit is mondjak.
Csak zárójelben, én 1983-ban kezdtem hordani a Skodáimat egy nagy Skoda szerviz melletti maszekhez. Azután off Opelek jöttek, az Avét viszont hozzá vittem immár harmadszor. Az  a mondás, hogy ha hibát talál, kijavítja, addig nem megy ki  az autó, amíg le nem vizsgázik az összes előírás szerint. Azt hiszem manapság nagy szerencse kell egy vizsgához. Basszus itt tartunk, itt semmi sem változott, amióta hiánycikk volt  a Lada vezérmű tengely, vagy a Trabant fékpofa.
Avensis 1.8 / 2007

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27094 Dátum: 2018.04.03 21:45:28 »
Ha nem vagyok túl indiszkrét, az alap vizsgadíjon felül mennyibe fájt ez?? Csak kb. nem kell pontos szám.
A hibának mondottak túlnyomó része ...... hát mit is mondjak.
Csak zárójelben, én 1983-ban kezdtem hordani a Skodáimat egy nagy Skoda szerviz melletti maszekhez. Azután off Opelek jöttek, az Avét viszont hozzá vittem immár harmadszor. Az  a mondás, hogy ha hibát talál, kijavítja, addig nem megy ki  az autó, amíg le nem vizsgázik az összes előírás szerint. Azt hiszem manapság nagy szerencse kell egy vizsgához. Basszus itt tartunk, itt semmi sem változott, amióta hiánycikk volt  a Lada vezérmű tengely, vagy a Trabant fékpofa.

~41.000 Hufból jött ki az átvizsgálás, egy ködlámpa - anyag + marék patent - segédanyag, annak beszerelése, kézifék beállítása és a vizsgáztatás.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Winnie

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27095 Dátum: 2018.04.04 11:05:40 »
Sziasztok!

Egyelőre nem találtam a kérdésemre vonatkozó korábbi hozzászólást, ha mégis volt ilyen, akkor elnézést kérek :-)

Tehát: mi a véleményetek, tapasztalatotok az 1,6 D motorról? Vállalható egy Avensis Wagon esetén? Mennyire megbízható? Illetve ugyanez a kérdés az 1,6 benzines esetén is :-) 2-3 éves Avensis vásárlásával kacérkodom, várom a tanácsokat, mire érdemes figyelni?

Előre is köszönöm!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27096 Dátum: 2018.04.04 15:38:58 »
Sziasztok!

Egyelőre nem találtam a kérdésemre vonatkozó korábbi hozzászólást, ha mégis volt ilyen, akkor elnézést kérek :-)

Tehát: mi a véleményetek, tapasztalatotok az 1,6 D motorról? Vállalható egy Avensis Wagon esetén? Mennyire megbízható? Illetve ugyanez a kérdés az 1,6 benzines esetén is :-) 2-3 éves Avensis vásárlásával kacérkodom, várom a tanácsokat, mire érdemes figyelni?

Előre is köszönöm!
A dízelt nem ismerem, csak olvastam róla.
De első szériás T27 Wagon 1,6-ost hajtottam bő 8 év és 307e km-en keresztül.
Tanács (de ez mindegyikre igaz): legyen gazdája a kocsinak! Nincs lényeges típushibája. Nálam még garanciában cserélték a motoros rögzítő féket (hiányos tömítés, beázott, változtattak rajta elég hamar), fejegységet (kijelző gond volt, többször is, állítólag nem gyakori), egyszer akkumulátort, hátsó fékeket (tárcsa+betét) és lökésgátlót, illetve tükör indexet (az mondjuk sérült volt). Ezen kívül csak a kötelező folyadékok, szűrők. A váltó olajat érdemes 60e km-ként lecserélni (ellenőrzést ír a gépkönyv) és 0W20 olaj menjen bele 15e km/1 év intervallumban.
Fogyasztása 5,2 és 7,5 között volt (ezek egy tankra számolt), a teljes átlag 6,4. De mentem vele nemegyszer 5 liter alatt is (bár csak 1-2 száz km-t) :D
2 hónapja van mellette egy 1,8-as 2017-es T27 kombi is. Ha belefér, ajánlom az utolsó szériásokat (2016-tól), mert egészen más a belső és ez jelen esetben jobbat jelent. Tehát amelyiknek olyan az eleje, mint nálam az avatar képen ;)
Az 1,8-as 0,3-0,7 literrel fogyaszt többet nálam, mint az 1,6os, de jobban is megy (jelentősen). Ha olyanba futnál bele egy jó, ellenőrizhető múltú, megkímélt állapotúba, akkor nyugodtan vedd azt!
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.04 15:45:03 írta Nagycitrom »

Winnie

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27097 Dátum: 2018.04.06 18:38:09 »
Köszönöm a gyors választ!

Holnap tüzetesebben megnézem a 1,6-os kombit (ez már az újabb generációs), de ezzel párhuzamosan keresgélek még, hátha látok érdekes 1,8-ast is.

Még egyszer köszönöm!

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27098 Dátum: 2018.04.06 21:51:28 »
Az 1.6-os a 160 Nm nyomatékot 4400-nál adja le, az 1.8-as a 180 Nm-t 4000-nél adja le. Az 1.8 emissziós értékei jobbak (ha ez bárkit is érdekel...engem igen)
Szívó motor, kombi nagy test, itt  köbcenti igenis számít.
Avensis 1.8 / 2007

hdspori

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27099 Dátum: 2018.04.15 11:39:24 »
Üdv Mindenkinek!
Úgy nézki Avensis tulaj leszek,foglalóztam az autót,zajlik a forgalombahelyezés,németországi a kocsi!
Megnéztem egy magyarországit is,azon volt rendszám ugye,lekérdeztem a km futást,most 201ezerrel hirdetik,2015ben meg volt benne 250ezer,és több hibája is volt
Nagyon nem értek az autókhoz,átlag családapa vagyok,és egy biztonságos,megbízható autót szerettem volna,fapados G Astra volt eddig amit újan vettem,az első autóm volt
A lényeg hogy amit foglalóztam,nagyjából minden stimmelt,jó,és szép állapt,autószerelő kollegám átnézte
Egy komoly hiba hogy a középkonzol felső részén,az információs kijelző sötét
Kollegám mondta hogy veszünk bontottat,az eladó is mondta hogy enged az árból
föl is hívtam a bontót,30000 ft lenne,egy 100ezret le tudtam így alkudni
De azért kicsit elbizonytalanított a dolog! Ilyen egyszerű lenne? Nagyobb hibára ne gondoljak? Nincs hibakód,minden más működik az autón
T25 kombi 2.0 vvti

Megnyugtató válaszokat,tapasztalatokat megköszönném,de megbírkózom az éles kritikákkal is ezügyben

Köszi,Gábor,Pest megye

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27100 Dátum: 2018.04.15 13:28:52 »
Üdv Mindenkinek!
Úgy nézki Avensis tulaj leszek,foglalóztam az autót,zajlik a forgalombahelyezés,németországi a kocsi!
Megnéztem egy magyarországit is,azon volt rendszám ugye,lekérdeztem a km futást,most 201ezerrel hirdetik,2015ben meg volt benne 250ezer,és több hibája is volt
Nagyon nem értek az autókhoz,átlag családapa vagyok,és egy biztonságos,megbízható autót szerettem volna,fapados G Astra volt eddig amit újan vettem,az első autóm volt
A lényeg hogy amit foglalóztam,nagyjából minden stimmelt,jó,és szép állapt,autószerelő kollegám átnézte
Egy komoly hiba hogy a középkonzol felső részén,az információs kijelző sötét
Kollegám mondta hogy veszünk bontottat,az eladó is mondta hogy enged az árból
föl is hívtam a bontót,30000 ft lenne,egy 100ezret le tudtam így alkudni
De azért kicsit elbizonytalanított a dolog! Ilyen egyszerű lenne? Nagyobb hibára ne gondoljak? Nincs hibakód,minden más működik az autón
T25 kombi 2.0 vvti

Megnyugtató válaszokat,tapasztalatokat megköszönném,de megbírkózom az éles kritikákkal is ezügyben

Köszi,Gábor,Pest megye
Az jó, hogy lealkudtad az árát, de ne költs a cseréjére, a T25 fedcomp híresen rossz. Vegyél a helyére egy felnyílós kesztyűtartó rekeszt, sokkal boldogabb leszel vele.
Kocsi jól húz? Nincs elkokszolódva amit pucolni kéne?

hdspori

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27101 Dátum: 2018.04.15 17:52:19 »
Jól húz,mivel nekem nincs nagy tapasztalatom,direkt megkértem kolegámat hogy menjen vele,nincs gond elmondása szerint
Ez a fedcomp milyen adatokat mutat? Fogyasztás,dátum,idő?

zsoltistvan.nagy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27102 Dátum: 2018.04.15 19:32:28 »
Jól húz,mivel nekem nincs nagy tapasztalatom,direkt megkértem kolegámat hogy menjen vele,nincs gond elmondása szerint
Ez a fedcomp milyen adatokat mutat? Fogyasztás,dátum,idő?

Átlag fogyi, pillanatnyi fogyasztás, megtett km, még megtehő km, átlag sebesség.  Hirtelen ennyi. Két kis ablakra van osztva és ebben lehet variálni mit mutasson.

hdspori

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27103 Dátum: 2018.04.15 20:02:27 »
Köszi

csuhás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27104 Dátum: 2018.04.16 16:35:50 »
Sziasztok! Egy t 27 Avensisem van. Led lett beletéve. Ez zavarja a vételt. Serceg, pattog.Ha Pesten vagyok ott jó. Távolodva felerősödik a recsegés. Én Gödöllőn lakok, és már ott rossz.
Valakinek van valami ötlete, tapasztalata a hiba kiküszübölésére.
csuhás