Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4294266 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27030 Dátum: 2017.11.30 19:33:41 »
dekomoly! 170-nél sem forog 4000-et? És szívó benzines...
Milyen az autó? Érzel vmi változást a gyűrűzés óta?

A motor az jól muzsikál, azóta majd 1500 km került bele, és az olajszint semmit se csökkent - rég volt már ilyenre példa  :clap:  :D
A szervó-szivattyú esetében pedig hétfőn - ha gondolod - személyesen is találkozhatunk...  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27031 Dátum: 2017.11.30 20:25:57 »
a mazda is ilyen, 4000nél majdnem 180kmph. nem is járok vele csak 3000rpm.
De az dízel! Naná, hogy keveset forog.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27032 Dátum: 2017.11.30 21:04:07 »
De az dízel! Naná, hogy keveset forog.
jogos...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27033 Dátum: 2017.12.04 19:11:43 »
Túl a 191000 km-en.  :clap: :D ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27034 Dátum: 2017.12.11 10:41:42 »
Sajnos elkezdhetek megint autót keresni, gazdasági totálkárosra törte az autónk egy elém váratlanul bekanyarodó fazon  :censored: :cry: Nagy szerencsével fogtuk ki anno ezt a 2002 decemberi T22-est, esztétikailag és műszakilag is szuper állapotban volt, nagyon gondos volt az előző tulaj és tőlem is megkapott mindent. Attól tartok, hogy nem igazán tudunk ugyanilyen jót venni mégegyszer :( legalábbis a jelenlegi T22 felhozatalt elnézve.

Ha már venni kell, akkor lépnék a T25-re és kombit vennék, mert a szedán kicsi nyílása okozott néhányszor gondot (hiába a nagy csomagtér, ha nem fér be az ajtónyíláson a csomag...).
Egyelőre ezt a két hirdetést néztem, reálisak ezek az árak 2003-as, 2005-ös autóért? Nekem picit soknak tűnnek...
https://joautok.hu/hasznaltauto/toyota/avensis/avensis-wagon-18-sol-elegant/u8nw2tr/
https://joautok.hu/hasznaltauto/toyota/avensis/avensis-wagon-18-sol-digitklimamegkimelt-1/ss75nrs/

Ha jól tudom, ezeknél még mindig előjöhet az olajevős probléma. Illetve valami baloldali tengely töréséről is gyakran szó lett volna a fórumban, bár T22 tulajként azt nem annyira követtem.

Persze lehet, hogy nem Avensis, vagy nem is Toyota lesz végül...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis, mi más?:)
« Válasz #27035 Dátum: 2017.12.11 11:05:08 »
Sajnálom, és a gáz ilyenkor még az is, hogy egy vicc az az összeg, amit a roncsért kínálnak.  :cry:

A T25-ös az biztos, hogy egy hatalmas komfortbeli, minőségbeli és biztonsági ugrás lesz a T22-eshez képest (nekem párhuzamosan 4 évig volt meg mindkettő, így szinte heti többszöri rendszerességgel ültem az egyikből át a másikba). 7 légzsák (van, aki 9-nek számolja, csak tudnám miért  :D ), TRC, VSC - ezekről a T22-esek nagy része nem is álmodhatott, csak a legerősebb 2 literes benzines esetében járt (de térdlégzsák ott sem volt, és persze sose legyen rá szükség  ;) ).
Az olajevés pedig sajnos csak idő kérdése, mindegyik motornál valószínűsíthető, hogy a probléma elő fog jönni valamikor.

A 2 autó valóban Sol felszereltség (bár Elegant-nak van hirdetve, de abban fabetét volt, szóval a pontos megnevezésük Sol Technik), ami már bőségesen el volt látva extrákkal (leghasznosabbak ezek közül szerintem az elektromosan behajtható külső tükrök, az első kartámasz, Aut 2 zónás digit klíma, no és persze a fényre sötétedő belső visszapillantó tükör - ezen extrák szintén nem voltak elérhetők a T22-eshez). Illetve még egy csomó egyéb apróság.  ;)
Árak tekintetében pedig ugyebár az egy dolog mit mennyiért hirdetnek meg, és másik, hogy azon az áron meddig lesz fent. Illetve hasonlóan nem az évjáratot vagy a megtett km-et kell nézni egy használt autónál, hanem az állapotot.
Az elsőnek szerintem nincs elszállva annyira az ára, persze ez még erősen a gyártás elejéből származó példány, amikor is előfordulhattak kezdeti konstrukciós hibák (ilyen volt pl a párásodó lámpa), illetve az elején az itthon forgalmazott autókban valamiért nem volt alapáras a VSC és a TRC sem (még az 1.8-asban sem), de ezt a 2003-as év végére "orvosolták".
A másodiknak - ha alufelni is lenne az autón - talán értelmezhetőbb lenne az ára, de gondolom alku belefér itt is - illetve ha jól rémlik az egyik fórumtárs mintha dolgozott/dolgozna ennél a kereskedésben, ő talán többet tudna mondani az autóról.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27036 Dátum: 2017.12.11 12:18:26 »
Sajnos elkezdhetek megint autót keresni, gazdasági totálkárosra törte az autónk egy elém váratlanul bekanyarodó fazon  :censored: :cry: Nagy szerencsével fogtuk ki anno ezt a 2002 decemberi T22-est, esztétikailag és műszakilag is szuper állapotban volt, nagyon gondos volt az előző tulaj és tőlem is megkapott mindent. Attól tartok, hogy nem igazán tudunk ugyanilyen jót venni mégegyszer :( legalábbis a jelenlegi T22 felhozatalt elnézve.

Ha már venni kell, akkor lépnék a T25-re és kombit vennék, mert a szedán kicsi nyílása okozott néhányszor gondot (hiába a nagy csomagtér, ha nem fér be az ajtónyíláson a csomag...).
Egyelőre ezt a két hirdetést néztem, reálisak ezek az árak 2003-as, 2005-ös autóért? Nekem picit soknak tűnnek...
https://joautok.hu/hasznaltauto/toyota/avensis/avensis-wagon-18-sol-elegant/u8nw2tr/
https://joautok.hu/hasznaltauto/toyota/avensis/avensis-wagon-18-sol-digitklimamegkimelt-1/ss75nrs/

Ha jól tudom, ezeknél még mindig előjöhet az olajevős probléma. Illetve valami baloldali tengely töréséről is gyakran szó lett volna a fórumban, bár T22 tulajként azt nem annyira követtem.

Persze lehet, hogy nem Avensis, vagy nem is Toyota lesz végül...
Igazán sajnálom a T22-est, de örülök, hogy nem esett bajotok.

A linkelt autók közül sztem egyikben sem valós a km, ennyi pénzért valósan ennyit futott és jó állapotú autót nem kapsz. A T25-ből 1,8-2 milla körül vannak az igazán szépek és megkímélt, valósan kevés km-esek. 2005. II. félévétől érdemes keresgetni, mert azok javított blokkosak. Jellemző a féltengely törés, ez ut. kb 65000Ft, sajnos számolni kell vele. A harmadik probléma, ami szokott ezekkel lenni, az a generátor. Más nem jellemző. A kék autót hirdető srác, a Balló Marci itt is volt fórumtárs, Ő volt Cimbi. Keresd nyugodtan, jósrác, szerintem tud neked szerezni megfelelő autót.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27037 Dátum: 2017.12.13 05:39:45 »
Sziasztok!

Gyerekes kérdés:  :D

A T25-ös Avensis (2004-es, lépcsőshátú 1.8) rendelkezik gyári ISOFIX gyerekülés rögzítési pontokkal már vagy sem? Valakinek ezen a téren tapasztalat, hogy milyen gyerekülést a legkönnyebb benne rögzíteni hátul/elől?

Előre is köszönöm a segítséget!
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27038 Dátum: 2017.12.13 07:54:45 »
Sziasztok!

Gyerekes kérdés:  :D

A T25-ös Avensis (2004-es, lépcsőshátú 1.8) rendelkezik gyári ISOFIX gyerekülés rögzítési pontokkal már vagy sem? Valakinek ezen a téren tapasztalat, hogy milyen gyerekülést a legkönnyebb benne rögzíteni hátul/elől?

Előre is köszönöm a segítséget!

Nincs az autóhoz User Manual-od? Abban szerepelnie kell a gyerekülés rögzítési lehetőségek részletes bemutatásának.

T22-nél a fészlift után a hátsó üléshez jobbra és balra bekerült 2-2 alsó Isofix rögzítési fül én így rögzítettem a gyerekülést, gondolom ezt a T25-ből sem hagyták ki. A T22-ben az első ülésen még nem volt.

Egyébként kb. egy perc alatt megtalálhatóak a fülek, ha az ülőlap és a háttámla találkozásánál turkál egy kicsit az ember. Még azt is el tudom képzelni, hogy vmi piktogrammal jelölték a helyét.

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27039 Dátum: 2017.12.13 07:58:13 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27040 Dátum: 2017.12.13 08:37:04 »
Nem lesz új Avensis?
Sajnos ez nem újdonság. Az egész D szegmens zsugorodik, átveszik a vevőit a SUV-ok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27041 Dátum: 2017.12.13 09:37:26 »
Nincs az autóhoz User Manual-od? Abban szerepelnie kell a gyerekülés rögzítési lehetőségek részletes bemutatásának.

T22-nél a fészlift után a hátsó üléshez jobbra és balra bekerült 2-2 alsó Isofix rögzítési fül én így rögzítettem a gyerekülést, gondolom ezt a T25-ből sem hagyták ki. A T22-ben az első ülésen még nem volt.

Egyébként kb. egy perc alatt megtalálhatóak a fülek, ha az ülőlap és a háttámla találkozásánál turkál egy kicsit az ember. Még azt is el tudom képzelni, hogy vmi piktogrammal jelölték a helyét.

Ezt olvastam igen, hogy a T22 -ben a facelift utániban benne van. Ebből én is arra következtetek, hogy a T25-ben is megvan. Leírásom van hozzá, szép vastag könyv, de gopndoltam gyorsabb lehet itt, ha valaki már hasznáta ezt a részt. :D Na meg az is kérdés, hogy melyik lehet a legkönyebben rögzíthető bele, de időközben ráleltem itt egy régi "Babázós" topőicra, amit nemsokára átolvasok. Amúgy az oldal keresője igen gatya, alig dobja ki a találatokat.. pl.: isofix -re rákeresve csak véletlen jött ki az említett topic is. Egyébként már sokszor tapasztaltam, hogy nem talál meg szavakat hiába, hogy benne vannak egyes topikokban, és itt nem olyan szavakat keresek, mint pl: "is"; "hogy" vagy ilyesmi...
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27042 Dátum: 2017.12.13 09:41:23 »
Sziasztok!

Gyerekes kérdés:  :D

A T25-ös Avensis (2004-es, lépcsőshátú 1.8) rendelkezik gyári ISOFIX gyerekülés rögzítési pontokkal már vagy sem? Valakinek ezen a téren tapasztalat, hogy milyen gyerekülést a legkönnyebb benne rögzíteni hátul/elől?

Előre is köszönöm a segítséget!
Ocsemnek T25 kombija van, es, ha jol emlekszem, a hatso ulesen kis bevarrt ISOFIX feliratu fulecskek jelzik a rogzitesi pontokat.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27043 Dátum: 2017.12.13 11:13:00 »
Ocsemnek T25 kombija van, es, ha jol emlekszem, a hatso ulesen kis bevarrt ISOFIX feliratu fulecskek jelzik a rogzitesi pontokat.

Ez jó hír! :) Köszönöm az információt. Ezek szerint ezeket a csatlakozási pontokat ki kellene bontani a varrásból, mint egy új zakó esetében a zsebet? :D Azért még nem állok neki ollóval a hátsó ülésnek :D
Amúgy azt olvastam eddig, hogy a biztonsági övvel rögzíthetőtől kicsit jobban tart ez az isofix-es, és könnyebb is be meg kicsatolni, de ha van rá tapasztalat, meghallgatom szívesen, nem feltétlen avensis vagy toyota, mert más járműben is gondoom hasonló módon kezelhető ez a dolog, hiszen iso vagy mi :D
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27044 Dátum: 2017.12.13 12:02:16 »
Meg is van, elvileg a hátsóülésnél a T25-ben van ISOFIX rögzítési pont, és talán már tudom is, hogy hol lehet, mit jelent az a "varrásos" rész. :)

Egyebekben találtam egy jó cikket az Avensis-ről, szerintem még ma is aktuálisak a leírtak..:

https://www.autonavigator.hu/cikkek/drog-amitol-nehez-szabadulni-toyota-avensis-hasznaltteszt/
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)